Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stacje Narciarskie "widma"


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jedna z najbardziej zagadkowych inwestycji narciarskich. Nie dotarłem do żadnego zdjęcia, kiedy kolej byłaby czynna. Jedynymi sposobami są - pojechanie tam lub napisanie do TDT z zapytaniem czy kolei ma odbiór techniczny. Oba te sposoby są dla mnie mało realne. Może ktoś będąc w okolicy pokusi się o zajrzenie na tamten stok?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa stacja widmo jest w mojej okolicy...

Wczoraj ogłosili,że dziś otwierają,klienci przyjechali nawet z Rzeszowa /110 km/,

a oni nie otworzyli.Co ciekawe,w zeszłym roku też tak zrobili-po przerwie w działaniu ogłosili,że w weekend otwierają,po czy przyjechali tylko narciarze,z obsługi nikt ...

Gwoli rozrywki,prześledźcie ich fanpage na FB,i komentarze,starsze także...

https://www.facebook.com/search/top/?q=magura ski park&epa=SEARCH_BOX

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 5.01.2019 o 17:52, surfing napisał:

6.01.2019 (niedziela)  rusza wyciąg narciarski „Pod Dębem” w Skoczowie, przy ul. Gajowej.

Godziny otwarcia:
♦ od poniedziałku do piątku od godz. 13.00 do 20.00,
♦ w soboty i niedziele od 10.00 do 20.00.

CENNIK
Karnet normalny 10 zjazdów        10.00 zł
Karnet ulgowy 10 zjazdów             5.00 zł

Uprawnieni do zjazdów ulgowych: dzieci i młodzież do ukończenia szkoły średniej (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej).

Uwaga – w przypadku pogorszenia się warunków śniegowych na stoku, SOSiR zastrzega sobie możliwość zamknięcia wyciągu.

Szczegółowe informacje - tel. 33 853 1820 wew. 101.

Skoczów Kaplicówka Wyciąg Narciarski Pod Dębem od dzisiaj nieczynny z powodu braku śniegu.

 

 

P1070299.JPG

P1070300.JPG

P1070301.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2019 o 19:58, lski@interia.pl napisał:

Prawdziwa stacja widmo jest w mojej okolicy...

Wczoraj ogłosili,że dziś otwierają,klienci przyjechali nawet z Rzeszowa /110 km/,

a oni nie otworzyli.Co ciekawe,w zeszłym roku też tak zrobili-po przerwie w działaniu ogłosili,że w weekend otwierają,po czy przyjechali tylko narciarze,z obsługi nikt ...

Gwoli rozrywki,prześledźcie ich fanpage na FB,i komentarze,starsze także...

https://www.facebook.com/search/top/?q=magura ski park&epa=SEARCH_BOX

 

Zbyszek....wiesz że ta stacja należy do p. Paska który jest też właścicielem Koninek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gerald napisał:

Zbyszek....wiesz że ta stacja należy do p. Paska który jest też właścicielem Koninek?

Niezupełnie,jest tylko dzierżawcą od spółki,której udziałowcami są jedna ze spółek Grupy Zasady i Gmina Sękowa...A właściwy właściciel stracił serce do inwestycji po różnych perturbacjach,procesach sądowych...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2019 o 19:33, leitner napisał:

To jest jedna z najbardziej zagadkowych inwestycji narciarskich. Nie dotarłem do żadnego zdjęcia, kiedy kolej byłaby czynna. Jedynymi sposobami są - pojechanie tam lub napisanie do TDT z zapytaniem czy kolei ma odbiór techniczny. Oba te sposoby są dla mnie mało realne. Może ktoś będąc w okolicy pokusi się o zajrzenie na tamten stok?

Pokuszę się,gdy tylko będę jechał do Krakowa,bo rzecz jest intrygująca,jak most Jana Stacha zbudowany w tamtych okolicach..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Pokuszę się,gdy tylko będę jechał do Krakowa,bo rzecz jest intrygująca,jak most Jana Stacha zbudowany w tamtych okolicach..

