Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty na poziom 7-8. Czy tylko supershape?


macdziabek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początek:

1. Płeć - M

2. Wiek - 23

3. Waga - 73

4. Wzrost - 193

5. Na nartach jeżdżę około 20 dni w sezonie.

6. Moje umiejętności określam na 7-8 (instruktor jazdy)

7. Moje buty to - nordica speedmachine 120

9. Preferuję  jazdę dłuższym skrętem. Niestety głównie po polskich stokach, jeżeli alpy to raz w roku okolice marca.

10. Upatrzyłem sobie narty - supershape Magnum lub Titan

Szukam nart o długości około 170cm 177cm, pod butem około 75-80max. Jako, że jeżdżę po polskich trasach lub po alpach w marcowe słońce, to śnieg popołudniem już jest dosyć miękki. Uparłem się na narty Head'a ale chętnie posłucham o ewentualnym zamienniku serii Supershape. Slalomki odpadają, bardziej coś pod gigantke ale szerszą pod butem, nie za miękką.

Jakieś propozycje oprócz Titan, Magnum?

 

Dziękuję i pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zwiększ masę!!! Sam mam 187cm i wiem, że z masą 73kg byłem mega chudy (teraz mam 84kg). Ty jesteś jeszcze o dodatkowe 6cm wyższy, a to zakrawa już o niedowagę wg BMI...
Co do samych nart, nie dam Ci oczekiwanej rady, bo sam używam tylko slalomki i gigantki, więc w takich nartach z grupy "pomiędzy" nie bardzo się orientuję. Natomiast sam HEAD bardzo mi przypadł do gustu ;) (slalomki komórkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lokibalboa napisał:

Po pierwsze zwiększ masę!!! Sam mam 187cm i wiem, że z masą 73kg byłem mega chudy (teraz mam 84kg). Ty jesteś jeszcze o dodatkowe 6cm wyższy, a to zakrawa już o niedowagę wg BMI...
Co do samych nart, nie dam Ci oczekiwanej rady, bo sam używam tylko slalomki i gigantki, więc w takich nartach z grupy "pomiędzy" nie bardzo się orientuję. Natomiast sam HEAD bardzo mi przypadł do gustu ;) (slalomki komórkowe).

Jakby w teorii byłoby to takie łatwe to dawno bym to zrobił, więc szukam nart pod tą wagę. Obawiam się właśnie, że nie będę w stanie docisnąc 177cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, macdziabek napisał:

Jakby w teorii byłoby to takie łatwe to dawno bym to zrobił, więc szukam nart pod tą wagę. Obawiam się właśnie, że nie będę w stanie docisnąc 177cm.

A siłownia? kilka miesięcy powinno dać jakiś efekt - ja od maja ćwiczę na siłowni z myślą o zimie.
Myślę, że dasz radę docisnąć, jeśli dysponujesz odpowiednią techniką - sam przy takiej masie jak twoja nie miałem problemów ze sklepowymi topowymi slalomkami Atomica i Rossignola. Faktem jest, że nie było to tak łatwe jak przy obecnej wyższej masie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta, a nie sama siłownia. Sama siłownia bez dodatniego bilansu kalorycznego nie da nam żadnych dodatkowych kilogramów. Sama dieta da nam już dodatkową masę, a w połączeniu z siłownią i odpowiednią suplementacją pozwoli skutecznie i prawidłowo rozbudować nasz masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie mi, że jeśli potrzebowałbym informacji na temat "jak nabrać masy mięśniowej" to zapytałbym gdzie indziej, jednak na ten temat wiem sporo studiując na akademii wychowania fizycznego. Wiec nie chce słyszeć o siłowni ani diecie. Jest to forum narciarskie dlatego chciałbym się skupić na tym temacie. 

A więc drodzy narciarze, co z tymi nartami?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 17:04, Plywak napisał:

albo coś z Head iGS RD

Nie szalej tutaj z nartami komórkowymi, które w zależności od wersji mają promień 27m.
To nie są narty do regularnej jazdy po polskich stokach (pół biedy, jak nie ma dużego tłoku na stoku).
A dodatkowo naharować się trzeba i to mocno, żeby cisnąć na nich cały dzień xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lokibalboa napisał:

Nie szalej tutaj z nartami komórkowymi, które w zależności od wersji mają promień 27m.
To nie są narty do regularnej jazdy po polskich stokach (pół biedy, jak nie ma dużego tłoku na stoku).
A dodatkowo naharować się trzeba i to mocno, żeby cisnąć na nich cały dzień xD

Dlatego chyba pozostanę przy supershape iRace. Pytanie czy nie będą za wąskie na popołudniową jazdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, macdziabek napisał:

Dlatego chyba pozostanę przy supershape iRace. Pytanie czy nie będą za wąskie na popołudniową jazdę?

Ale jakim cudem, instruktor nie poradzi sobie na zmuldzonym terenie ? Mój trener pomyka na sztachecie 65mm i osobiście widziałem go w akcji na rozjeżdżonym stoku.

A iRace moim zdaniem to ni pies ni wydra. Pisałeś, że potrzebujesz czegoś szerszego pod butem a ta narta ma 68mm...ani to sportowa narta ani AM.

