Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Kilka osób zadeklarowało się wstępnie, że będzie w najbliższą sobotę w Szczyrku. Pewnie zrobimy jakieś spotkanie w SON-ie. 

Póki co, z tego co wiem, będą: @Piotr_67, @mig12345, @Baartos (?), @christof (?) oraz ja.

Ktoś do nas dołączy? Godziny jeszcze nie ustaliliśmy - piszcie swoje propozycje. 

Pozdrawiam

Marcin ~leitner

• Like 4

Z ta pelna lampa to bym uwazal...dzis tez miala byc wyzej a byly wysokie chmury i slonca bylo moze z pol godz...na Skrzyczn.wogole go nie bylo.odezwe sie jutro co do soboty.moze tez zaczniemy na Cosie:-) bo ogolnie spimy prawie pod Soliskiem.

Dnia 9.02.2017 o 22:43, Baartos napisał:

Z ta pelna lampa to bym uwazal...dzis tez miala byc wyzej a byly wysokie chmury i slonca bylo moze z pol godz...na Skrzyczn.wogole go nie bylo.

Według wettronlinede jutro w górach się przejaśni http://www.wetteronline.de/wettertrend/szczyrk. Sprawdzę osobiście. Miłego spotkania życzę.Od trzech dni prognozy według GFS I ECMFW widza niezmiennie wiosenną pogodę od 15-16 luty do przynajmniej 24.02 i do tego brak opadów. Obawiam się ,ze to się tym razem sprawdzi.

Przed chwilą, janek57 napisał:

Według wettronlinede jutro w górach się przejaśni http://www.wetteronline.de/wettertrend/szczyrk. Sprawdzę osobiście. Miłego spotkania życzę.Od trzech dni prognozy według GFS I ECMFW widza niezmiennie wiosenną pogodę od 15-16 luty do przynajmniej 24.02 i do tego brak opadów. Obawiam się ,ze to się tym razem sprawdzi.

Jutro jestem pod kasa Soliska 7:50 to moze sie spotkamy...a jesli sie przejasni to tym lepiej dla nas:-))))

50 minut temu, Baartos napisał:

moze tez zaczniemy na Cosie:-) bo ogolnie spimy prawie pod Soliskiem.

Ja na pewno zacznę na COS-ie, bo mam najbliżej od spania (śpię niedaleko Beskidka). 

Proponuję miejsce spotkania przy bacówce na trasie nr.4 (chyba na Płoncycce - o ile ktoś się orientuje w tych nazwach). Takie fajne klimatyczne miejsce, gdzie raczej nie będzie tłoku.

Może być o 12:00?

Dnia 9.02.2017 o 23:17, Baartos napisał:

Jutro jestem pod kasa Soliska 7:50 to moze sie spotkamy

Nie ma szans na to, bo dowlekę się do Szczyrku przed dziesiątą  i zaczynam od wjazdu kolejką na Skrzyczne . Potem górą do ,,Ministerstwa narciarstwa'' ,ale to dopiero około południa.Na Solisku około 13-14 -tej dopiero. Miłego szusowania.

1 godzinę temu, leitner napisał:

Czy pasuje wszystkim 12:00 przy "czwórce", czy jakieś inne miejsce/czas?

Mówimy o tym miejscu?

Clipboard01.thumb.jpg.d8af347e9c9923547d0258a0f473ec1a.jpg

Jeżeli tak to OK.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Edited by Piotr_67

W sumie moze byc.ta nizej co wskazal Piotr jest zamknieta.a w tej nawet dzis siedzielismy.My tez chyba podjedziemy pod Cos.pksem z Soliska7:38 i pojezdzimy dojakiejs  10.Ogolnie bierzemy 4h bo wracamy juz do domu...Podejrzewam ze moze byc sporo ludzi jutro...bo dzis na Sonie byl w miare luz:-)

Właśnie przyjechałem do Szczyrku. Na wyjeździe z Warszawy straszne korki - wyjeżdżaliśmy chyba 1,5h.
@Baartos, postaram się być ok. 8 przy kasach COS. Może tam się spotkamy.

