Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ale to typowo skiturowe narty.  (choć nad tymi Scottami też się zastanawiałem) Lżejsze, rdzeń paulownia, a w black-crows konstrukcja semi-cap.

Ja celuję bardziej w zjazdowe all-mountian. Kluczowy jest mocny rdzeń z topoli (ewentualnie wzmocnienia z twardszego drewna), nie mogą być też zbyt lekkie. 

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Informacja z jednego ze sklepów sprzedającego Dynafita.

Wiązania Dynafit zakupione po 1 X 2019 mają przedłużoną gwarancję "żywotności" w wymiarze 10 lat. Produkty zakupione w Polsce w oficjalnych punktach należy zarejestrować na stronie Dynafita, wówczas otrzymuje się gwarancje 10 lat.

 

p.s. jest to konkretny plus w stosunku do ATK

 

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ponieważ dzisiaj ostatecznie skompletowałem podstawowy zestaw, chciałbym poruszyć temat kosztów.

Buty - tu wybieramy takie, które najlepiej pasują na naszą stopę, z odpowiedniej do aktywności grupy wagowej. Na cenę patrzymy w ostatniej kolejności. Warto jednak mierzyć buty ze starszych kolekcji, tańsze wersje(często są wygodniejsze) oraz szukać okazji (olx, allegro, sklepy zachodnie)

Ja wybrałem buty Fischer Travers TS, które udało się znaleźć nowe za 1000zł

Narty - mierzyć nie trzeba a wybór w necie jest ogromny. Kilkuletnie modele są tak samo dobre jak najnowsze Oprócz portali aukcyjnych polecam sprawdzić niemieckie i  francuskie sklepy. Jest tam pełno tanich a nadal bardzo dobrych nart. W przypadku nart przekraczanie 1200zł to już rozrzutność.

Ja wybrałem Volkl Kanjo 168cm (18/19), za nowe zapłaciłem 198 eur(ok. 850zł+prowizja banku) z przesyłką z Niemiec.(były po 3 dniach!!)

Wiązania - podstawowe modele pinowe można dostać już poniżej 1000zł. Za wypasione modele od ATK, często potrzeba wyłożyć 2x tyle. Warto zastanowić się, czy podstawowy model,  będzie nie tylko tańszy, ale i lepszy do naszej aktywności. Taką filozofie ma Wujot, który używa bardzo minimalistycznych wiązań.

Ja wybrałem nowość na sezon 19/20 czyli Fritschi Xenic, za które zapłaciłem 1049zł (później można je było kupić nawet taniej, bo za 980zł - promocja -30% na wszystko)

Dodatkowo zamówiłem skistopery za 164zł

Foki

Na tym elemencie nie warto oszczędzać Tradycyjnie jednak trzeba czekać na promocje.

Ja wybrałem Colltex Race PDG 110mm, za które zapłacę 469zł.

 

Podsumowując, koszt kompletu wyniósł

Buty 1000zł

Narty 890zł

Wiązania 1049zł

Skistopery 164zł

Foki 469zł

Razem 3572zł

Tyle kosztował mnie komplet nowy, dobrej klasy i wybierany zgodnie z preferencjami. Jedynie w przypadku wątpliwości wybierałem opcję tańszą.

Zrezygnowałem też z topowych wersji carbonowych, jednak nie tylko z uwagi na cenę, ale również trwałość, czy wygodę użytkowania.

Waga kompletu to 6kg (+ foki i skistopery ok 0,5kg)

Buty - 2320g/para

Narty 3050/ para

Wiązania 625g/para

 

Edytowane przez Spiochu
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiochu, gratuluję zestawu. Widać że uzyskanie dobrej ceny wymaga sporo własnej pracy. Trzeba mocno przeszukiwać sieć i czyhać na okazje. Osobiście zmieniłbym w Twoim zestawie narty, w stosunku do reszty sprzętu są ciut za ciężkie, można by oszczędzić 200-300g na jednej nodze. Mocno pracowałeś nad lekkością pozostałych elementów, natomiast w nartach zero kompromisów. Ale to oczywiście Twoja decyzja.

