Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zastosowanie Google Maps


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kolejne zastosowanie narzędzia Google Maps. Lubię sobie posprawdzać co jak i gdzie w interesujących mnie ośrodkach, takich do których chciałbym pojechać w przyszłości. Staram się oddalać coraz bardziej od wielkich i popularnych ośrodków na wypasie na rzecz tych mniejszych, mniej popularnych. Przyczyna jest tylko jedna - ilość ludzi na trasach zwłaszcza w okresie feryjnym gdzie terminy wyjazdów są ściśle związane z terminami ferii syna. Dla mnie bardzo ważnym kryterium jest to na jakich różnicach wysokości mogę swobodnie operować w danym miejscu. Przyjąłem sobie za minimum ok 500m deniwelacji. Jeżeli ośrodek ma kilka wyciągów o takiej różnicy poziomów to już mi wystarczy. Takie informacje przeważnie są podane na stronach ośrodków, ale nie zawsze. Cóż począć jak takich informacji nie ma, a miejsce mało uczęszczane przez np szanownych forowiczów. No i niedawno zaświeciło światełko. Odkąd we wspomnianych mapach Google zostały nakreślone czerwone linie wyciągów sprawa znacznie się uprościła. Wystarczy z boku w menu wybrać opcję teren. Na takim widoku mamy nakreślone linie wysokościowe. W połączeniu ze znaną pozycją wyciągu mamy prosty obraz z jakiej wysokości startuje i na jaką wysokość nas zawiezie. Ponadto mamy również jakiś tam obraz nachylenia tras jeżeli są nakreślone.

Poniżej przykład:

mapa.thumb.jpg.e288ce18f4cd65da97322e9270f3105d.jpg

Pozdrawiam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lokiec3 napisał:

.Odkąd we wspomnianych mapach Google zostały nakreślone czerwone linie wyciągów sprawa znacznie się uprościła. Wystarczy z boku w menu wybrać opcję teren. Na takim widoku mamy nakreślone linie wysokościowe. W połączeniu ze znaną pozycją wyciągu mamy prosty obraz z jakiej wysokości startuje i na jaką wysokość nas zawiezie. Ponadto mamy również jakiś tam obraz nachylenia tras jeżeli są nakreślone.

 

Kurcze, o tym nie wiedziałem! A przyznam, że te poziomnice dają w znacznym stopniu pogląd na ukształtowanie tras. Do tej pory częściej korzystałem jedynie z widoku z satelity, dzięki czemu wiem jak szerokie są trasy, zanim się gdzieś wybiorę. Bo bywa np. tak, że mapki panoramiczne ośrodków narciarskich pokazują niby normalną, szeroką, niebieską trasę, a w praktyce to wąska dróżka leśna - zdjęcie z góry pozwala to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lokiec3 napisał:

...Wystarczy z boku w menu wybrać opcję teren. Na takim widoku mamy nakreślone linie wysokościowe. ...

U mnie nie mam takiej opcji - teren. Może stare mapy czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...