Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart skiturowych


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał C-Raidera. Zresztą te przody w R12 wcale nie są takie fantastyczne. Mi się potrafią wypiąć przy mocniejszym dupnięciu na lodowym trawersie pomimo, że są zablokowane. Nigdy mi się to nie zdarzyło w starym Raiderze 12 2.0 (ten ze skistoperem z przodu) a tam była konstrukcja czterosprężynowa.

Choć przody w Crestach są dwusprężynowe to wiem że trzymają dobrze bo znajomy ma. W R12 mam wrażenie że coś popsuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Przemekk napisał:

Zresztą te przody w R12 wcale nie są takie fantastyczne. Mi się potrafią wypiąć przy mocniejszym dupnięciu na lodowym trawersie pomimo, że są zablokowane.

Ty masz wersję bez sprężyn- widać że ten patent nie do końca jest dobry skoro wrócili do sprężyn.

Dynafity TLT dawno temu jak zablokowalem do zjazdu, to wiązanie zostało przy bucie wraz z paskiem  wyrywając śruby z narty, od tego czasu nie blokuję, a bez powodu mi się nie wypięły.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Przemekk napisał:

R12 potrafią wypiąć przy mocniejszym dupnięciu na lodowym trawersie pomimo, że są zablokowane.

Przy zablokowaniu  Dynafit nie wypnie przodu, a jak już puści tył to wiązanie zostanie przy bucie  wyrywając śruby, dlatego nie powinno się blokować do zjazdu. 

Moje doświadczenie z blokowaniem przodów nie było zbyt wesołe, na szczęście to  nie był zbyt stromy żleb, ja zostałem w miejscu upadku, a narta poszła w dół i połamała się na skałach. 

Tyle lat minęło a ludziska dalej blokują przód do zjazdu, a najważniejsze jest aby nie puścił tył bez powodu.

Może dlatego że dużo ludzi zjeżdża na blokadzie, ATK nie blokuje na max ? 

 

@Gerald Łukasz, czy masz takie problemy jak na filmie z wypinaniem przy podchodzeniu w swoich Crestach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przegląd u Dynafita.

Dla moich wymagań (skistopy i regulacja DIN) nie znalazłem nic w wadze lekkiej, dużo Dynafitów nie ma poziomu 0 do podchodzenia. 

Piękne

,,Dynafit Superlite 150  wykonane z aluminium 7075. Dzięki temu są wyjątkowo lekkie i wytrzymałe. W konstrukcji wykorzystano również stal nierdzewną, co pozwoliło na stworzenie modelu, który wytrzyma nawet najtrudniejsze warunki podczas skiturowych wypraw"

pol_pl_Wiazania-SUPERLITE-150-38813_1.thumb.jpg.6a0a2eb992e56d908deb2a75e2886267.jpg

Niestety w wersji ze skistoperami tracą poziom 0, a waga 294g

1517214237_Dynafit150.thumb.jpg.d461be1f251f4acdd538bc903623496f.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Przemekk napisał:

Fajne wiązanie, ale faktycznie dla tych co nie potrzebują stopa. Dobra alternatywa dla ATK Trofeo. Ważą tyle samo a mają regulowanego DINa na jednej osi.

Jedno z lepszych pomysłów Dynafita w kategorii lite/speed. 

Mają tylko problem sprzedażowy. ATK oferuje Trofeo Plus w zestawie: wiązanie, płytka regulacyjna, leashe.
A u Dynafita trzeba zbierać wszystko osobno, nie mają takiego zestawu jak u ATK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że @mirekn ma piękny zestaw z Dynafit Superlite 150

IMG_1182.JPEG

IMG_1183.JPEG

W dniu 22.03.2021 o 16:29, mirekn napisał:

Dynafit Blacklight 80 ;) z dedykowana foką.
Ważne, że czarne, czarne wyszczupla :)
IMG_1182.thumb.JPEG.2a05d45615faa5c00e4bd9c9022ad5de.JPEGIMG_1188.thumb.JPEG.2342f96b31f8d00e37eea2a43f8b1976.JPEGIMG_1189.thumb.JPEG.2157fa65a28081342b0185261b1f5dc9.JPEGIMG_1197.thumb.jpeg.618b2999cb108bd299ffeafe59b9d976.jpeg

 

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

ATK oferuje Trofeo Plus w zestawie: wiązanie, płytka regulacyjna, leashe.
A u Dynafita trzeba zbierać wszystko osobno, nie mają takiego zestawu jak u ATK.