Trochę obserwuję ostatnio ceny i mogę zaproponować fajny zestaw w zgodzie z moimi przekonaniami:

Narty Salomon MTN 88 W (1200g) 169cm - w jednym miejscu cena 840zł z przesyłką, w drugim miejscu 950zł + przesyłka (wyprzedaż modelu z ubiegłego sezonu)

Wiązania ATK Crest - 1300zł na black friday w polskim sklepie

Foki Colltex Race PDG 120mm - 500zł (ten sam sklep). Do tej narty (dziób 123mm) można też rozważać foki węższe 110 i tańsze ciut

W sumie wychodzi 2640zł bez butów.

Nie proponuję żadnych butów, bo to jest kwestia doboru indywidualnego do nogi.

 

Salomon W to wersja kobieca, ale biorąc pod uwagę kompromis cenowy można ją polecić również dla faceta ~70kg.
To już jest narta mieszanej konstrukcji: drewno karobowe, włókna węglowa, ścianki abs, płyta tytanal w części środkowej. Dość solidna konstrukcja jak na nartę skiturową.

Normalna cena bieżącego modelu MTN 88 w sezonie to ~1600-1800zł lub więcej

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ktoś wie jak w tym roku będzie u Pingwina na Czarnym Groniu ? Ruszy niebieska 6 ???

W tym roku, na Czarnym Groniu wyciągi nieczynne. Wstęp tylko dla skiturowców ;)

 

Cytat

Spiochu, gratuluję zestawu. Widać że uzyskanie dobrej ceny wymaga sporo własnej pracy. Trzeba mocno przeszukiwać sieć i czyhać na okazje. Osobiście zmieniłbym w Twoim zestawie narty, w stosunku do reszty sprzętu są ciut za ciężkie, można by oszczędzić 200-300g na jednej nodze. Mocno pracowałeś nad lekkością pozostałych elementów, natomiast w nartach zero kompromisów. Ale to oczywiście Twoja decyzja.

Rozważałem też lżejsze narty. Zarówno mtn 88 jak i modele Hagana (Ride 83/87, Core 83). Od początku jednak, planowałem narty ok. 1500g/szt i w końcu zostałem przy tej opcji. Liczy się dla mnie przyjemny zjazd, a w nartach najbardziej odczuwa się ubytek wagi.  Z tym zestawem i tak sądzę, że dam radę podejść wszystko co konieczne. Jak będzie okazja to może spróbuję zrobić jakiś test kondycyjny, bo na chwilę obecną, nie mam pojęcia jaki jest mój poziom. Zmiana nart pewnie wpłynęłaby na komfort podchodzenia, ale też nie spowoduje, że nagle zamiast 1.5k zrobię 2k verticalu.

Miałem natomiast w ręku sporo nart turowych i te lekkie modele są zaskakująco sztywne. (inaczej niż kiedyś) Muszę sobie  wypożyczyć taki zestaw, by zobaczyć jak się na tym jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
28 minut temu, Spiochu napisał:

Odpowiadałem już na tego posta i nie widzę swojej odpowiedzi????

 

W dniu 8.12.2019 o 23:07, Spiochu napisał:

Przecież napisałem.

Buty Olx

Narty sklep w De

Wiązania i foki sklep  z wrocka (promocja -30%)

To się cały czas zmienia, więc nie ma jednego najlepszego sposobu.

Jak na giełdzie. Śledzisz regularnie ceny, jak wyłapiesz odchylenie od normy to kupujesz.

Zestaw jest ok. Pod warunkiem, że buty idealnie pasują na Twoja stopę.

Foki, koledzy radzą modele race.

Dedykowane do narty to zwykle jakieś podstawowe modele (cięższe, o gorszym poślizgu ale bardziej trwałe)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na mojej (nowej) stronie zamieściłem linki do tabel z kompatybilnościami wiązań i butów. I jest to ciekawe.
Warto tam sprawdzać swój wybrany zestaw przed zakupem.
https://ski.priv.pl/sprzet/kompatybilnosc.html

 

Ciekawostki:

ATK Raider / Freeraider nie są zgodne ze Scarpa Alien RS i Alienami

Fritschi Tecton jest zgodny z większą ilością butów, niż mi się dotychczas wydawało. Uważałem że tam jest wymagana pełna podeszwa AT, a wychodzi że takie lekkie buty jako Scarpa F1, Dynafit TLT7, większość La Sportiva, Fischery.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja widziałem gdzieś że żołnierze są też odbiorcami tego typu produktów. Chyba nawet jeden z producentów zrobił taki model "pod zamówienie wojska". Dla normalnego skitour jest to bez sensu, nie ma to zastosowania. Narty są droższe i cięższe przez to i pewnie mniej trwałe.

