Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwsze narty typu freeride


BlueBear94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Poszukuje nart typu freeride - typowo poza trasę. Jako o normalnych deskach mam jako tako pojecie, o tego typu nartach raczej nikle wiec chcialbym was poprosić o pomoc na co zwrocic uwage, jakies przykladowe modele itd. 

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 23 lata

3. Waga - 78 kg

4. Wzrost - 181

5. Na nartach jeżdżę od .... sezonów, ( ..... dni w sezonie) - 18 sezonów, średnio tydzień w roku 

6. Moje umiejętności określam na .... -  7/10

7. Moje buty to - dalbello flex 90/100 modelu nie pamietam

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -  Atomic Redster DoubleDeck 3.0 GS 178 

9. Preferuję styl jazdy - poszukuję nart typowo poza stok

10. Upatrzyłem sobie narty - brak

11. Mój budżet na narty to około - do 2tys.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Witam wszystkich forumowiczów. 

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i czas dać coś z siebie:)

Mam pytanie: na jakich nartach free jeździcie ew. co polecacie?

Przymierzam się do zakupu, w związku z tym Wasze opinie będą dla mnie ( myślę że dla innych również) cenne.

Pozdrawiam i miłego szusowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok napiszę trochę. 

Moja przygoda z pozatrasówką to hohohooo lat temu na Pilsku. Z Kopca przez las pod orczyk. Zaraziło mnie to na maxa. Ale jazdę naprawdę free poczułem na Chopku. Jeździłem wtedy na Atomicach SX to wyobraź sobie męczarnie w świeżym śniegu. Na następny sezon miałem już pierwsze AM Rossignol Zenit 9,5.

589c9cb2f0b92_R95.thumb.jpg.8d0473e32eb46e50252d1032d6089266.jpg

Tak rewelacyjna narta że obecnie stoi w garażu choć zjeżdżona jest do zera. Dosłownie bo krawędzie wyszły na zewnątrz. 

A więc trzeba było kupić nowe. Pozostałem przy Rossi i kupiłem Experiencce 88.

ex88.thumb.jpg.d2fba51729314ab036be30e8409a82b2.jpg

Rewelacyjna narta ale trudna i męcząca. Szczególnie w świeżym śniegu, pomimo że 88 pod butem to jest moc. 

Ale jak jeździ się dużo (około 1500km na sezon) to narty nie wytrzymują za długo. Jeżdżę na nich jeszcze ale już klejone w kilku miejscach służą jako "wiosenne żużlówki".

Kolejny zakup to nadal AMy choć coraz to bardziej miękkie. Za namową kolegów z Naszego Forum kupuje K2 Rictory 82

K2ric82.thumb.jpg.3ba0c70d018eb44bf1550ff559011699.jpg 

To narta którą polecam wszystkim którzy czują że jeżdżą na nartach. Na twardym żyletka (oczywiście jak naostrzona) nie odpuści nawet centymetra a poza trasami miód malina. Ale... na świeżym za wąska pod butem. Trzeba dużej szybkości aby się nie zapadała. 

PS. powiesz ale się napisał... a to wszystko o AM a nie free! i masz rację ale na nasze warunki śniegowe te wszystkie narty nadają się do pozatrasówki wspaniale!

No to teraz przejdę dalej... do nart free! 

PS2. ale idę napić się browara bo mi palce zaschły :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do rzeczy! 

Pierwsze prawdziwe free zobaczyłem u Slovaków na Juhu (południowe stoki) wtedy jeszcze były orczyki i było strasznie dziko i surowo. 

Jeżdżąc w Polsce przez kilkanaście lat nigdy nie widziałem takich nart. Dechy jak ze stodoły! wygięte jakby je z beczki zarombali. I to była miłość od pierwszego wejrzenia. Za kilka lat 80% Slovaków na Juhu jeździło na takich nartach. 3 lata temu dorwałem takie na testach... 120 pod butem :o łał. Biorę na 3 godziny i... bajka!

kolejna miłość ze stajni K2 nazywa się Annex 118 - Roker/Camber to 50/50

K2annex.thumb.jpg.972587f222e5b956c4e38a5c29f81b44.jpg

Pamiętam reakcje moich znajomych! (narciarzy) bezcenne! 

Narta po śniegu płynie! jazda po puchu to bajka! na trasie też można... tylko po co :) do tego są inne. Ale sami pomyślcie ile dni mamy puch w naszych szerokościach geograficznych. Miałem tą przyjemność zaledwie kilka razy na trzy lata. Ale wrażenia godne pieniędzy. 

No i czas na mój najnowszy dobytek, tegoroczny! i to... znów K2 :) i znów Rictory :) ale tym razem 90 pod butem. Po co? Bo to narta na nasze warunki śniegowe. 