Z tego, co słyszałem jakiś czas temu, to kolej w Iwkowej nie dostała dopuszczona przez TDT, ale nie ma pewności - także super by było, gdybyś to sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedaż wystawiono wyciągi i wyposażenie ośrodka "Malinka" w Zgierzu: https://sprzedajemy.pl/wyciag-narciarski-armata-sniezna-cale-wyposazenie-osrodka-zgierz-2-3d3332-nr58061930

Swego czasu było tam naprawdę gęsto od ludzi, pamiętam, że w latach 2002-2006 ośrodek kręcił się naprawdę prężnie i zainteresowanie było wręcz ogromne.

Sytuację zmieniło otwarcie Kamieńska, gorsze zimy, przestarzała infrastruktura (brak naśnieżania - jedna armatka to na taką górkę za mało, o braku ratraka już nie mówiąc), brakowało też serca właściciela do tego interesu, co można niejako powiązać z poprzednim punktem.  

Według mnie przy ogarnięciu naśnieżania, oświetlenia (obecne było fatalne) i przygotowania tras interes jak najbardziej może się obronić, zaletą miejsca jest bezpośrednia bliskość aglomeracji łódzkiej. Skoro warszawskie Szczęśliwice działają to Malinka również mogłaby 😉. Wyskoczyć po pracy na rozstawiony krótki 30 sekundowy SL - oj marzy się :).

Kilka zdjęć z FB ośrodka, niestety już z tego niefajnego, trochę opuszczonego okresu:
m1.thumb.jpg.335a459ddce6e376bd6a2feecac926db.jpg

m2.thumb.jpg.48cea8cfb723d15b8dd674c1eacdd8fa.jpg

m3.thumb.jpg.06d69a8092ab7078406fdb059bdad5b4.jpg

m4.thumb.jpg.ee60cd1227bd1f61d6f989e1bc503331.jpg

m6.jpg.12de04a9ec89a986ec10dbc982db04da.jpg

 

Trzymam kciuki za (oby!) nowego właściciela obiektu!

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6.12.2017 o 07:56, surfing napisał:

Narciarskie bankructwo pod Soszowem Rówienki

 
Wisła i okolice to cały zestaw mniejszych i większych ośrodków. Mniej więcej w latach 2012-15 region przeżywał dość odczuwalny kryzys. Jeśli w portfelu jest krucho, wówczas wydatki na takie zbytki jak wyjazdy na narty (paliwo, karnety, wyżywienie, noclegi) są pierwszymi, które można ograniczyć. Stąd w okresie dekoniunktury gospodarczej dekoniunktura w obiektach żyjących z turystyki narciarskiej jest "wielokrotna".

Tego kryzysu chyba nie wytrzymał ośrodek "na dojeździe" do Soszowa, czyli Rówienki. Miejsce to nadawało się na dość krótkie zjazdy, ale ułożony mniej więcej jak logo firmy Shell teren sprawia wrażenie gotowego na przyjęcie co najmniej dwu (a może i trzech) wyrównanych i szerokich tras. Wystarczyłoby jedno krzesło, naśnieżanie, porządny ratrak i oświetlenie, i mielibyśmy doskonałą stację zarówno do jazdy treningowej, jak i do nauki u stóp Soszowa. Taka mała nie tyle alternatywa, co raczej uzupełnienie. A wyobraźnia wręcz podpowiada połączenie ośrodków, co stworzyłoby największą w Wiśle stację narciarską. 130 m różnicy poziomów na Rówienkach co prawda nie powala na kolana, ale - dla przykładu - całkiem przyzwoity ośrodek w Mostach ma dyferencję raptem o ... 10 m większą.

