Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koniec sezonu narciarskiego 2016/2017


Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu wczorajszym niestety musiałem zakończyć przedwcześnie sezon narciarski 2016/17

Miał być super urlop, ferie w Małopolsce trwają w najlepsze, warunki wymarzone - od kilku lat takich nie było, my od czterech dni korzystamy z zimy na max i tylko ten nieszczęsny wypadek krzyżuje wszystko. Miała być relacja z opisem i zdjęciami (pewnie będzie bo czasu przez najbliższe 2-3 tygodnie będę mieć sporo), były ciekawe plany na marzec, na wiosenne nartowanie i co i du...

Chwila rozkojarzenia, banalny błąd na prostym odcinku, lewa noga wpada na niewielką muldę i sypki cukier, narta odjeżdża, niepotrzebnie ratuje się do samego końca, w końcu leżę. Po upadku i wykręceniu kolana boli trochę lewa noga, ale nie jest najgorzej jest cała, zginam w kolanie, wstaje wpinam prawą nartę i w tym momencie uświadamiam sobie, ze jednak nie jest dobrze - lewe kolano nie trzyma i przeskakuje w bok - dalej już dzisiaj nie pojadę. Siadam ponownie na śniegu, wypinam narty, skoro nie dam rady zjechać to może mogę chociaż pomału zejść, i tu znowu du... pozostaje mi tylko nie okazując bólu, i przejęcia poprosić córkę aby zjechała na dół i poinformowała o wypadku.

Czekając na pomoc tysiące myśli przewalają mi się przez głowę, w sekundzie odtwarzam wypadek żony z przed czterech lat, roztrzaskane kolano, zła diagnoza, rehabilitacja, później dopiero operacja i dochodzenie do siebie.

Może tyle o wypadku, dalej to już rutynowa akcja GOPR.

Nie wyglada to najlepiej, chociaż mogło być gorzej : wstępna diagnoza mówi o pękniętej łękotce, nie wiadomo co z więzadłami krzyżowymi - a to można sprawdzić tylko przy szczegółowym badaniu, dodam jeszcze ze w szpitalu standardowo chciano mnie na dwa tygodnie wsadzić w szynę i dopiero pózniej do specjalisty na wizytę, uparłem się ze mam swój stabilizator i rezonans oraz wizytę u chirurga chce załatwić jak najszybciej. I na tym pozostaje.

4a4b1f7807dcaeb87ae24cd9f1373507.jpg

 

Dla wszystkich pozdrowienia i udanego, bezpiecznego nartowania. Piszcie relacje, róbcie zdjęcia - miło jest tu zaglądać. Jedyną dobrą wiadomością jest, ze mój syn dziś kończy dwa lata i muszę się sprężać z powrotem do zdrowia do grudnia nie zostało dużo czasu.

Pozdrawiam
Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakieś fatum. Przed chwilką pisaliśmy o kontuzji Lary a teraz ty.

Trzymaj się chłopie i kuruj, bo syna trzeba uczyć.

 

Pozdrawiam i życzę pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia.

 

PS: Podziękowałbym za posta ale tam jest forma "lubię to". Więc wybacz, ale ja takich informacji nie lubię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się.

3 lata temu zerwałem więzadło krzyżowe. Potem intensywna rehabilitacja, szybki powrót do jakiej takiej sprawności, potem operacja rekonstrukcji więzadła, długa i intensywna rehabilitacja i znacznie wolniejszy powrót do sprawności. po 12 miesiącach od wypadku znowu na nartach.

a przy okazji - zgrabna noga i ładna bielizna ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre słowo, długo się zastanawiałem czy o tym pisać - zacząłem już wczoraj wieczorem i tak noc nieprzespana, a rano dalej miałem dylemat, przecież się nieznany i co to kogo obchodzi mój wypadek - ale jakoś tak zżyłem się z tym forum, zaglądam tu prawie codziennie, równie chętnie lubię coś napisać, wrzucić jakieś zdjęcia - tylko żeby dzień trwał kilka godzin dłużej i człowiek miał mniej obowiązków, pewnie pisałbym relacje z wyjazdów dużo częściej.
Chociaż nie udało mi się jeszcze poznać z nikim z was, i nie przywitałem się należycie pojawiając się tu, tylko z marszu zacząłem pisać o nowej inwestycji w Kasina-Ski, miło mi być wśród forumowiczów skionline.


