Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stacje Narciarskie "widma"


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, sstar napisał:

No właśnie Róg na swoim blogu pisze, że trudne miejsce, nie wiedziałem, że aż tak.

Byłem tam ponad tydzień temu, i widziałem ten rozwalony most z daleka. Po drugie tam stał pracownik KPN więc nie dało się bliżej podejść.

Nartostrada umożliwiała zjazd z pod schroniska, powyżej którego był wyciąg orczykowy. Dzisiaj nie ma po nim śladu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gerald napisał:

Byłem tam ponad tydzień temu, i widziałem ten rozwalony most z daleka. Po drugie tam stał pracownik KPN więc nie dało się bliżej podejść.

Nartostrada umożliwiała zjazd z pod schroniska, powyżej którego był wyciąg orczykowy. Dzisiaj nie ma po nim śladu.

W moim oknie działania pracownicy kpn rzadkością, choć nie dlatego ruszam z rana. W Percu dowiedziałem się, ze ichni stacjonują we Vrchlabi i w góry trafiają po 10, z dobrego źródła, bo od gościa który z szefem parku jeździ do Gruzji i w inne egzotyczne miejsca. Ps Dobrze wIedziec.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
W dniu 14.02.2021 o 15:36, Honza napisał:

Czy ktoś wie gdzie to jest?  Niestety Panowie autorzy mówią opuszczony wyciąg w polskich górach.  Bardzo preczyjnie ;-). 

Jakaś Fampa na Dolnym Śląsku.

Rozbawiają mnie te mroczne, tajemnicze urbexowe odcinki. Ci ludzie chyba potrzebują żyć w takiej otoczce tajemniczości. 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mieszkamy obecnie w Powroźniku. Patrzę na pola, a tam stacja narciarska. Jest nawet gdzieś szyld reklamowy, stoki naturalnie naśnieżone, tylko wyciąg już raczej trwale nieczynny. A mógłbym tu podchodzić w butach narciarskich i zjeżdżać na nartach na kwaterę. Stacja nosi(ła) nazwę Powroźnik Ski. 

IMG-20211230-102802.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polczakówka. Jeździłem tu często z żoną. Pan Przezydent tu jeździł. Nasz czołowy specjalista od katastrof lotniczych też tu miał przejazd. Kamera go uchwyciła na krawędziach. Można się było  domyśleć, że byłby lepszym specjalistą na forum, niż w sprawach dotyczących mgły i wybuchów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 11:38, moruniek napisał:

Mieszkamy obecnie w Powroźniku. Patrzę na pola, a tam stacja narciarska. Jest nawet gdzieś szyld reklamowy, stoki naturalnie naśnieżone, tylko wyciąg już raczej trwale nieczynny. A mógłbym tu podchodzić w butach narciarskich i zjeżdżać na nartach na kwaterę. Stacja nosi(ła) nazwę Powroźnik Ski. 

IMG-20211230-102802.jpg

Pamietam ten stok z lat 90, nie wiem niestety kiedy ostatecznie zakończył żywot. Kiedyś, gdy nie było jeszcze gondoli na Jaworzynę, ani Dwóch Dolin, w okolicy do wyboru były Słotwiny z orczykami i funkcjonującym do dziś podziałem na Azoty (obecna Arena), właśnie Powroznik, był tez chyba jakis orczyk w Tyliczu. W Złockim funkcjonował jeszcze orczyk „Tamel”, obok ośrodka należącego do fabryki o tej samej nazwie. Działał do początku XXI wieku. Kilka lat temu stały jeszcze jego ruiny, nie wiem czy jeszcze się zachowały. Gdzieś z opowieści starszych znajomych kojarzę coś, ze w Krynicy był jeszcze wyciag na ul. Leśnej, dziś nie ma już po nim śladu. 