Jak bardzo chcesz head i nie chcesz komórki to i.Speed pro będzie lepszym wyborem. Polecam! A z szerszych pod butem (>70) to supershape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Lokibalboa said:

Nie szalej tutaj z nartami komórkowymi, które w zależności od wersji mają promień 27m.
To nie są narty do regularnej jazdy po polskich stokach (pół biedy, jak nie ma dużego tłoku na stoku).
A dodatkowo naharować się trzeba i to mocno, żeby cisnąć na nich cały dzień xD

od 23 do 28 m, w zależności od długości,

jakoś daję radę, moje ulubione narty ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziwne to jest, że jak człowiek liźnie trochę narciarstwa z innej sportowej strony to pewne rzeczy przestają mieć znaczenie. Co oczywiście nie oznacza, że każdy powinien jeździć na narcie sportowej. Niemniej osobie określającej się na 7-8 nie wypada pisać takich głupot jak za wąska narta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie w sumie racje, myśle, że nie ma co się bać sportowej narty w moim wieku i tym poziomie. To będą moje pierwsze nowe narty z prawdziwego zdarzenia i stad te wątpliwości. Na marcowy wyjazd wypożyczę jakąś sportową nartę i zobacze co i jak. Dzięki za podpowiedzi!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, macdziabek napisał:

Macie w sumie racje, myśle, że nie ma co się bać sportowej narty w moim wieku i tym poziomie. To będą moje pierwsze nowe narty z prawdziwego zdarzenia i stad te wątpliwości. Na marcowy wyjazd wypożyczę jakąś sportową nartę i zobacze co i jak. Dzięki za podpowiedzi!

i to jest słuszna koncepcja :) 

im więcej objeździsz nart różnej maści , tym lepiej dla Ciebie i  w sumie każdemu narciarzowi to radzę , a nie tylko krótkie , albo długie , tudzież wąskie albo szerokie  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FerraEnzo napisał:

Właśnie dziwne to jest, że jak człowiek liźnie trochę narciarstwa z innej sportowej strony to pewne rzeczy przestają mieć znaczenie. Co oczywiście nie oznacza, że każdy powinien jeździć na narcie sportowej. Niemniej osobie określającej się na 7-8 nie wypada pisać takich głupot jak za wąska narta.

Nie wiem co ty liznąłęś... i nie wiem czy "osobie określającej się na 7-8 nie wypada pisać takich głupot jak za wąska narta" Jeździłeś kiedyś na szerokich?

To nie chodzi o umiejętności tylko o czerpanie przyjemności z jazdy!

Ja w swojej stajni mam narty od 67 do 118 i uwierz mi ale jest zasadnicza różnica w jeżdżeniu "w marcowym słońcu" (jak pisze autor postu) na narcie 67 a 90! 

Może tego nigdy nie doznałeś bo bawisz się w tyczki, ale przelotka po miękkim wiosennym śniegu na "laciach" coś pięknego! a na 67 też fajnie!

i to nie do końca chodzi o umiejętności (bo jak ktoś ubiera 118 albo 90 to nie jest nowicjusz), tylko o "latanie na nartach" w warunkach gdy inni "walczą o przeżycie". 

Nie każdy kocha zasuwać po betonowych przygotowanych stokach.

@macdziabek myślę że dobrze kombinujesz z Head'ami ale ja zaproponuję Ci przejrzyj K2 serii ATM (ja mam Rictory 82 i 90) ale w ofercie mają fajne narty i to na każdy warun.

I co ważne dla instruktora, narty nie męczą. Cały dzień bez problemów.

Trzymanie na twardym oceniam na 8, jazda na muldach i przesypach 9, jazda pozatrasowa 8-9. Jak dla mnie BEST!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jasiek napisał:

...ale jest zasadnicza różnica w jeżdżeniu "w marcowym słońcu" (jak pisze autor postu) na narcie 67 a 90! 

Nie każdy kocha zasuwać po betonowych przygotowanych stokach.

Jasiek pełna zgoda. Są różne typy nart, głupi tego nie wymyślił. Zauważ jednak jakie szerokości porównujesz. 67 i 90. A autorowi chodzi o nartę 65-68 vs coś >70.

Jeździłem na narcie 76mm teraz mam 65. Szczerze ? Nie widać wielkiej różnicy. Te 65 są ciężkie i naprawdę przebijają się przez odsypy. Pisałem już o tym, że ich jedynym minusem podczas jazdy w gorszych warunkach jest sztywność. Kolana cierpią.

PS. Mam filmik z ostatniego wyjazdu na Jaworzynę, odsypy może nie były ekstremalnie duże ale były. Mogę wrzucić żeby nie być gołosłownym.

Pss. Coby nie rozpętać shit stormu, rozumiem idee szerszych nart, ale uważam że nie ma się co bać tych węższych; zakładając, że będzie się jeździło tylko po trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FerraEnzo : Jasiek ma chyba na mysli nie odsypy na betonowym podłożu a mieki , wiosenny śnieg (taki na południowym chopoku w pełnym słońcu), po którym mimo muld przeskakujesz a raczej płyniesz na szerokiej (wcale nie musi być cięzka) narcie . Mam gigantke (wprawdzie nie komórkową) i oczywiście da sie, ale uwierz mi że przyjemność z jazdy w takiej ciapie  zaczyna sie gdy pod butem masz od 80 w góre :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...