Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

JC

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki!

Ach - pięknie było - aż mi banan wyskoczył. Dzięki Tobie mam wreszcie jakieś zdjęcia! Kurczę aż się nie chce wierzyć, że to już koniec sezonu - jeszcze jakieś tury (jakie to wiesz!) może drugie, ewentualnie trzecie, a jak nie to może Juras przytuli na jakieś kwietniowe resztki. Żal tyłek ściska.

Ale z drugiej strony rowerki czekają, żonce też warto byłoby trochę czasu poświęcić - czyli biedy nie będzie. Choć upałów to naprawdę nie lubię...

Mam nadzieję, że do szybkiego zobaczyska.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 5 months later...

W tym "pijanym" ośrodku byłem już 5 razy w ciągu ostatnich 30 lat . Swoją przygodę z Alpami zacząłem właśnie tam. I co ?

Ano to że i w tym sezonie tam jadę . Mam wykupiony apartament w Kappl od 23.01. Byłem raz w Wersal , raz w Mathon , 2 razy w Kappl i raz w See . Niestety ale ceny w Ischgl i najbliższych okolicach bardzo poszły do góry stąd spanie dalej.Pamiętam z pierwszego wyjazdu temperaturę -29stopni. oddech zamarzał. Dla mnie to absolutny Top.  Mam nadzieję że w tym terminie będzie ciut mniej ludzi bo tych jest tam faktycznie sporo , zwłaszcza pod koniec lutego i w marcu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Stary bywalec napisał:

W tym "pijanym" ośrodku byłem już 5 razy w ciągu ostatnich 30 lat . Swoją przygodę z Alpami zacząłem właśnie tam. I co ?

Ano to że i w tym sezonie tam jadę . Mam wykupiony apartament w Kappl od 23.01. Byłem raz w Wersal , raz w Mathon , 2 razy w Kappl i raz w See . Niestety ale ceny w Ischgl i najbliższych okolicach bardzo poszły do góry stąd spanie dalej.Pamiętam z pierwszego wyjazdu temperaturę -29stopni. oddech zamarzał. Dla mnie to absolutny Top.  Mam nadzieję że w tym terminie będzie ciut mniej ludzi bo tych jest tam faktycznie sporo , zwłaszcza pod koniec lutego i w marcu .

Jest szansa, że będę tam w tym terminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jeeb napisał:

a w pozostałych 25 latach dokąd jeździłeś ?

Czy uważasz  Ischgl za najlepszy ośrodek  z dotychczas odwiedzonych ?

Byłem i w Zermatt , Mayerhofen , Tux , Gerlos, Zillertal ,Kitz , SkiWelt , St.Anton , Lech+Zuers ,Soelden , 3doliny  (Francja)  i wielu innych.

I faktycznie Ischgl jest według mnie najlepsze z tych co odwiedziłem a w każdym razie jedne z najlepszych .

 

Tym razem będę chciał odwiedzić Kappl - 3 razy tam mieszkałem a nigdy nie jeździłem w tym ośrodku . Myślę że wykupię karnet na 1 dzień i zobaczę . Wiele informacji o tym ośrodku nie ma !!!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...

Obecnie po dużych opadach od 3 dni żarówka ☀️ w miasteczku ciepło ok. 8°C, ale na górze rano -1, później ok. 2°C.

Na trasach śniegu bardzo dużo, jak na początek sezonu. Nie ma mowy o żadnych przetarciach. Na trasach bardzo przyjemna twardość, bez lodu. Po południu niewielkie odsypy.

Praktycznie nieograniczone możliwości jazdy offpiste, więc polecam zabrać szerszą nartę.

Obłożenie ośrodka 50% (według aplikacji Ischgl) - realnie nie staliśmy nigdzie w kolejce do wyciągów, oprócz oczywiście porannego startu z miasteczka, gdzie kolejka do gondoli była spora, ale po dojechaniu do Idalp wszystko się rozjeżdża i od razu wsiada na kanapę.

Pod koniec tygodnia szykuje się kolejny opad 50-70cm...