Rocer/Camber 30/70 powoduje że rewelacyjnie wychodzą ze świeżego śniegu, jazda po rojechanych trasach - zero problemu, muldy pokonują bez wysiłku (tylko na nogi trzeba je wyłapać :) ), po błocie śnieżnym płynom jak po świeżym. I ku mojemu miłemu zaskoczeniu na trasach trzymają krawędź jak Redstery. Trzeba się trochę przyzwyczaić na trasach do długiego rockera i charakterystycznego trzepotania przodów ale jazda naprawdę sprawia dużo frajdy.

Jak miał bym polecić to zdecydowanie K2 Rictor 90!!!

K2ric90.thumb.jpg.05e70e93f32311c6665e2b5b3a8e21cd.jpg

K2ric90_2.thumb.jpg.b65b85e8368363def147ebe09d8bab4b.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jasiek napisał:

Pierwsze prawdziwe free zobaczyłem u Slovaków na Juhu (południowe stoki) wtedy jeszcze były orczyki i było strasznie dziko i surowo.  Dechy jak ze stodoły! wygięte jakby je z beczki zarombali.

Oni dalej kochają klepki wyrwane z beczki :) na Chopoku wypatrzyłem takie cudo.

Dnia 12.04.2016 o 23:09, surfing napisał:

IMG_20160407_104444.jpg.0d35175b5f40266a1c8ab606b33a6cb4.jpg

IMG_20160407_104507.jpg.ed88cf13917d8f884da3cce35acb0858.jpg

IMG_20160407_104515.jpg.36e6aae787a26e0f674900e8d63b14e5.jpg

 

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek - liczyłem na Twoją wypowiedź i nie zawiodłeś mnie :D 

chronologiczny opis Twoich freeridowych doświadczeń - bezcenny xD

W tym sezonie zakupiłem K2 Rictor 82 i próbowałem jazdy po puchu na Tatrzańskiej Łomnicy - a warunki były bajkowe - i tak jak piszsz - przy dużej prędkości super ale przy mniejszej zapadają się w puch.

Zastanawiam się też nad Volkl Mantra - full rocker - żona jeździ na RTM 84 i chwali sobie full rockera - super krawędziowannie, więc myślę, że na puchu też powinien się sprawdzić :D

Postaram się wrzucić filmik z moich pierwszych szusów na puchu - Łomnickie Siodło - wspominam z rpzrzewnieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
30 minut temu, Tytus Atomicus napisał:

A dlaczego nie K2 Annex 98?

A dlaczego nie Dynastar Cham?

A dlaczego nie Dynastar Legend?

A dlaczego nie Volkie Mantra?

..........

itd

Warto zastanowić się nad geometrią - przytrasowo jednak polecałbym 95-100 mm.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tytus Atomicus napisał:

Bo Annex 98 to też K2.

A Dynastar Legend to starocie...

Pytanie było nie do Ciebie - to była kontynuacja.

"A dlaczego nie K2 Annex 98?" więc

A dlaczego nie xyz

Oczywiście, że Annex można polecić jak i całą masę innych nart.   A czy z faktu, ze Legendy to starocie wynika, że to zła (gorsza) narta się zrobiła? Jest masa świetnych desek freeridowych - obiektywnie tylko na takie trafiałem. Co do geometrii to dodałbym umiarkowane taliowanie i niewielki rocker z przodu.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tytus Atomicus napisał:

Co do Legenda - (którego, bo były różne) - to sam się im kiedyś przyglądałem, ale Skiteam nie sprowadzał chyba rozsądnych długości. A teraz, z racji braku rockera są to narty przestarzałe.

;)

Dlatego tego typu doskonałe narty można było kupować do niedawna w śmiesznych cenach. A co do rockera w narcie pozatrasowej (czyli na każdy warun) to powiem - nie przeszkadza! I dziwnym zbiegiem okoliczności z roku na rok maleje.

 

pozdro

Wiesiek

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wujot napisał:

;)

Dlatego tego typu doskonałe narty można było kupować do niedawna w śmiesznych cenach. A co do rockera w narcie pozatrasowej (czyli na każdy warun) to powiem - nie przeszkadza! I dziwnym zbiegiem okoliczności z roku na rok maleje.

 

no właśnie tak sobie trochę czytam o Mantrze 16/17 (bo widziałem w dobrej cenie) i natknąłem się na wątek, że nowy model jest znów z camberem . coś w tym jest ...

a co sądzisz o M 16/17? jestem super zadowolony z moich RTM 86 (jest camber) a myślę o kolejnym kroku w stronę przytrasowego off-piste. :D  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Wujot said:

;)

Dlatego tego typu doskonałe narty można było kupować do niedawna w śmiesznych cenach. A co do rockera w narcie pozatrasowej (czyli na każdy warun) to powiem - nie przeszkadza! I dziwnym zbiegiem okoliczności z roku na rok maleje.

