Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria pierwszy raz: Bad Kleinkirchheim, Mallnitz, czy Mayrhofen?


dt55

Rekomendowane odpowiedzi

Po spędzeniu wczorajszego dnia na poszukiwaniach odpowiedniego miejsca i noclegu, wszystko wskazuje, że będzie to jednak Bad Kleinkirchheim - ceny przystępne, warunki pogodowe z tego, co widzę również zacne, nawet troszkę biało w mieście ;). Zillertal niestety wypada znacznie drożej na booking, chyba, że nie potrafię odpowiednio szukać, a jest to możliwe ;)

No właśnie, a co myślicie o Nassfeld - również ciekawie cenowo na booking? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dt55 napisał:

Po spędzeniu wczorajszego dnia na poszukiwaniach odpowiedniego miejsca i noclegu, wszystko wskazuje, że będzie to jednak Bad Kleinkirchheim - ceny przystępne, warunki pogodowe z tego, co widzę również zacne, nawet troszkę biało w mieście ;). Zillertal niestety wypada znacznie drożej na booking, chyba, że nie potrafię odpowiednio szukać, a jest to możliwe ;)

No właśnie, a co myślicie o Nassfeld - również ciekawie cenowo na booking? :)

Mam pytanie?

Jakich noclegów szukasz? Hotele,pensjonaty z HB czy apartamenty z własnym wyżywieniem?

A BKK nie jest takie złe narciarsko (choć znam lepsze) i są tam fajne termy i to dwie do wyboru,do koloru.Jeśli tylko warunki pogodowo śniegowe będą odpowiednie to jedź tam śmiało.No i powtórzę się,tylko 20km drogi jest do Turracher Hoeche,ale za to jest 700mnpm wyżej położone niż BKK a jest na tym samym skipasie.W razie breji śnieżnej w BKK wsiadasz w auto i na górę.A tam,... inny świat.Niestety coś takiego jak skibus do TH nie występuje.

 

Tak jak podpowiada @lokiec3 nie szukaj tylko przez booking.

Może tutaj:http://www.bergfex.at/badkleinkirchheim/unterkuenfte/

 

I jeszcze zamieszam Ci w głowie.

Takie coś :http://www.bergfex.at/gosau/

obejrzyj galerię na głównej stronie JC (szef) był tam niedawno i wstawił masę zdjęć.

Napisz do @SB na priva,był tam miesiąc temu warunki śniegowe były tam bajeczne i z pewnością da Ci namiar na dobry niedrogi hotelik,ale 15 km trzeba dojeżdżać.No i to też jest nisko położony rejon.

 

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, fakt że od najbliższej soboty prawie nie ma gdzie się zakwaterować w Zillertal, a można przebierać w BKK o czymś świadczy ;) . Z kilkunastu odwiedzonych ośrodków alpejskich BKK podobało mi się najmniej, postawię je nawet za malutkim Sirnitz, bo tam przynajmniej skipassy były tanie. BKK odstaje pod względem infrastruktury od średniej austriackiej, stare krzesła, mnóstwo orczyków, natomiast cenowo - hohoho. Zillertaler superskipas - 242 euro, BKK - 233 euro. To istna przepaść pomiędzy stosunkiem jakości do ceny w tych dwóch ośrodkach. Do tego ilość niebieskich, szerokich tras w BKK jest praktycznie żadna. Jeśli już Karyntia, to zdecydowanie Nassfeld.

@FerraEnzow styczniu 2018 przekonam się jak smakuje SkiWelt :)

A co do Zillertal to różnorodność, rozległość, infrastruktura tego ośrodka plasuje go zdecydowanie na jednym z czołowych miejsc w Austrii z miejsc dotąd przez mnie odwiedzonych. Nie powiem, że to numer jeden, ale jest na pewno warty dokładnego zwiedzenia :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo łatwych tras jest w kompleksie Skijuwel. To sąsiednia dolina w stosunku do Zillertalu, ośrodek wielkości pewnie samej Zillertal Areny i nieco niżej położony, ale całkiem sympatyczny. Mieszkałem tam 2 razy w Alpbach - trzeba było kawałek dojeżdżać do stoków, ale sama wioska bardzo fajna, spokojna. Moja kwatera niestety już "spalona" - nowy właściciel przestał wynajmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, artix napisał:

Każdy ma inne faworyty i niech tak zostanie.  

