Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Aktualne warunki okolice Zakopanego


xPaulla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, właśnie zameldowaliśmy się w Poroninie i szukamy informacji gdzie obecnie panują najlepsze warunki narciarskie w okolicy. W tamtym roku na początku marca na kotelnicy panowały świetne warunki a teraz pogoda pokrzyżowała nieco plany. Dochodzą do nas słuchy, że kotelnica masakra - muldy, mokry śnieg i niebezpiecznie. Mógłby ktoś coś doradzić jak to wygląda? Dodam, że ja na desce średnio - zaawansowana, ale na mokrym śniegu nigdy nie jeździłam i mam obawy. Prosimy o wszelkie odpowiedzi, zostajemy do poniedziałku. Jeżeli będzie to koniecznie bierzemy także pod uwagę wyjazd na Słowację, ale z oględzin różnych stron internetowych nie wygląda to ciekawie. Pozdrawiamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kotelnica.webcamera.pl tutaj można sobie oglądnąć aktualne warunki na Remiaszowym Wierchu 
 .Zaznaczam , że KOTELNICA to tylko 4 koleje na jednej górze , która się tak nazywa , resztę to całkiem inne wierchy (Jankulakowski , Reniaszów , Kaniówka ) które wchodzą do wspólnego TATRY SKI ,ale ludzie często ich mylą z Kotelnicą . Na samej Kotelnicy oblężenia , ale już na tych dwóch pozostałych duzy luz .

Edytowane przez harnaś 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, harnaś 1 napisał:

/cut/

Zaznaczam , że KOTELNICA to tylko 4 koleje na jednej górze , która się tak nazywa , resztę to całkiem inne wierchy (Jankulakowski , Reniaszów , Kaniówka ) które wchodzą do wspólnego TATRY SKI ,ale ludzie często ich mylą z Kotelnicą . Na samej Kotelnicy oblężenia , ale już na tych dwóch pozostałych duzy luz .

To prawda – np. Remiaszów to bardzo fajny i szeroki stok. Można tam pojeździć. Troszkę gorzej wygląda sytuacja na Jankulakowskim i na Pasiece, bo choć dostęp tam z Kotelnicy jest nieco ograniczony dla osób, które stamtąd startują, bo boją się zjechać bardziej stromą trasą 6, to jednak sporo osób wie, że można tam dotrzeć trasą biegową. Niestety Pasieka to dość płaski stok, a Jankulakowski wystawiony jest na słońce, więc warunki tam bardzo szybko ulegają pogorszeniu. To samo dzieje się z trasą 6 i pomimo, że ma fajne nachylenie, to od 12 trzeba się tam lekko nagimnastykować, żeby zjechać. Do Kaniówki nie ma jeszcze dostępu (stan na grudzień 2016) – wiem, że jest w planach. Możliwe, że można tam jakoś zjechać, ale ciężko by było wrócić na Kotelnicę na nartach, a poza tym nie bardzo jest tam co robić. No na pewno połączenie Kaniówki z całym kompleksem troszkę rozładuje ruch. Najlepsze pod względem nachylenia, warunków i zatłoczenia, tzn. jego braku są trasy FIS – 1 i 2. Jedyna wada trasy 1 – to wjazd orczykiem, a trasy 2, to wolne krzesełka. Przy dużym mrozie długo się tam nie wytrzyma. Te trasy oceniam na bardziej wymagające niż pozostałe.

Te moje spostrzeżenia dotyczą okresów po świętach, przed i tuż po feriach. W ferie boję się tam jeździć :)

Dzwoniłam dzisiaj do znajomej, która prowadzi pensjonat w Białce i mają wypożyczalnię. Mówi, że warunki niezłe i ludzie się jeszcze „ślizgają”. Ja osobiście co roku walczę gdzieś w Polsce na przełomie marca i kwietnia na nartach i jakoś mnie to specjalnie nie przeraża, choć w tym roku wyjątkowo szybko zrobiło się ciepło. Niestety nie udało mi się w głowie zracjonalizować wydatku ok. 5 tys. PLN na następny zagraniczny wyjazd w tym roku, więc pozostaje mi Białka, do której notabene mam ogromny sentyment, bo tam stawiałam swoje pierwsze narciarskie kroki. Zresztą wokół oprócz kompleksu Kotelnicy jest mnóstwo innych fajnych stoków jak Jurgów, Kluszkowce, Czarna Góra, Grapa Litwinka i innych dostępnych w ramach jednego skipass’u. Karnet obowiązuje również na Słowacji w Bachledowej Dolinie, gdzie zamierzam się udać podczas tego wypadu :)

