Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer The Curv GT


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc na targach ispo w Monachium wpadła mi w oczy nowa nartach Fischera - The Curv GT. Dzisiaj miałem ... przyjemność przetestować ten model na stoku.

 

c8bdb9400524b22b1ddba4506224ddec.jpg

 

Warunki wymarzone do sprawdzenia - rano trasa twarda, zmrożona -2C, koło południa miękko i mniej równo. Narta spadła się znakomicie. Mimo, że przez 80mm pod butem nie jest to demon zmiany krawędzi na zmrożonym stoku jeździło się dynamicznie i bardzo pewnie. Nartę testowałem jak pierwszy, fabrycznie nową. Ze swoim 16m promieniem skrętu przy długości 175cm można dobrze dokręcać wiraże, bez obaw o "puszczanie" krawędzi. Ten model Fischera jest bardzo sztywny i dynamiczny. Przy niewielkim odchyleniu do tylu narty natychmiast chciały uciec do przodu.

 

014b6998f994faafa91112c7db34df75.jpg

 

Bardzo dobrze jeździło mi się także w czasie gdy śnieg puścił i zrobiło się miękko i nierówno. Szerokość zrobiła swoje. Na narcie jedzie się pewnie i stabilnie. Nie ma problemów w przebijaniu się przez grząski śnieg.

 

98436f5f673250b69936d6b88e32442e.jpg

 

Będę się starał pożyczyć ten model do testów dla Was. Dam nać kiedy i gdzie będzie można potestować Fischera The Curv GT

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta nazwa! Kiedyś pianina Calisia, tak były takie,  sprzedawano w Finlandii pod inną nazwą, bo  słowo Calisia było bardzo zblizone brzmieniem do nazwy żeńskich organów. 


Zostawmy organy muzykom, a skupmy się na nartach. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio Bumer??? Za trzecim razem dopiero zrozumiałam o co ci chodzi... No ale w sumie pamiętam jak z upodobaniem w liceum niektórzy powtarzali na lekcjach niemieckiego die Kurve, die Kurve, die Kurve...

Fajna narta, mój mąż by chętnie przetestował. Może będzie okazja :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Bumer said:

Tylko ta nazwa! Kiedyś pianina Calisia, tak były takie,  sprzedawano w Finlandii pod inną nazwą, bo  słowo Calisia było bardzo zblizone brzmieniem do nazwy żeńskich organów. 

Mitsubishi Pajero też się nienajlepiej sprzedawał w Hiszpanii ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Szukam nart, które zastąpią RTM 84 UVO 177 cm na zmienne warunki, ale nie będą tak ospałe z krawędzi na krawędź i  będę mocniej oddawały energię. Czy Curv GT to dobry pomysł? 

 

Moim zdaniem tak. Właśnie miałem okazję jeździć na nich przez trzy dni w zmiennych warunkach, od słodzonych tras do puchu.

Co do ospałości przy zmianie krawędzi, to nie kwestia narty, tylko 80 mm pod butem. Taka narta nigdy nie będzie łatwa w zmianie krawędzi.

Natomiast dynamika Curv GT jest bardzo wysoka. To narta konstrukcyjnie porównywalna z gigantkami. Wiele osób w trakcie testów podkreślało agresywność nart.

 

45dd27bda312ba9cda89c49403f16f03.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam w takich nartach szybkość zmiany krawędzi z komórkowej slalomki, bo zdaję sobie sprawę z tego, że to niemożliwe, natomiast chodzi mi o łatwość zmiany krawędzi przez wykorzystanie samej energii oddawanej przez narty w fazie wyjścia ze skrętu (katapulta ze skrętu w skręt, a nie przerzucanie nart ze skrętu w skręt). Jeśli te narty spełniają to kryterium, to będą moimi następnymi na zmienne warunki.

Dzięki za dotyczasowe informacje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...