Pozdrawiam
Paweł

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam cię bardzo serdecznie w gronie maruderów narciarskich. Ja choć z domu pod Skrzycznem się nie ruszam to na każde zawołanie wożą mi co chcę. Więc nową pasję sobie znalazłem i gotuję co zdrowszego. Życzę ci jak i sobie, żeby te 9 m-cy zleciało jak najszybciej i do zobaczenia na stoku w nowym 2017/18 sezonie. Hey

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo napisał:

Chociaż nie udało mi się jeszcze poznać z nikim z was, i nie przywitałem się należycie pojawiając się tu, tylko z marszu zacząłem pisać o nowej inwestycji w Kasina-Ski, miło mi być wśród forumowiczów skionline.

Ja miałem podobne "wejście" i tak mi się tu zostało przez 8 lat :) (będzie w marcu).

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrotu do Zdrowia. Dzisiaj jeździłem w COS i SON (na razie trzymam się starej nazwy) i tez miałem niegroźny upadek na najłagodniejszej trasie ,ale tylko kostka trochę pobolewa. K...a muszę jednak te rozklepane buty zmienić bo obwijanie taśmą ,,kapcia'' niewiele pomaga.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pablo napisał:

Nie wyglada to najlepiej, chociaż mogło być gorzej : wstępna diagnoza mówi o pękniętej łękotce, nie wiadomo co z więzadłami krzyżowymi - a to można sprawdzić tylko przy szczegółowym badaniu, dodam jeszcze ze w szpitalu standardowo chciano mnie na dwa tygodnie wsadzić w szynę i dopiero pózniej do specjalisty na wizytę, uparłem się ze mam swój stabilizator i rezonans oraz wizytę u chirurga chce załatwić jak najszybciej. I na tym pozostaje.

Więzadło krzyżowe przednie (ACL) możesz przetestować w domu - wpisz w Youtuba "TEST SZUFLADY PRZEDNIEJ", albo "TEST LACHMANA". Jeżeli kolano ucieka Ci do środka to możesz mieć problem z więzadłem pobocznym piszczelowym (przyśrodkowym - MCL) - poszukaj TESTU KOŚLAWIENIA. Testy łąkotkowe są trudniejsze do wykonania przez osoby niedoświadczone. Możesz poszukać Testu Bragarda, albo McMurray'a.

PS. Dobrze, że się nie dałeś zagipsować.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imienniku trzymaj się :)  Masz cel - powrót na narty!!! I Ja opowiadam ku pokrzepieniu zawsze historię jak odwiedzałem mojego kolegę w szpitalu i kiedy wszyscy zastanawiali się co dalej z Jego zdrowiem On opowiadał wszystkim że musi wyzdrowieć i kupić sobie nowe buty na wyjazd narciarski za kilka miesięcy! I tak się dokładnie stało :) Życzę wytrwałości w rehabilitacji !!!! Do zobaczenia na stoku :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zdrowia , zdrowia i jeszcze raz zdrowia .... w moim przypadku w marcu ubiegłego roku na Łomnicy wjechała do mnie narciarka i wykręciłem kolano. Skręcenie, uszkodzony  MCL , naderwana łąkotka . W szpitalu w Zakopanym chcieli  założyć gips wiec kupiłem stabilizator ale bez możliwości ruchu. Po 2  tygodniach wizyta u specjalisty i diagnoza ( bez USG , rezonansu ) , lekarz kazał unieruchomić staw na kolejne 3 tygodnie a następnie rehabilitacja. Tego samego dnia pojechałem do fizjoterapeuty  i zaczęła się rehabilitacja. Po 6 tygodniach na wizycie kontrolnej lekarz chciał mi dać jeszcze kolejne 2 tygodnie zwolnienia a jak zapytałem o USG czy rezonans to stwierdził,że jestem uleczony :D Wiec wizyta prywatnie u specjalisty za prawdziwe pieniądze...badanie USG i dobra wiadomość ,że jest ok- leczenie zakończone.

Już szukaj dobrego rehabilitanta i zapisuj się bo na NFZ terminy...na początek lód aby zmniejszyć obrzęk i wizyta u specjalisty aby postawić prawidłową diagnozę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...