No może Alp tam nie znajdę, ale cieszę się na ten wyjazd jak dziecko zwłaszcza, że powstał dość spontanicznie, bo urodził się wczoraj w nocy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, zslawek napisał:

Wiesz może jakie są tam teraz warunki bo przymierzam się do wyjazdu do Białki na 5 dni od 10III

 

 

ogólnie jak na taką zimę warunki są w miarę  dobre , śniegu jako tako dużo , tylko robi się miękko , cukier , muldy itp. Ale jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma :) .Goście którzy u ,mnie mieszkają nawet nie narzekają , na jazdę , tym bardziej , że za jakiś tydzień , może później zapowiadana jest jeszcze lekka zima .Parę centymetrów śniegu i lekki mróz do minus 5 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką nadzieje , że się da jeszcze jeździć .Zanim np . na Remiaszowym , gdzie teraz jest około 150-200 cm śniegu , plus nachylenie północne to wszystko zniknie to jeszcze trochę zejdzie czasu .Poza tym prognozy mówią na połowę marca oziębienie .Opady śniegu , lekki mróz . inne stoki te południowe wiadomo , że mogą spłynąć . Ogólnie jestem pozytywnej myśli , tym bardziej , że od 8 marca dojadą do mnie goście na 4 dni i też mają jeszcze zamiar jeździć .Na dzień dzisiejszy chyba na Podhalu nigdzie nie ma lepszych warunków , więc można zaryzykować i przyjechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłam właśnie na Remiaszowy Wierch, ale wyruszyłam dopiero po 12 na stoki. Powiem tak, dzisiaj jak w środku wiosny - ok. 15 stopni, słońce i milion cukrowych muld wszędzie. Jak by się porządnie rozpędził to pewnie by muldy poprzecinał, ale jakoś na razie nie mam odwagi i bawię się w skoki, uniki i balansowanie na nartach. Jest mi tak gorąco, że marzę o zimnym prysznicu ? Jutro zaczynam jazdę wraz z otwarciem stoku i kończę max 12.

Na zdjęciu Remiaszowy, a w górze Jankulowski

1488720228485111425561.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rezerwację 5 dni noclegów w Białce od 17.03. Trochę zaczynam się obawiać czy będzie tam jeszcze na czym jeździc? Do tego czasu dobre 10 dni i aby nie stopiło się to co jeszcze do dzisiaj nie spłynęło.

Tak przy okazji 2 lata temu prawie że dokładnie w tym samym okresie bo od 15 marca byliśmy w Zieleńcu to warunki tam były super a zima gorsza niż w tym roku, ale to Zieleniec a nie Białka i to może mieć główne znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka Tatrzańska - Kotelnica - dzisiaj melduję minus 1 z rana i zachmurzenie. Od jutra mnie już tu nie ma. Na czwartek i piątek zapowiadają ulewne deszcze, ale tutejsi górale mówią, że deszcze ich często omijają, więc ci, którzy planują tu przyjazd mogą mieć nadzieję ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnie moje doniesienie z Kotelnicy, a właściwie z Remiaszowego Wierchu, bo dzisiaj kończę sezon narciarski. Przejściowo pada śnieg i mgła na stoku. Dzisiaj niestety stoki już obmuldzone /godz. 11/, ale z samego rana 8-10 polecam cieplutko i serdecznie trasę 2 FIS. Mało ludzi, piękne nachylenie i idealne warunki. Pozostałe trasy również doskonałe w tych godzinach.

Ja się już powoli żegnam, ale wszystkim, którzy się jeszcze wybierają do Białki Tatrzańskiej, życzę przyjemnego szusowania, moc adrenaliny i świetnych warunków jak na obecny stan pogody ?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Analiza napisał:

No i ostatnie moje doniesienie z Kotelnicy, a właściwie z Remiaszowego Wierchu, bo dzisiaj kończę sezon narciarski. Przejściowo pada śnieg i mgła na stoku. Dzisiaj niestety stoki już obmuldzone /godz. 11/, ale z samego rana 8-10 polecam cieplutko i serdecznie trasę 2 FIS. Mało ludzi, piękne nachylenie i idealne warunki. Pozostałe trasy również doskonałe w tych godzinach.

Ja się już powoli żegnam, ale wszystkim, którzy się jeszcze wybierają do Białki Tatrzańskiej, życzę przyjemnego szusowania, moc adrenaliny i świetnych warunków jak na obecny stan pogody ?

A jak z ilością ludzi w Białce w tygodniu? Da się pojeździć bez stania w kolejkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...