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kokoSKI napisał:

W Złockim funkcjonował jeszcze orczyk „Tamel”, obok ośrodka należącego do fabryki o tej samej nazwie. Działał do początku XXI wieku. Kilka lat temu stały jeszcze jego ruiny, nie wiem czy jeszcze się zachowały.

"Wyciąg narciarski Ośrodka Wczasowego "Bruk-Bet" (dawniej Tamel-Złockie).
Wyśmienity teren do nauki i stawiania pierwszych kroków na nartach (kilku instruktorów na miejscu). Długość trasy ok. 300 m. Trasa oświetlona. Przystępne ceny karnetów. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
W ośrodku "Bruk-Bet" - bufet/gastronomia z możliwością noclegów w całorocznych murowanych domkach (2,3,4-osobowe)."

image.thumb.png.d60c5162f7907adbabcc9e7a81508224.png

00_big.jpg.51a4f5ded280787f2bb9a4c936e5c0f9.jpg

86_big.jpg.f8604b5f5880620dd4ddcbf483364f23.jpg

73_big.jpg.19de1c1775b1413473a4f666259a4341.jpg

84_big.jpg.fa69996e049a96d8b56c0f7484c2ae71.jpg

52f75fadd5ddc.jpg.bef22b934ec468da07229874b40e3d29.jpg

Edytowane przez pawelb91
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zagronie napisał:

Polczakówka. Jeździłem tu często z żoną. Pan Przezydent tu jeździł. Nasz czołowy specjalista od katastrof lotniczych też tu miał przejazd. Kamera go uchwyciła na krawędziach. Można się było  domyśleć, że byłby lepszym specjalistą na forum, niż w sprawach dotyczących mgły i wybuchów.

Łza się w oku kręci,bo tu się wyjeździłem sporo i całkiem niedawno,i raczej myślałęm,że trafi do działu "nowe inwestycje" niż "stacje widma"...

A atmosfera na tych zawodach z Panem Prezydentem,Macierewiczem,Glińskim i innymi była niezapomniana,pierwszy raz w życiu prześwietlano mi sprzęt narciarski...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polczakówka to ok. 500 m długości i ok. 120 m różnicy poziomów. Piszę z głowy. Typowy stok slalomowy.  Tu się wprawiałem do jazdy na krawędzi na 2 m slalomowych Salomonach z Prolinkami.  Specjalnie rozszerzałem nogi, nawet do pół metra, ponieważ jeździłem zawsze wąsko. Cały sezon tak jeździłem. A później pierwsze biszkopty.  Atomik Beta Race...Mieliśmy ten stok po drodze do Koninek.  Tu czasami trenowały przyszłe nadzieje...Szkoda go.  Dobry jest dla krótkich skrętów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Polczakówka... Mój ukochany stok, z doskonałym i szybkim dojazdem z Krakowa, z orczykiem (szybciutki wjazd w górę :) ), co zapewniało brak tłumów i że jeździło tu dobre towarzystwo. Nawet to, że malutki, nie przeszkadzało, bo jazda była konkretna, trochę inna pod lasem, trochę inna przy wyciągu. I można było wyskoczyć w każdej wolnej chwili, było otwarte cały dzień do wieczora. Doszło do tego, że trzymałam narty w goprówce, co miła obsługa zaproponowała mi sama, kiedy przez jakiś czas taszczyłam się tam bez auta. Teraz, 10 km od Szczyrku, tęsknię za Polczakówką.

Wspomnianych panów też tam kiedyś widziałam, ale że nie brałam udziału w zawodach, sprzętu mi nie prześwietlono ;), za to zaskoczeniem był dla mnie wzrost speca od wybuchowych parówek - sama jestem, delikatnie mówiąc, nieduża, a chyba byłam wyższa :D .

