Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Źle dobrane buty dla początkującej?


Magwiska

Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona ma również wąską stopę i kupiła Atomic Hawx damskie flex chyba 80.

Z tych co mierzyła były najciaśniejsze. Po paru minutach na mrozie nie jest w stanie ich założyć.

Mam taką samą dł stopy jak FerraEnzo i 4 lata temu kupiłem buty rozmiar 27 i teraz są trochę za luźne.

Może na jesieni kupię już w rozmiarze 26.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paluk napisał:

Moja żona ma również wąską stopę i kupiła Atomic Hawx damskie flex chyba 80.

Z tych co mierzyła były najciaśniejsze. Po paru minutach na mrozie nie jest w stanie ich założyć.

Mam taką samą dł stopy jak FerraEnzo i 4 lata temu kupiłem buty rozmiar 27 i teraz są trochę za luźne.

Może na jesieni kupię już w rozmiarze 26.

Pozdrawiam

Atomic Hawx to akurat szersza "seria" butów od atomica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, janek57 napisał:

Tak miałem przy zakupie obu par butów i już 7 sezonów jeżdżę w za dużych butach.

Przetestuję sposób z taśmą, może być pomocny :)

Analizuję to wszystko co piszecie i dochodzę do wniosku, że aż tak źle z moimi butami nie jest.  Nosze rozmiar 24 i skorupa buta to własnie 24. But wewnętrzny ma oznaczenie 22-25,5 chyba, ciekawy rozstrzał. Bo założeniu na stopę bez skorupy - przylega, ale niezbyt mocno ściska. W zasadzie środek stopy trzyma, pięta też znośnie. Może dodatkowa warstwa wystarczy, czytam też, że można coś w serwisie jeszcze zrobić, żeby je dopasować. 

Przeczytałam ten artykuł: dobór butów  i mam podejrzenie, że te moje to model "do jazdy rekreacyjnej", może stąd te kłopoty? Za dużo od butów wymagam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łagodną, powiadasz? To może i but do niej się nada :)

Buty kupione chyba 2 sezony temu, salomon x pro 70w, w tym sezonie wydają mi się luźniejsze. Produkt z InterSportu, podobno maja jakies "swoje" linie danej marki. Bo w tym kolorze widzę w necie 80w, nie wiem, może ten kolor "wyszedł"? ;)

Kupiłam z flexem 70, bo to i tak duży przeskok w stosunku do poprzednich "kapci". Ważę nie za dużo, w porywach do 60, więc na razie się sprawdzały. Nie planuję wyczynu, ale staram się poprawić technikę jazdy, na razie ćwiczę na małej górce, ale w marcu Alpy, więc zależy mi, żeby buty  nie zepsuły tego wyjazdu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But jak but i flex też nie strasznie mały. Tylko, czy ta linia dla InterSportu trzyma podane parametry, but sprzedawany jest również w Decathlonie, a to nie działa na jego korzyść.

Zobacz modele tegoroczne

https://www.decathlon.pl/buty-narciarskie-xpro-70-id_8371636.html

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,16-17,salomon,x-pro-70-w,6003.html

Niby to samo, a zdecydowanie nie to samo, choćby rozmiarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, fredek321 napisał:

But jak but i flex też nie strasznie mały. Tylko, czy ta linia dla InterSportu trzyma podane parametry, but sprzedawany jest również w Decathlonie, a to nie działa na jego korzyść.

Zobacz modele tegoroczne

https://www.decathlon.pl/buty-narciarskie-xpro-70-id_8371636.html

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,16-17,salomon,x-pro-70-w,6003.html

Niby to samo, a zdecydowanie nie to samo, choćby rozmiarówka.

Uuu.. to niefajnie :(

Moje wyglądają podobnie jak te, tylko biały spód:

slmn-x-pro-80-boot-w.jpg

To jakaś ściema z tymi liniami dla sklepu. Cenowo nie były wcale atrakcyjne (znaczy, były dość drogie). Jesli miałyby nie trzymać parametrów, to już kompletny bezsens

Edytowane przez sure
chciałam coś dodać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym cena jest sufitowa. Mój znajomy prowadzi "wiodący" sklep narciarski w Łodzi i standardowo daje mi 30% upustu od ceny sklepowej i nadal zarabia, czasami upust sięga 50% i jestem przekonany, że też wtedy nie traci. U niego cena sklepowa to 999.

W wypożyczalni pod BSA powiedzieli, że Head Supershape kupowali po 1000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Langi zwróciłam, a że w tamtym sklepie wyczerpał się już (że tak to ujmę) asortyment, odwiedziłam także inne wrocławskie sklepy. By sobie wszystko usystematyzować, przeczytałam jeszcze raz Wasze porady i na spokojnie mierzyłam różne modele, puszczając sugestie niektórych sprzedawców (tych chcących wcisnąć mi kompletne kapcie lub buty o numer niż miarka wskazywała za duże) mimo uszu. W końcu natrafiłam na buciwo, będące dla mnie nadzieją. Wszystkie domowe i balkonowe sprawdziany (na zimnie) przeszły pomyślnie. Jutro ich "rozprawiczenie" na zielenieckich stokach.Trzymajcie kciuki! :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Magwiska napisał:

Wszystkie domowe i balkonowe sprawdziany (na zimnie) przeszły pomyślnie. Jutro ich "rozprawiczenie" na zielenieckich stokach.Trzymajcie kciuki! :D 

Nie chcę źle wrozyc, ale kupilem kiedys salomony 110 model nie pamietam, w sklepie 2h mierzenia, w domu ze 4h było gites... do momentu pierwszego zjazdu. 2 zjazdy i buty do zwrotu... 

Kupilem 2 pary butów w inter i wszystko z nimi w porzadku, a jeździmy z żoną juz parę sezonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...