Mimo złożenia i tak narty nie mieszczą się do plecaka czy podróżnej torby. Przemysł i linie lotnicze wypracowały sposób przewożenia całych nart, są torby narciarskie na rynku, są oferty na przewożenie bagażu sportowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ischgl widziałem snowboardzistę podchodzącego na krótkiej, chyba składanej "narcie". Wziąłem w cudzysłów bo to była chyba jakaś samoróbka, nie pomalowana i w kolorze aluminium i prosta (nietaliowana). Wiązanie to był drut z przodu jak w Big footach. W takim sprzęcie foki mogą być naklejone na stałe.

Może to być sensowniejsze od splita. A lepsze w podchodzeniu od rakiet.

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wujot napisał:

W Ischgl widziałem snowboardzistę podchodzącego na krótkiej, chyba składanej "narcie". Wziąłem w cudzysłów bo to była chyba jakaś samoróbka, nie pomalowana i w kolorze aluminium i prosta (nietaliowana). Wiązanie to był drut z przodu jak w Big footach. W takim sprzęcie foki mogą być naklejone na stałe.

Może to być sensowniejsze od splita. A lepsze w podchodzeniu od rakiet.

Black Diamond GlideLite 127 Snow Trekker. Super sprawa, wiązanie do butów trekkingowych (ruchome), zintegrowana foka, lekkie. Dużo lepsze niż rakiety na niezbyt strome spacery. 

130101_0000_Glidelite127_Top.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Cześć, 

Od dłuższego czasu chciałem spróbować swoich sił poza trasami. Mam kompletny zestaw na trasy i rozglądam się za czymś dodatkowym poza trasy, fajnie gdyby dało się fajnie wykorzystać na skitury. Przeglądając temat, chyba najlepszą opcją byłaby opcja Freetoru według opisu MarioJ z pierwszego postu. Na pewno na początku będą to jakieś łatwiejsze trasy/podejścia, freeride przy stoku, planuję jakieś szkolenia itp jeśli Covid pozwoli. Z czasem jeśli doświadczenie pozwoli na pewno będą to trudniejsze zjazdy. 

Przechodząc do sedna. Zależy mi przede wszystkim na dobrym zjeździe. Szukam sprzętu, który będzie dawał jak najwięcej możliwości zjazdu i rozwoju głownie w tym kierunku. Znam siebie i swoją jazdę na stoku, więc z czasem będzie mnie ciągnęło do trudnych zjazdów, pewnie jakiś mniejszych dropów itp, więc dobrze jeśli sprzęt by na to pozawalał. 

Przeszukałem mniej więcej internety i wpadły mi do głowy takie opcje:

Narty: Salomon QST 99, Volkl VTA 98, Atomic Backland. Genralnie chyba nie typowe, lekkie skitoury, w okolicach 95-100mm pod butem. Długość w okolicach wzrostu. Mam 1,7m, około 65-67kg. 

Z wiązań chyba najlepszą opcją wydaje mi się Salomon Shift. Myślałem też nad ATK Freerider i G3 Zed. 

Z butami mam trochę problem, nie wiem generalnie czego dokładnie szukać. Może polecacie jakieś konkretne modele? Wiem, że może być problem z dopasowaniem buty-wiązania. Pytanie czy najpierw szukać kompletu nart i wiązań i do tego dopasować buty? MarioJ wrzucał też link gdzie odnośnie dopasowania wiązania-buty, z tego na pewno będę korzystać. 

