Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Beskid Sport Arena wiosną


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Zobaczymy co będzie u mnie, ale na pewno kupię! :) 

Ja swój zamówiłem w Media przez net - w samym markecie może nic ciekawego nie być. Specjalistycznych programów po prostu często brak na półce... Na ich stronie można zresztą sprawdzić, czy dany towar jest dostępny w wybranym sklepie. Zanim pojedziesz, to pomyszkuj u nich na stronce.

Z tego co pamiętam, to w ciągu dwóch dni kurier przywiózł :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, melo7anthony napisał:

Po prostu pobierzcie i z crackujcie Vegasa, będzie taniej i prościej ;)

Jest jedna złota zasada: "Jak się kradnie nikomu o tym nie mówi się. Jak się jest żonatym i rucha na boku, to też się tym nie chwali, nie zmienia się nagle i nie opowiada o tym nawet najlepszemu kumplowi. Jak coś kręcisz to masz o tym wiedzieć tylko ty i nikt inny". 

Widzisz, a ja mogę pochwalić się, jestem debilem i wszystkie programy kupuję i mam legalne.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, johnny_narciarz said:

 

Chyba jutro po niego pojadę. :D 

Gopro Studio ma jeszcze tą wadę, że nie mogę dorzucić scen kręconych aparatem. Szkoda, bo Brakuje ujęć z zoomem. :) 

 

Ale w ogóle nie możesz zaimportować tych plików? U mnie, z innych źródeł niż kamerka GoPro, importuje, ale w tym View and Trim nie mogę takich plików przyciąć jak chcę przed konwersją do edycji i muszę konwertować cały plik a dopiero w Edycji przycinać co potrzebuję. Ta cała konwersja przed edycją to od du...szy strony.

 

Inna sprawa sprzęt. Do tego typu programów raczej trzeba dużo RAMu i dedykowaną kartę graficzną. Mój lap ma zintegrowaną. Zastanawiam się czy dołożyć RAMu (tak 16Gb, bo ma 4Gb i procek i3, czy myśleć jednak o nowym kompie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, paolomario napisał:

Inna sprawa sprzęt. Do tego typu programów raczej trzeba dużo RAMu i dedykowaną kartę graficzną. Mój lap ma zintegrowaną. Zastanawiam się czy dołożyć RAMu (tak 16Gb, bo ma 4Gb i procek i3, czy myśleć jednak o nowym kompie?)

Poza RAM-em i procesorem - szybki dysk. To chyba jeszcze ważniejsze.

Ja mam lapciaka (dell) z I3/4G Ram i sobie nie radzi. Za wolny procek. Jeszcze z 720/60 jest OK, ale jak wrzucę 1080/60 to muli jak........ No jest do dupy :D

Wpadłem na pomysł i chyba kupię stacjonarny dedykowany do video.

Lapciak będzie tylko na wyjazdy. Ale to melodia przyszłości. Na razie będę się męczył z moim.

Co do programu to mam (legalne) Sony Movie Studio 12 platinum. Radzi sobie, ale paru rzeczy brakuje. Mam również wrażenie, że po redendrowaniu tracę trochę jakości.

 

Pozdrawiam


PS: w razie czego to należało by przenieść ostatnie posty do wątku - "nasze filmiki......."  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, paolomario napisał:

Ale w ogóle nie możesz zaimportować tych plików?

W ogóle. Spróbuję jeszcze z innego aparatu. Może akurat z Nikona nie akceptuję. Na narty zabieram Panasonic-a. :)

15 minut temu, paolomario napisał:

Ta cała konwersja przed edycją to od du...szy strony.

Dokładnie to samo mogę powiedzieć. Po za tym, to pojedyncze przenoszenie do konwersji, zamiast hurtem wszystko co wrzuciłem.