Tak reklamowały się Rówienki jeszcze parę lat temu:
R%25C3%25B3wienki.jpg


Jednak co najmniej zeszłego sezonu na Rówienkach budynki sprawiają wrażenie opuszczonych, wyciągi rozebrano, a po łąkach tworzących "trasy" hula wiatr. Nawet domena www.rowienki.pl okazuje się być wystawioną na sprzedaż. Coś tam się stało bardzo negatywnego. Ciekawe, czy jeszcze kiedyś narciarze zapełnią te idealnie nadające się do carvingu łąki?

A wystarczyłaby jedna krótka (zdaniem wujka Google'a długa na ... 165 m!) gondola, aby połączyć górę Rówienek z dolną stacją ośrodka Soszów:
R%25C3%25B3wienki1.jpg
 

Rówienki 2019

P1070426.JPG

P1070430.JPG

P1070431.JPG

 

P1070425.JPG

P1070427.JPG

P1070428.JPG

P1070429.JPG

P1070432.JPG

P1070433.JPG

P1070434.JPG

P1070435.JPG

P1070436.JPG

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Tego kryzysu chyba nie wytrzymał ośrodek "na dojeździe" do Soszowa, czyli Rówienk

Soszów jest na sprzedaż to teraz albo nigdy, tylko musi się inwestor znaleźć :)

takie połączenia między ośrodkami to jest najlepszy sposób rozwoju stacji w Polsce. Szkoda, że w Wiśle te odległości są zazwyczaj za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nikdob napisał:

Soszów jest na sprzedaż to teraz albo nigdy, tylko musi się inwestor znaleźć :)

takie połączenia między ośrodkami to jest najlepszy sposób rozwoju stacji w Polsce. Szkoda, że w Wiśle te odległości są zazwyczaj za duże.

To na co czekasz? Kupuj bo jeszcze Cię ktoś uprzedzi...

  • Like 1
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gerald napisał:

W Jaworniku, poniżej Rówieniek też był jakiś wyciąg? Co to jest?

Wygląda na orczyk Stok bo mapa trochę przekłamuje.

 

Rowienki

R%25C3%25B3wienki.jpg

Rowienki w 2015 tam gdzie był wyciąg nr.2 była solidna niwelacja terenu, ale nic z tego nie wynikło oprócz tego że zlikwidowano całkowicie również wyciąg nr.1

P1110766.thumb.JPG.af201dde142874e88566a029e96ad292.JPG

P1070433.thumb.JPG.84e5cbc7963cf0b6b3088b54c1fe14fe.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Czy ktoś pamięta wyciąg w Brzesku-stał przez parę lat na wyjeździe na Nowy Sącz z Brzeska,po lewej stronie,z 500 m za browarem,ale nigdy go nie widziałem czynnego,a teraz już go całkiem nie ma...

Widywałem go czynnego przez kilka lat gdy jeździłem do Krakowa na studia, zazwyczaj działał krótko max do końca lutego. Parę lat temu był na sprzedaż razem z dzierżawą stoku, później go zdemontowano, dalszych losów nie znam. Pamiętam cennik 1h - 15zł innych opcji nie było...

Edytowane przez pawelb91
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak korzystając z okazji, czy któryś z kolegów pamięta może wyciąg orczykowy znajdujący się na wysokości Jeleśni lub Krzyżowej, jadąc do Korbielowa po prawej stronie od głównej drogi. Prawdopodobnie były to bramowe podpory. Dziś pewnie po nim nie ma śladu, ostatni raz widziałem go w 1992 przed moją długą przerwą. Jeżeli tam nigdy nic nie było to proszę o wyrozumiałość, trochę czasu minęło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bigman napisał:

A tak korzystając z okazji, czy któryś z kolegów pamięta może wyciąg orczykowy znajdujący się na wysokości Jeleśni lub Krzyżowej, jadąc do Korbielowa po prawej stronie od głównej drogi. Prawdopodobnie były to bramowe podpory. Dziś pewnie po nim nie ma śladu, ostatni raz widziałem go w 1992 przed moją długą przerwą. Jeżeli tam nigdy nic nie było to proszę o wyrozumiałość, trochę czasu minęło

 

A Tobie nie chodzi przypadkiem o Jastrzębice, w Przyłękowie?

