Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ostatni dzień na Czarny Groniu


Rekomendowane odpowiedzi

Czarny Groń zrobił super promocję: karnet całodniowy za 10 zł! Grzech nie skorzystać z takiej oferty. Niestety dziś ogłosili ostatni dzień działalności, więc trza się było spieszyć. Wstałem sobie o 9.30, obejrzałem skoki i wygramoliłem. Zabrałem oczywiście narty do zadań specjalnych i jazda! Nie będę nudził o drodze, bo końcem marca zazwyczaj jest sucha, czarna i dogrzana przez słońce. Czasem żal zimówek... ;) Na miejsce docieram 12.50 i zajmuję Pole Position na parkingu. Bliżej się nie da. Niemal jak typowy wyjadacz marketowy. Trochę sie gramoliłem, ale busik zaczekał. Ludzie w nim pewnie mniej szczęśliwi... :D Ludzie nie przeglądają internetu - wszędzie piszą o karcie całodniowej za dychę, a jakaś babka podchodzi do kasy i mówi: "proszę dwie godzinki"... No chyba, że liczyła na większą zniżkę, bo skoro cały dzień za dychę, to 2 godz. powinny być za 2,5 zł... :D Mniejsza o to. Ruszam na krzesełko i dalej na 6-osobową kanapę. Widać już na wstępie, że na stoku miękko i będzie fajnie! Jedynie krótki odcinek marny, ze sporą ilością minerałów.

P1160356.thumb.JPG.8ad663115a91bfec159003a865103d6b.JPG

Reszta wyglądała dobrze i taka była. Ze względu na większą frekwencje i małe prędkości, niebieska trasę sobie odpuściłem. Najczęściej męczyłem czerwoną. Tutaj chętnych brak, a ja miałem frajdę! Moje K2 Hell Bent w takich warunkach jadą niewzruszone. Co ciekawe, część stoku była lekko zmrożona. 

P1160357.thumb.JPG.254af7664636194f00038fc992a2473b.JPG

P1160368.thumb.JPG.6320e81186b94fc951551171d6fe14b1.JPG

Tak gdzieś po godzinie od mojego przyjazdu wyszło słońce i już nie chciało zajść. Zapowiadali jakieś tam lekkie deszcze, było full słonko! Jeszcze większy banan na twarzy. Przy tym jeszcze ubyło sporo luda. Ostatnie dwie godziny miałem po prostu wymarzone! Przynajmniej jak na możliwości takiej małej stacji. 

P1160377.thumb.JPG.447e3877a499350878c260802d302851.JPG

P1160383.thumb.JPG.ac360066fb8ecd6961c41b77aafc9511.JPG

P1160388.thumb.JPG.0f805e61957bad44984c7d99a5bade30.JPG

P1160392.thumb.JPG.e4ab133d2bd1e29fba6545545fb8d507.JPG

Niestety robią tu przerwę na ratrakowanie. Niestety, bo trwa to 2 godziny i nie ma sensu tyle czekać. Do tego przy tak rozmiękłym stoku to ma sens jedynie wyrównać i nawieźć śnieg na wytopione miejsca. Ale oczywiście jest szansa, że po zmroku trochę przymrozi... Nic nie poradzę i muszę kończyć. A tak fajnie było! Za to ostatni zjazd robię po śladzie ratraka - bosko! Miękko i równo. Tyle na pocieszenie. Czas pakować manatki i do busika.

Niestety, to ponoć ostatni dzień działania tej stacji. Mogliby pewnie jeszcze pociągnąć, tylko czy to się jeszcze opłaca? 

Pozdrawiam,

Johnny

 

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, leitner napisał:

To jest najbardziej przykre - sezon kończy się przez brak ludzi a nie przez brak śniegu...

