Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wycinki dozwolone, osrodki musza sie spieszyc :)


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja przeważnie  jest bardziej skomplikowana,bo często to nie stacja jest właścicielem terenu.Klasyczny przykład-moja rodzima Magura Małastowska,gdzie projekt wycięcia drugiej trasy jest od lat,ale rozbijał się o wielkie pieniądze dla nadleśnictwa,które jest właścicielem terenu.I tu nic nie zmieniono.

Ale pewnie w pojedynczych wypadkach stacje na tej nowelizacji skorzystały,choć jest zastrzeżenie,że wycinka nie dla celów działalności gospodarczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janek57 napisał:

Wyciąć wszystko, zabetonować, wyprostować rzek, dziki i wilki wystrzelać... Natura się upomni o swoje i wszyscy dostaniemy solidnie w d...

Janku, nie zrozum mnie zle, ja tez nie jetem obojetny na demolke srodowiska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zasadziłem na swojej działce i sam mogę wyciąć i nic do temu urzędnikowi, czyli normalnie.

Szkoda że ustawa nie weszła wcześniej, bo w tamtym roku profilaktycznie wyciąłem w ogrodzie kilka 10 letnich drzew, aby w przyszłości nie mieć kłopotów z biurokracją, czyli każdy kij ma dwa końce, a moje drzewa dalej by rosły. Pytanie ilu było takich jak ja?

Stacje narciarskie nie skorzystają bo to działalność gospodarcza.

W dalszym ciągu potrzebne zezwolenie na ścięcie drzewa o obwodzie pnia pow.50cm(było25cm).

Temat sztucznie rozdmuchany przez ekoterorystów i media.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Mój tata co rok dzwoni po służby, bo koło jego pracy rośnie drzewo, które wchodzi na linie energetyczne. Prościej jest co roku obcinać jedną gałązkę niż wyciąć całe drzewo, bo zaraz zlecą się ekolodzy (coś podobnego powiedział pracownik Służby Oczyszczania Miasta). Jest mnóstwo miejsc w Warszawie, w których drzewa stanowią niebezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą plagą wycinania DUŻYCH, ZDROWYCH, PIĘKNYCH drzew w miastach to jest jakaś PARANOJA!!! W Nowym Sączu przez ostatnie lata wyrąbali setki drzew, nic w zamian nie posadzili, miasto wygląda coraz gorzej. Najlepiej wszystko wyciąć, zabetonować i porozjeżdżać autami! U mnie na osiedlu w grudniu wycieli praktycznie wszystko ok 15 dużych zdrowych wierzb. Akurat byłem na nartach i po powrocie doznałem szoku. Teraz wszystko jest porozjeżdżane autami na dziko, błoto po łydki. Oby wszyscy którzy przyczynili się do tego mocno pożałowali!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie jest to jakaś ekoparanoja, jak niektórzy to nazwali w tym wątku. Ja mieszkam co prawda na wsi, na skraju parku krajobrazowego i na razie pił tutaj nie słychać, ale z Warszawy dochodzą zatrważające wieści. Koleżanka z dzielnicy Ursus donosi, że w ostatnich dniach wycięto 70! drzew przy jednej z ulic, a następne 300! jest wyznaczonych do wycinki. 400 niepotrzebnych drzew! W imię czego - wciskania kolejnych klocków betonowej zabudowy w każdy wolny jeszcze metr? Ludzie-mieszkańcy dzielnicy rozważają protesty w różnej formie. Pytanie, czy zdążą...To nie jest ekopanika, tylko troska o przyszłość następnych pokoleń. Jak napisał, pawelb91, wszystko można zrównać z ziemią i zabetonować, ale gdzie choćby próba pozostania w harmonii z naturą i czerpania z jej zasobów... U mnie na działce rosną brzozy,śmieciuchy straszne, mam przy nich co robić od wiosny do późnej jesieni, ale nie ogołocę swojej działki - będą i one-brzozy śmieciuchy i sosny samosiejki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pawelb91 napisał:

 U mnie na osiedlu w grudniu wycieli praktycznie wszystko ok 15 dużych zdrowych wierzb.

Ustawa obowiązuje od stycznia 2017 wiec nie dotyczy twojego osiedla.