Czy to było zaraz przy samej drodze do Korbielowa?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Jastrzębica nie była widoczna z drogi Żywiec-Korbielów, poza tym chyba jest czynna (przy hotelu Żywieckim , czy jakoś tak) . To było widoczne z drogi do Korbielowa, na pewno za Jeleśnią. W necie też żadnej wzmianki o tym nie znajduję, ale twierdzę że coś na tym odcinku w latach 80 było. No ale jeśli nikt tego nie potwiedzi , to jasne że w tym przypadku mam po prostu zwidy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W ostatnią sobotę podczas "wysokogórskiej" rodzinnej wyprawy do schroniska na Maciejowej, mijałem po drodze pozostałości po nieodżałowanej stacji narciarskiej. Została tylko buda stacji końcowej i lampy z oświetleniem. Szkoda tej stacji jak cholera. Nawet bez sztucznego naśnieżania na górze i w okolicach, pod koniec marca leży sporo śniegu. Nie schodziłem na dół żeby zrobić lepsze zdjęcia, bo gramolenie się w śniegu, który miejscami sięgał do kolan w niezbyt wysokich butach było małą przyjemnością:)20190323_150846.thumb.jpg.b851b54bebb485a63729e5141c3d04f0.jpg20190323_150926_HDR.thumb.jpg.24696a69c9c576ff7f2f0584df54e4d4.jpg

Tymczasem Rabka na znakach drogowych nadal reklamuje się jako miejscowość narciarska. Po zamknięciu Polczakówki chyba nic już tam nie zostało. Zdjęcie poniżej nie moje, ale znak widziałem naocznie w sobotę:)

rabka.jpg.12f524d50b67e8474ed100f59bb07001.jpg

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tresor napisał:

20190323_150926_HDR.thumb.jpg.24696a69c9c576ff7f2f0584df54e4d4.jpg

 

Ch..... widok. Nie potrafię na to patrzeć.

To miał być ładny dzień. Wybrałem się w pewien majowy dzień, w środku tygodnia na samotną wycieczkę trekkingową po Gorcach. To było rok temu. Zrobiłem ok 30 km piechotą. Wracałem przez Maciejową. Od małego dzieciaka tam chodziłem. Od małego dziecka chodziłem tam z mamą na spacery i z dziecięco-szczeniacko naiwnością czekałem na moment aż przejdę pod "pływającym" kołem orczykowego wyciągu Mostostal. Mama opowiadała mi o nim dużo, jeździła nim już w latach 80tych. 

No i sobie idę, a tu nie ma....

Do k.... nędzy :(

Wtedy na swoim fb tylko tyle napisałem

Dzisiejszy widok mnie zszokował. Dziękuję że mogłem tutaj spędzić przyjemnie czas z wami. Szkoda, że dzisiaj już nie zobaczyłem słupów kilku dziesięcioletniego starego orczykowego wyciągu narciarskiego. Pewne magiczne miejsce zniknęło w tym roku nagle w Polsce.

Zniknął kawałek małej ojczyzny.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 21.02.2019 o 08:12, surfing napisał:

Rowienki

R%25C3%25B3wienki.jpg

Rowienki w 2015 tam gdzie był wyciąg nr.2 była solidna niwelacja terenu, ale nic z tego nie wynikło oprócz tego że zlikwidowano całkowicie również wyciąg nr.1

P1110766.thumb.JPG.af201dde142874e88566a029e96ad292.JPG

P1070433.thumb.JPG.84e5cbc7963cf0b6b3088b54c1fe14fe.JPG

 Wisła Soszów Rowienki,  w 2016 roku stał jeszcze taki ciekawy orczyk wzdłuż trasy C

P1120804.JPG

P1120805.JPG

P1120806.JPG

P1120807.JPG

P1120808.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...