 

17 minut temu, paolomario napisał:

Zastanawiam się czy dołożyć RAMu

Też nad tym myślę.. Ja mam 8G

Procek ok: 4 rdzenie i7 - jeszcze nigdy nie szedł nawet na 50% możliwości (mam jakiś miernik wgrany).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też dodam jeszcze coś od siebie w tym temacie. Też miałem okazję być w sobotę w BSA i było bardzo sympatycznie. Spotkałem Górala i Johnnego z Żonką, no i pogoda też była, jak na zamówienie, choć z rana było chyba 4 stopnie u góry. Mimo, że nie mam takiego sprzętu jak Johnny, to też coś udało mi się zmontować. Co prawda po filmie Maćka miałem dylemat, czy w ogóle to wstawiać, ale co tam. No i pozazdrościłem trochę TVN i u mnie Johnny też występuje;).

https://www.youtube.com/watch?v=coGwg0pcbkI

Co do programów, to też rozglądałem się za jakimś dobrym płatnym. Przerabiałem już sporo tego: Windows Movie Makier, EditStudio, Pinnacle, Adobe Premiere, Movie Studio Platinium14. Wszystkie podobne, a najlepszy chyba EditStudio, ale od dawna nie jest wspierany i nie czyta nowych formatów. Ostatnio zainstalowałem sobie darmowy HItFilm 4 Express. Program jest faktycznie całkowicie darmowy i ma ogromne możliwości jak na bezpłatną wersję. Oczywiście, ma ona pewne ograniczenia np. mniejsza ilość przejść czy brak wsparcia dla kodeka AC3, ale można po sprawdzeniu kupić płatną wersję i tam już jest wszystko. Co prawda jego obsługa, nie jest tak intuicyjna jak tych wcześniej wymienionych, ale jest sporo tutoriali na youtubie nawet po polsku i można się wspomóc. Polecam sprawdzić, bo warto. Ja, co prawda raz już odinstalowałem jego wcześniejszą wersję, ale teraz się coraz bardziej przekonuję.

Co do komputera, to procesor nie jest tak istotny jak pamięć i karta graficzna, ja mam i7 i 4GB, ale zużycie procesora jest zwykle niskie, a za to pamięć jest mocno wykorzystana często nawet 2,9GB. Czasami jak jest dużo zmian, w montażu, (program wszystkie ruchy pamięta, żeby zawsze można było się cofnąć) jest problem przy zgrywaniu. Wyskakuje komunikat o braku pamięci karty graficznej. Ja mam, co prawda kartę podobno dobrą jak na laptopa, bo pod tym kontem kupowałem, ale wtedy muszę włączyć program na nowo i jest już ok.  

  • Like 24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuper filmik, @Szymonidius :D

Wisienka na torcie tej całej Waszej zabawy "w bikini" :)

I mam nadzieję, że inni też pozbędą się dylematów, czy montować takie filmiki i niedługo będziemy mieli tutaj prężną Spółdzielnię Edytorską ukierunkowaną na jakiegoś Globa czy Oskara w montażu ;)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... nie wiem jak umknął mi ten temat??

Johnny - riposta super :D. Film także rewelacja ... nie chociaż... nuuda ;) śnieg, ręce, kijki itp. i tak w kółko :ph34r:. Żartuję, super mi się podobało i żałuję że mnie tam nie było.

@Szymonidius ? Rafał, film rewelka inny ale absolutnie bdb. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymonidius napisał:

Co prawda po filmie Maćka miałem dylemat, czy w ogóle to wstawiać, ale co tam.

Co Ty gadasz? Super!!! Pełna profeska!!! B| Co jak co, ale to ja przy Tobie jestem amatorem. :$

Pozwolę sobie wrzucić drugi filmik. ? Tym razem jazda, jazda i jeszcze raz jazda... :)

 

PS.Niestety nie znalazłem przez dwa dni muzy, która by mnie zadowoliła, więc coś tam takiego... Jak już mam pomysł, to nie idzie tego ściągnąć... :$ 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

@Szymonidius Filmik czad! Jest dynamit, świetna muzyka, akcja - dla mnie bomba!

