Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Enduroski

Rekomendowane odpowiedzi

Piszą tu ludzie z czym jest kłopot ale niektórzy chyba mają jakieś problemy z czytaniem lub logicznym myśleniem. Nie jest winą obecnego właściciela, że obiekt leży w parku narodowym. Jeśli uważacie, że jest "Januszem biznesu" to nic prostszego tylko odkupić i postawić to co tam chcecie. Takie to przecież proste jest. Sprawa druga i chyba najważniejsza to procesy administracyjno-urzędowe, które nie pozwalają na użytkowanie tego typu obiektów. Takie obiekty powinny funkcjonować na nieco innych zasadach niż te nowoczesne bo logicznym jest, że czas robi swoje. Materiał filmowy pochodzi z USA i to chyba wystarczy by stwierdzić czemu tam działa a u nas nie. Innymi słowy z pretensjami do państwa trzeba się udać bo daję sobie głowę uciąć, że stan techniczny i bezpieczeństwo było takie jak należy. Choć druga strona medalu jest też taka, że proszę wybaczyć ale pojawi się jakaś ciota jedna z drugą i jeszcze się gdzieś poskarżą z jakiego to cudu techniki musieli korzystać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego tu nie pisałam o "Januszach biznesu", nie mam zwyczaju obrażać ludzi, tym bardziej nie wiedząc nic o nich. I niech nas łaskawe bogi strzegą od takich zachowań! Po prostu mam nadzieję, że stację uda się uruchomić w dotychczasowym kształcie - w końcu zatrzymanie nastąpił nie dlatego, że to otulina parku, a z powodu jakiegoś niedopełnienia formalności technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerald napisał:

Myślę że z każdym rokiem będzie przybywać ludzi, którzy chcą takich starych ośrodków, które jednak się czymś różnią. Myślę że kiedyś ludzie docenią ośrodki z niewyprofilowanymi trasami.

dokładnie 

no i bez szczekającej "eski" ze szczekaczek...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

😍

za fb:

Drodzy fani Kolejki w Koninkach!
Niezmiernie miło nam poinformować że od jutra tj. 17.08.2019 Kolej Linowa Tobołów wznawia swoją działalność. Po dzisiejszym badaniu Transportowy Dozór Techniczny dopuścił Kolejkę do eksploatacji. 
Jeździmy jutro od 9:00 do 17:00, a w niedzielę od 9:15 do 17:00
Rozkład jazdy w tygodniu podamy w niedzielę. 
Do zobaczenia Koninkach.

 
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Koninki Vintage http://stoknarciarski.ostojakoninki.pl/

mapka.jpg

Godzinę temu, obywatel_GC napisał:

Koninki - Tobołów 19.01.2020 - powrót do przeszłości 🙂

 

Pogoda, tak jak pisali koledzy wcześniej, raczej nie zachęcała do wyjścia z domu. Całą drogę liczyłem na to że wyżej będzie padał śnieg, a nie deszcz jak na trasie. Już za Mszaną zrobiło się biało dookoła, droga też pierwszy raz w tym sezonie pokryta śniegiem -  od razu banan na twarzy.  Na parkingu kilka samochodów, na stoku zgodnie z tym co przewidywałem - pusto (przepustowość czyni cuda).

 

Warunki na stoku takie sobie (więcej powiedzą zdjęcia), trochę świeżego śniegu, odsypów, na końcowym odcinku niestety trochę kamieni, ale nie to było dzisiaj najważniejsze.

 

Dzięki temu ośrodkowi, padającemu śniegowi i mglistej atmosferze poczułem się młodszy o te "X" lat, wróciły wspomnienia z czasów kiedy narciarstwo, przynajmniej dla mnie, było zupełnie inne.

 

Nie twierdzę że chciałbym tak jeździć na co dzień, że to co kiedyś było lepsze. Wiem że raz w sezonie muszę tam pojechać dla samej atmosfery i powracających przez to obrazów z przeszłości.

 

Do tej pory siedzę uśmiechnięty.

 

IMG_0531.JPG

IMG_0532.JPG

IMG_0533.JPG

IMG_0534.JPG

IMG_0535.JPG

 

Edytowane przez surfing
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gerald napisał:

8 min 40 sek 

To w sumie chyba nie dłużej niz na Mosornym... da się przeżyć. 
 

Mnie moze trochę bardziej zastanawia co zrobić z dzieckiem? Nie wiem czy odważyłbym sie puścić moja 9latke sama... czy da sie od bidy zmieścić w dwójkę na tym krześle?

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Cosworth240 napisał:

To w sumie chyba nie dłużej niz na Mosornym... da się przeżyć. 
 

Mnie moze trochę bardziej zastanawia co zrobić z dzieckiem? Nie wiem czy odważyłbym sie puścić moja 9latke sama... czy da sie od bidy zmieścić w dwójkę na tym krześle?

W dwójkę nie ma szans. Możesz poprosić obsługę żeby zwolnili i pomogli przy wsiadaniu. Wysiadanie jest łatwe, trzeba odjechać na bok.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cosworth240 napisał:

To w sumie chyba nie dłużej niz na Mosornym... da się przeżyć. 
 

Mnie moze trochę bardziej zastanawia co zrobić z dzieckiem? Nie wiem czy odważyłbym sie puścić moja 9latke sama... czy da sie od bidy zmieścić w dwójkę na tym krześle?

Jak napisał obywatel, pojedynczo.

Oryginalny wyciąg pod tym względem "chodzi " na Chełm z Zarabia ale tylko chyba w ciepłym sezonie, co 4- te krzesełko jest poszerzone na 1,5 człowieka :D. Najdłuższy w Polsce.

Ogólnie tego typu koleje wymagają ogarnięcia (Goryczkowa) .. i dobrze że jeszcze sa :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cosworth240 napisał:

To w sumie chyba nie dłużej niz na Mosornym... da się przeżyć. 
Mnie moze trochę bardziej zastanawia co zrobić z dzieckiem? Nie wiem czy odważyłbym sie puścić moja 9latke sama... czy da sie od bidy zmieścić w dwójkę na tym krześle?

9 latka to duże dziecko! Ja sam pierwszy raz byłem w Koninkach kiedy miałem mniej więcej tyle lat. Spokojnie sobie to ogarnie. 

 

6 godzin temu, czesio napisał:

Jak napisał obywatel, pojedynczo.

Oryginalny wyciąg pod tym względem "chodzi " na Chełm z Zarabia ale tylko chyba w ciepłym sezonie, co 4- te krzesełko jest poszerzone na 1,5 człowieka :D. Najdłuższy w Polsce.

Ogólnie tego typu koleje wymagają ogarnięcia (Goryczkowa) .. i dobrze że jeszcze sa :)

Półtoraki w Myślenicach to ewenement. Cieszę się że poza mną ktoś docenia takie koleje. W Koninkach najbardziej lubię ciszę na wyciągu, kiedy jadę sam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 months later...

Ten sezon dla właściciela będzie "syty". Oby nie pomyślał o modernizacji:).

 

42 minuty temu, Gerald napisał:

iedyś kolejka kończyła się na parkingu, gdzie połowa dojeżdżała samochodami, a druga część licznymi połączeniami autobusowymi Państwowej Komunikacji Samochodowej (kilkanaście kursów dziennie).  

Za bajtla jeździłem tam"hutniczym ogórkiem". Bardzo wesoły autobus:).

Edytowane przez tankowiec
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...