Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

25-28.02.2017 Austria- Tyrol wschodni (Osttirol)


janek57

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery dni jazdy na nartach. Fajne trzy średniej wielkości S.N. Pogoda to trzy dni słoneczne i ostatni pochmurny śnieżno-deszczowy. Temperatury bardzo zróżnicowane bo od –10C 25.02 rano do +12 w poniedziałek 27.02 po południu. Ogólnie powyżej 1500m.n.p.m.jeszcze  zima niżej to już wiosennie. Warunki na większości tras dobre. Trasy urozmaicone ,średniotrudne, kilka łatwych i trudnych tym sezonie dni mroźnych tam nie brakowało ,ale w odróżnieniu od północnej części Tyrolu opady były zdecydowanie poniżej normy ,czyli śniegu z chmur spadło mało i przeważa na trasach techniczny. Wyjazd bardzo udany, pojeździłem solidnie (jak na ope 60 lot).Jeździliśmy na trasach trzech stacji n. : St. Jakob i.D . ;Sillan-Hochpustertal i Grossglockner resort Kals-Matrei. Grossglockner to szczyt 3798m.n.p.m. ! W Sillan dwa dni jazdy.. Na trasach narciarzy umiarkowana lub mała ilość. Towarzystwo narciarskie jak zwykle znakomite.  Miałem siłę jeździć to  jadłem prawidłowo. Karczmy były ,ale mało mnie interesują. Można było posiedzieć nic nie zamawiając co dobrze świadczy  o ich właścicielach i personelu. Strona www.osttirol-ski.at    Zwyczajnie więcej mi się nie chce pisać za co bardzo przepraszam. Znowu przeziębiłem zatoki ,ale to u mnie norma. Nogi wytrzymały lepiej niż w zeszłym roku ,ale był  jeden dzień jazdy mniej . W poprzednim sezonie w Alpach dwa wyjazdy narciarskie: 6 dni na śniegu i 5 dni na śniegu. W tym jeden wyjazd tyrolski z 4 dniami  na śniegu i wystarczy.                                                                     Z moimi  butami narciarskimi zrobiłem taki knif ,że ze starych butów (flex70) wyjąłem kapcie i przełożyłem do twardszej skorupy (Lange flex 90). Starsze kapcie są mniejsze i mniej rozklepane  od tych nowszych. Stopa 27,5 cm ,kapcie ze starszych butów 28cm ,kapcie z nowszych Lange 28,5 cm. Dotychczasowe moje dwukrotne zakupy butów były do d..... Jeździło mi się wyraźnie lepiej i zakup nowych butów przełożyłem na listopad. Sezon się kończy bo niestety zapowiadanego na druga połowę marca wyraźnego ochłodzenia nie widać i stacje narciarskie w Polsce będą szybko zamykane.Pozdrawiam

St.Jakob4.jpg

2Sillian28.02.jpg

4Sillian28.02.jpg

Kals-Matrei.jpg

Kals-Matrei2.jpg

Kals-Matrei3.jpg

Kals-Matrei4.jpg

Kals-Matrei7.jpg

Sillian2.jpg

St .Jakob.jpg

St. Jakob3.jpg

St. Jakob6.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...