Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart skiturowych


Rekomendowane odpowiedzi

wg zasad doboru narty skiturowej: wzrost minus opcjonalnie 0-10cm w zależności od preferencji i umiejętności, dotyczy narty zrockerowanej

więc przy 184cm wzrostu mógłbyś mieć nartę 180 (zaawansowana technika :D)

ja przy 173 wzrostu mam 171

każdy kozak ma swój algorytm na długość narty :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarioJ napisał:

wg zasad doboru narty skiturowej: wzrost minus opcjonalnie 0-10cm w zależności od preferencji i umiejętności, dotyczy narty zrockerowanej

więc przy 184cm wzrostu mógłbyś mieć nartę 180 (zaawansowana technika :D)

ja przy 173 wzrostu mam 171

każdy kozak ma swój algorytm na długość narty :D

 

Fajnie MarioJ ale do kozaka skiturowego to daleka droga przede mną  xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinn napisał:

Fajnie MarioJ ale do kozaka skiturowego to daleka droga przede mną  xD

z tego co zauważyłem to na trasie czujesz się bardzo pewnie, więc skitury to kwestia tylko zdobycia doświadczenia i aklimatyzacji techniki

narty skiturowe kupujesz na wiele lat, więc nowe dobieraj z myślą jakie będziesz miał umiejętności za 2-3 lata, te zabawki są za drogie aby je zmieniać po przeskoczeniu levela O.o

daj sobie trochę czasu na dojrzały wybór nart i wiązań xD

no chyba że trafisz coś używanego tanio (np. 1000zł za cały zestaw)

 

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ,

jak zwykle koledzy dobrze prawią :) .

Ja mając na uwadze moje skromne jeszcze , ale jednak już :D , doświadczenie , proponowałbym nartę o taliowaniu w przedziale 80-90mm , długość max do 180cm  + jakieś lekkie wiązania kłowe ( tutaj wybór spory , wszystko zależy od kasy ) .

Będziesz miał zestaw w miarę uniwersalny ,a jednocześnie też w miarę  lekki , czyli można powiedzieć na każdy warun i rodzaj tury . 

Narty szerokie , powiedzmy od 100mm w górę , są OK , ale jak jest tyle śniegu co ostatnio napadało w Tatrach , czyli realnie , niestety :( , max. 2-3 razy w sezonie .  

Można też iść w narty poniżej 80mm i szczerze , to ja bym Ci polecał jako Twój pierwszy , konkretny zestaw ,bardziej  te węższe (80mm +/- 10 )  , niż te szersze .

Co do moich nart , to MarioJ nie zgadł :) , bo  mam Dynafity Manaslu 2,0 182cm (124/91/110 )  :D i  mnie te narty pasują ( uniwersalizm , waga , komfort ) , aczkolwiek , jak to w życiu , zawsze coś , za coś . Na ostatniej naszej turze po tym mega opadzie w Tatrach , wszyscy jeździliśmy w metrowym puchu na  nartach o szer. pod butem ok 90mm ( +/- 1-2mm)  i spoko , dawały radę , ale to może  kwestia techniki ;):D  . Jeżeli zaś chodzi o konkretny model , to jest tego na tyle dużo , że trudno coś doradzać ,ale z pewnością narty sprawdzonych producentów ( m.in. Dynafit , Ski Trab , Hagan , La Sportiva , K2 , Black Diamond , G3 , Dynastar , itd ) będą OK . 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aklim napisał:

Co do moich nart , to MarioJ nie zgadł :) , bo  mam Dynafity Manaslu 2,0 182cm (124/91/110 )  :D i  mnie te narty pasują ( uniwersalizm , waga , komfort ) , aczkolwiek , jak to w życiu , zawsze coś , za coś . Na ostatniej naszej turze po tym mega opadzie w Tatrach , wszyscy jeździliśmy w metrowym puchu na  nartach o szer. pod butem ok 90mm ( +/- 1-2mm)  i spoko 

to sobie teraz już zapamiętam :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wszystkim doradzającym.

Następne skarby wyprzedażowe są już u mnie w domku,ale się cieszę:)

Żona zachwycona :D ale obiecałem ze już tylko wiązania do wakacji,nic więcej xD,chyba...

