Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Spokojny wieczór na BSA


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Czy 11h na nartach to mało? Nie wiem. Nie myśląc o odpowiedzi na to pytanie, po powrocie z Korbielowa pojechałem na Beskid Sport Arenę. Dzisiaj stacja śmiga do północy, więc nie było ograniczenia czasowego. Przy dolnej stacji byłem o 20:30, ale jazdę zacząłem o 21:40 (jeździłem sam, bo Tata i brat pojechali do domu). Dlaczego? Chciałem się uspokoić i wyciszyć, chodząc dookoła budynku, restauracji i pijąc herbatę. Nocne nartowanie było dla mnie ryzykowne, więc musiałem się zabezpieczyć.

 

Przez godzinę jazdy zjechałem 4-5 razy na dół i dwa razy przy górnym płaskim talerzyku. Jazda bardzo spokojna, żeby serducho wytrzymało, ale czy może nie wytrzymać, jeśli pod nim jest 3,5m śniegu?

 

Co do warunków, to na górnej płaskiej trasie najlepiej - twardo i równo. Na górnej polanie małe odsypy, ale bardzo przyjemna jazda. Najgorzej na trawersie - muldy powyżej kolan. Na dolnej polanie małe muldki. Ogólnie warun na 4+.

 

b17bfbbbe7929f9935704775f5b3d339.jpg

 

2594deaaec3f6a1f3440ef38c1c77f45.jpg

 

ddff8f2f2ce04dca95172d0bbd1e8ae7.jpg

 

2e54d5f82d25bca593912fc92662e561.jpg

 

b976da2829de0fea179de03c99cc8574.jpg

 

957a72514da9406755b1c1c06aba4f80.jpg

 

7424665b9a78772da1b389372c44b649.jpg

 

Na górnej polanie w namiocie trwała impreza

 

7a9b1cf2b9a5eb13ad897c38eb709b5f.jpg

 

Wiele się zmieniło na BSA - poprawione zostały perony, zabezpieczenie tunelu i rejon dolnej stacji. No i powstał mini snowpark.

 

Czy to koniec górskiego nartowania w tym sezonie dla mnie?

 

Pozdrawiam

Marcin ~leitner

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, leitner napisał:

 

Czy 11h na nartach to mało? Nie wiem. Nie myśląc o odpowiedzi na to pytanie, po powrocie z Korbielowa pojechałem na Beskid Sport Arenę. Dzisiaj stacja śmiga do północy, więc nie było ograniczenia czasowego.

Typowe,11 godzin wożenia się na nartach i po tym jeszcze pomysł jazdy nocnej, dobrze że w twoim przypadku bez alkoholu.

Tym sposobem nigdy nie nauczysz się dobrze jeździć na nartach.

Spróbuj jeździć dziennie intensywnie do  3 godzin z instruktorem i na tyczkach, a w następnym sezonie tylko trudne trasy oraz poza trasami i żleby, max 4 h jazdy.

W domu przede wszystkim zasuwaj do lekarza i przebadaj się, bo jak na 18 latka masz niepokojące objawy, oby były to tylko młodzieńcze i smogowe dolegliwości.

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, surfing napisał:

Spróbuj jeździć dziennie intensywnie do  3 godzin z instruktorem i na tyczkach, a w następnym sezonie tylko trudne trasy oraz poza trasami i żleby, max 4 h jazdy.

W domu przede wszystkim zasuwaj do lekarza i przebadaj się, bo jak na 18 latka masz niepokojące objawy, oby były to tylko młodzieńcze i smogowe dolegliwości.

Zrobiłbym tak, gdybym jeździł sam, ale tak nie jest. Tata i brat i tak nie nadążają za mną. 

Na pewno 11h bym nie wytrzymał intensywnie jeździć trzy dni po zasłabnięciu. Musiałem się spokojnie rozgrzać. Nie byłem w stanie przejechać nawet jednego zjazdu intensywnym tempem. 

Do lekarza pójdę pewnie w środę. Póki co da się to wytłumaczyć zwykłymi błędami, których teoretycznie mogłem nie popełnić, ale nie będę tego ignorował. 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...