Niestety, ale tak właśnie jest. :(

Stacje mogłyby dłużej podziałać, ale to się nie opłaca! Rentowność kończy się wraz z feriami... :( Odbyłem pewna interesującą dyskusje... ;) Problemem nie są temperatury, brak opadów śniegu itp, problemem jest krótki sezon w wykonaniu przeciętnego polskiego narciarza. Szkoda, bo ja uwielbiam wiosnę... B|

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johnny_narciarz napisał:

Niestety, ale tak właśnie jest. :(

Stacje mogłyby dłużej podziałać, ale to się nie opłaca! Rentowność kończy się wraz z feriami... :( Odbyłem pewna interesującą dyskusje... ;) Problemem nie są temperatury, brak opadów śniegu itp, problemem jest krótki sezon w wykonaniu przeciętnego polskiego narciarza. Szkoda, bo ja uwielbiam wiosnę... B|

Może to jest też kwestia promocji ośrodków? Większość imprez jest w styczniu i w lutym. W marcu niewiele. Myślę też, że powinni pomyśleć o reklamie ogólnie w Internecie - nie ograniczać się tylko do Facebooka.

Dyskusja na pewno była ciekawa ;););) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

Straszna chała - ileż można filmować czubki własnych nart i rękawiczki ?

A mnie się podoba. Wiele osób nie zwraca uwagi na pracę rąk, bo myślą, że tylko nogi i narty są istotne. Są tacy co nawet kijów nie używają i to kolejny błąd. Dodatkowo to kije z ciekawym patentem, pozbawione pętli, z nietypowym zabezpieczeniem. Nie wiem Jeebie ,na jakich nartach Ty jeździsz, ale te na których jeździ Maciek są jednymi z najładniejszych jakie widziałem! Niecierpliwie czekam na Twój film, lub relację z licznych Twoich wypraw narciarskich po całym kontynencie, albo i  świecie Jeebie. Film pewnie będzie połączeniem Bergmana z Fellinim (Oskar murowany), a relacja dziennikarska godna Nobla lub (i) Pulitzera . Uwielbiam Twoje fachowe, merytoryczne, kreatywne, prekursorskie,  przenikliwe  i nowatorskie posty. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Masz tendencje do lekkiego odchylenia. Kijki wbijasz trochę zbyt daleko  a przy większej szybkości raczej w ogóle bym tego nie robił na korzyść "wleczenia" bo zaburza sylwetkę - masz za mało czasu na wyjecie kija i powrót do pozycji. Masz tendencję do obślizgiwania piętek ale to pewnie tez te sztachety nie pomagają. Zazdroszczę Ci takich czarnogroniowych ostatków.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jeeb napisał:

Straszna chała - ileż można filmować czubki własnych nart i rękawiczki ?

Nie podoba się - trudno. Może dlatego, że za dużo patrzysz na czubki nart i rękawiczki (zajmują max kilka % obrazu). Nieistotne.

3 godziny temu, marcinn napisał:

ale tak od siebie coś dać to ni uja,co :S

3 godziny temu, marionen napisał:

 Film pewnie będzie połączeniem Bergmana z Fellinim

Sam jestem ciekaw... ^_^

Mi chodziło o pokazanie samej stacji: układ tras, wyciągów, warunków narciarskich, frekwencji itp. Samo pisanie nie odda tego lepiej niż krótki filmik.

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Masz tendencje do lekkiego odchylenia. Kijki wbijasz trochę zbyt daleko  a przy większej szybkości raczej w ogóle bym tego nie robił na korzyść "wleczenia" bo zaburza sylwetkę - masz za mało czasu na wyjecie kija i powrót do pozycji. Masz tendencję do obślizgiwania piętek ale to pewnie tez te sztachety nie pomagają. Zazdroszczę Ci takich czarnogroniowych ostatków.

Pozdrowienia serdeczne

Fajnie to wyłapałeś. :) Kijki raz wbijam, raz nie, a czasem jakbym nie mógł się zdecydować. Trochę przez nierówny i czasem zaskakujący teren, który wymuszał nieco tor jazdy (kopce, przetopy, kamyczki).

Co do piętek - dokładnie jak piszesz. Te narty mają spory Rocker z tyłu i przy każdej próbie przyhamowania można być nieco zaskoczonym. Do nich trzeba się nieco przyzwyczaić. Braki w technice też pewnie wychodzą... ;) 

Również serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz co jeszcze... Mam wrażenie, że momentami jesteś asymetryczny - zastaje Ci bardziej lewa ręka przez co cofnięty jest bark itd. Tak sobie patrzę na cień...

