Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Enduroski

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mifilim napisał:

Odwrotność stacji typu Białka.

Dobrze napisane. Właśnie tak :) . Ze stacji, na których da się fajnie pojeździć (orczyk i brak tłumów), w pobliżu zostaje jeszcze Polczakówka, którą bardzo lubię. Ale tam tylko jeździ się na okrągło w dobrym towarzystwie (ceprów orczyk nie pociąga), a Koninki to też miejsce wypadowe na Turbacz, taka brama Gorców :) . Pamiętam, jak kiedyś w epoce sprzed telefonów komórkowych zjeżdżałam z Tobołowa stokówką na drewnianych biegówkach w potwornie lepiącym się do nart śniegu, a rodzina wychodziła ze skóry nie wiedząc, co się dzieje... 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Konikach zaczęła się moja przygoda na skiturach. styczeń anno domini 1999. Wybraliśmy się z kumplem właśnie z Tobołowa w kierunku schroniska na Turbaczu. Dotarliśmy do niego dopiero po 4 godzinach. Pamiętam że do schroniska schodziło się z zaspy a na drugi dzień można było zjeżdżać z dachu schroniska:). Oczywiście pierwszy telefon do rodziny że żyjemy dopiero z telefonu na karty ze schroniska:).

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maria napisał:

Ze stacji, na których da się fajnie pojeździć (orczyk i brak tłumów), w pobliżu zostaje jeszcze Polczakówka, którą bardzo lubię. Ale tam tylko jeździ się na okrągło w dobrym towarzystwie (ceprów orczyk nie pociąga)

Na Polczakówce dawno nie byłem. Ostatnio otworzyli tam nową trasę omijającą ten stromy odcinek. Jednak Polczakówka nie jest taką starą stacją, powstała chyba pod koniec lat 90tych. Wydaje mi się że wcześniej w tym miejscu była skocznia. Muszę się tam kiedyś wybrać.

polczakowka-mapa-tras.jpg

Podobną stacją jest niedaleki Lubomierz.

1 godzinę temu, cammillo napisał:

Wybieramy się w najbliższym czasie ze znajomymi na nartki właśnie do Koninek, orientuje się ktoś, kiedy i czy wogóle otwarte będą posostałe wyciągi. Z tego co widzę czynny jest tylko I i II ;-(

mapka.jpg

I - krzesełko jednoosobowe - podstawa stacji, działa zawsze

II - wyciąg zaczepowy dla dzieci - raczej działa zawsze.

III - nie działa od wielu lat, i nie będzie raczej już działał nigdy

IV i V - wyciągi na polanie Starmaszka działają tylko jak jest na górze naturalny śnieg. W tym sezonie chyba w ogóle jeszcze nie ruszyły, ale nie jestem pewien.

 

Poza tym, jeśli jest tam dużo śniegu, to można zrobić różne warianty zjazdu poza tą nartostradą. Można wykorzystać np. część trasy biegowej zaznaczonej na pomarańczowo. Robi się wtedy jakis 2,5 km zjazd.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w planach był Lubomierz a zawitałem do Koninek. Trasa bardzo twarda, powiedziałbym beton szczególnie dół trasy. Do godziny 11:00 max 10 osób, szkoda ze bar u góry był zamknięty, piwko było by w słoneczku. Działała Kawiarnia w ośrodku 50m od dolnej stacji mi to przeszkadzało. :D  A tak z innej beczki na parkingu stał bus, porozmawiałem z  kierowcą, kurs w kierunku Krakowa jest o 15:30. Z Krakowa jest inny przewoźnik odjazd ma 7-8 rano nie wiedział dokładnie, ze sprzętem on nie robi problemu jak wejdzie do busa cenna przejazdu do Krakowa13zł       Podsumowując wyjazd na narty-  karnet 55 zeta, pogoda bajeczna, jazda koleją bezcenna:P   

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaca775 napisał:

