Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przesiadka ze skitourów na zwykłe narty


Peruagatka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

podpowiedzcie mi proszę jakie narty dobrać, a przynajmniej w którą strone patrzeć, bo się gubię.

Jeżdże na nartach od dzieciństwa. 7 lat temu przesiadłam się na skitoury, bo już mnie nieco znużyło narciarstwo stokowe.Mam Hagany Dragon 155cm, 13m promień skretu,carbon woodcore. To są mega lekkie narty, a do nich oczywiście mega lekkie krótkie buty Garmond. Byłam zadowolona na puchu, ale to nie są narty na twarde  przygotowane trasy. trzęsie nimi, słabo trzmają. Oczywiście to też kwestia butów. Może też mojej wagi - mam 170cm wzrostu i 51kg wagi.

Ostatnio pożyczyłam sobie sprzęt - twardsze narty race, buty flex 120 chyba i doznałam objawienia - jeździło mi się SUPER - dynamicznie, szybko,mega łatwo.

jak jeżdże. Myslę, że dobrze,z wieloma drobnymi brakami technicznymi. Na ogół techniką krótkich skrętów, 'na zajączka' (taki nawyk ze zjazdów freeride).

Chciałabym znowu przerzucić się na sprzet zjazdowy, tym bardziej, że przede mną w tym sezonie wyjazdy w Alpy. I przyznam, że jestem zagubiona które narty kupić.Kuszą mnie twarde slalomki, ale tak naprawdę nie lubię jeździć szybko, wolę dużo kręcić i skakać. Chciałabym jednak nartę, która będzie dobrze trzymać i dostarczy mi przyjemnych doznań na przygotowanych trasach. Ale która też nie zaprotestuje jak wyskoczę nieco off piste - bo na pewno będzie mnie kusić.

podpowiedzcie proszę, bo jakkolwiek myślę, że jeżdzę ok, to na sprzecie nie znam się prawie wcale :(

Agata

 

Edytowane przez Peruagatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lekceważyłbym butów. Jeżdżę zarówno na sprzęcie skiturowym i zjazdowym. Buty robią kolosalną różnicę .o.O. Obserwator  z boku pewnie nie odróżni czy dobrze jeżdżący narciarz jedzie w miękkich czy twardych butach,  ale odczucia panowania nad nartami i pewności jazdy dla jadącego w twardych są ogromne.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna slalomka.

Idź odważnie weź nartę freestyle, bądź freeride. Nie koniecznie z rockerem, a klasycznie na camberze. Pod butem 80-90mm, długość do wzrostu (+/-5cm) 
Taka narta da Ci wszystkie walory trasowej narty, czyli pojedzie na krawędzi po promieniu narty, a jej uniwersalność sprawi, że nie ważne jakie warunki będą na stoku Ty będziesz cieszyć się jazdą.
Dodatkowo Twoje skiturowe doświadczenie (oraz pozatrasowe) pozwala mi sądzić, że skręty NW (to co nazywasz jazdą na zajączka) masz doskonale opanowane, więc dynamiczna jazda szybkimi skrętami na  jakiejkolwiek narcie nie sprawi Ci problemu.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Roznice w podpowiedziach dokladnie odzwierciedlaja dylematy w mojej glowie ;)

Buty mam i nie bede zmieniac - flex 100, robiona na maja stope, super trzymaja. Choc w przyszlosci pewnie zmienie na ciut twardsze.

A jak zachowuje sie slalomka na puchu? I czy przy wadze 50kg jest sens inwestowac w bardzo twarde narty - myslalam o volkl racetiger sl?

 

Edytowane przez Peruagatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slalomka w puchu zachowa sie dokladnie tak jak Twoj skiturowy Hagan, czyli srednio. Twarda narta jest dobra do jazdy na twardych, ubitych stokach, lub gdy potrzebujesz kopa w szybkiej, dynamicznej jezdzie. To narta dedykowana pod konkretna jazde, owszem pojedzie w kazdych innych warunkach jesli umiesz jezdzic, ale do tego są inne narty, ktore pojada lepiej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Dynastar Legend? Są tanie używane na Allegro. To dobre narty, właśnie Dynastar ogłosił że wznawia tę linię w przyszłym sezonie.

Ja kiedyś kupiłem Legend 8000 165cm za 300zł (mam 173), fajnie jeździ w krótkim skręcie śmigiem czy na krawędzi po twardym, a jednocześnie miło się jeździ po zepsutej trasie. Oczywiście nie jest to jazda jak na slalomce.

Koledzy polecają też Dynastar Cham, dla Ciebie mogło by być 87. Mówią o niej tak: "jeśli miałbym mieć jedną nartą przywyciągowo, to właśnie Cham". Ale to już droższa narta.

Polecam coś w granicach 75-90mm pod butem.

Dużo jest fajnych nart ...

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam moje hagany radza sobie w puchu nienajgorzej. Sa leciutkie i szerokie wiec nie wpadaja pod snieg. Fakt, ze zepsuly mi nieco technike jazdy bo za bardzo zmuszaja do przenoszenia sie na tyly. 

Dynastar Cham fajny - pewnie tworzyli go w Chamonix ;)

Generalnie zdecydowalam - jade w Alpy bez nart i inwestuje w testy. Bede miala do przetestowania Fisher Speed i Progresor. Pozycze tez nartki freeride jak radzicie. Z rockerem i bez rockera. I bede mogla powiedziec jaka jest roznica.

Ciesze sie na to jak dziecko ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdecydowanie najlepsza opcja, przed zakupem objezdzic kilka roznych par i wybrac to co najlepiej pasuje :)

Koniecznie daj znac na co sie zdecydowalas :)


A te Hagany, maja 155cm i 74 pod butem :) - jak wezmiesz narte freeride +/- do Twojego wzrostu i 80-90mm pod butem, zobaczysz roznice :)


 

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej, hej po powrocie :)

udalo mi sie pojezdzic na kilku modelach. Objezdzilam slalomki Fisher, Volkl (Racetiger SL) i Stockli SL modele tegoroczne. Poza tym Fisher Progressor i jakies carvingi Volkl (ponoc dobre).

poniewaz w Dolomitach nie bylo w tym roku kompletnie sniegu nie udalo mi sie pojezdzic w ogole w swiezym sniegu (no moze troche jak sie po poludniu trasy rozjezdzily ;) Wiec nie przetestowalam Freeride'ow :(

Konkluzje: tylko SL! Swietna kontrola, dynamika - cos jak jazda bardzo dobrym samochodem. Dla kobiety takiej jak ja (drobnej i nie zawodniczki) narta nie moze jednak byc ciezka i za dluga - dlugosc 160cm mnie mocno wymeczyla, 152cm dala genialne odczucia. (Wzrost 168, waga 50)

Carvingi byly ok ale nic szczegolnego. Na czarnych trasach za mala kontrola, nie trzymaly. Progressor mnie mocno rozczarowal - nie umialam sie zgrac z ta narta. Mialam dlugie 165 i jezdzily jak chca. Nic fajnego.

kupie SL - najfajniej mi sie jezdzilo na Stockli. 

Freeridy bede testowac w przyszlym roku i najwyzej kupie drugie narty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...