Jeździłem trochę na różnych szerokich nartach i we wszystkich był ten problem, który opisujesz, że jak długie by nie były to nie trzymały i przy normalnej jeździe po prostu się obracały. Dlatego może są takie popularne wśród nędznie jeżdżących bo "łatwo się skręca". :)

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zazdroszczę. Aż żal patrzeć, że tyle śniegu a teraz będzie odłogiem leżeć :( Większość ludzi nie kojarzy, że warunki na narty mogą być ciągle super a do tego w radio czy TV ciągle jęczą kiedy ta wiosna przyjdzie i zrobi się ciepło... >:( Po co? :S Po co komuś wiosna, lato, jesień??? :(:|

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mitek napisał:

Mam wrażenie, że momentami jesteś asymetryczny - zastaje Ci bardziej lewa ręka przez co cofnięty jest bark itd.

Zgadza się. Staram się to wyeliminować,ale jak się zapomnę/zamyślę to dość często jedna ręka zostaje z tyłu. :)

27 minut temu, Mitek napisał:

Dlatego może są takie popularne wśród nędznie jeżdżących bo "łatwo się skręca". :)

Coś w tym jest... :D

Również serdeczne pozdrowienia.

24 minuty temu, paolomario napisał:

Większość ludzi nie kojarzy, że warunki na narty mogą być ciągle super

Dokładnie! Sezon w PL nie wyznacza długość trwania zimy, ale grudniowe święta i koniec ferii. Ile to razy byłem pytany przez zdziwionych ludzi, mając narty na dachu auta końcem marca, w kwietniu, czy początkiem maja: "gdzie jeszcze leży śnieg"? Szkoda, bo jakby była frekwencja, pewnie wiele jeszcze by działało... :(

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, johnny_narciarz said:

 

Dokładnie! Sezon w PL nie wyznacza długość trwania zimy, ale grudniowe święta i koniec ferii. Ile to razy byłem pytany przez zdziwionych ludzi, mając narty na dachu auta końcem marca, w kwietniu, czy początkiem maja: "gdzie jeszcze leży śnieg"? Szkoda, bo jakby była frekwencja, pewnie wiele jeszcze by działało... :(

Bo to wszystko przez te bociany. Jaja se robią czy jak? ;)

http://www.dziennikwschodni.pl/opole-lubelskie/bociany-pod-chodlem-jest-juz-pierwsze-jajo,n,1000196759.html

:D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paolomario napisał:

Po co komuś wiosna, lato, jesień???

Lubię śnieżną i lekko mroźną  zimę oraz ciepłą i mokrą jesień. Chłodne i deszczowe (bez powodzi oczywiście) lato też .Teraz niestety lata coraz gorętsze. Grzybobranie i narty takie mam pasje.Nie cierpię upałów a temperatury powyżej 30 w cieniu , przy średniej i dużej wilgotności to dla mnie horror. Wiosny tez nie lubię z powodu alergii na pyłki. Wczoraj i dzisiaj to w dzień mamy w regionie katowickim prawie ,,lato" 18-22C w cieniu. Kwitnie leszczyna, olsza .... Staram się nie wychodzić z domu bo flonidan mało co pomaga.Taki wtręt bo sezon zakończyłem 16.03. na COS. Gdy temperatura jest powyżej 15 stopni na plusie nie wybieram się na narty na chyba ,ze jestem w Alpach gdzie w dolinach wiosna a powyżej 2000m.n.p.m. zima w najlepsze i śnieg zmrożony.

Edytowane przez janek57
poprawka
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, jeśli komuś nie podobają się czubku nart i rękawiczki,  zrób gdzieś poza połową  filmu dłuższą przerwę z czarnym ekranem. Tak kolo 10 sekund. Potem pokaż leżące we krwi ciało narciarki. Dalej znów czubku nart i rękawice. Pod koniec nagraj scenę kiedy ręką w rękawicy rzuca zakrwawiony nóż na biały śnieg. Do tego jak rękawica czyści grot kijka w śniegu pozostawiając czerwone ślady krwi. A niech se myślą! !!!! Pozdro i głowa do góry! 

Edytowane przez Bumer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...