Wczoraj w planach był Lubomierz a zawitałem do Koninek. Trasa bardzo twarda, powiedziałbym beton szczególnie dół trasy. Do godziny 11:00 max 10 osób, szkoda ze bar u góry był zamknięty, piwko było by w słoneczku. Działała Kawiarnia w ośrodku 50m od dolnej stacji mi to przeszkadzało. :D  A tak z innej beczki na parkingu stał bus, porozmawiałem z  kierowcą, kurs w kierunku Krakowa jest o 15:30. Z Krakowa jest inny przewoźnik odjazd ma 7-8 rano nie wiedział dokładnie, ze sprzętem on nie robi problemu jak wejdzie do busa cenna przejazdu do Krakowa13zł       Podsumowując wyjazd na narty-  karnet 55 zeta, pogoda bajeczna, jazda koleją bezcenna:P   

13,50 zł. Obsługuje go pozostałość po dawnym Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej w Limanowej - czyli PKS Pasyk&Gawron Limanowa.

Bar na górze jest czynny tylko przy dużej frekwencji, czyli tylko w weekendy.

Fajnie, że Ci się to miejsce podobało.

8 godzin temu, leitner napisał:

Będę w Koninkach z rodziną w sobotę (przynajmniej takie mamy plany). Odliczam godziny do wejścia na to krzesło :)

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

Marcin, będę wtedy w Teheranie.

Masz... założyć whatsapa i mi napisać jakie masz wrażenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piter100 napisał:

Martwi mnie tylko ta mapa

IMG_20180211_111851.thumb.jpg.b23f89afb7b17a9605c9e554d53d9599.jpg

Jak zrealizują tą inwestycję to skończy się mała,kameralna stacja z klimatem.A może nie......

Pozdrawiam

Prędko nie zrealizują, potrzebna wycinka i pod wyciąg i pod nowe trasy a to na skraju Parku Narodowego.
Była kiedyś rozważana opcja wymiany krzesła 1os na 2os ale nie doszła do skutku puki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piter100 napisał:

Akurat chociaż parę dwuosobowych by się przydało, można by pojeździć z małymi dzieciakami,a tak strach.

Myślę że prędzej czy później stanie tu 2 osobowe krzesło, to 1 osobowe już ma swoje lata i trzeba będzie je wymienić a biorąc pod uwagę szerokość trasy to jest max co można tam wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 21:09, shuger napisał:

Myślę że prędzej czy później stanie tu 2 osobowe krzesło, to 1 osobowe już ma swoje lata i trzeba będzie je wymienić a biorąc pod uwagę szerokość trasy to jest max co można tam wcisnąć.

Dwuosobowe krzesło raczej nie będzie szybsze, a wręcz wolniejsze od obecnego wyciągu. Mało kto obecnie inwestuje w nowe dwuosobowe krzesła, jeśli już się pojawiają to używane z Alp. Czyli z deszczu pod rynnę.

Na mapie jest zaznaczona nowa inwestycja, ale z dołu na Polanę Jaworzyna, zwróćcie na to uwagę. Jeśli ktoś tam był, wie że jest tam olbrzymia hala po której można alternatywnie zjechać freeridowo od obecnego wyciągu. Nie wiem czy kiedykolwiek ten projekt był realny. Zostawienie jednoosobowego krzesła na Tobołówek i dobudowanie nowoczesnego wyciągu na Polanę Jaworzynę uważam za jedyny sensowny sposób rozwoju tej stacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerald napisał:

Dwuosobowe krzesło raczej nie będzie szybsze, a wręcz wolniejsze od obecnego wyciągu. Mało kto obecnie inwestuje w nowe dwuosobowe krzesła, jeśli już się pojawiają to używane z Alp. Czyli z deszczu pod rynnę.

Na mapie jest zaznaczona nowa inwestycja, ale z dołu na Polanę Jaworzyna, zwróćcie na to uwagę. Jeśli ktoś tam był, wie że jest tam olbrzymia hala po której można alternatywnie zjechać freeridowo od obecnego wyciągu. Nie wiem czy kiedykolwiek ten projekt był realny. Zostawienie jednoosobowego krzesła na Tobołówek i dobudowanie nowoczesnego wyciągu na Polanę Jaworzynę uważam za jedyny sensowny sposób rozwoju tej stacji. 