Raczej miej pretensje do spółdzielni i siebie bo się nie interesujesz co planują.

Teraz media i ludzie doznali jakiegoś amoku i nawet za planowe coroczne zimowe wycinki w lasach obwiniają ustawę.

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/34322/masowa-wycinka-w-cyganskim-lesie-foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, idealist napisał:

choćby próba pozostania w harmonii z naturą i czerpania z jej zasobów...

Święte słowa. Natura się upomni o swoje. Mamy coraz więcej ulew i opadów nawalnych w ciepłej porze roku. Efekt AGW. Miasto zabetonowane i pozbawione zieleni to częstsz3e powodzie błyskawiczne z zalanymi domami w niżej położonych miejscach, tunelami metra, przejazdami pod wiaduktami...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie zmienione przepisy odnośnie wycinki drzew czy dyskusja rozwija sie na podstawie wiedzy z telewizji?

Macie swoją działkę z drzewami, czy pragniecie zarządzać drzewami innych?

Mieliście kiedyś zdarzenie , że wasze drzewo wyrządzilo komuś szkodę przez np. odlamanie gałęzi i upadek na auto bądź na osobę która poranilo?

Dobrze czasem poznać przynajmniej  ogólne zasady aby krytykować. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, idealist napisał:

[...]z Warszawy dochodzą zatrważające wieści. Koleżanka z dzielnicy Ursus donosi, że w ostatnich dniach wycięto 70! drzew przy jednej z ulic, a następne 300! jest wyznaczonych do wycinki. 400 niepotrzebnych drzew!

W imię czego - wciskania kolejnych klocków betonowej zabudowy w każdy wolny jeszcze metr? [..]

Zapewne w imię poszerzenia tejże ulicy... Czy to droga prywatna?

Zamiast zajeżania sie proponuję lekture

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20040920880

par 83F p 3a

i zwrócenie sie do gminy o przyczynę wycinki.

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

Dobrze czasem poznać przynajmniej  ogólne zasady aby krytykować. 

Nie odnoszę się do konkretnej ustawy tylko do ogólnych tendencji w projektowaniu przestrzeni miejskiej.Drzewa na prywatnych terenach to sprawa ich właścicieli. To co u mnie widzę to drzewa w miastach są wycinane na dużą skale i to od paru już lat. Wszędzie kostka,parkingi ,supermarkiety,hale ,magazyny. Coraz mniej zieleni i terenów wchłaniających wodę z coraz gwałtowniejszych ulew jakie mamy i będziemy mieć w następnych latach. Do tego program regulacji rzek, który nie uwzględnia postępującej nieregularności opadów. Rzeki muszą mieć miejsce żeby się miały gdzie rozlać w czasie wezbrań. Też chyba już był opracowywany kilka razy przez różne rządy. Teraz nawet chcą przywrócić na dużą skale żeglugę na Odrze?!! Dobrze ,że tak ślamazarnie im to idzie. Nikt nie uwzględnia zmian klimatycznych . Dostaniemy wszyscy w d.... i to już wkrótce.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jedna z najważniejszych i najlepszych dla zwykłego Kowalskiego ustaw, przeprowadzonych przez ten rząd.

Tak jak Bumer napisał, każdy chciałby prywatnym drzewem zarządzać i zabraniać wycinki.

Czekam jeszcze na zmiany w prawie budowlanym, bo tam podobne jeśli nie większe bagno jest.
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Praktycznie nie dotyczy to ON. One sa z reguły usytuowane na gruncie dzierżawionym czy w inny sposób udostępnionym. Wycinka bez opłat dotyczy jedynie właścicieli gruntów.  Prowadzenie ON to działalność gospodarcza, a to wyklucza wycinkę drzew, bo dla celów działalności gospodarczej nie można tak sobie wycinać drzew. Pomijam tu sprawy terenów chronionych bo to jeszcze bardziej komplikuje sprawę. 

Reasumujac, nie znaczy to, że zgadzam się na dziką wycinkę.

 

2 godziny temu, artix napisał:

Temat nie był założony z myślą o tym aby oceniać to co się dzieje w kraju z drzewami czy ustawę. 

Porostu pomyślałem że jest okienko dla właścicieli ośrodków. 

