Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Enduroski

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, mamad napisał:

Hmm autem?? Taxi?? Wołami sory ale ktoś kto prowadzi pociągi odpowiada za życie ludzi to powinien mieć odrobinę kultury i nie obrażać ludzi żyjący inaczej niż w blokach tam gdzie widać czym się oddycha.

Czytam dziesiąty raz post Janka i cały czas nie widzę, żeby kogoś w nim obrażał. Ech... marnie chyba ze mną będzie :( Ja tu widzę dość niezły żart, ale wcale nie z osób mieszkających na wsi.

10 minut temu, Hextor napisał:

Hmmm normalnie autem pod sam wyciąg. W czym problem?

Poczytaj relacje Janka - on nie jeździ samochodem.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Ależ są jak najbardziej w Twoim zasięgu. Jeżdżą tam busy i autobusy z Krakowa i z Mszany. Nie tak rzadko nawet, łatwiej się tam dostać bez auta niż do Rabki-Zarytego. Kiedyś w okresie bezsamochodowym to przećwiczyłam ;). Łapałam koło Mostu Dębnickiego (w Krk) busa, który pierwszy jechał w któreś z tych miejsc. O ile pamiętam, to busy są oznakowane jako jadące do Poręby Wielkiej. Warto się wybrać do Koninek - takich stacji już niewiele zostało. A stamtąd zresztą można się wybrać na Turbacz na skiturach czy nawet śladówkach. 

Edytowane przez Maria
Błąd spowodowany przez automatyczną korektę
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria napisał:

Ależ są jak najbardziej w Twoim zasięgu. Jeżdżą tam busy i autobusy z Krakowa i z Mszany. Nie tak rzadko nawet, łatwiej się tam dostać bez auta niż do Rabki-Zarytego. Kiedyś w okresie bezsamochodowym to przećwiczyłam ;). Łapałam koło Mostu Dębnickiego (w Krk) busa, który pierwszy jechał w któreś z tych miejsc. O ile pamiętam, to busy są oznakowane jako jadące do Poręby Wielkiej. Warto się wybrać do Koninek - takich stacji już niewiele zostało. A stamtąd zresztą można się wybrać na Turbacz na skiturach czy nawet śladówkach. 

Właśnie planujemy z Koninek na skiturach zaliczyć Turbacz, dzięki za info.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek ma rację. Na odcinku Mszana Dolna - Poręba Wielka Koninki komunikacja jest kiepska. Kiedyś było dużo połączeń do Krakowa. Przy obecnym rozkładzie, ciężko tam wręcz dojechać i wrócić w tym samym dniu (kiedyś to było możliwe).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam tam, dojeżdżając busami, 2 lata temu - chyba niewiele się mogło zmienić. Oczywiście, pojazdy te nie jeździły co pół godziny i trzeba było sprawdzić godzinę powrotu i nie spóźnić się na autobus, bo następny był nieprędko, ale można się było dostać i wydostać po dniu spędzonym na nartach. Zadanie jest wykonalne, a na ten temat była dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

W najbliższą sobotę wybieram się do Koninek. Znalazłem na youtube taki film, z amerykańskiej stacji narciarskiej Mad River Glen. Widać uderzające podobieństwo do Koninek.

Stacja ma jednoosobowy wyciąg krzesełkowy. Szczyci się tym "oldscoolem", i chyba klientów ma.

Polecam obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=_SqK9OJyrHo

Można to krytykować, jakie są prawa rynku, i co kto lubi, kiedy jeden z pracowników mówi "Infrastruktura narciarska się zmienia przez lata, ale to miejsce nie, wszystko co robimy tu, to już nie powinno działać. Nie ma wiele ośrodków narciarskich na Świecie, gdzie narciarze dotują (darują pieniądze) na budowę nowego wyciągu".

Ale coś w tym jest, kiedy inny mówi - "Jazda na pojedyńczym krześle, jest jak powrót do domu (...) Jesteś sam ze sobą te 10 czy 12 minut".

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcinn napisał:

Nie chodziło mi o ceny,bardziej o potencjał skitury 

A cenowo cóż właściciel wie co robi...

Skiturowo jasne. Można iść dalej w Gorce. Albo pochodzić w Gorcach + dojeździć się na wyciągu. Ale teraz niestety ze śniegiem - fatalnie. Idzie odwilż, więc to co na halach, stopnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem jest spółka Zasady,która postawiła krzesło i przez pewien czas sama walczyła z przeciwnościami a potem scedowała walkę,bo to najwłaściwsze słowo,

na niejakiego Józefa Paska,od Koninek i przedtem Myślenic,który od nich dzierżawi...

Radzę ,poczytajcie sobie na FB posty Skipark Magura i ich dyskusje z potencjalnymi klientami,którzy chcą przyjechać-niesłychane poczucie humoru zarządcy strony potraficie docenić,niewątpliwie...

Za moich młodych czasów mówiono-gdybyśmy mieli mięso,produkowalibyśmy konserwy,ale nie mamy blachy-i to jest motto tej stacji...

 

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie głowy jak moja od lat dociekały,jakie są plany długoterminowe właściciela,czyli Zasady wobec tej stacji,i nic...Ja kupiłem teren u podnóża w 1997,bo wydawało się,że lada moment będą drugą Białką a po 20 latach jest jak jest...

Chyba dopiero prawdziwy inwestor,jak Rusinek,mógłby przełamać inercję dużymi pieniędzmi.

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku mieszkałem u ludzi w Nowym Targu (Kowaniec), którzy mają jakieś łąki w kierunku Turbacza. Prowadzili intensywne rozmowy w sprawie wydzierżawienia ich pod stok narciarki - są plany i jest inwestor (na ile poważny nie potrafię powiedzieć). W każdym razie jest nadzieja, że coś się ruszy i w Gorcach, bo patrzą i widzą jak się Białka bogaci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...