Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Enduroski

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=1950]shuger[/mention] [mention=3783]mifilim[/mention] [mention=393]piter100[/mention]  [mention=4444]Hextor[/mention] [mention=8604]Annaa[/mention] i inni
Nie wybiera się ktoś z was w niedzielę (25 marca) do Koninek?
Ja planuję być tam cały dzień, do 17
Jestem w Austri [emoji16]

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Same ogólniki, nic konkretnego. Tylko ta szybkość krzesła,  oczywiście  subiektywnie zmierzona na oko baby, co ja krzesło trącilo, to "konkret". No i kontrole to fakt, ale co one ustaliły, nie wiemy. Jak ja urwał nie lubię takich wiadomości.  Takim ogólnym rzuceniem blotem można każdemu zrobić krzywdę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2018 o 18:11, McKaczka napisał:

Witam

Wczoraj  dotarła do mnie smutna wiadomość

https://krakow.onet.pl/kolej-linowa-tobolow-dziala-mimo-ze-nie-przeszla-kontroli/egvg058

Ciekawe co dalej z kolejką? Zamknięcie ? Modernizacja? Tak czy siak będzie szkoda

 

Dnia 28.08.2018 o 21:44, Bumer napisał:

Same ogólniki, nic konkretnego. Tylko ta szybkość krzesła,  oczywiście  subiektywnie zmierzona na oko baby, co ja krzesło trącilo, to "konkret". No i kontrole to fakt, ale co one ustaliły, nie wiemy. Jak ja urwał nie lubię takich wiadomości.  Takim ogólnym rzuceniem blotem można każdemu zrobić krzywdę.  

 

 

Napisałem do Koninek, i dostałem dosyć ogólną odpowiedź. Nie spodziewałem się też że będą chcieli opowiadać o szczegółach, podejrzewam że trzeba byłoby osobiście rozmawiać.

"

To są tzw złośliwości lokalnej społeczności. Kolej funkcjonuje i będzie funkcjonować, obecnie usuwamy zalecenia Które przez 30 lat były. Dziękujemy za troskę. Ps. Decyzja nie dotyczy stanu technicznego.

"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę 2 września wybrałem się do Koninek.

Rozmawiałem z ludźmi i właścicielem samego ośrodka.

Podjąłem decyzję, że nie będę opowiadał na ogólnym forum co się tam dzieje. W każdym razie, życzę temu miejscu jak najlepiej, aby nie upadło.

Miejmy nadzieje że nie dojdzie do zamknięcia nigdy. Raczej ośrodek będzie działał w takiej formie jak teraz jest. Nie spodziewałbym się w najbliższym czasie nic rewolucyjnego.

W minioną niedzielę w Koninkach był zlot miłośników trabantów "Cartoon Trabant".

 

DSC04073.JPG

DSC04079.JPG

DSC04081.JPG

DSC04107.JPG

DSC04115.JPG

DSC04117.JPG

DSC04125.JPG

DSC04128.JPG

DSC04131.JPG

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Sylwestra spędziłem w Koninkach. Kameralna atmosfera, piękna zimowa aura, i zjazd z pochodniami przy wygaszonym świetle na stoku (!). Na długo zapamiętam.

Dzień wcześniej, wybrałem się na skiturową wycieczkę Koninki - Turbacz - Nowy Targ. Na wyciągu Starmaszka od długiego czasu leży drzewo na linie, w okolicach dolnej stacji. Pomimo dużej ilości pokrywy śnieżnej, właściciel stwierdził że nie ma sensu jego uruchamiania. Szkoda, zupełnie się z tą tezą nie zgadzam.....

Warto wybrać się teraz do Koninek, kiedy leży tam mnóstwo śniegu. Można zrobić sobie fajny alternatywny zjazd poza trasą, po prawej stronie od wyciągu, wzdłuż zielonego szlaku, przez Polanę Jaworzynka.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słyszałem ze właściciel ma sprawę w sądzie za nie przeszczeganie decyzji  urzedu TDT z sierpnia 2018 gdzie wyciąg został zamknięty, teraz właścicielowi grozi wysoki wyrok za uruchomienie wyciągu bez pozwolenia.  Z tego co wiem ,każda naprawa (wymiana jakiegoś koła napędowego, liny czy wykonanie spawu ) musi ponownie odebra urząd TDT i dopuścić do ruchu. Po takiej akcji jaka zrobił właściciel, uruchomienie wyciągu będzie bardzo trudne. Ja tam bardzo lubiłem jeździć  😔 szczególnie w marcu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Hextor napisał:

Czasem trzeba zainwestować trochę kasy w biznes, a nie tylko odcinać kupony, tym bardziej jeżeli w grę wchodzi bezpieczeństwo klientów. Szkoda.

 

Może czas na zmiane właściciela i wyciągu na nowy?

Tam jest otulina Parku Narodowego, Tam nikt nic nowego nie postawi. Nie chcę być złym prorokiem, ale to chyba murowany kandydat do listy byłych stacji narciarskich w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hextor napisał:

Przecież tu nie chodzi o całkiem nowy wyciąg tylko nowy w miejsce starego. Park tylko na tym zyska bo stary był nieekologiczny i brudził smarem, a z nowymi nie ma takich problemów 

Nowy wyciąg to konieczność wycięcia drzew - zrobienia dwa razy większej przecinki. Co za tym idzie, zwiększy się przepustowość wyciągu, na trasie będzie tłoczno.

Ja chcę takich Koninek jak teraz, z tym wyciągiem. Przy dobrym marketingu, zarządzaniu, myślę że z powodzeniem jeszcze taki ośrodek się utrzyma.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gerald napisał:

Ja chcę takich Koninek jak teraz, z tym wyciągiem. Przy dobrym marketingu, zarządzaniu, myślę że z powodzeniem jeszcze taki ośrodek się utrzyma.

Ja też chcę takich Koninek. I też myślę, że mogłyby się utrzymać. Są teraz takie niezwykłe - na tle tych wszystkich skomercjalizowanych do bólu zębów ośrodków...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria napisał:

Ja też chcę takich Koninek. I też myślę, że mogłyby się utrzymać. Są teraz takie niezwykłe - na tle tych wszystkich skomercjalizowanych do bólu zębów ośrodków...

Myślę że z każdym rokiem będzie przybywać ludzi, którzy chcą takich starych ośrodków, które jednak się czymś różnią. Myślę że kiedyś ludzie docenią ośrodki z niewyprofilowanymi trasami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie zdążyli ich wszystkich pozamykać albo powykastrowywać profilowaniem... Maciejowa, Polczakówka (ta już była trochę profilowana ale dalej super), teraz Koninki... Do Kasiny nie ma po co jeździć. TMR ma wydzierżawić COS, jak tam poprofilują to aż się może odechcieć jeździć... Smutno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...