Może się niezbyt dobitnie wyraziłem. Chodziło mi o to, że przynajmniej od 5-10 lat Legendy, które mają przecenione w Skiteamie są nie dłuższe niż 170. To chyba dla jakichś juniorów?

A co do rockera, kwestia gustu. Ja wolę mieć niż nie mieć.

PS - w Skiteamie mają też jedną parę Legend Big, długości chyba 195, którą próbują od 10 lat sprzedać. Cena chyba ok. 1000.

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mifilim napisał:

no właśnie tak sobie trochę czytam o Mantrze 16/17 (bo widziałem w dobrej cenie) i natknąłem się na wątek, że nowy model jest znów z camberem . coś w tym jest ...

a co sądzisz o M 16/17? jestem super zadowolony z moich RTM 86 (jest camber) a myślę o kolejnym kroku w stronę przytrasowego off-piste. :D  

Jeździłem na wcześniejszych niezrockerowanych modelach więc konkretnie do tego się nie odniosę. Tamte to były bardzo dobre narty. Teraz mam k2 96 Wayback - lekką nartę z normalnym camberem i niewielkim rockerem z przodu. 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tytus Atomicus napisał:

Może się niezbyt dobitnie wyraziłem, przynajmniej od 5-10 lat Legendy, które mają przecenione w Skiteamie są nie dłuższe niż 170. To chyba dla jakichś juniorów?

A co do rockera, kwestia gustu. Ja woę mieć niż nie mieć.

170 cm - dla narciarza o tym wzroście jak najbardziej.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mifilim napisał:

no właśnie tak sobie trochę czytam o Mantrze 16/17 (bo widziałem w dobrej cenie) i natknąłem się na wątek, że nowy model jest znów z camberem . coś w tym jest ...

a co sądzisz o M 16/17? jestem super zadowolony z moich RTM 86 (jest camber) a myślę o kolejnym kroku w stronę przytrasowego off-piste. :D  

Michał, w tym sezonie miałem okazję testować Voelkl Mantra w Czarnej Górze. To model na sezon 2019. Powiem tylko tyle, narty niezwykłe. Żałuję, że nie startowałem na nich w gigancie;). W stosunku do swoich poprzedników model całkowicie zmieniony i konstrukcyjnie i materiałowo. Bardzo lekkie i sprężyste, łatwe w prowadzeniu, mimo że szerokość pod butem 99 mm. Zanim kupisz jakiekolwiek narty sprawdź te z 2019r. Dodatkowy plus, przygotowane pod dedykowane foki. Wymiary; szer. 135-99-117 radius 20.8m przy dł 178 (takie testowałem)

P1278039.thumb.JPG.348ccc26aef2b228bf5a0b2cd6c5ef0d.JPG

P1278041.thumb.JPG.2243fac543d66205cecb28772b52a368.JPG

P1278043.thumb.JPG.1e611b906049cd598bc28397f1152c98.JPG

Co do Dynastarów, model Legend to świetne narty. Od wielu lat je mam i jeszcze na nich jeżdżę. Jak ktoś o nich źle pisze, to tylko nie potrafi jeździć, ale to już nie wina nart...

P1013117.JPG.efdd544c93faef08e47ebb59bf4ade00.JPG

PC313008.thumb.JPG.84a4b9873eb30e5279770776a19543fe.JPG

Pozdrawiam serdecznie!

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do Dynastarów, model Legend to świetne narty. Od wielu lat je mam i jeszcze na nich jeżdżę. Jak ktoś o nich źle pisze, to tylko nie potrafi jeździć, ale to już nie wina nart...

 

Ale który konkretnie model? Bo Legend to cała seria.

A po drugie mam w domu fajne Authier Zubiflex Geant. Sądzę że one te Legendy zjadają na śniadanie. To świetna narta, mimo, że ma ze ćwierć wieku.

Po trzecie - jeżdżę na dwumetrowych K2 Magic 4. To też świetna narta, tylko trzeba niej umieć jeżdzić. Nie rozumiem, dlaczego wciąż K2 jej nie produkuje.

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że jakaś narta "zjada" inne???

 Miałem pewnie pod 10 freeridówek a na drugie tyle jeździłem więcej i powiem Ci wszystkie ( no może poza Mega Doserami) były w zasadzie podobne - po krótkim przystosowaniu dawały wielką przyjemność z jazdy. Jak się tam czymś różniły to można było to wykorzystać. I tyle. 

pozdro

Wiesiek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, to był sarkazm raczej.

Ten Authier Zubiflex Geant to nie jest nawet narta frirajdowa.

Mam za to stare Dynastary Intuitive 71 (których używam z wiązaniami skiturowymi jako frirajdówki). To była seria poprzedzająca Legendy. I co? I wciąż uważam że rocker w nartach frirajdowych to fajny wynalazek, którego nie ma co bojkotować. Bo w imię czego?

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...