Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Hochkar-1000 km w jeden dzień :)


filok

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami człowiek ma w głowie rózne pomysły zwłaszcza jak jesteś na VK na Słowacji i stoisz w kolejce do wyciągu .

1000 km w jedeń dzień dlaczego by nie !

Wybór padł na Hochkar bo jest chyba najbliżej Raciborza,dobry dojazd ,fajny sprawdzony kameralny ośrodek no i najważniejsze prognoza pogody która gwarantowała pełną lampę :)

Warunki były wspaniałe ,dzień wczesniej spadł śnieg

ludzi sporo ale po otwarciu praktycznie wszystkich wyciągów stało się maksymalnie około 2min w kolejce

i pomimo tych kilometrów warto było :)

20170219_104115.thumb.jpg.4d99fd23aa6b15f1aa42e4b68a972570.jpg20170219_104813.thumb.jpg.335312484c40c6721a73806788a5660a.jpg20170219_103812.thumb.jpg.8daac28d5d3073b7a178584f961de2d7.jpg20170219_104344.thumb.jpg.e87070105de81f90ab05d4aa3c936af5.jpg20170219_111202.thumb.jpg.b4afd2161da4bcb0f06b339413dc3747.jpg

Edytowane przez filok
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, filok napisał:

Czasami człowiek ma w głowie rózne pomysły zwłaszcza jak jesteś na VK na Słowacji i stoisz w kolejce do wyciągu .

1000 km w jedeń dzień dlaczego by nie !

Wybór padł na Hochkar bo jest chyba najbliżej Raciborza,dobry dojazd ,fajny sprawdzony kameralny ośrodek no i najważniejsze prognoza pogody która gwarantowała pełną lampę :)

Warunki były wspaniałe ,dzień wczesniej spadł śnieg

ludzi sporo ale po otwarciu praktycznie wszystkich wyciągów stało się maksymalnie około 2min w kolejce

i pomimo tych kilometrów warto było :)

 

no i o to chodzi! :D

ja mam za daleko na 1-dniówkę >:(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie zakręcone pomysły :) Najdłuższe jednodniówki jakie uskuteczniałem do Kasprowy z Radomia...ale to tylko 300 w jedną stronę, więc nie ma tragedii.

Gdybym mieszkał tak jak Wy Chłopaki na południu, blisko granicy z pewnością miałbym jakiś karnet sezonowy na Austrię ;) A tak? Trochę daleko, bo 300 km po polskich drogach, to 600 km za granicą...

Dzięki Fikol za relacje! Szacun za pomysł i realizację :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mysiauek napisał:

Naprawdę opłaca się tam jechać na tak krotki czas dla tych paru tras? Czy byliście tam dłużej? Jakiś większy opis? :) 

Cześć

Zdecydowanie tak.

Jeżeli jedziesz na 1 dzień to na 100% celujesz z pogodą.

Po drugie Hochkar to miejsce gdzie bardzo często mamy świeży śnieg o co teraz niełatwo.

Po trzecie mnie - a pewnie i wielu innym - wystarczy jeden fajny kawałek, trasa, przecinka, żeby być zadowolonym z jazdy danego dnia.

Właśnie wróciłem z Nassfeld. Tam jest chyba około 120km tras. Przy dobrej pogodzie do objechania (nie wszystko ale tak by dokładnie poznać topografie rejonu) w cztery godziny a później i taj wybiera się najlepsze kawałki i na nich spędza większość czasu.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto !!!!

czytając Wasze relacje z wyjazdów na polskie stoki jestem pełen podziwu dla Was !!!

stanie w kolejkach,krótkie trasy,dużo ludzi na stoku

przerabiałem to w latach 80-90 chociaż wybredny nie jestem bo nauczyłem się jeździć na nasypie kolejowym i hołdach :) a i wybitnym narciarzem też nie bo nie mam zaparcia sportowego i jeżdżę dla przyjemności :)

Do szału mnie doprowadzało stanie po 40 min w kolejce na Pilsko  Juliany Cieńków lub mase kamieni i przetarć na trasie (Pilsko) pomimo telefonu i informacji że warunki są bdb

przeprowadzając się z Chorzowa do Raciborza otwarły się dla mnie nowe możliwości czyli Czechy i Słowacja

z Czeskich stoków wyleczyłem się bardzo szybko bo niczym się nie różniły od naszych ale Słowacja na początku to było już coś innego

Martiske Hole,Velka Raca,Rużomberok pokazały mi że może być inaczej

oczywiście zaczynało być coraz dalej ale dlaczego by nie

W Alpy pierwszy raz pojechałem właśnie na Hochkar i sentyment pozostał zresztą wszyscy dobrze wiedzą że to "inny  świat"

I mimo tego że czasami moje pomysły są faktycznie szalone twierdzę że warto czasami jechac trochę dalej niż za swoje podwórko !!!! :)

mam nadzieję że nikogo nie uraziłem swoją wypowiedzią bo ciężko mi przelać na "papier " to co faktycznie myślę jesli jednak kogoś uraziłem proszę o wybaczenie !!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marboru napisał:

Lubię takie zakręcone pomysły :) Najdłuższe jednodniówki jakie uskuteczniałem do Kasprowy z Radomia...ale to tylko 300 w jedną stronę, więc nie ma tragedii.