Jedno pytanie do stałych bywalców Szczyrku - czym możemy tutaj oddychać?

14 minut temu, leitner napisał:

Ja osobiście preferuje takie coś , sprawdza się wszędzie ?

5099873089798-jack-daniels-100ml-whiskeyy.jpg

• Like 5

Pewnie masz trzech kumpli :D Jacki, Jimmy i Johny ...

18 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Ja osobiście preferuje takie coś , sprawdza się wszędzie ?

5099873089798-jack-daniels-100ml-whiskeyy.jpg

Najlepszy kumpel ... brakuje tylko Johnego i Jimmiego

W Szczyrku powoli odchodzą chmury i pokazuje się słoneczko. Na porannym spacerze odwiedziłem Beskidek i prawie odnalazłem Zapalenicę.

83167d64cf5aefefb88ecddca01126c9.jpg

7ab82952aeb99d82f986119c661a0063.jpg

Skrzyczne

08133ed1868c2b0cd3e5bcde5848b193.jpg

W Szczyrku część śniegu wywożą do rzeki

db3c5073aca901bcb11afcaf1f856e9e.jpg

Powinienem od 20min jeździć na FIS-ie (albo wjeżdżać krzesełkiem), ale co poradzić, gdy cała rodzina śpi? :(

• Like 1

23 godziny temu, leitner napisał:

Czy pasuje wszystkim 12:00 przy "czwórce", czy jakieś inne miejsce/czas?
Artix, za tydzień w sobotę będę na Pilsku. Może wpadniesz? ;)

No to nie mam wyjścia ? 

Może się uzbiera większa ekipa? 

• Like 1

12 godzin temu, leitner napisał:

Właśnie przyjechałem do Szczyrku. Na wyjeździe z Warszawy straszne korki - wyjeżdżaliśmy chyba 1,5h.

Jest dobrze w tej chwili, ale bywają dni że tylko powyżej hal: Skrzyczeńskiej i Jaworzyny jest czysto a stamtąd rozpościera się "piękna" ciemna kołdra nad Kotliną Żywiecką. Wy zresztą śmigacie w dolinie Żylicy od drugiej strony. Ale teraz jest dobrze.

12 godzin temu, leitner napisał:

Marcin, mnie nie spotkasz, ale Bieńkulą szaleje zapewne mój brat, poznasz go na pewno szybszego tam nie ma, :). Nie zapomnij odwiedzić "jedyneczki", nawet jeśli teoretycznie jest nieczynna zazwyczaj zjechać się da.

Czekaliśmy z Aklimem na was do 00:30 na Skrzycznym ale nikt się nie stawił :) więc zrobiliśmy kilka śladów z Małego Skrzycznego do Czyrnej.

Edited by nurek1974
  • Like 3

No i już po WZF.

Wyjazd bardzo udany, pogoda niezła warunki narciarskie OK.

Wyjeździłem się setnie. Start to już 7.45 na Golgocie. Pan wyciągowy wykazał się nie lada empatią - dziękuję.

Tak, że z rana Golgotę miałem "dla siebie" - 2 zjazdy w 6 osób.

Później Juliany. Po Julianach przeniosłem się na drugą stronę.

Tu jazda po czym się dało (3,5,4,7). Bieńkula dość dobrze przygotowana, polecam.

O 12 umówione spotkanie z leitnerem. Pojawił się Marcin, christof i ja. Oczywiście tata Marcina również.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję za spotkanie.

Kilka fotek:

20170211_100347.thumb.jpg.e114981fae3877eb61e35cbe0242aaae.jpg20170211_100353.jpg.df5d27a848d71d9ff00ea38030105d28.jpg20170211_100402.jpg.f46dfe2eeec13c3302311fd04a625945.jpg20170211_100419.thumb.jpg.1d64fa345490482376268024ec17813c.jpg

Pozdrawiam i polecam jazdę w Szczyrku - warunki OK.

