Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle z fotochromem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was zapytanie w sprawie gogli. Stoję przed dylematem zakupu i zastanawiam się czy fotochromy sprawdzają się na stoku? ma ktoś z tą technologią do czynienia?

i drugi problem Anony Helix czy Arctica 105? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie szybki są sobie równe, ja i żona jeździmy w Julbo z szybkami Zebra Light (fotochrom od S1 do S3). Dodatkowo rozjaśnia się dosyć mocno do ok. 80% przepuszczalności, a są szybki które niby też są S1, a będą miały tylko 45% przepuszczalności.

julbo-lens-technology.png?w=1540

Kategorie są sobie nie równe ponieważ:
- S4 to zakres 4-8%
- S3 to zakres 8-18%
- S2 to zakres 18-43%
- S1 to zakres 43-80%
- S0 to zakres 80-100%
Więc jak szybka ma 17% to też jest S3, a przepuszcza więcej światła niż szybka S3 9%. I w drugą stronę można kupić szybkę S1 a różnica między szybką S1 44%, a szybką S1 80% to jest bardzo dużo.

Tutaj masz więcej info i porównanie:

Szybkość zmieniania też jest istotna, ale nie licz, że jak wiedziesz z pełnego słońca do ciemnego lasu to w ciągu 2-3s Ci się rozjaśni :). Podobno Julbo robią to w 28-30s, inni producenci pewnie trochę wolniej. Ale ja osobiście do użytku backcountry jestem zadowolony :)

Pozdr
Tomek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek napisał:

Arctica 105

W lutym przez tydzień używałem na szymoszkowej zarówno w pełnym słońcu jak i podczas popołudniowej/wieczornej jazdy. Szyby nie parują, w pełnym słońcu jazda bez problemu, wieczorem trochę za ciemne ale to są S2-S4 więc tragedii nie ma.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny gogli. Nigdy nie  używałem fotochromów z najwyższej półki. Mam doświadczenie jedynie z uvex szyba s1 - s3 bodajże.  Jestem z nich zadowolony, jedyne zastrzeżenie może budzić zmiana przyciemniania, a konkretnie szybkość tego procesu. Jednak wszystko zależy od  Twoich oczu. Jak masz zdrowe, bez wad, kurzej  ślepoty,  będziesz jak najbardziej zadowolony.  Ja szukam nowych gogli, ale to co mnie interesuje kosztuje ponad 600- 800 zł. Trochę dużo. Szukam wiec okazji, no i takich które wejdą spoko na okulary. Okulary mam z antyrefleksem i innymi polaryzacji,  smujami bujami itp. Wydawać by się mogło,  że potrzebna mi tylko szybka przyciemniajaca. Wydawać , ale  chodzi o parowanie, pasowanie do paszczy i kasku, długość gumy, pole widzenia. Nie znam Twoich uwarunkowań,  jednak fotochromy polecam jako mimo wszystkich wad rozwiązanie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek czytałem Twój post o Julbo ale miałem je na sobie i mi nie podeszły za bardzo. Za to miałem okazję używać Anony i było ok. Tylko z szybami wymiennymi S1 i S3. Dlatego zastanawiam się czy iść w fotochromy czy w szybki wymienne. Różnica w cenie to min. 200. I wiesz jak szybka się zrysuje to zawsze jest druga w zestawie :) 

PS. Dzięki wszystkim za wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem Anony (2 szyby) ale niestety żadna nie rozjaśniająca. 

Gogle spoko dobra widzialność, fantastyczny kontrast nawet w półcieniach ale niestety wymiana szyb... cóż! nikt nie powiedział że będzie łatwo.

Nadal zastanawiam się nad fotochromami??? znalazłem ze Scotta? i z Arctica? ale chyba doinwestuje moje Anony w 3 szybę rozjaśniającą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko marketing. Jesli nie ma podlaczonego zasilania i nie ma kamery/monitora - to szyba moze tylko tlumic swiatlo (to jest parametr podany w % powyzej przez kolegow). Moglo ci sie wydawac, sprzedawca mogl byc bardzo sugestywny - ale niestety szyba rozjasniajaca nie jest zgodna z podstawowymi prawami fizyki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawce to ja mam w... poważaniu! Ja przychodzę do sklepu i każę pokazać sobie A...B...C... i kupuję lub wychodzę! 

PS. Ja je miałem na oczach na stoku! w pochmurny dzień wychodzi "slonecko" i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) widać muldy!!! 

a o to chodzi w tej całej zabawie! czy nie?

PS2. wiem że to tylko okłamywanie naszych zmysłów ale pozytywne! i dlaczego z nim mam walczyć? jak jadę samochodem w pochmurny dzień to zakładam żółte... bo? bo w nich jest lepsza widoczność!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawce to ja mam w... poważaniu! Ja przychodzę do sklepu i każę pokazać sobie A...B...C... i kupuję lub wychodzę! 
PS. Ja je miałem na oczach na stoku! w pochmurny dzień wychodzi "slonecko" i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) widać muldy!!! 
a o to chodzi w tej całej zabawie! czy nie?
PS2. wiem że to tylko okłamywanie naszych zmysłów ale pozytywne! i dlaczego z nim mam walczyć? jak jadę samochodem w pochmurny dzień to zakładam żółte... bo? bo w nich jest lepsza widoczność!


Generalnie chodzi o to ze zolte gogle hamuja niebieskie swiatlo, ktore ponoc jest odpowiedzialne za to ze nie widzisz szczegolow i oslepia cie bardziej niz inne. Wiec jesli wytlumisz niebieskie to teoretycznie powinienes widziec te szczegoly/muldy. Ale na pewno gogle w cudowny sposob nie rozjasnia obrazu za mgłą/chmurami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam pojecie o fizyce i optyce. Chodziłem kiedyś do szkoły. Poważnie! 

Ale obecnie mam w d...e co hamuje a co tłumi! jestem taki bardziej prosty niż skomplikowany i chcę założyć na twarz to co powoduje że jest OK! 

A na mgłę nie ma rozwiązania.

PS. Znaczy jest... wyłączyć świadomość! Widziałem kilku takich ale... teraz mówimy o ludziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam dwie pary gogli,

1;Uvex z polaryzacją ,jedna szyba klasy s2,a druga mocowana za pomocą magnesików s4; http://uvex.com.pl/p/gogle-uvex-ggl-300-top#zima

5502122026.jpg

2.Na wieczorne narty;też uvex z szybą lasergold lite/ clear S1 o przepuszczalności światłs od 43% do 80% http://uvex.com.pl/p/gogle-uvex-ggl-300-lgl#zima

..I z obu jestem bardzo zadowolony,polaryzacja trochę jednak pomaga.

 

Edytowane przez piter100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu używam gogli z fotochromem firmy bolle. Modele maja dopisek modulator. Filtr s1-s3 pomarańczowy lub s1-s2 niebieski. Przyzwoicie to działa i zmiana przepuszczalności jest zauważana. Jakościowo tez bardzo przyzwoite wykonanie. 

W porównaniu do Poca nie zauważam dużej roznicy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...