Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart skiturowych


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, surfing napisał:

Na wadze 1530g

IMG_20211201_111942-001.thumb.jpg.44115a708d7694f6b348f7fd469b910b.jpg

 

Bardzo fajny zestaw. Wielkie gratulacje. W sumie sam planowałem swego czasu podobny zestaw, ale rok temu na black Friday trafiły się dynastary w mega cenie; potem udało się dokupić atk rider'y w niezłej cenie i już tak jakoś zostało 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Bardzo fajny zestaw. Wielkie gratulacje.  W sumie sam planowałem swego czasu podobny zestaw, ale rok temu na black Friday trafiły się dynastary w mega cenie; potem udało się dokupić atk rider'y w niezłej cenie i już tak jakoś zostało.

Dziękuję.

Pamiętam Twoje dylematy po zakupie Dynastar Vertical Pro, dobrze że je zostawiłeś i zamontowałeś pinowe wiązania.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

 Widziałem, ze jest tam jakieś centrum skiturowe - ktoś był? Ktoś korzystał? Warte polecenia?
 

Pytam, bo Ja swój sprzęt mam, ale moi znajomi bardzo często nie. Zwykle braliśmy sprzęt w „skiturowe Beskidy” i maja tam głownie atomica, aczkolwiek w okresie boom’u zeszłorocznego często trafialiśmy na juz taki mocno wychodzony, a często w ogóle był problem z załapaniem sie. 

Polecam Skitourowe Bielsko ul. Bystrzańska 29a Bielsko-Biała 

Poradnik Jacka o wypożyczalniach skitur.

 

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradniki skiturowe

W dniu 14.11.2021 o 23:00, surfing napisał:

 

W dniu 18.11.2021 o 17:24, surfing napisał:

Ile kosztuje sprzęt skiturowy , ile kosztują narty skiturowe, ile kosztują buty skiturowe, ile kosztuje wypożyczenie skiturów 

Poradnik @JC Skitury - poradnik ile kosztuje sprzęt?

Skitury - poradnik od czego zacząć

 

 

W dniu 14.11.2021 o 22:53, surfing napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomoże ktoś wybrać narty na początek turowania? 

Wzrost 184/ 90kg

Na początek chciałbym chodzić w okolicy tras zjazdowych i nimi zjeżdżać, najbliżej mam w Kotlinę Kłodzką, Karkonosze i tutaj pewnie najczęściej będę się pojawiał. Ale jakieś Beskidy i Tatry też są brane pod uwagę. Tury jednodniowe. 

Mam buty wybrane Scarpa F1.

Myślę o jakiś nartach około 85 pod butem i długość 175-180. Np. K2 Wayback, Dynafit Radical 88, 

Jak bym trafił używany set w dobrym stanie to na tą chwilę byłaby to najlepsza opcja chociaż można znaleźć deski w całkiem dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, brachol napisał:

Jak bym trafił używany set w dobrym stanie to na tą chwilę byłaby to najlepsza opcja chociaż można znaleźć deski w całkiem dobrej cenie.

Jak nie jesteś bardzo napalony (na ten rok) to poczekaj do wiosny.... albo chociaż do "po feriach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lexi napisał:

Jak nie jesteś bardzo napalony (na ten rok) to poczekaj do wiosny.... albo chociaż do "po feriach"

Aż rak bardzo napalony nie jestem, mogę jeszcze wypożyczyć coś. Wiem, że na wiosnę może być łatwiej coś trafić.

Siedzę na izolacji w domu to szukam różnych zajęć :) 

Tak czy inaczej szukać nart -5 do wzrostu?

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, brachol napisał:

@surfing

jak się sprawują te wiązania ATK Crest?

Trochę już pochodziłem w ATK Crest i jestem bardzo zadowolony :) 

W porównaniu do starych Dynafit TLT,  ATK Crest to dużo większa intuicyjna i łatwość zapinania,  

Przy zjeździe stabilnie trzymanie - trzyma pewnie, prawie jak wiązanie zjazdowe.

Odpinanie i blokowanie do podejścia przodów Crest wymaga znacznie większej siły niż TLT

Uwaga aby skutecznie zablokować przód Crest trzeba (mocno) pociągnąć dźwignię do góry do drugiego (ostatniego) kliknięcia. 

Podczas podejścia przód nie wypina przypadkowo jak sugerował  filmik na YT.

Większość podchodzę bez podpórki pięty, opcja szybkiego przechodzenie od pozycji 0 do +50 w Crest dla mnie super, zwłaszcza że na trawersach lubię dolną nartę mieć na podpórce i robiłem to często mimo sporej uciążliwości obracania piętki w Dynafitach. Teraz jeden ruch kijkiem po nawrocie i gotowe.

ATK Crest Obrotowa piętka pozwala na 3 ustawienia wysokości wiązania. 
Zupełnie płaski (w ustawieniu gdzie bolce są całkiem z tyłu), 
 +37 mm (bolce z przodu, nakryte płytką ruchomą na zawiasie),
 +50 mm (bolce z tyłu + nakrycie płytki).
Najszybszym sposobem jest przechodzenie od pozycji 0 do +50mm, wystarczy kijkiem przewrócić płytkę pod piętę.

ATK zrobił kawał dobrej roboty , a Crest chodzi jak szwajcarski zegarek dzięki pracy pasjonatów skiturów z Włoch :)  

IMG_20211230_085431.thumb.jpg.4d4259240c6347ec9957404c117ca95d.jpg

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, brachol napisał:

Jakbym chciał kupować AT Crest to czy dla narty 85 pod butem brać 86 czy 91 szerokości skistopów? (teraz są wydaje mi się w dobrej cenie w Skalniku i tak się zastanawiam czy nie kupić jako lokata kapitału w czasie inflacji :) )

Za 1400zł bierz Crest 91 i to szybko.

Faktycznie wysokie obniżki ma teraz  https://www.skalnik.pl/sprzet-zimowy/skituring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...