IMG20231217104141.jpg

IMG20231217104028.jpg

IMG20231217102843.jpg

IMG20231217213133.jpg

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przeczytałem ten wątek i za dużo się nie dowiedziałem powiem szczerze,może jakieś achy i ochy nad ośrodkiem czy co dobrze o oznakowaniu tego ON nie świadczy jak to jeden z piszących określił  co by oczekiwał choć a lub b do cyferki tarasowej ale o noclegu gdzie najlepiej to ani słowa a przeglądając sypialnie to ceny powalają z nóg i powiem szczerze,że prędzej raczej za tą cenę polecę do Japonii na full wypasie niż wydam taką kasę na europejską drzemkę  pomijając już nartowanie - pytanie moje czy Kappl  to sensowne miejsce na nocleg jadąc do Ischgl ? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Victor napisał:

Przeczytałem ten wątek i za dużo się nie dowiedziałem powiem szczerze,może jakieś achy i ochy nad ośrodkiem czy co dobrze o oznakowaniu tego ON nie świadczy jak to jeden z piszących określił  co by oczekiwał choć a lub b do cyferki tarasowej ale o noclegu gdzie najlepiej to ani słowa a przeglądając sypialnie to ceny powalają z nóg i powiem szczerze,że prędzej raczej za tą cenę polecę do Japonii na full wypasie niż wydam taką kasę na europejską drzemkę  pomijając już nartowanie - pytanie moje czy Kappl  to sensowne miejsce na nocleg jadąc do Ischgl ? 

Spróbuję się odnieść do pytań, jako, że jestem dosyć świeżo po powrocie. 

Pochwały dla ośrodka należą się za jego wielkość, infrastrukturę, jakość tras, połączenia między nimi, możliwości jazdy poza trasami, fajną aplikację mobilną, apres-ski, a także nowo postawione termy z lodowiskiem.

Jeśli chodzi o kwestie oznaczenia tras - jak dla mnie, nie było żadnego problemu z ich czytelnością i wyborem dalszego kierunku jazdy. Możliwe, że z uwagi na to, że wiele tras  gdzieś się łączy i można zjechać kilkoma wariantami na sam dół, kilka tablic pokazywało podobne wskazania, mimo, że prowadziło w różnych kierunkach (to są moje domysły, dlaczego ktoś mógł się pogubić). Dlatego polecam zainstalować aplikacje Ischgl, która daje bardzo dużo informacji do poruszania się po ośrodku, pokazuje live obłożenie ośrodka, kolejki do dolnych gondoli, a także które wyciągi i trasy są czynne.

Co do noclegów - trudno komuś coś polecać, albo odradzać, bo dla jednych przykładowo 500zł za dobę za pokój dwuosobowy to będzie przegięcie, a inny powie, że spoko oferta za bliskość fajnego ośrodka. Jakbym miała ocenić to ceny są z tych wyższych, jeśli chodzi o ośrodki austriackie. Kwestia kiedy się rezerwuje, na jaki termin i czy chce się mieć 200m z nartą na plecach do gondoli, czy podjechać skibusem, czy wsiadać rano w auto i jechać 40 minut, albo więcej.

Kappl - spoko, jeśli nie potrzebujesz mieszkać w samym Ischgl, nie imprezujesz wieczorami, tak, że wracasz po 23. Masz darmowy skibus do karnetu na trasie Landeck – See – Kappl – Ischgl – Galtür, więc tak naprawdę, każda z miejscowości na tej trasie nie będzie wymagała używania auta. Trzeba brać tylko pod uwagę, że te skibusy w sezonie często są obładowane na maxa i kierowca może się nie zatrzymać na przystanku, żeby zabrać każdego i wtedy trzeba czekać kilka minut na kolejnego busa. 

P.S. Są ludzie którzy stawiają imprezowanie na równi z nartowaniem i oni oceniają Ischgl jako bardzo dobrą bazę apres-ski. Z mojej perspektywy mogę ocenić termy Silvretta Therme jako obiekt godny uwagi na regenerację po nartach!

Edytowane przez Redster
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy mieszkałam z Kappl i dojeżdżaliśmy do Ischgl na narty. Sieć skibusow jest bardzo sprawna, zazwyczaj wyjeżdżaliśmy po 8 i nigdy nam się nie zdarza brak miejsca, raczej zawsze mogliśmy liczyć na miejsca siedzące. Dla osoby, która przyjeżdża stricte na narty Kappl jest doskonałą miejscówką.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaznaczyć iż mając kwaterę w Kappl, nie przysługuje możliwość zakupu karnetu VIP tańszego choć nie zawierającego wstępu na ośrodek Kappl. Przykładowo cena za 7 dni VIP 366E, a Silvretta 411E, dla osoby dorosłej. Karnety VIP przysługują osobom zameldowanym w obrębie administracyjnym Ischgl. Ja mieszkałem w Kappl w 2020r, jak już było napisane skibusy jeżdżą często i nie miałem nigdy problemu dojechać. Podobnie gdy w 2018r mieszkałem w Valzur (zachodnia dzielnica Ischgl).