Właściwie dlaczego jest nieczynna? Przecież, mimo orczyka i braku tłumu, zawsze jeździło tam sporo ludzi, były szkolenia, zawody, trochę zmodernizowano stację, poszerzono trasę (szumnie to się nazywało, o ile pamiętam, że doszła trasa niebieska, ale po prostu poszerzono stok o bardziej płaski kawałek pod lasem - całość, bardzo szeroka, była do jazdy)? Pewnie to kwestia jakichś lokalnych nieszczęsnych układów. W końcu stacja raczej strat nie przynosiła (tak mniemam), a modernizując ją wyrzucono pieniądze w błoto...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pawelb91 napisał:

"Wyciąg narciarski Ośrodka Wczasowego "Bruk-Bet" (dawniej Tamel-Złockie).
Wyśmienity teren do nauki i stawiania pierwszych kroków na nartach (kilku instruktorów na miejscu). Długość trasy ok. 300 m. Trasa oświetlona. Przystępne ceny karnetów. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
W ośrodku "Bruk-Bet" - bufet/gastronomia z możliwością noclegów w całorocznych murowanych domkach (2,3,4-osobowe)."

image.thumb.png.d60c5162f7907adbabcc9e7a81508224.png

00_big.jpg.51a4f5ded280787f2bb9a4c936e5c0f9.jpg

86_big.jpg.f8604b5f5880620dd4ddcbf483364f23.jpg

73_big.jpg.19de1c1775b1413473a4f666259a4341.jpg

84_big.jpg.fa69996e049a96d8b56c0f7484c2ae71.jpg

52f75fadd5ddc.jpg.bef22b934ec468da07229874b40e3d29.jpg

Dokładnie, o ile panmiętam

jeszcze w latch 2009-2010 domki były dostępne, wyciąg już nie chodził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, czesio napisał:

Dokładnie, o ile panmiętam

jeszcze w latch 2009-2010 domki były dostępne, wyciąg już nie chodził.

Ośrodek z domkami chyba dalej działa. Nazywa się teraz „OW Edyta”. Na stronie jest informacja, ze jest czynny w sezonie letnim. Co do wyciągu, to w czeluściach forum znalazłem wpis, ktory świadczy o tym, ze jeszcze w grudniu 2007 wyciag mógł działać:
 

Konkretnie fragment: „Grupa z SKKI toru ma możliwość jazdy testowej i rozgrzewkowej na stoku Złockie Tamel i później jazdy na SKKI torze”

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stok dla przyszłych mistrzów. Nieco podobny jest  w Lubomierzu. Tamten nadaje się bardziej na gigant. Tam często były szkółki z Krakowa z tyczkami.  Ten jest dobry na slalom.  

Ale to jest tak! Nie jesteśmy Austrią. Utrzymanie takiego stoku, trenerzy, miejscowy klub, dzieci z  całej okolicy to pieniądze. Taki klub w Lubomierzu, W Kasinie, lub w pobliżu,... I tak dalej. Nie utrzyma się to wszystko tylko z niedzielnych narciarzy, którzy chcą atrakcji i więcej stoków.  Tak więc padają małe ośrodki. Nie tylko u nas. Oglądałem już filmy z Austrii o byłych ośrodkach.  Wszystko jest kwestią kasy!  Covid też wykosi słabszych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zagronie napisał:

To stok dla przyszłych mistrzów. Nieco podobny jest  w Lubomierzu. Tamten nadaje się bardziej na gigant. Tam często były szkółki z Krakowa z tyczkami.  Ten jest dobry na slalom.  

Ale to jest tak! Nie jesteśmy Austrią. Utrzymanie takiego stoku, trenerzy, miejscowy klub, dzieci z  całej okolicy to pieniądze. Taki klub w Lubomierzu, W Kasinie, lub w pobliżu,... I tak dalej. Nie utrzyma się to wszystko tylko z niedzielnych narciarzy, którzy chcą atrakcji i więcej stoków.  Tak więc padają małe ośrodki. Nie tylko u nas. Oglądałem już filmy z Austrii o byłych ośrodkach.  Wszystko jest kwestią kasy!  Covid też wykosi słabszych.

Prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...