Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krynica-Zdrój na pierwszy raz.


MCMLXXV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w lutym zabieram moją rodzinę (2 os dorosłe + 2xdzieciaki 12 i 10 lat) na narty do Krynicy. Dla żony i dzieciaków to zupełnie pierwsze doświadczenie z nartami ja wracam do nart po 25 latach przerwy. Jest tam kila ośrodków narciarskich i dlatego mam pytanie do osób obeznanych z lokalnymi warunkami który z nich byście nam polecali na początek i jaką szkołę/instruktora z tam dostępnych warto byłoby wybrać.

Pozdrawiam - Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jako stały bywalec Krynickich stoków pozwolę sobie zabrać głos :)

Każdy z Krynickich ośrodków w mniejszym bądź większym stopniu nadaje się do nauki. Jeśli główna trasa okaże się za trudna, można udać się na oślą łączkę. Obecnie ośle łączki są wszędzie.

Niemniej ze względu na niewygórowane ceny, fajną nową kanapę i przystępne trasy polecałbym zacząć od Słotwin Arena. Posiadają swoją, bardzo dobrą szkołę.

http://www.slotwinyarena.pl/zima/o-szkole/

Największa liczba tras to oczywiście Jaworzyna - cenowo jak w Alpach. Nie polecam dla początkujących ani tym bardziej do nauki. Nawet górny płaski fragment trasy nr 1 bywa oblodzony i zawsze jest bardzo zatłoczony. 

Jeśli Twoja lepsza połówka lub dzieci nie będą chciały zjeżdżać po w miarę przyjaznych Słotwinach, to polecam udać się do Tylicza na wyciąg Master Ski. Najbardziej płaska górka w regionie. Minus - powolna kolej i jak dla mnie brak klimatu.

W centrum Krynicy jest jeszcze Henryk Ski - nie byłem nie jeździłem, więc się nie wypowiadam.

http://www.slotwinyarena.pl/

http://www.slotwiny.pl/

http://www.jaworzynakrynicka.pl/

http://master-ski.pl/

http://www.henryk-ski.pl/

Osobiście robię reklamę Słotwiną Arena - jeżdżę tam od dziecka, stacja się rozwija, ma swój klimat i na prawdę można się wyjeździć. Jeśli dodasz do tego, przystępną cenę, dobrą szkołę, restaurację, szereg budek z fast foodami, oślą łączkę z dmuchanymi przeszkodami; to robi się na prawdę ciekawie. A jak się znudzi to za miedzą masz drugie Słotwiny (niestety na oddzielnym karnecie), parę kilometrów dalej Tylicz, Jaworzynę, jeszcze kawałeczek dalej Wierchomlę.

Udanych ferii w Krynicy!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej, na obu Słotwinach oferta dla początkujących jest dobra. A jak rodzina złapie animusz to możesz ich zabrać na Jaworzynę. Sporo wrażeń wjazd gondolą, a na górze bardzo fajna niebieska trasa nr 3, obsługiwana przez talerzyk, w sam raz dla początkujących. Czy zatłoczona? My byliśmy w okresie noworocznym i dosyć pusto było, a moje dziewczyny katowały "trójkę" nonstop ;) Żadnych kolejek do wyciągu (ale jak teraz jest?)

 Z drugiej strony góry, górny odcinek trasy nr 2 też nie tak bardzo stromy, na odcinku obsługiwanym przez talerzyk, ale dalej w dół, trasa 2a to czerwona.

Zjazd z samej góry do dolnej stacji to dla bardziej zaawansowanych więc początkująca rodzina może wrócić na dół gondolą :)

 

Ps. W TyliczSki fajny sektor obsługiwany przez talerzyk, też w sam raz dla początkujących, trzeba dojechać na parking pod Karczmę