-La Sportiva Altavia Ls 178cm 116-82-104,waga ok.1250

Do tego foki moherowo (65) nylonowe(35)

A i jeszcze panowie wcisnęli mi plecaczek Millet Steep Pro 27

 

Brakuje wiązań 9_9,chcę ATK RAIDER.2.0

I tu mam mały problem nie mogę ich dostać,chyba coś słabo z dystrybucją w polsce

Jak macie jakieś namiary to proszę dajcie znać

Ps.Pytanie techniczne,pewnie retoryczne,czy te wiązania dobiera się pod szerokość narty pod butem

Bo zauważyłem że czasem przy wiązaniach pisze 108mm czy 75mm,czy to oznacza od do O.o

 

 

IMAG0181.jpg

IMAG0167.jpg

IMAG0179.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcinn napisał:

 

Brakuje wiązań 9_9,chcę ATK RAIDER.2.0

I tu mam mały problem nie mogę ich dostać,chyba coś słabo z dystrybucją w polsce

Jak macie jakieś namiary to proszę dajcie znać

Ps.Pytanie techniczne,pewnie retoryczne,czy te wiązania dobiera się pod szerokość narty pod butem

Bo zauważyłem że czasem przy wiązaniach pisze 108mm czy 75mm,czy to oznacza od do O.o

Raidery mają skistopa :) (a jak dodasz 170 zł to też podkładkę pod buta)

A z dystrybucją to jest słabo

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tył buta - aby nie wisiał w powietrzu. Dzięki temu na wiązanie przenosi się mniej sił. I ma lepiej też trzymać.

FREE-RIDE-SPACER_ENG.jpg

Podkładka jest w freeriderach zawsze a do riderów można ją dokupić opcjonalnie, Wychodzi oszczędność ca 150 zł (ale jest do 12 DIN)

Pozdro

Wiesiek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Wujot napisał:

Pod tył buta - aby nie wisiał w powietrzu. Dzięki temu na wiązanie przenosi się mniej sił. I ma lepiej też trzymać.

FREE-RIDE-SPACER_ENG.jpg

Podkładka jest w freeriderach zawsze a do riderów można ją dokupić opcjonalnie, Wychodzi oszczędność ca 150 zł (ale jest do 12 DIN)

Pozdro

Wiesiek

 

Normalnie but wpięty "wisi" na pinach z przodu i z tyłu. Podkładka ta powoduje że but opiera się na niej, czyli pośrednio stoi na narcie, tak jak w wiązaniu alpejskim. Podkładka ma regulację wysokości, dzięki czemu można ją dostosować do dziury pomiędzy butem a nartą.

Zakresy w wiązaniach mówią, jakie szerokości skistoperów są dostępne, oczywiście ze skokiem. W Twoim przypadku narta 82 najlepiej wziąć ATK skistoper 91mm, 86 może być za mało. Mi tak Yurta doradził do narty 81, więc to samo praktycznie.

Skistopery ATK Raider 12 2.0: 75, 86, 91, 97, 102, 108, 120

Skistopery ATK FreeRaider 14 2.0: 97, 108, 120

Nie wiem czy taka słaba jest ta dystrubucja, jeśli nawet we Wro te wiązania były w sprzedaży. Głównym dystrybutorem ATK na Polske jest Majesty. Jeśli nie ma teraz wiązań w sprzedaży to znaczy że wyszły, że się dobrze sprzedały. Może następne będą dopiero na jesień. Pytajcie w Yurta Zakopane, on już coś ściągnął z nowości 2017/18. Najlepszy kontakt przez fejsa Przemysław Sobczyk, właściciel Yurta. Ja u niego kupiłem swoje atk, przez fejsa :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2017 o 20:55, marcinn napisał:

 

Dzięki wszystkim doradzającym.

Następne skarby wyprzedażowe są już u mnie w domku,ale się cieszę:)

Żona zachwycona :D ale obiecałem ze już tylko wiązania do wakacji,nic więcej xD,chyba...

-La Sportiva Altavia Ls 178cm 116-82-104,waga ok.1250

Do tego foki moherowo (65) nylonowe(35)

A i jeszcze panowie wcisnęli mi plecaczek Millet Steep Pro 27

 

IMAG0181.jpg

 

Gratulacje, mi się wybór podoba ! :D

Narty chyba mają ocenę A+ w Skialper. Skitrab jest uważany że robi solidne deski, mimo że lekkie.

Plecaczek też niczego sobie, jakoś trochę podobny do Ortovoxa, może to ten sam koncern i jakaś wymiana myśli ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 3.05.2017 o 20:16, MarioJ napisał:

Gratulacje, mi się wybór podoba ! :D

Narty chyba mają ocenę A+ w Skialper. Skitrab jest uważany że robi solidne deski, mimo że lekkie.

Plecaczek też niczego sobie, jakoś trochę podobny do Ortovoxa, może to ten sam koncern i jakaś wymiana myśli ...