Ośrodek topowy jak dla mnie. Zdecydowanie polecam.

Jakby jakieś pytania to pisz na priw.

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Victor napisał:

Przeczytałem ten wątek i za dużo się nie dowiedziałem powiem szczerze,może jakieś achy i ochy nad ośrodkiem czy co dobrze o oznakowaniu tego ON nie świadczy jak to jeden z piszących określił  co by oczekiwał choć a lub b do cyferki tarasowej ale o noclegu gdzie najlepiej to ani słowa a przeglądając sypialnie to ceny powalają z nóg i powiem szczerze,że prędzej raczej za tą cenę polecę do Japonii na full wypasie niż wydam taką kasę na europejską drzemkę  pomijając już nartowanie - pytanie moje czy Kappl  to sensowne miejsce na nocleg jadąc do Ischgl ? 

Jedź, zobacz, bo spekulujemy o UFO 😉

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Victor napisał:

Przeczytałem ten wątek i za dużo się nie dowiedziałem powiem szczerze,może jakieś achy i ochy nad ośrodkiem czy co dobrze o oznakowaniu tego ON nie świadczy jak to jeden z piszących określił  co by oczekiwał choć a lub b do cyferki tarasowej ale o noclegu gdzie najlepiej to ani słowa a przeglądając sypialnie to ceny powalają z nóg i powiem szczerze,że prędzej raczej za tą cenę polecę do Japonii na full wypasie niż wydam taką kasę na europejską drzemkę  pomijając już nartowanie - pytanie moje czy Kappl  to sensowne miejsce na nocleg jadąc do Ischgl ? 

 

Zważ że ludzie czytaja Twoje wpisy.

Zabłysnąłeś już tym że nie ufałeś zdjęciom kolegi, które przedstawiały lance na francuskim lodowcu na wysokości 3000m.

Kolega Wujot i inni opisali ośrodek Ischgl jako jeden z najlepszych w Austrii. A Ty w to wątpisz, a nawet tam nie byłeś.

Sam wystawiasz sobie świadectwo, kolego Victor.

 

Dodam że byłem w czterech krajach alpejskich na nartach, w wielu różnych ośrodkach. Chyba dotychczas poznałem więcej ośrodków niż Ty. Więc mogę się wypowiadać.

Ischgl też miałem okazję poznać.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Victor napisał:

czy Kappl  to sensowne miejsce na nocleg jadąc do Ischgl ? 

no daj spokój, wcześniej wstawać i jakieś obce mordy w autobusie oglądać a po nartach zmęczony czekać na jakiś autobus i wąchać smród spoconych narciarzy - zarezerwuj coś w Samnaun Dorf to zjedziesz sobie pod drzwi kwaterki

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

 

Zważ że ludzie czytaja Twoje wpisy.

Zabłysnąłeś już tym że nie ufałeś zdjęciom kolegi, które przedstawiały lance na francuskim lodowcu na wysokości 3000m.

Kolega Wujot i inni opisali ośrodek Ischgl jako jeden z najlepszych w Austrii. A Ty w to wątpisz, a nawet tam nie byłeś.

Sam wystawiasz sobie świadectwo, kolego Victor.

 

Dodam że byłem w czterech krajach alpejskich na nartach, w wielu różnych ośrodkach. Chyba dotychczas poznałem więcej ośrodków niż Ty. Więc mogę się wypowiadać.

Ischgl też miałem okazję poznać.

Szeryfie …

Koledze szacuneczek oddałem bo ze stoją to jedno ale czy pracują u góry tego już nie wiem bo i nie widziałem będąc w grudniu,styczniu czy marcu oczywiście pomijając lasy w dojazdach do Vd’I czy nartostradę w Val Thorens,tam faktycznie cos dośnieżali co nie zmienia faktu,że jak jest opad to jest wystarczający zajebisty klimat żeby tych armat nie odpalać.Czego o miejscach w których byłem w Austrii nie mogę powiedzieć bo podjeżdżając na stok po nocnym opadzie pierwsze co widzisz to odpalone armaty… IMG_9974.thumb.jpeg.024021d2664a917696a8f7db6c9f5cb0.jpeg

Faktycznie jeszcze gówno widziałem bo przygoda z nartami dopiero nabiera rozpędu na szczęście czasu mam dość sporo żeby co sezon zwiedzić coś nowego . Co również systematycznie każdego sezonu czynię . 
 


 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...