Edited by Piotr_67
  • Like 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By JC
      Już dzisiaj zapraszam na Testy nart Fischer oraz II Spotkanie czytelników skionline.pl, które odbędzie się 4 stycznia 2020 roku w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim w Szczyrku.
      Więcej szczegółów pod koniec roku.
    • By JC
      Górskie ścieżki rowerowe powstają w Szczyrku
      W odpowiedzi na coraz większą popularność górskich kompleksów rowerowych, a szczególnie Enduro Trails w Bielsku- Białej, spółka Tatry Mountain Resort inwestuje w budowę górskich tras rowerowych w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort. Warto dodać, że jest  to pierwszy tego typu "produkt turystyczny" w Szczyrku.
      Więcej przeczytacie tutaj

• By leitner
      Relacja z wczoraj
      Od połowy stycznia planowałem wypad narciarski do Szczyrku. Najpierw kolokwia, potem egzaminy, potem ferie, następnie jakieś zaległości, opady deszczu aż zrobiła się połowa marca! W końcu jednak udało się znaleźć ten jeden dzień, żeby wyskoczyć na szczyrkowskie trasy. Żałuję, że wypadło to akurat w sobotę, kiedy odbyło się WZF na Pilsku ale z różnych względów wiedziałem, że powinienem być dziś w Szczyrku (m.in. pożegnanie pewnych wyciągów) - do tego doszły kwestie logistyczne. Tak więc dziś punkt 8:00 zameldowałem się pod bramkami w COS, gdzie spotkałem @christof. A! Karnet kupiłem za 40 zł bez żadnych zniżek studenckich (wykorzystałem 160 pkt gopass).

Napiszę dość ogólnie, bo muszę zasiadać już do nauki. Na COS warunki świetne od samego rana. Na początku śmigał tylko orczyk i talerzyk wraz z dolną kanapą, później włączyli górny odcinek. FISoKaskada fantastyczna. Twardo, równo i pusto! 

Za Grzebieniem nieco betonowo, ale lodu brak. Doliny jak zawsze zaaajeeeee.. tzn jak w niebie  

Ondraszek? Dziś to zupełnie inna trasa. Pusto a sztruks trzymał się bardzo długo. Twardo i bez przetarć nie licząc ciemnej plamy na zakręcie. Mam wrażenie, że w wielu miejscach śniegu jest grubo ponad metr, a tam przecież nie ma naśnieżania! 

Niestety stało się tu coś dziwnego. Las został ścięty! Na górze jest niewiele czubków drzew. Część złamała się przez wiatr a część przez napór śniegu i lodu. 

Schronisko na Skrzycznem całe zasypane. Zaspa jest taka, że na taras można zjechać na nartach. Tak. Zjechać! Znajduje się on bowiem poniżej poziomu śniegu 😮

(tu część z SON - następny post)
      Na koniec powrót na Skrzyczne i inauguracja trasy do Ondraszka. On sam świetny tak samo jak rano. Nadal twardo i niebetonowo. Hop do krzesła i na FIS. Tu też cały czas świetne warunki. 

A z Jaworzyny? Z Jaworzyny zjechałem tak.  Do drugiej podpory kolei.

Miałem dwie trochę długie przerwy, ale i tak się wyjeździłem! 

Pozdrawiam
      Marcin ~leitner
    • By JC
      Moi drodzy,
      Chciałbym Was zaprosić na WZF, informacja dla mniej wtajemniczonych wyjaśniam - spotkanie sympatyków skionline.pl. W sobotę 5 stycznia 2019 w Szczyrk Mountain Resort będzie okazja spotkać się razem, pojeździć, porozmawiać. Dla chętnych będzie także możliwość przetestowania nowej kolekcji Fischera.
      Miejsce spotkania - dolna stacja gondoli na Halę Skrzyczeńską.
      Co Wy na to?

Partnerzy:

• By johnny_narciarz
      Jak już wcześniej pisali koledzy w innym wątku, też zawitałem w Szczyrkowskim. Nie udało mi się dotrzeć jak chciałem, czyli przynajmniej pół godziny przed otwarciem, ale wiele nie straciłem. Na miejscu byłem coś może 5 minut po godz. 9. Parking pod gondolą pełny, załapałem się na ten obok, ale byłem jednym z ostatnich, których tam wpuszczono! W Szczyrku prawdziwa zima! Mróz na dole -6 st, u góry pewnie więcej. Wyguzdrałem się w miarę szybko i pod gondolę. Kolejek brak, mimo zajętych po brzegi parkingów. Jak się później dowiedziałem, pierwsi klienci dostali drobne upominki i oscypka z boczusiem. Cóż, trzeba było być szybciej...

