Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wszechstronne narty na poziom 6 dla faceta


pantha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postaram się być bardzo zwięzły.

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 24 lata

3. Waga - 62kg

4. Wzrost - 178cm

5. Na nartach jeżdżę od dziecka z 8 letnią przerwą na snowboard, średnio 50-60h w sezonie (trochę mało, wiem)

6. Moje umiejętności określam na  6.  Jężdżę szybko, agresywnie i składam się maksymalnie do ziemi, aczkolwiek szukam nart wszechstronnych na których będę mógł również pojeździć rekreacyjnie. Aktualne narty zmuszą mnie do ostrego krawędziowania, inaczej nie da się na nich jeździć.

7. Teraz jeżdżę na nartach/model - Salomon Demo Streetracer 8. Mają już 10-12 lat.

8. Preferuję styl jazdy - Potrzebuję sprzętu, który pozwoli mi na jazdę na krawędziach przy ziemi, ale również do jazdy delikatnej, zawsze na stokach polskich i słowackich więc mokry śnieg i muldy przez 80% czasu jazdy. Szukam nart, które będą się nadawały do wszystkiego więc pewnie typu All-mountain lub ewentualnie high performance (tutaj nie jestem pewien)

9. Buty - Salomon 7 Impact. Zostawiam je bo są bardzo wygodne, zresztą nie sądzę, żeby lepsze buty mi cokolwiek miały dać;p

10. Upatrzyłem sobie narty, nadmieniam, że biorę maksymalną długość 167cm ze względu na moją niską wagę i przyzwyczajenie do nart krótkich na których mogę szybko skręcać:

10a. Volk RTM 81

10b. Atomic Nomad Blackeye Ti

10c. Fischer Pro MTN 80 Ti

10d. Salomon X-Drive 8.0 FS Ti

11. Mój budżet na narty to około - 1400zł, ale im mniej tym lepiej ponieważ mało jeżdżę i to się raczej nie zmieni, w grę oczywiście wchodzą narty używane(maksymalnie sprzed 2 sezonów) a na zakup nowych poczekam do +/- połowy marca/poczatku kwietnia jak pojawią się wyprzedaże nart z zeszłego sezonu. Jak będzie warto to dopłacę :)

Z góry dziękuję za pomoc, ja już zgłupiałem i nie mam pojęcia które wybrać, a także, czy wybrane przeze mnie narty są dobre więc jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpowiedział więc poczytałem o nartach i została ta para:

1. Atomic Redster XT lub XTI (XTI jeśli dorwę w przystępnej cenie)

2. Fischer Progressor F18

Które wybrać z tej dwójki? Są w podobnej cenie, ale mają służyć przez kolejnych 4-7 lat, a nie mam możliwości przetestowania.

Będę wdzięczny za pomoc, wciąż pozostaję otwarty na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że te buty mi nie wejdą w zapięcia czy jak :D

Kupię narty i jeśli coś mi nie będzie leżało w butach to wtedy je wymienię. Póki co nie widzę powodu dla którego miałbym szukać twardszych butów, a co do Heada Magnum to przy cenie 1500-1600zł mógłbym wziąć bo już kilka osób tutaj je polecało. 

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na używane Heady Magnum z sezonu 14/15 lub 15/16 (ciągle szukam). Wydają się bardziej solidne od nowych Atomiców czy Fischerów więc wybór był oczywisty. Dziękuję bardzo za propozycję bo pewnie bym sam na nie nie trafił.

Aktualne buty dobrze się sprawują, ale jeśli trzeba to kupię lepsze tylko chciałbym dostać jakieś konkretne argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, pantha said:

Ale, że te buty mi nie wejdą w zapięcia czy jak :D

Kupię narty i jeśli coś mi nie będzie leżało w butach to wtedy je wymienię. Póki co nie widzę powodu dla którego miałbym szukać twardszych butów, a co do Heada Magnum to przy cenie 1500-1600zł mógłbym wziąć bo już kilka osób tutaj je polecało. 

Dzięki za szybką odpowiedź :)

standardowo wkleję filmiki Tomasza Kurdziela, z nich dowiesz się o doborze nart i butów, oraz dowiesz się dlaczego za miękkie buty mogą zaszkodzi przy sztywniejszych nartach

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pantha napisał:

Sa jakies dobre modele do 500-600zl za nowe?

Może być trudno. Poszukaj butów z flexem 110 (+/-10). Dobry sklep zaproponuje Ci odpowiedni dla kształtu Twojej stopy. Nie da się doradzić nie mierząc długości i szerokości stopy i bez ustalenia, czy nie występują jakieś "oboczności" anatomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w piłkę nożną i już wiem, że stopy mam szerokie jak na rozmiar (41,5-42).

Na 100% do dwóch tygodni pojadę przymierzyć kilka modeli tylko chciałbym wiedzieć jakich szukać, interesują mnie tanie, aby zmieścić się w zestawie do 2 tysięcy, maksymalnie 2,200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MAIKEL 1977 napisał:

Trochę MAŁY ten flet ??

Ja "tego" nigdy fletem nie nazywalem. Flet kojarzy mi się z czymś małym,  cienkim. Ja bym "toto" porównał do basowej rury organów oliwskich, trzonem pod maszt na flagę,  czy ostatnio modnie, konarem po wyciętym drzewie, które do niedawna  podlegało opłacie. 

Na serio zaś,  to słownik w smartfonie nie jest zbyt narciarski i flex  zmienił w flet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie,

nie chciałem nowego tematu zakładać. Ogólnie kupiłem Heady Magnum z 2015 roku nówki za 1550zł i rozglądam się za butami.

Warto wymienić moje aktualne (stare Salomony z flexem 80) np. na Head Advant Edge 95 ??

Różnica tylko 15 w "twardości" no i idealnie pasują pod narty te Heady, ale nie wiem czy jest sens je kupować za 700zł jeśli jest taka niewielka różnica.

A może Fischer RC Pro 100 Thermoshape? Mogę je dostać za 800zł, może nawet trochę mniej.

Edytowane przez pantha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pantha napisał:

Kolorystycznie pasują :D

Co do butów to staram się jak najmniej wydać, a używanych się boję bo musiałbym zamówić bez przymierzenia.

Może rzeczywiście rozejrzę się za 110/120 o ile cena będzie przyzwoita (tak do 800zł).

W który z trzech kolorów się wpisują ? Fajny, pedalski czy chu**wy ? :D A tak poważnie, to trochę złe podejście. Z filmu powyżej dowiedziałeś się, że dobrze dobrany but jest ważniejszy od narty. Odżałuj te 200-300zł i kup porządne buty. W zestawie z Magnum będziesz miał sprzęt na kilka ładnych lat. Pamiętaj, że flex nie jest zunifikowany. 100 w rossi nie jest równe 100 w head. Przymierzaj i wybierz te, które będą Ci najbardziej pasować. 

Ps. Osobiście nie zmieniałbym 80 na 95. Dołożysz te 200 / 300 zł i kupisz buta twardszego, który będzie lepiej współpracował z nartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...