Dynafit oferuje zestaw Superlite 150 z skistoperami https://www.polarsport.pl/skitouring/wi/wiaz-dynaf-superlite-150-90-black-silver-8153.html

Mariusz, Trofeo ma przody takie same jak Crest, czy masz jakiś problem z niepotrzebnym wypinaniem przodu podczas podejścia?

Co byś mi doradził, Cresty czy C-Raider, biorąc pod uwagę że od kilku sezonów mam wiązania  ustawione na 7,5 i jest ok.4703.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

Mariusz, Trofeo ma przody takie same jak Crest, czy masz jakiś problem z niepotrzebnym wypinaniem przodu podczas podejścia?

Co byś mi doradził, Cresty czy C-Raider, biorąc pod uwagę że od kilku sezonów mam wiązania  ustawione na 7,5 i jest ok

 

Mało chodzę na Trofeo, bo je mam na nartach szutrówkach 🙂 Chyba raz byłem na takich normalnych warunkach w tych wiązaniach, nic dziwnego się nie działo. Na dole było twardo, resztki śniegu, na górze puch. Więc całkiem różnorodne warunki.

Mi się podobają takie modele ATK z bieżącej kolekcji: TROFEO PLUS, HAUTE ROUTE, RT, KULUAR, C-RAIDER.
Jakbym miał coś kupić teraz, to tylko z tych pięciu modeli.

Cresty są budżetowe i są tam trochę inne materiały. One są takie trochę inne ...

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mirekn napisał:

Ja mam bez, niestety mam płytę ale muszę się ogarnąć butami podpadającymi pod race ;) jak i typowo turystycznymi.

Kupiłbym Dynafit Superlite 150 bo bardzo mi się spodobały, ale w wersji ze skistoperem brak 0 do podchodzenia . Zawsze jeździłem na Dynafitach, nawet jak straciłem element wiązania to Dynafit przysłał mi go bezpłatnie z Austrii. Nachodziłem się już w wiązaniach bez skistoperów i wiem że nie chcę do tego wracać, wprawdzie odjazd narty przy przepince nigdy mi się nie przydarzył, ale ten stres i kombinowanie żeby nie odjechały to już nie dla mnie :) Wejście na szczyt, spokojne odłożenie nart, delektowanie się widokami, o to mi teraz chodzi w tej zabawie.

Mirek, Twój set mógłby uchodzić za wzorzec doskonale skomponowanych nart skiturowych :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATK Crest czy  ATK C-Raider ?

Przyjrzałem się dokładniej ATK C-Raider i widzę problem: przednie wiązanie ma spore zagłębienia z których będzie się gromadził śnieg, który trudno będzie szybko usunąć, płaska płytka Crest taka sama jak HAUTE ROUTE 10 umożliwia szybkie pozbycie się śniegu przed podejściem.  C-Raider widzę problem że nawet w miejscu sprężyn śnieg nie będzie miał gdzie wypaść.

1733883384_ATKwiazania.thumb.jpg.94edaaf9279706143320a39c0890ce81.jpg

 

Co do materiałów (Alu 7075, Stal nierdzewna, tworzywo POM), według producenta HAUTE ROUTE 10 nie różni się niczym oprócz koloru i braku skistop od Crest 10, konstrukcja też jest ta sama.

262935799_ATKwiazania1.thumb.jpg.a12a7c9ea84fd926d3d5f8c9bb084dbe.jpg

 

ATK Kuluar 9 odpadł bo przy podchodzeniu od 0 (piętka ustawiona bokiem) do wyżej, trzeba przekręcić ręcznie piętkę.

4702.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na początku bardzo przepraszam ale jestem totalnym laikiem w temacie ski turów. W zeszłym sezonie udało mi się raz na nartach wypożyczonych na taką zabawę wybrać i nie ukrywam bardzo mi się podobało. I tutaj moje pytanie czy jest wgl sens kupować skitury używane? Dziś z ciekawości zadzwoniłem do komisu i Pani ma w ofercie takie narty za 750zl + używane buty za 400zl. Z góry zaznaczam że to maja być narty na wyjścia na proste szlaki w Beskidach bez wielkich fajerwerków :). Nie ukrywam ale kupno takich nowych nart to cena odstraszająca dla kogoś kto wie że na taką zabawę wybierze się max 5 razy na sezon.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzysio1226 napisał:

Cześć, na początku bardzo przepraszam ale jestem totalnym laikiem w temacie ski turów. W zeszłym sezonie udało mi się raz na nartach wypożyczonych na taką zabawę wybrać i nie ukrywam bardzo mi się podobało. I tutaj moje pytanie czy jest wgl sens kupować skitury używane? Dziś z ciekawości zadzwoniłem do komisu i Pani ma w ofercie takie narty za 750zl + używane buty za 400zl. Z góry zaznaczam że to maja być narty na wyjścia na proste szlaki w Beskidach bez wielkich fajerwerków :). Nie ukrywam ale kupno takich nowych nart to cena odstraszająca dla kogoś kto wie że na taką zabawę wybierze się max 5 razy na sezon.

Pozdrawiam  

Ja kupiłem zestaw używany i jestem bardzo zadowolony. Wydaje mi się to dobrą opcją, bo na początku nie do końca wiesz czego potrzebujesz. Czy narta wąska, szeroka itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krzysio1226 napisał:

W zeszłym sezonie udało mi się raz na nartach wypożyczonych na taką zabawę wybrać i nie ukrywam bardzo mi się podobało. I tutaj moje pytanie czy jest wgl sens kupować skitury używane? Dziś z ciekawości zadzwoniłem do komisu i Pani ma w ofercie takie narty za 750zl + używane buty za 400zl. Z góry zaznaczam że to maja być narty na wyjścia na proste szlaki w Beskidach bez wielkich fajerwerków :).

Wszystko zależy jaki jest stan sprzętu, jaka narta, czy but siądzie Ci na nogę. Jest wiele zmiennych. Nie da sie tak jednoznacznie odpowiedzieć.

Generalnie dobry używany sprzęt na Beskidy jest wystarczający, jak najbardziej. W takiej cenie wiązania mogą szynowe, więc zastanów się czy pasuje Ci taka wieksza waga.

Powiem Ci tylko z doświadczenia że mocno zużyty sprzęt skiturowy, później Ci dlugo nie pochodzi. Widzę to po kolegach. Zobacz ten sprzęt na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Velo napisał:

Daj znać co dopadłeś.

Sprzęt leciwy ale nie zajechany:

narty Hagan Devil (mojego wzrostu, dość wąskie i lekkie) z fokami + wiązania stare piny dynafita- suma 680 zł. Po zrobieniu serwisu jestem bardzo zadowolony.

Zakup nad wypożyczeniem ma tą przewagę, że masz sprzęt i idziesz. Nie musisz planować tury pod dostępność wypożyczalni (choć tych jest już więcej) no i nie kalkulujesz: "Może bym poszedł ale stówę trza dać za wypożyczenie to idę na wyciąg, bo taniej.."

No i z 5 planowanych wyjść może zrobić się 20 (jak u mnie)

To moje doświadczenie (na razie małe). 

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cysiu napisał:

Sprzęt leciwy ale nie zajechany:

narty Hagan Devil (mojego wzrostu, dość wąskie i lekkie) z fokami + wiązania stare piny dynafita- suma 680 zł. Po zrobieniu serwisu jestem bardzo zadowolony.

Zakup nad wypożyczeniem ma tą przewagę, że masz sprzęt i idziesz. Nie musisz planować tury pod dostępność wypożyczalni (choć tych jest już więcej) no i nie kalkulujesz: "Może bym poszedł ale stówę trza dać za wypożyczenie to idę na wyciąg, bo taniej.."

No i z 5 planowanych wyjść może zrobić się 20 (jak u mnie)

To moje doświadczenie (na razie małe). 

Buty kupiłeś nowe czy też używane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysio1226 napisał:

Buty kupiłeś nowe czy też używane? 

Dzięki uprzejmości mirekn otrzymałem skorupy używane botki nowe :)

Na giełdzie skiturowej na facebooku co jakiś czas pojawiają się oferty: "but użyty 3/4 razy, nie trafiłem z rozmiarem."  To może być ciekawa opcja na zakup dobrego sprzętu w dobrej cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 22:22, surfing napisał:

Zrobiłem przegląd u Dynafita.

Dla moich wymagań (skistopy i regulacja DIN) nie znalazłem nic w wadze lekkiej, dużo Dynafitów nie ma poziomu 0 do podchodzenia. 

Dzisiaj przegląd na żywo, super jak jest wiązanie przykręcone bo można spróbować obsługi tyłu.

Decyzja podjęta :) 

IMG_20211113_105936.jpg

IMG_20211113_110005.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...