2 godziny temu, paolomario napisał:

Suuuper filmik, @Szymonidius :D

1 godzinę temu, Torres napisał:

@Szymonidius ? Rafał, film rewelka inny ale absolutnie bdb. :)

Dzięki i cieszę się, że film się podobał. Ten kto spędził kilka godzin na montażu wie ile to czasu zajmuje, ale takie komentarze potem to rekompensują :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki niewinnie się zapowiadający wątek "Beskid Sport Arena wiosną". Zdawać by się mogło - nuda :D

A tutaj petarda, relacje, imprezy, relacje forumowiczów, filmy (w dużej ilości) no i relacja w telewizji ogólnopolskiej.

Nic dodać nic ująć.

Dzięki wielkie wszystkim którzy przyczynili się do tego i dali innym radość wirtualnego uczestnictwa w świetnej zabawie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Szymonidius napisał:

No to ja też dodam jeszcze coś od siebie w tym temacie. Też miałem okazję być w sobotę w BSA i było bardzo sympatycznie. Spotkałem Górala i Johnnego z Żonką, no i pogoda też była, jak na zamówienie, choć z rana było chyba 4 stopnie u góry. Mimo, że nie mam takiego sprzętu jak Johnny, to też coś udało mi się zmontować. Co prawda po filmie Maćka miałem dylemat, czy w ogóle to wstawiać, ale co tam. No i pozazdrościłem trochę TVN i u mnie Johnny też występuje;)

No nie, jeszcze filmik. Dzisiejszy wieczór to już kino domowe z BSA. Tylko czemu ja wszędzie taki naubierany?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo napisał:

No Panowie filmiki bomba!
Super impreza, pogoda jak na zamówienie, wszyscy bawią się rewelacyjnie - cóż więcej chcieć. emoji106.png


Pozdrawiam
Paweł

 

47 minut temu, Annaa napisał:

Strasznie fajnie,że Iza towarzyszyła Ci w tej "wariackiej imprezie " Jesteście wpisani na listę ludzi pozytywnie zakręconych.^_^

Pozdrowienia.

 

Super! Bardzo się cieszę! :) Zapewne tak samo jak Rafał - Szymonidius. :) Impreza mega! 

Aniu, sam byłem zaskoczony! Ale odważnie podeszła do tematu i oboje będziemy mieć wspomnienia... ;) A Iza do tego katarek... :$ 

Chyba ostatni filmik - miał być pierwszy, ale ściągnięcie tej muzy nie takie łatwe i do tego prawa autorskie... Ale nie zblokują go. Jedynie ja nie mogę na nim zarabiać, ale nie po to go montowałem. :ph34r:

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Super! Bardzo się cieszę! :) Zapewne tak samo jak Rafał - Szymonidius. :) Impreza mega! 

Aniu, sam byłem zaskoczony! Ale odważnie podeszła do tematu i oboje będziemy mieć wspomnienia... ;) A Iza do tego katarek... :$ 

Chyba ostatni filmik - miał być pierwszy, ale ściągnięcie tej muzy nie takie łatwe i do tego prawa autorskie... Ale nie zblokują go. Jedynie ja nie mogę na nim zarabiać, ale nie po to go montowałem. :ph34r:

Dżonka mega gwiazda i do tego uśmiechnięty Darek (jak zawsze). Realizacja wiadomo, Maciek the best.  

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 23:57, johnny_narciarz napisał:

Chyba ostatni filmik - miał być pierwszy, ale ściągnięcie tej muzy nie takie łatwe i do tego prawa autorskie... Ale nie zblokują go. Jedynie ja nie mogę na nim zarabiać, ale nie po to go montowałem. 

No i to się fachowo nazywa "dawkowanie napięcia" - czyli prosto - najlepsze na koniec :D

Super "prodakszyn" no i muza dopasowana perfekcyjnie - prawdziwy "Słoneczny patrol".

Jestem przekonany, że ten oryginalny się chowa.

 

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...