Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head testy gdzie?


przemo_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, MarioJ said:

65-67 - tylko dla extremalnych fanów jazdy sportowej po równym, twardym stoku, na odsypach tragedia, dobry wybór w Alpy, niezbędna druga para nart na odsypy lub offpiste (szerokość 80-100)

Uważajcie na wybór szerokości pod butem, można wtopić !

 

kwestia przyzwyczajenia, ja akurat lubię 65-67 do wszystkich warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Jeśli chodzi o szerokość narty pod butem, to mam taką propozycję podziału.

65-67 - tylko dla extremalnych fanów jazdy sportowej po równym, twardym stoku, na odsypach tragedia, dobry wybór w Alpy, niezbędna druga para nart na odsypy lub offpiste (szerokość 80-100)

70-74 - najbardziej uniwersalna szerokość do jazdy po trasach, które zwykle są równe, ale na odsypach i muldach jedzie się przyjemnie, szybkość zmiany krawędzi dla zaawansowanego amatora wystarczająca, najlepszy wybór na Kraj, uniwersalna szerokość dla posiadaczy jednej pary nart

78-80 - szerokość dedykowana na zniszczone trasy i początki offpiste, zauważalna ciężkość przy zmianie krawędzi, dla ludzi którzy lubią trasy ale unikają sztruksu, uniwersalna szerokość na skitury w małych górach

Uważajcie na wybór szerokości pod butem, można wtopić !

Oj Mario włożyłeś kij w mrowisko ;)

Nie podchodziłbym do tej kwestii tak zero-jedynkowo.

Wcześniej jeździłem na Rally 76mm pod butem i było ok. Trochę ociężałe. W tym sezonie ujeżdżam 65mm pod butem (180cm długa) i nie ma problemu z tą nartą na odsypach. Deska jest tak ciężka i sztywna, że po prostu przecinasz odsypy. Jedyny minus tak wąskiej narty (nie związany bezpośrednio z taliowaniem) -  tak wąskie deski to najczęściej narty sportowe i ze względu na swoją sztywność, na nierównym zmuldzonym terenie dają mocno popalić piszczelom i kolanom. Więcej grzechów nie pamiętam.

@przemo_narciarz Jeździłem na Magnum oraz na Rally. Nie dostrzegłem dużej (żadnej) różnicy. Z czasem w rally zaczęła mi przeszkadzać ociężałość przy zmianie krawędzi. Ale ogólnie narta elegancka.

 

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo_narciarz

Beskid Sport Arena - mają kilka modeli Head, mozna wymieniać w trakcie dnia. Co do kasy - wyjściowo chcą 100 za cały dzień, ale trzeba gadać, da sie dogadać. Zaleta to wszystkie modele sa nowe.

Nowa Osada - ale to już ktoś pisał.  W Szczyrku jest baner, że centrum testowe head jest przy hotelu Meta, ale nie byłem

Poza tym:

http://www.head.pl/centra-narty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...