Ludzie jeszcze się nigdzie nie wybrali a Wy ich już meldujecie na stałe w Zillertal O.o

 

A nawet gdyby tak było,  to dobry ośrodek aby zostać na parę wyjazdów. 

 

 

O przepraszam.:rolleyes: Ja próbuję "ich zameldować" np. w Dachstein West.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja spróbuję Ci trochę w głowie namieszać i proponuje się przyjrzeć rejonowi Lungau. Na jednym karnecie masz Katschberg, Grosseck Speireck i Fanningberg. Na pierwszy raz aż nadto, łatwy szybki dojazd, ośrodki położone blisko siebie, skibus jak cos między nimi kursuje, do tego tańsze skipasy a i zakwaterowanie się znajdzie w każdych widelkach cenowych. Relacji z tego regionu też w ostatnim czasie sporo powstało, także można poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MB napisał:

Mam pytanie?

Jakich noclegów szukasz? Hotele,pensjonaty z HB czy apartamenty z własnym wyżywieniem?

A BKK nie jest takie złe narciarsko (choć znam lepsze) i są tam fajne termy i to dwie do wyboru,do koloru.Jeśli tylko warunki pogodowo śniegowe będą odpowiednie to jedź tam śmiało.No i powtórzę się,tylko 20km drogi jest do Turracher Hoeche,ale za to jest 700mnpm wyżej położone niż BKK a jest na tym samym skipasie.W razie breji śnieżnej w BKK wsiadasz w auto i na górę.A tam,... inny świat.Niestety coś takiego jak skibus do TH nie występuje.

 

 

 

Zarezerwowane w BKK, trafiła się ciekawa oferta wczoraj na booking w naprawdę dobrej cenie. Tak naprawdę szukaliśmy przede wszystkim apartamentów z własnym wyżywieniem, ale byliśmy otwarci na wszystkie interesujące propozycje ;) Dzięki bardzo za podpowiedź z Turracher Hoeche, na pewno zawitamy i tam :D

Dzięki również Wszystkim pozostałym za szybką pomoc, bardzo mi miło :) Postaram się w kolejnych sezonach odwiedzić sugerowane przez Was miejsca i zdać relację, gdzie podobało nam się najbardziej :)  Korzystając z okazji, mam jeszcze jedno pytanie - gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie? PZU to dobra opcja?

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dt55 napisał:

 Korzystając z okazji, mam jeszcze jedno pytanie - gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie? PZU to dobra opcja?

 

Tu mysle bedzie spora dyskusja, ale jedno Ci powiem, czy to bedzie PZU, czy AXA, czy inny Allianz wazne abys nie oszczedzal na pakiecie. Na pewno nie bierz podstawowego, a najlepiej wez mozliwie najpelniejszy. Zwroc uwage na sume odpowiedzialnosci OC. Sady austriackie potrafia w naprawde niegroznych sprawach przyznawac odszkodowania idace w np. 20 tysi EUR, wiec miej tutaj zapas. Z mojego doswiadczenia lepiej przeplacic i potem nie zalowac. A najlepiej zaplacic i w ogole z tego nie korzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczenia, to uspokoję, że ten rynek jest dość stabilny i ciężko trafić na jakieś przewałki, no chyba, że ktoś wybiera jakieś śmieszne stawki ubezpieczeń i płaci jeszcze bardziej śmieszną składkę. Dla potwierdzenia, że ciężko się źle ubezpieczyć podam przykład mojego kolegi, w przypadku którego ubezpieczenie było jakimś bonusem do karty kredytowej. Traf chciał, że w Ischgl doznał bardzo poważnej kontuzji na stoku - konieczny był transport helikopterem do szpitala, niezwłoczna operacja, trwająca ponad tydzień hospitalizacja i transport medyczny do Polski ze względu na przebicie płuca. Ubezpieczyciel pokrył wszystko bez mrugnięcia. My korzystaliśmy do tej pory z usług firm Axa i Compensa - na szczęście nie było konieczności korzystania z tego "dobrodziejstwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2017 o 11:36, dt55 napisał:

Zarezerwowane w BKK, trafiła się ciekawa oferta wczoraj na booking w naprawdę dobrej cenie. Tak naprawdę szukaliśmy przede wszystkim apartamentów z własnym wyżywieniem, ale byliśmy otwarci na wszystkie interesujące propozycje ;) Dzięki bardzo za podpowiedź z Turracher Hoeche, na pewno zawitamy i tam :D

Dzięki również Wszystkim pozostałym za szybką pomoc, bardzo mi miło :) Postaram się w kolejnych sezonach odwiedzić sugerowane przez Was miejsca i zdać relację, gdzie podobało nam się najbardziej :)  Korzystając z okazji, mam jeszcze jedno pytanie - gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie? PZU to dobra opcja?

Pozdrawiam!

Czekam (y) na relację po powrocie,może też być na bieżąco,nie musisz czekać do powrotu.B|

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, melduję się! ;)
Już po drodze przywitała nas burza z piorunami, jakieś 100 km od celu ( temp. na tej odległości oscylowała w granicach 12-14 stopni, a dodam, że była godzina 19 :D Ulewa taka, że szok, nasze letnie opady, to przy tym wiosenne deszczyk :D

Dziś pierwszy dzień na stoku i powiem szczerze, że po dwuletniej przerwie nie było kolorowo :( Moje umiejętności pozostawiają wiele do życzenia, a jeszcze bardziej przeraziła mnie sytuacja na stoku. Niebieskie trasy zamknięte, musiałem ruszyć czerwoną, a ta była wybitnie trudna - nie tylko ja byłem tego zdania. Warunki nawierzchni również pozostawiały wiele do życzenia, ale też godzina była prawie 14-sta (czynne do 16-stej) - Nockalm. Na szczycie dość mocno padał śnieg lecz w dole prawdziwa wiosna i znów deszczyk, tym razem zdecydowanie mniej obfity ;) Wniosek jeden - należy mierzyć siły na zamiary - Zieleniec byłby odpowiedniejszy :D;):D 

Jednak nie poddajemy się ?? Jutro postaramy się powalczyć dalej ;)
Co do ubezpieczenia wykupiliśmy w Hestii jeżeli się nie mylę, w PZU oferta była porównywalna, a nawet kilka złotych tańsza :)

Pozdrawiam i do usłyszenia! ;)
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dt55 napisał:

Tak jest, melduję się! ;)
Już po drodze przywitała nas burza z piorunami, jakieś 100 km od celu ( temp. na tej odległości oscylowała w granicach 12-14 stopni, a dodam, że była godzina 19 :D Ulewa taka, że szok, nasze letnie opady, to przy tym wiosenne deszczyk :D

Dziś pierwszy dzień na stoku i powiem szczerze, że po dwuletniej przerwie nie było kolorowo :( Moje umiejętności pozostawiają wiele do życzenia, a jeszcze bardziej przeraziła mnie sytuacja na stoku. Niebieskie trasy zamknięte, musiałem ruszyć czerwoną, a ta była wybitnie trudna - nie tylko ja byłem tego zdania. Warunki nawierzchni również pozostawiały wiele do życzenia, ale też godzina była prawie 14-sta (czynne do 16-stej) - Nockalm. Na szczycie dość mocno padał śnieg lecz w dole prawdziwa wiosna i znów deszczyk, tym razem zdecydowanie mniej obfity ;) Wniosek jeden - należy mierzyć siły na zamiary - Zieleniec byłby odpowiedniejszy :D;):D 

Jednak nie poddajemy się ?? Jutro postaramy się powalczyć dalej ;)
Co do ubezpieczenia wykupiliśmy w Hestii jeżeli się nie mylę, w PZU oferta była porównywalna, a nawet kilka złotych tańsza :)

Pozdrawiam i do usłyszenia! ;)
 

a fotki? gdzie?^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dt55 napisał:

Tak jest, melduję się! ;)

Jednak nie poddajemy się ?? Jutro postaramy się powalczyć dalej ;)

Czyli jednak te porady Koleżanek i Kolegów z forum były coś warte! Ale nic się nie martw! Pierwsze koty za płoty - jak mawiał kierownik schroniska! :D:D;) Proponuję żebyś w tej sytuacji ponownie rozważył propozycję @MB! Turracher Hohe to może być strzał w dziesiątkę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...