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janek57 napisał:

Nie odnoszę się do konkretnej ustawy tylko do ogólnych tendencji w projektowaniu przestrzeni miejskiej.Drzewa na prywatnych terenach to sprawa ich właścicieli. To co u mnie widzę to drzewa w miastach są wycinane na dużą skale i to od paru już lat. Wszędzie kostka,parkingi ,supermarkiety,hale ,magazyny. Coraz mniej zieleni i terenów wchłaniających wodę z coraz gwałtowniejszych ulew jakie mamy i będziemy mieć w następnych latach. Do tego program regulacji rzek, który nie uwzględnia postępującej nieregularności opadów. Rzeki muszą mieć miejsce żeby się miały gdzie rozlać w czasie wezbrań. Też chyba już był opracowywany kilka razy przez różne rządy. Teraz nawet chcą przywrócić na dużą skale żeglugę na Odrze?!! Dobrze ,że tak ślamazarnie im to idzie. Nikt nie uwzględnia zmian klimatycznych . Dostaniemy wszyscy w d.... i to już wkrótce.

Janek, kto to kontroluje jak zabudowywana jest przestrzeń wokół nas?! Masz przepisy, wolno Ci np zabudować i utwardzić określona część działki pozostawiajac resztę na zieleń. Znajduja się spece którzy zabudowuja cała działkę tworzac na dachu trawnik, wykładajac zielenia ściany. Kogo obchodzi teren, jego spadki, cieki wodne itp. A rżnie się drogi, dojazdy, parkingi, place i potem płacze, że kogoś zalewa, że kanalizacja nie przejmuje wody, a kiedyś przejmowała itp. To "poletko" w ogóle nie działa mimo różnych uregulowań prawnych, które sa praktycznie martwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa dotyczy bezpośrednio mnie.

I? - i tak naprawdę nic się nie zmieniło. Jedyna różnica jest taka (dla mnie bardzo istotna), że nie muszę dymać do gminy, do Pana Gienka, by podpisał zgodę na wycinkę (np. drzew połamanych i powyrywanych z korzeniami przez trąbę powietrzną). Gdy robiłem wycinkę pod dom, garaż itd. i robiłem sporo zamieszania na działce, to czasami Pan Gienek chciał drzewo zobaczyć, a najczęściej nie chciało mu się ruszać zza biurka - takie było życie.

Samą ustawę uważam za jedną z lepszych jakie ten rząd uchwalił. Jestem zdania, że jeśli ktoś jest właścicielem gruntu, to powinien robić co tylko mu się podoba na swojej własności i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marboru napisał:

Ustawa dotyczy bezpośrednio mnie.

 Jestem zdania, że jeśli ktoś jest właścicielem gruntu, to powinien robić co tylko mu się podoba na swojej własności i basta.

No nie, musi liczyć sie np. z sasiadami. Wyobraż sobie, że budujesz dom, masz urzadzony ogród, a sasiad robi za płotem sklep, bar lub teren parkingowy dla swoich dźwigów (jak ja miałem). Pogoniłem sasiada, no i ten się boczy. Musi się liczyć z planem zagospodarowania żeby nie robić przemysłu w strefie zamieszkania.

Natomiast każdy właściciel ma prawo do takiego zagospodarowania swojej działki w zieleń i rośliny jak mu się podoba. Nie może być "teroryzowany" przez drzewo które posadził dziadek a on teraz drży w czasie wichury. Z powodu tego drzewa nie może sobie zrobić np.wygodnej bramy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bumer napisał:

No nie, musi liczyć sie np. z sasiadami. Wyobraż sobie, że budujesz dom, masz urzadzony ogród, a sasiad robi za płotem sklep, bar lub teren parkingowy dla swoich dźwigów (jak ja miałem). Pogoniłem sasiada, no i ten się boczy. Musi się liczyć z planem zagospodarowania żeby nie robić przemysłu w strefie zamieszkania.

Natomiast każdy właściciel ma prawo do takiego zagospodarowania swojej działki w zieleń i rośliny jak mu się podoba. Nie może być "teroryzowany" przez drzewo które posadził dziadek a on teraz drży w czasie wichury. Z powodu tego drzewa nie może sobie zrobić np.wygodnej bramy.

To jest jasne - moja wypowiedź była w kontekście drzew, krzewów itd. Sorry za nieprecyzyjną wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...