Podczas jazdy gondolą trochę sobie posłuchałem. Jednym z pasażerów był Goprowiec. Otóż naśnieżono tylko 3 trasy, bo na resztę brakło wody! Mogliby wpompować kolejne hektolitry, ale ponoć Aqua się nie zgodziła. Czy to prawda, nie wiem, bo na COS armatki szły, ale oni mogą mieć jeszcze zapas.

Hali Skrzeczeńskiej ponownie nie poznaje! Zrobiło się tu strasznie szeroko, no i oczywiście jest nowy wyciąg na Zbójnicką Kopę. Na trasach ludzi sporo, choć jak się wyminie kumulacje, to można mieć więcej przestrzeni dla siebie. Do tego mimo pochmurnej pogody, od Hali w dół widoczność dość dobra. Przynajmniej tak do południa. Nowe krzesło na Kopę to pełny luksus, czyli bubliny i ogrzewanie. Jednie silny wiatr powodował spowalnianie wyciągu. Można się poczuć jak w Alpach, kiedy ten jedzie najpierw w góra, a następnie w dół i znowu w górę. Prawie nie spotykane u nas.

Nowa trasa z Kopy, a raczej mocno zmodernizowana - rewelacja! Przynajmniej mi się podoba. Zaskakująco szeroka i choć płaska, to  o równomiernym nachyleniu, pozwalającym wystarczająco pojechać na krawędziach. Jeszcze bardziej zaskakuje szerokość po połączeniu trasy z Małego Skrzycznego i z Kopy. Jak ktoś pamięta jak tam było, to na pewno się zdziwi. Choć powiem, że jak na standardy alpejskie, jest tam po prostu normalnie.

Wspomnę jeszcze o połączeniu z COS. Trasa nie powala szerokością, ale jest zupełnie wystarczająca i całkiem przyjemna. Nic a nic nie trzeba drałować, czy nawet odpychać się kijkami. Dalej znanym Ondraszkiem do kanapy. A w drugą stronę? Po staremu: do schroniska, w prawo pod górkę i dalej już właściwie tylko jazda. Po rozwidleniu, trasa przecina dojazd do COS i bez odpychania wpadamy gdzieś na trasę z Kopy. Przydałby się dla wygody jakiś mały talerzyk od schroniska do załamania terenu, skąd już się jedzie. Ale tyle można przeżyć.

Przy okazji wspomnę, że mimo wyłącznie naturalnego śniegu, na Ondraszku można było bezpiecznie pojechać. Lepiej sytuacja wygląda w samym Szczyrkowskim. Warun u góry bardzo dobry! Im niżej, tym gorzej, ale trudno było narzekać. Ilości śniegu wystarczające. Co działało? W COS tylko Ondraszek i łącznik 3a. W Szczyrkowskim idąc od góry:
      - trasy z Kopy 3b i 3c
      -z Hali Skrzeczeńskiej 3 pod gondolę i 4 do Soliska

Frekwencja? Kolejek do wyciągów praktycznie brak przez cały dzień. Natomiast na trasach w okolicach południa bywało tłoczno. Czasami nie wiedziałem gdzie jechać... Ale chwilę później, po minięciu zatoru, miewałem całkowicie pustą trasę przed sobą. Pewnie gdyby wszystkie trasy były otwarte, byłoby zdecydowanie bardziej luźniej.

Jazdę zakończyłem gdzieś po godz piętnastej. W końcówce zrobiło się bardzo mroczno, widoczność słaba, a trasy przy dole były mocno zmęczone. Uznałem, że dla bezpieczeństwa lepiej zakończyć jazdę. Bardzo udany początek i jestem pod mocnym wrażeniem zachodzących tu zmian! Pewnie w szczycie sezonu będą tu tłumy, ale zawsze można się jakoś wpasować.

Dziś zdecydowanie zadowolony!
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...