Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - kupno pierwszych nart rozwojowych


zslawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dłuższym okresie śledzenia forum postanowiłem się zarejestrować i poprosić Was o pomoc w doborze nart dla mojej połówki i dla mnie.

Przygodę z narciarstwem rozpocząłem w zeszłym roku zachęcony przez syna który rok wcześniej w wieku 7 lat zaczął przygodę z nartami.

1. Płeć - M

2. Wiek - 47

3. Waga - 78

4. Wzrost - 189

5. Na nartach jeżdżę od 1 sezonu, ( 14 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na pograniczu 3 i 4 forumowe

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Atomic Hawx Pro flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - do tej pory jeżdżę na nartach z wypożyczalni (Salomon XPRO 170 cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,salomon,x-max-xt12-ti,8658.html, Atomic Nomad 173 cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,atomic,nomad-magnet,7942.html, Voelkl RTM coś podobnego do tych z linka tylko szerokości pod butem 74 http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,voelkl,rtm-75,8332.html

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - do tej pory jeździłem 3 tygodnie na nartach z instruktorem ok 18 h. Na razie myślę o dalszym doskonaleniu jazdy pod okiem instruktora jeszcze jak będą warunki to w tym roku ok 5 dni 0d 10 marca.

Na chwilę obecną zakładam jazdę tylko na przygotowanych polskich stokach (w Alpy pojadę w przyszłym roku albo za 2 lata). Jada rekreacyjna krótszym skrętem na zatłoczonych stokach i szybszą/dłuższym skrętem na pustych stokach. Jak na razie zupełnie mi wystarczają trasy czerwone i niebieskie.

Moją kondycja o kreślił bym jako co najwyżej średnią (ćwiczę na orbitreku średnio co dziennie pół godziny).

10. Upatrzyłem sobie narty - rozmyślałem o nartach typu on-piste lub allround o dł ok 170 - 175 cm promieniu 14-16 m i 73-74 pod butem. Chcę kupić narty uniwersalne na stoku które będą się dobrze sprawować zarówno na porannym sztruksie jak i na popołudniowym zmuldzonym stoku gdzie pełno cukru. Zakładam że będą to narty rozwojowe na kilka lat.

Zainteresowały mnie następujące narty:

Fischer progressor F18, Atomic Redster XT lub XTi, Salomon X-MAX 10.

11. Mój budżet na narty to około - chciałbym się zmieścić w 1500 PLN

proszę także o pomoc w doborze nart dla żony

1. Płeć - K

2. Wiek - 44

3. Waga - 70

4. Wzrost - 165

5. Na nartach jeżdzi od 2 sezonów, ( 14 dni w sezonie) (nie licząc tygodniowego epizodu z nartami za czasów liceum)

6. Moje umiejętności określam na 3 forumowe

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Atomic Hawx W flex 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - do tej pory jeździ na nartach z wypożyczalni (Salomon http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,salomon,w-pro-lithium-10-w,8450.html, Fischer XTR , Voelkl RTM i inne na samym początku

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - do tej pory jeździłam 4 tygodnie na nartach z instruktorem ok 22 h.

Na chwilę obecną połówka zakład jazdę tylko na przygotowanych polskich stokach . Jada typowo rekreacyjna po polskich stokach. Planuje tylko trasy czerwone i niebieskie.

10. Upatrzyłem sobie narty - poszukuje nart jak to określiła prostych/przyjemnych w użytkowaniu które nie będą "zbyt trudne" w użytkowaniu. Takie do jazdy całodziennej zarówno rano jak i wieczorem.

Zainteresowały mnie następujące narty: Head Pure Joy, 6 lub 8, Salomon W-Max, Atomic Cloud Eight, Fischer progressor F18W ale nie wiem czy będą dla niej odpowiednie. Nie wiem jakiej długości powinny być? czy 155 będą wystarczające?

11. Mój budżet na narty to około - chciałbym się zmieścić w 1500 PLN

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowego Forumowicza. Zacząłeś przygodę narciarską trzy lata wcześniej ode mnie to długa kariera przed Tobą.Najważniejszy jest dobór butów, które ja kupowałem już dwa razy . Pierwszy raz źle a drugi jeszcze gorzej. Mam za duże buty. Da się w nich jeździć po usprawnieniach ,ale trzeba kupić nowe porządnie dobrane a to kosztuje przynajmniej 1400zł. Znowu odłożyłem zakup. Narty najbardziej uniwersalne to z grupy AR/AM. Furorę robią obecnie w Alpach Heady  SuperShape (Magnum, Titan...). Zauważyłem,ze co 4 narty w Osttirolu to właśnie head supershape.Podobno są znakomite, łatwe w prowadzeniu... i każdy przeciętny narciarz śmiga na nich jak Bode MIller w czasach swojej świetności. Nie bój się długości nart . Ja przy podobnych parametrach 185/76 mam narty 177cm tylko ,że ,,gorsze'' Head peak78. Nie bój się wyjazdu w Alpy bo tam jeździ się łatwiej i bezpieczniej niż na polskich stokach. Pierwszy dzień przeżyjesz szok a potem ,,pofruniesz w niezmierzonej przestrzeni wśród alpejskich szczytów''.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty mamy nowe zakupione w zeszłym roku po 14 dniach nartowania i są całkiem ok. Moje trochę za szerokie ba mam wąską stopę ale na dł. są w sam raz. A żony zostały dobrane bardzo dobrze. Co do wyjazdu w alpy to problemem jest bardzo nasilona choroba lokomocyjna u żony stąd ta niepewność co do długiej podróży w samochodzie. Narty Head SuperShape wyglądają w porządku tylko cena jak patrzę jest w okolicach 2kPLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Problem w tym że żona jak to określiła chce przede wszystkim narty łatwe i przyjemne w użytkowaniu które nie będą "zbyt trudne" i wcale nie jest zbyt nastawiona na swój rozwój w przeciwieństwie do mnie a zwłaszcza do naszego 9 letniego syna który jeździ najlepiej z nas.

Edytowane przez zslawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, idealist napisał:

Dla żony, jeśli Heady to 158 i nie Pure Joy, bo to narta mało rozwojowa, tylko Absolute Joy, żeby miała na czym robić postęp, na wyprzedażach obecnie. Jeśli Cloudy, to też 9, a nie 8.

Popatrzyłem na te Heady i wyglądają całkiem nieźle. Cena też ok. Spróbuję ją przekonać do tych Absolute Joy.

Edytowane przez zslawek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎02‎-‎03‎-‎2017 o 20:40, idealist napisał:

Buty ma żona fajne, sama mam je w nieco twardszej wersji. Dla żony, jeśli Heady to 158 i nie Pure Joy, bo to narta mało rozwojowa, tylko Absolute Joy, żeby miała na czym robić postęp, na wyprzedażach obecnie. Jeśli Cloudy, to też 9, a nie 8.

Byliśmy dzisiaj w Decathlonie i mieli w całkiem fajnej cenie 1299 Cloudy 9 158 cm i pewnie byśmy kupili gdyby nie napis made in Bulgaria. Na forum wyczytałem że Atomic to tylko made in Austria. I teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...