Edytowane przez paolomario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Jaworzyna na pewno jest ciekawa jednak nie jestem pewien jeśli chodzi o naukę od zera. W Słotwinach nowa kanapa robi swoje jednak dla początkujących tylko trasa "dookoła świata" i stok Słotwinka.
Natomiast polecam Master ski w Tyliczu trasy łatwe ale bardzo fajne do treningu, do tego jedno z najlepszych przygotowań stoku dopiero o 18 zaczyna wychodzić "beton" spod stoku. Także Dwie doliny od strony Wierchomli są przyjemne dla początkujących. Jeśli chodzi o Tylicz ski to nie polecam, ośrodek jest genialny ale dla zaawansowanych.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Jaworzyna na pewno jest ciekawa jednak nie jestem pewien jeśli chodzi o naukę od zera. W Słotwinach nowa kanapa robi swoje jednak dla początkujących tylko trasa "dookoła świata" i stok Słotwinka.
Natomiast polecam Master ski w Tyliczu trasy łatwe ale bardzo fajne do treningu, do tego jedno z najlepszych przygotowań stoku dopiero o 18 zaczyna wychodzić "beton" spod stoku. Także Dwie doliny od strony Wierchomli są przyjemne dla początkujących. Jeśli chodzi o Tylicz ski to nie polecam, ośrodek jest genialny ale dla zaawansowanych.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Jaworzyna na pewno jest ciekawa jednak nie jestem pewien jeśli chodzi o naukę od zera. W Słotwinach nowa kanapa robi swoje jednak dla początkujących tylko trasa "dookoła świata" i stok Słotwinka.
Natomiast polecam Master ski w Tyliczu trasy łatwe ale bardzo fajne do treningu, do tego jedno z najlepszych przygotowań stoku dopiero o 18 zaczyna wychodzić "beton" spod stoku. Także Dwie doliny od strony Wierchomli są przyjemne dla początkujących. Jeśli chodzi o Tylicz ski to nie polecam, ośrodek jest genialny ale dla zaawansowanych.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz się nudził.  Słotwiny Arena Was nie zawiedzie, obok masz stok Tabaszewskiego. Polecam też Master Ski w Tylicz,  5 km od Krynicy, tam będzie taniej bo jak się weźmie pod uwagę całą czwórkę,  to parę goszy w kieszeni zostanie. Na Słotwiny Arena możecie jechać darmowym busem, od 4 osób bezpłatnie dowóz na stok, wystrczy  telefonicznie zamówić.  Ja z tej opcji jeszcze nie korzystałem , ale reklama do mnie dotarła.  W Węgierskiej Koronie idź na lazanie i posłuchać muzyki. Zespół niezły,  ukrainsko-polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz się nudził.  Słotwiny Arena Was nie zawiedzie, obok masz stok Tabaszewskiego. Polecam też Master Ski w Tylicz,  5 km od Krynicy, tam będzie taniej bo jak się weźmie pod uwagę całą czwórkę,  to parę goszy w kieszeni zostanie. Na Słotwiny Arena możecie jechać darmowym busem, od 4 osób bezpłatnie dowóz na stok, wystrczy  telefonicznie zamówić.  Ja z tej opcji jeszcze nie korzystałem , ale reklama do mnie dotarła.  W Węgierskiej Koronie idź na lazanie i posłuchać muzyki. Zespół niezły,  ukrainsko-polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dzisiaj dubluje posty a jak chce się kliknąć "polubienie" to pokazuje, że nie ma tekiego adresu :(

 

Ale... Tylicz Ski to nie tylko strefa przy kanapie, gdzie rzeczywiście łatwiej będzie się jeździć osobom zaawansowanym, ale jest też fajny, raczej płaski, szeroki stok na przeciwko Gościńca z talerzykiem (też przypadł do gustu moim dziewczynom). By tam dojechać trzeba skręcić z głównej drogi i kierować się na parking nr 3 właśnie przy Gościńcu. :)

Na filmiku na początku i na końcu trochę ujęć  tamtego miejsca (na komórce i na tablecie może nie pójśc, trzeba w przeglądarce włączyć tryb stacjonarny - wymogi licencyjne YT)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za informacje. Słotwiny to miejsce które zdecydowanie najczęściej się powtarza zresztą nie tylko tutaj. Także tam skierujemy swoje pierwsze kroki a jak czas i umiejętności pozwolą to spróbujemy inne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony! :)

Jakbyś nie chciał korzystać ze szkoły, którą Ci podałem w pierwszym poście to mogę dać namiar na konkretnego instruktora.

PS. Jak już opanujecie jazdę na tyle, że nachylenie stoku nie będzie determinowało wyboru ośrodka, to polecam odwiedzić region Krynicy i zrobić sobie małą objazdówkę.

Słotwiny Arena  - Krynica

Słotwiny Tabaszewski - Krynica

Jaworzyna Krynicka - Krynica

Henryk Ski - Krynica

Tylicz Ski - Tylicz 7 km od centrum Krynicy

Master Ski - Tylicz 7 km od centrum Krynicy

Dwie Doliny - Wierchomla 40 km od centrum Krynicy

Ryterski Raj  - Rytro 40 km od centrum Krynicy

Jak widzisz nic tylko jeździć ;)

M.

Edytowane przez FerraEnzo
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...