Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Brenna-Dolina Leśnicy-Ski Świniorka


marcinn

Rekomendowane odpowiedzi

Przy kasie meldujemy się przed 9

Kupujemy karnety 3 godzinne czasowe,cena 45zł

Temperatura około -5,słonecznie,prawie bezwietrznie

Stok bardzo dobrze przygotowany,twardo,równo,żadnych przetarć

Narciarzy przez pierwszą godzinkę paru,póżniej zdecydowanie więcej

Ale ogólnie bez stania w kolejce 

Piękna zima,niech trwa :)

 

IMAG0086.jpg

IMAG0090.jpg

IMAG0091.jpg

IMAG0091.jpg

IMAG0092.jpg

IMAG0093.jpg

IMAG0098.jpg

IMAG0101.jpg

IMAG0102.jpg

IMAG0103.jpg

IMAG0106.jpg

IMAG0110.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 11 months later...

Warunki dobre/dostateczne ludzi  bardzo mało jak na to miejsce, pogoda robi swoje. 

Zapas śniegu dla początkujących jest  👍

 

20200215_110532.jpg

20200215_110701.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się wam podoba. Dziś po 18 latach przerwy ubrałem narty:D To nie żart.

Nie jest dobrze z moją jazdą ale będzie 👍 lepiej, trzeba popracować.......... 

Warunki jak wczoraj. Popołudniu sporo nie równości. Ludzi mało, żadnych kolejek. 

Szkoda że plany postawienia tu kanapy (chyba z  2011) nie wypaliły😥 choć może coś się zmieni kto wie.

 

 

20200216_123806.jpg

20200216_123809.jpg

20200216_125238.jpg

20200216_125655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni "Mohikanin" w Brennej. Dobrze, że choć Oni jeszcze "kręcą". Po obecnej zimie nie wiem czy znajdzie się jakiś bank, który zechciałby kredytować budowę budowę kolei krzesełkowej...obym się mylił.

WęgierSKI - bankrut, w centrum już po sezonie, a Kotarz Arena czy jak się to zwie, to nawet szkoda komentować, bo to tylko profil FB...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krakus81 napisał:

WęgierSKI

był wystawiony  do sprzedania 

6 godzin temu, Krakus81 napisał:

Stary Groń w centrum

też był wystawiony 

Kotarz Arena hmmm zobaczymy....jest to "połączone" w planach z Grodzieckim Kurortem Zamkowym, a ten z zamkiem w Grodźcu czyli  z p.Bożkiem (Ustronianka) więc kapitał jest. Dodatkowo Grodziec to dom Stanisława Szweda więc jest lobby :D Osobiście wolę odrodzenie Węgierski lub powrót planów krzesełka na Leśnicy, ale wszystko co nowe to cieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Groń to nawet w tym sezonie nie ruszył z tego co wiem. Leśnica jest zajefajna jak jest uruchomiona również ,,góra" robi się wtedy całkiem przyjemna, ciekawa, zróżnicowana trasa o długości około 1 kilometra. Ale ,,góra" nie chodziła w tym sezonie i zeszłym chyba też nie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

W Brennej, w stacji narciarskiej Ski Dolina Świniorka, wybudowana zostanie, pierwsza w tej miejscowości, kolej krzesełkowa, która zastąpi wyciągi talerzykowe. Realizacja inwestycji jest możliwa, dzięki porozumieniu właścicieli ośrodka z właścicielami działek, na których zlokalizowany jest ośrodek. 

Więcej informacji na stronie >>>

 

skidolina001-kolej-wizualizacja.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hextor napisał:

Jakie tam jest przewyższenie i wysokość nad poziomem morza? Kolejka będzie wyprzegana czy zwykla? 

Brenna Świniorka planowana długość 4-osobowej, niewyprzęganej kolei Doppelmayr to 800m, przewyższenie 190m (z mapy.cz) Zastąpi orczyk nr.3 który dochodzi na szczyt i pewnie na dole będzie przedłużony.

Dolina Leśnicy 500m, Świniorka 700m wysokości nieduże, ale tam jest mikroklimat i śniegu naturalnego też nie brakuje.

Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2024-01-13075826.thumb.jpg.445a92751e47f32a3371e8f2c44dec33.jpg

 

ski-dolina-swiniorka3_11000.jpg

ski-dolina-swiniorka_11000.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koliber napisał:

...i w podlinkowanym przez JC artykule jest nawet pogrubione zdanie, że kolej będzie niewyprzęgana.

Tak, długość ok. 800m, przewyższenie ok. 200m.

 

I super, że niewyprzęgana. Moim zdaniem to o niebo lepsze koleje. Zresztą te niewyprzęgane i tak w PL jeżdżą 2 x wolniej, więc przepustowość siada. A niewyprzęgana jest niezawodna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 00:30, Krakus81 napisał:

Kotarz Arena czy jak się to zwie, to nawet szkoda komentować, bo to tylko profil FB...

Prawdopodobnie ten projekt po prostu zdechł. Jak nie ma dziesiątek milionów z projektów, to się rozjechało. Ale nie wiem tego na pewno, więc dywaguję. Jeśli ktoś coś wie, chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hextor napisał:

Kotarz arena uwalił gość z wiadomej pracowni. Szkoda. 

Nie jestem pewien. Mi się wydaje, że w tym projekcie nie chodzi o "dotarcie do celu, ale o drogę". Takie miałem wrażenie od początku, plus wyciągnięcie kasy skąd się da i bycie w zarządzie/bycie dyrektorem. 

Jeśli ktoś chciałby coś robić narciarsko w Brennej, to Węgierski to byłaby piękna stacja, a gdyby była po dwóch stronach jak drzewiej bywało to byłoby "cud, miód malina".

Trasa po drugiej stronie (niż to co działało kilkanaście lat temu) była podobno na jedną nóżkę, ale i tak podobno była super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...