Cały problem to stare krzesło które się sypie. :/ ostatnio juz widziałem powymieniane listwy w siedziskach bo stare się złamały. Nie sądzę żeby długo zostało w eksploatacji... wystarczy jedna awaria albo wypadek i nikt się nie będzie chciał podpisać pod dopuszczeniem go do ruchu bez modernizacji...

Najlepiej byłoby postawić w miejscu obecnego krzesla - Kolej 4os wyprzegana i wytyczyc 2 trasę przez polane jaworzynka, ale niewiem czy uda się pokonać te restrykcje srodowiskowe.

Warunki klimatyczne są tam doskonale i to tak blisko Krakowa wiec ogolnie opłaca się tam inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, shuger napisał:

Cały problem to stare krzesło które się sypie. :/ ostatnio juz widziałem powymieniane listwy w siedziskach bo stare się złamały. Nie sądzę żeby długo zostało w eksploatacji... wystarczy jedna awaria albo wypadek i nikt się nie będzie chciał podpisać pod dopuszczeniem go do ruchu bez modernizacji...

Póki co, mieliśmy w Polsce więcej awarii i ewakuacji kolejek krzesełkowych "używanych" :-) 

Listwy w siedziskach raczej nie wpływają na wyłączenie wyciągu z ruchu. Takie koleje można eksploatować przez xx lat przy dobrej konserwacji. Przykładem może być Mad Glen River w USA które pomimo eksploatacji ponad 50letniej jednoosobowej kolei krzesełkowej przyciąga klientów. 

Łatwo jest pisać o inwestycji, jeśli się samemu nie inwestuje. Myślę że ta stacja i tak radzi sobie jakoś.

Nie wiem jak z Polaną Jaworzyna, ale ciekawi mnie jakby tam wyglądała sprawa z gruntami.

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gerald napisał:

Póki co, mieliśmy w Polsce więcej awarii i ewakuacji kolejek krzesełkowych "używanych" :-) 

Listwy w siedziskach raczej nie wpływają na wyłączenie wyciągu z ruchu. Takie koleje można eksploatować przez xx lat przy dobrej konserwacji. Przykładem może być Mad Glen River w USA które pomimo eksploatacji ponad 50letniej jednoosobowej kolei krzesełkowej przyciąga klientów. 

Łatwo jest pisać o inwestycji, jeśli się samemu nie inwestuje. Myślę że ta stacja i tak radzi sobie jakoś.

Nie wiem jak z Polaną Jaworzyna, ale ciekawi mnie jakby tam wyglądała sprawa z gruntami.

Jasne :) oby jak najdłużej!  Dla mnie mogłoby być nawet na zawsze jak obecnie gdyby się dało to utrzymać  :) zrobili bardzo dużo, samo dośnieżanie tras w tym miejscu to był ogromny wysiłek. Dali rade :) 

Krzesło na Polanę Jaworzynka wydaje mi się mało realne bo wymaga sporo wycinki drzew pod co najmniej 2 nowe trasy. Ale nie znam aż tak tego miejsca wiec może jakoś im się to uda... Generalnie to krzesło nie zniszczy klimatu i nie zatłoczy starej trasy wiec dla mnie jest ok ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, shuger napisał:

zrobili bardzo dużo

Za samo zrobienie oświetlenia, wlekli się po sądach z 2 lata. Ekolodzy ich oskarżali.

27 minut temu, shuger napisał:

Jasne :) oby jak najdłużej!  Dla mnie mogłoby być nawet na zawsze jak obecnie gdyby się dało to utrzymać  :) 

 

B|

Rozkładam dywanik w stronne Mekki żeby się tak zostało. Resztę pomoże Bóg Światowit. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...