 

He,he dzięki mi też się wszystko widzi 

A dziś odebrałem wiązania  Superlity 2.0,z skistoperem :x

Ps.Brakuje jeszcze parę rzeczy ale do wakacji daleko :D

 

 

IMG-20170513-WA0022.jpg

IMG-20170513-WA0023.jpg

IMG-20170513-WA0026.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aklim napisał:

ja pierdzielu :o 

Marcin , w takim lajtowym sprzęcie to , trudno , zawsze będziesz szedł przodem i zakładał ślad . No chyba , że Cię johnny będzie zmieniał :D 

Kuwa lepiej żeby Maciek pozostał przy swoim sprzęcie i tak będzie na przedzie :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, artix napisał:

Nie przypuszczałem że używa się stoperów do takiego sprzętu.  

Mam na myśli wagę.

 

Z niedoświadczenia powiem Ci Artur że jak jest możliwość to warto dokupić(nie trzeba paska łączącego nartę z narciarzem,co w niesprzyjającej sytuacji może działać jak kotwica)

Stoper przy zapinaniu przy nachyleniu zdecydowanie się przyda a jak jest porządny to i potrafi wyhamować wypiętą nartę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcinn napisał:

Z niedoświadczenia powiem Ci Artur że jak jest możliwość to warto dokupić(nie trzeba paska łączącego nartę z narciarzem,co w niesprzyjającej sytuacji może działać jak kotwica)

Stoper przy zapinaniu przy nachyleniu zdecydowanie się przyda a jak jest porządny to i potrafi wyhamować wypiętą nartę

Na spadkach na których się jeździ raczej nie ma najmniejszej szansy aby skistop zatrzymał nartę. Jest skuteczny maks do 30 stopni. Za to niejednemu narciarzowi sprzęt odjechał podczas przepinek i dlatego warto go mieć. Naturalnym jego uzupełnieniem jest lonża. Ale w ogóle to raczej należy oduczyć się upadków.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam Kolegwów

Moje pytanie jest następujące:

Zdecydowałem się na zakup  kompletu skiturowego, tylko z braku doświadczenia bo będą to moje pierwsze  narty nie wiem  co wybrać, trochę poczytałem, trochę podpytałem, ale co wybrać   dalej nie wiem. Mój wzrost  172 cm ,  w skiturach  zupełnie początkujący, na stoku  jeżdżący zupełnie przyzwoicie.Przeznaczenie  jednodniowe  wycieczki w Beskidach, jakieś podejścia w Tatrach , czasem jakiś zjazd  w ośrodkach narciarskich lub ich bezpośrednim sąsiedztwie

W  internetach  znalazłem  :

https://allegro.pl/oferta/narty-ski-tour-hagan-raider-75-dl-163cm-7655446943

do tego wiązanie:https://salewa24.pl/product-pol-13171-Dynafit-ST-Radical-Turn-92-9180-black.html

lub:https://allegro.pl/oferta/komplet-volkl-vta-80-175cm-tlt-foki-okazja-7760420854

Proszę  opinie co do moich propozycji  lub inne propozycje które pomogą  mi  później cieszyć się  w pełni z uroków zimy.

Pozdrawiam

Mirek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten komplet VTA lepszy, trochę wadą jest brak skistoperów

popytaj ten sklep może o zmianę wiązań na coś lepszego, może Marek Alpinist?

generalnie ja się skłaniam do trochę szerszych nart jako jedna para, rozważ coś w szerokości 85-90 pod butem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
W dniu 2.05.2017 o 20:55, marcinn napisał:

La Sportiva Altavia Ls 178cm 116-82-104,waga ok.1250

Do tego foki moherowo (65) nylonowe(35)

A i jeszcze panowie wcisnęli mi plecaczek Millet Steep Pro 27

 

Brakuje wiązań 9_9,chcę ATK RAIDER.2.0

Zdecydowałem wymienić moje tygryski :) Dynafit seven summits na Atomic Backland 86SL 172cm  117-86-105,5  waga 1190g

20190401_142336.jpg

 

Atomic Backland 86 SL,  Ultra Light Woodcore, Carbon Backbone. Konstrukcja i  waga tych nart znajduje się pomiędzy Backland UL a zwykłymi nartami Backland. Komplet razem z fokami 70% moher.

Backland 86SL podobno są twardsze niż Backland UL i zwykłe Backland  , a na tym mi zależało, bo moje zjechane tygryski w twardym żlebie radziły sobie słabo.

Jakby ktoś znalazł nowe lekkie wiązania ze skistoperem do tej narty w dobrej cenie to proszę o link.

atomic_2022_backland_86_sl__prop_1000x604.jpg.379a3d6ebdece9a0a91983239c2f3369.jpg

 

@JC prośbą o zmianę tytułu wątku na : wybór nart skiturowych.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Wybór nart skiturowych

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...