Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczęśliwe narty nad smogiem


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Styczeń w tym roku okazał się być jednym z najlepszych w ostatnich latach pod względem warunków narciarskich. Kilka planowanych wyjazdów narciarskich mi przepadło i kilka dni temu ogarnąłem się, że w tym miesiącu ani razu nie byłem "na poważnie" na nartach (poza biegówkami i freeridem). Trochę wstyd - siedzę na forum, gapię się co chwila w kamerki a w nogach nic - czyżbym stał się narciarzem kanapowym? Straszne myśli zaczęły przebiegać mi przez głowę. Pojawiła się jednak jedna mała iskierka - przecież 20 min drogi od domu mam ponad 200m naśnieżonego zjazdu! Trochę nie byłem przekonany do jazdy na Górkę Szczęśliwicką - w tak piękny zimowy i słoneczny weekend musiały być tam tłumy. Nie miałem jednak wyboru - w końcu jest tam jedyne krzesełko w promieniu wielu kilometrów.

Jako, że mogłem pojechać tam tylko w niedzielę (i to po południu), wyjechałem z tatą z domu po 13:30. W niedzielne popołudnie nie ma na szczęście korków, więc szybko docieramy na miejsce. A tu? Spodziewaliśmy się tłoku, ale dosłownie nie było gdzie zaparkować! Wygramoliłem się ze sprzętem i poszedłem pod stok stać w kolejce po karnet - w tym czasie tata znalazł miejsce (akurat ktoś wyjeżdżał).

7348dd8c4a39994eaf9ed38955a0086e.jpg

Kolejka do kasy na ok. 8min. Nie jest źle, ale trochę szkoda, że czynna była tylko jedna kasa.

Kupuję 2h - trochę ryzykując (tłok na stoku był spory - zastanawiałem się czy nie kupić punktów). Taka zabawa kosztuje mnie 30 zł. Szybkie dopinanie butów i idę stać w kolejnej kolejce - tym razem do krzesełka.

7130d202e31924d1ec110b4a639214c8.jpg

Nie jest najgorzej - tylko 5-6 min stania w kolejce. Na krzesełku rozmawiam z narciarzem - w czasie krótkiej podróży na górę pogadaliśmy o Górce, Kamieńsku i jeździe na krechę (jeśli to czyta, to pozdrawiam!). Trzeba się szykować na pierwszy zjazd.

b25b07e854c5aeaad25ae056288bf31d.jpg

Na początku dość twardo - wystają szczotki a za nimi mocno zbity śnieg. Dalej jest już lepiej. Niestety jest też trochę ludzi - najwięcej uczących się.

dea60c1789c0907a9a64fbeb0af00432.jpg

2f1fa78484cdf061b3512cab7f4ebb64.jpg

aef70446bd17a57ac711f0ff67d79f4f.jpg

c516cc8ca004e7fc519140df0cb72919.jpg

Czas mija przyjemnie, chociaż w kolejce trzeba swoje odstać.

cdd47dea6e2d7b72b8a0e7e197b4095d.jpg

Widoki z góry - na stok i warszawski smog:

ba589d595a3e70b3f1da56cc0d4eb5b4.jpg

d5d4a43b05d30f35d87ca47be555c1d7.jpg

94ef7ea42c4bbc58052f0b8b61614556.jpg

Tutejszy sprzęt do ratrakowania:

a0f77edf488bd968810765d1d778b7ac.jpg

Z każdego zjazdu próbuję czerpać jak największą przyjemność - niestety niemal każdy zjazd to podwójna uwaga czy ktoś na mnie nie wjedzie (albo ja w kogoś).

Kolejka raz się zmniejszała, a raz zwiększała - niestety jedno okrążenie (kolejka, wjazd i zjazd) zajmował ok. 12 min - trochę dużo jak na taki stok.

Kończę trochę wcześniej, bo nie wiem czy zdążę przejść jeszcze raz przez bramki.

Przez dwie godziny zjechałem 11 razy (ponad 2 razy mniej niż wtedy, kiedy jest pusto).

Takie cudo stoi na parkingu:

8bdce010f3e9eb1a56579303124a704a.jpg

Ogólnie nie było najgorzej, ale był to ostatni raz, kiedy wybrałem się na Górkę Szczęśliwicką w niedzielę w godzinach szczytu (14-16). W tygodniu i wieczorem jest lepiej.

Najważniejsze, że kolejny - 7 (albo 9 - zależy jak liczyć) dzień na nartach zaliczony :)

Pozdrawiam

Marcin ~leitner

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że też biegasz na nartach. Jak będziesz miał czas i śnieg nie spłynie zapraszam do Wawra. Znam sporo fajnych miejsc do biegania. Jest też super chatka gdzie można się napoić i dobrze zjeść kilka kilometrów od cywilizacji http://www.bareknadakowie.pl/. Planuję w weekend znowu narty pożyczyć (wypożyczalnia w pobliżu - Falenica http://www.nartoteka.pl/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - jak w ten weekend będzie jeszcze śnieg, to pewnie trochę pobiegam - póki co mam zaproszenie do Wesołej od Towarzystwa Narciarskiego Biegówki - może chciałbyś tam podjechać? Mają tory przygotowane dobrym sprzętem.
Jak będę wiedział, że będę mógł w sobotę albo w niedzielę na pewno pobiegać, to dam Ci znać - na pewno jakoś się zgadzamy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Stolicę jedna taka górka, to za mało :( a kiedyś były plany, by zrobić trasę gdzieś na starym wysypisku śmieci - szkoda, że to nie wypaliło :( 

Na Szczęśliwicach nie byłem ze dwa lata - trzeba przy okazji wpaść tam któregoś wieczoru...

...co powiesz na wtorek 7 lutego ok 17?

Dzięki za relację.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marboru napisał:

Jak na Stolicę jedna taka górka, to za mało :( a kiedyś były plany, by zrobić trasę gdzieś na starym wysypisku śmieci - szkoda, że to nie wypaliło :( 

Na Szczęśliwicach nie byłem ze dwa lata - trzeba przy okazji wpaść tam któregoś wieczoru...

...co powiesz na wtorek 7 lutego ok 17?

Dzięki za relację.

Planów było mnóstwo... Wczoraj pomyślałem, że fajnie by było reaktywować trasę w Parku Moczydło. Tłumy na pewno będą duże. W Warszawie spokojnie mogłoby być ok. 5 stoków narciarskich (Szczęśliwice, Moczydło, śmieci na Radiowo, Kopa Cwila, Kazurka...).

Jak pozwoli czas, to oczywiście może być wtorek :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leitner napisał:

Dzięki - jak w ten weekend będzie jeszcze śnieg, to pewnie trochę pobiegam - póki co mam zaproszenie do Wesołej od Towarzystwa Narciarskiego Biegówki - może chciałbyś tam podjechać? Mają tory przygotowane dobrym sprzętem.

Dla mnie bomba. Wesoła jest bardzo blisko, jak bym się uparł to na biegówkach tam mogę dojechać. Jestem amatorem w kwestii biegówek, ale już kilkadziesiąt kilometrów w zeszłym i tym roku zrobiłem. Może kondycją nadrobię. 

Daj znać koniecznie! Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...