Gdybym mieszkał tak jak Wy Chłopaki na południu, blisko granicy z pewnością miałbym jakiś karnet sezonowy na Austrię ;) A tak? Trochę daleko, bo 300 km po polskich drogach, to 600 km za granicą...

Dzięki Fikol za relacje! Szacun za pomysł i realizację :) 

W głowie mi świta pomysł wypadu trochę dalej :)  trzech kierowców i problem załatwiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przejrzałem Dolną Austrię...i dla mnie jeśli chodzi o bliskość i w miarę fajne ośrodki weekendowo, jednodniowe jest również kilka innych sensownych miejsc.

Najbliżej mam, bo z Radomia to 700 km Annaberg.

http://www.skionline.pl/stacje/austria-dolna-austria-annaberg,osrodek,809.html

http://www.annaberg.info/

Sensowny wydaje się również: Lackenhof - Ötscher.

http://www.bergfex.pl/lackenhof-oetscher/panorama/

Mönichkirchen - Mariensee

http://www.bergfex.pl/moenichkirchen/panorama/

No i oczywiście Semmering, w którym był również Marcinn :) 

http://semmering.com/

Z tego co popatrzyłem po cenach karnetów, cenach noclegów... to weekendowo, to nabiera sensu :) 

No i rodzi się pomysł weekendowego wypadu ;) 

 

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, filok napisał:

W Otscher byłem kilka lat temu ale wydaje mi się że lepiej juz dojechac do Hochkar bo to tylko parę kilometrów dalej a większy ośrodek więc i więcej tras

Biorąc pod uwagę długi weekend z wolnym piątkiem, to można by, małe skisafari zrobić po tej Dolnej Austrii.

Wyjazd w czwartek po pracy - jazda ok 10 godzin, drzemka na parkingu w Annabergu - pierwszy dzień na nartach w piątek. Zakwaterowanie po szusowaniu gdzieś pod ośrodkiem Hochkar - sobota cały dzień na nartach w Hochkar - 2 nocleg w Austrii i na powrocie w niedzielę do Polski jazda na nartach do godziny 13 w Mönichkirchen - Mariensee bądź Semmering - powrót do domu ok północy :) 

Coś się w głowie rodzi...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tak robimy raz w sezonie ( wyjazd na 5/6 dni)

mam grupe na busa (8 osób)

znajdujemy spanie mniej więcej w środku naszego okręgu zainteresowań :) i traktujemy to jako bazę wypadową po okolicznych ośrodkach

w tym roku spanie było w Kaunertalu i z tąd jezdziliśmy na Kaunertal Gletscher 23km,Serfaus Fiss Ladis 24km,Ischgl 40km 

wybieralismy ośrodek danego dnia patrząc na prognozy pogody :)

sprawdziło się :)

wcześniejsze lata tak zjezdzilismy Vorarlberg,Obertauren itd

czasami wracamy do danej miejscówki jak wyjazd był super i warto go jeszcze raz odwiedzić

spanie znajduję w tzw ferienwohnung i to w miarę szybko bo juz w sierpniu rezerwuję

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
2 minuty temu, tanova napisał:

Nie ma się co zastanawiać :) - jak bym mogła pojechać, to do 16.00 na narty, a potem na rower B|.

taa ciekawe, wiesz co to jest szajba na bajka? A wiesz jakie tu trasy mam pod nosem? Jednak w sezonie rowerowym, rower jest przed nartami u mnie, to jest zdecydowanie dłuższa miłość ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Chrumcia napisał:

Szczerze mówiąc to nie słyszałam nawet o tym ośrodku

:) :) :)

O Hochkar Gruppen też pewnie nie słyszałaś...A to miejscówka kultowa.  Od tego zaczęły się "samopomocowe" wyjazdy Polaków w Alpy.

Ośrodek bardzo przyzwoity w dodatku z nad podziw dobrymi warunkami śniegowymi. Teraz jest na karnecie Sunny Card (razem choćby z Hinterstoder, Wurzeralm, Heiligenblutt). Blisko Polski, można powiedzieć "pierwszy" ośrodek alpejski.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...