Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Od dwóch tygodni planowałem pojechać na biegówki do Wesołej (dzielnica Warszawy a przed 2002 r. osobne miasto). Miało to związek z zawodami, które zorganizowałem półtora tygodnia temu (przy okazji przypomniało mi się, że mam jeszcze jedną relację do napisania). Po ostatnim wpisie o Szczęśliwicach okazało się, że mijaliśmy się na stoku z@wielofish. Jako, że Konrad (wielofish) biega sporo na nartach, a ten sezon jest moim reaktywacyjnym, jeśli chodzi o biegówki, zaplanowaliśmy wspólne „szuranie” na dzisiaj. Warunki śniegowe w Warszawie nie są rewelacyjne – leży ok. 3 cm. Co innego w Wesołej – na obrzeżach miasta i w dodatku położonej (w części) w lesie dzielnicy.

Pobudka o 8:30, szybkie pakowanko, godzina jazdy autobusami i o 10. melduję się na miejscu przy jednym z fragmentów toru. Jak się okazuje, jednak nie do końca – wypożyczalnia znajduję się z drugiej strony pętli. Po małym 700-metrowym spacerze (rozgrzewce) jestem już na właściwym miejscu. Obok toru biegają konie (oczywiście w zagrodach).

 

a0c42086839a5dfd81aa81f46aed0bfb.jpg

 

2d32c82b0f95bcbd804996b82f8607e9.jpg

 

76250326191b54dbf2518a79bfc435e8.jpg

 

Wypożyczalnią (oraz trasami biegowymi) kieruje Towarzystwo Narciarskie Biegówki. Sprzęt warto zarezerwować wcześniej – Towarzystwo prowadzi też szkolenia, więc czasami jest naprawdę sporo chętnych. Koszt wypożyczenia sprzętu na 1h 20min wynosi 25zł (tyle samo kosztuje szkolenie).

Po zapięciu wszystkiego (okropne są te wpięcia w nartach – chyba z 5 minut próbowałem wpiąć buty) robię sobie małą rozgrzewkę (przypominajkę jak się biega) i przy okazji czekam na Konrada, który niedługo potem pojawia się z nartami.

 

1738daaf9b3e1bce8a890a1ee6a92ef6.jpg

 

ee16d73efd58a866167b47044eb5f067.jpg

 

Najpierw wybieramy trasę na Hipodromie (torze do wyścigów konnych) – owalna pętla ma 1,2km. Świetne miejsce na mały sprint – tory są dobrze przygotowane. Chociaż jest trochę nudno, monotonnie.

 

f666291d6b9e3037e68dd88316fea684.jpg

 

867504a9c04fe58d47ff7965694aafc9.jpg

 

Po dwóch okrążeniach biegniemy sprawdzić „co w lesie piszczy”. Po drodze zahaczamy o wypożyczalnię i pytamy się o leśne trasy. Na początku trzeba podejść z nartami w rękach – jest dosyć stromo i wąsko. Po dość długim wpinaniu nart jedziemy… Jest sporo zjazdów i na pierwszym zakręcie 90 stopni zaliczam glebę – próbowałem zakrawędziować na biegówkach ;) W lesie jest trochę za mało śniegu (wystają korzenie, liście i gałązki), ale da się przyjemnie pobiec.

 

9e829a9a6fbb4f2eeac95e212efe57ef.jpg

 

98e8506050676ccded867a3f6c55e328.jpg

 

Robimy sporą pętlę przez tory z przeszkodami dla koni i łukiem dojeżdżamy do Hipodromu.

 

c70dbab07224057f400ad0b36a631d45.jpg

 

Jako, że zjazdy były genialne, wracamy do lasu. Tym razem trochę inną trasą „przy siatce”. Zjazd przy niej jest bardzo hardcore'owy - wąsko, mało śniegu i drzewa na środku - trzeba uważać, żeby z żadnym się nie przywitać.

 

7770ae27f6dc423b92c012da58a961a4.jpg

 

W lesie jest mnóstwo małych ścieżek – skręcamy raz w lewo, raz w prawo i docieramy do punktu widokowego (las znajduje się na skarpie).

 

4daa9a9d05550b89442986b540d2d659.jpg

 

aef409bd02d743f4917d7cafe0b30c2c.jpg

 

Kolejny raz biegniemy łukiem po łące – świetnym puszku. Docieramy do Hipcia i biegniemy ostatnie okrążenie – na czas. Pobiegłem wolniej niż wcześniej, bo byłem już strasznie zmachany – po dwóch godzinach intensywnego (jak dla mnie) biegu, organizm zaczął wołać o koniec.

Bardzo przyjemne 2h – w sumie przebiegłem ponad 11km.

Konrad, jeszcze raz wielkie dzięki za wspólne bieganie i odwiezieni. Do zobaczenia na nartach :)

 

Przybywajcie i biegajcie - jest świetny warun a będzie jeszcze lepiej.

Pozdrawiam

Marcin ~leitner

PS Dodam jeszcze, że przez cały dzień w Warszawie utrzymywał się mróz - ok. -3 stopnie.

Edytowane przez leitner
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Marcin za wspólną jazdę i za opisanie naszych zmagań i przyjemnego miejsca do treningów biegowych.  

Dzisiaj znowu byłem na Hipodromie, choć miałem jeździć po lasach w trójkącie Anin-Wiązowna-Otwock. Miałem dodatkową misję, aby przyuczyć do tego sportu znajomych, a Hipodrom w Wesołej to idealne do tego miejsce. 

Z najważniejszych informacji to: dzisiaj dosypało około 3 cm. Odczuć można to było, delikatnie w lesie, bardziej na torach hipodromu, a najbardziej na rożnych drogach, które przecinały łączniki między hipodromem, lasem, a np. wypożyczalnią (było na nich trochę rozsypanych kamieni, aby się nie pośliznąć - wszystko zniknęło pod śniegiem). 

Marcin bardzo ładnie to miejsce opisał, coś jednak dodam od siebie. 

Dzisiaj frekwencja większa (pewnie około 30 osób biegających, może więcej), więc:

- na trasie hipodromu trochę ciaśniej, dla szybkich biegaczy na nawet kilka wyprzedzań na okrążenie (okrążenie 1,2 km);

- znajomi mieli kłopot z wypożyczeniem nart (czekali aż minie godzina rezerwacji osób, które się nie pojawiły) - sugeruję wcześniejsze zamówienie sprzętu. Kontakt do wypożyczalni: http://biegowkiwesola.org/ 501 265 685.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2017 o 23:56, marboru napisał:

Dobry temat biegówki na nizinach ;) Tylko trochę więcej śniegu by się przydało.

Dzięki za relację Marcin :) 

Moim zdaniem śniegu jest wystarczająco do jeżdżenia zarówno po przygotowanych trasach jak i leśnych ścieżkach. Biegałem po większej części obszarów leśnych Wawra i wszędzie można dojechać na nartach bez większych obaw o sprzęt. W lasach bardziej turystycznych (szczególnie od Międzylesia po Wiązowną i Otwock) warunki jeszcze lepsze niż w Wesołej. Nie zawsze można przebiec na skróty przez las, ale są tu niezliczone liczby ścieżek uczęszczanych przez pieszych i biegaczy, a na nich gruba warstwa śniegu, która została dobrze ubita. Te już bardzo często uczęszczane były mocno lodowate, ale po ostatnich dwóch opadach zrobiło się bardzo przyjemnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...