Macie może jeszcze jakieś konkretne rady na co jeszcze można by zwrócić uwagę? Czy takie zestaw ma sens? Fajnie gdyby dało się na tym bez problemów pojeździć na stoku, wyjść gdzieś w Beskidach i wykorzystać w przyszłości w Tatrach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Smolek napisał:

Cześć, 

Od dłuższego czasu chciałem spróbować swoich sił poza trasami. Mam kompletny zestaw na trasy i rozglądam się za czymś dodatkowym poza trasy, fajnie gdyby dało się fajnie wykorzystać na skitury. Przeglądając temat, chyba najlepszą opcją byłaby opcja Freetoru według opisu MarioJ z pierwszego postu. Na pewno na początku będą to jakieś łatwiejsze trasy/podejścia, freeride przy stoku, planuję jakieś szkolenia itp jeśli Covid pozwoli. Z czasem jeśli doświadczenie pozwoli na pewno będą to trudniejsze zjazdy. 

Przechodząc do sedna. Zależy mi przede wszystkim na dobrym zjeździe. Szukam sprzętu, który będzie dawał jak najwięcej możliwości zjazdu i rozwoju głownie w tym kierunku. Znam siebie i swoją jazdę na stoku, więc z czasem będzie mnie ciągnęło do trudnych zjazdów, pewnie jakiś mniejszych dropów itp, więc dobrze jeśli sprzęt by na to pozawalał. 

Przeszukałem mniej więcej internety i wpadły mi do głowy takie opcje:

Narty: Salomon QST 99, Volkl VTA 98, Atomic Backland. Genralnie chyba nie typowe, lekkie skitoury, w okolicach 95-100mm pod butem. Długość w okolicach wzrostu. Mam 1,7m, około 65-67kg. 

Z wiązań chyba najlepszą opcją wydaje mi się Salomon Shift. Myślałem też nad ATK Freerider i G3 Zed. 

Z butami mam trochę problem, nie wiem generalnie czego dokładnie szukać. Może polecacie jakieś konkretne modele? Wiem, że może być problem z dopasowaniem buty-wiązania. Pytanie czy najpierw szukać kompletu nart i wiązań i do tego dopasować buty? MarioJ wrzucał też link gdzie odnośnie dopasowania wiązania-buty, z tego na pewno będę korzystać. 

Macie może jeszcze jakieś konkretne rady na co jeszcze można by zwrócić uwagę? Czy takie zestaw ma sens? Fajnie gdyby dało się na tym bez problemów pojeździć na stoku, wyjść gdzieś w Beskidach i wykorzystać w przyszłości w Tatrach. 

 

Questy 99 to na pewno nie jest lekki skitour :).

Zależy jaki budżet ale spróbuj namierzyć nowszą wersję K2 WAYBACK 88 np. 2020, fantastyczna waga i możliwości, dla Ciebie raczej 167cm, jeżeli rzeczywiście chcesz się "rozwijać" i "dropować" itd to wayback 96. W razie czego są to narty sprzedawalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Smolek napisał:

Macie może jeszcze jakieś konkretne rady na co jeszcze można by zwrócić uwagę?

Na początek zacząłbym od kupna butów. I nówki ze sklepu.Przy Twojej wadzę mogą być np. Dynafit TLT. Jeśli chodzi o resztę sprzętu to lepiej kupić używany. Co by sprawdzić czy "zajawka" pasuję:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tankowiec napisał:

Na początek zacząłbym od kupna butów. I nówki ze sklepu.Przy Twojej wadzę mogą być np. Dynafit TLT. Jeśli chodzi o resztę sprzętu to lepiej kupić używany. Co by sprawdzić czy "zajawka" pasuję:).

Generalnie bardzo niekompetentna rada. W pewnej części wprowadzająca na minę. Wycofaj się z tego typu wątków, bo nie dajesz rady. Napisałem bardzo konkretnie, bo kilka razy w tym roku mnie wkurzyłeś.

Po pierwsze. Marka buta nie jest tak bardzo istotna. Lecz dopasowanie: wagowo do planowanej działalności, kategoria buta do planowanej działalności, i rozmiarowo do nogi. Można by podać kilka modeli buta i napisać "mierz i dopasuj do nogi".

Po drugie. Najpierw należy określić rodzaj narty (szerokość, długość, waga/kategoria), następnie do tego dobrać wiązanie. Nie trzeba tego jeszcze kupować, ale trzeba się na coś zdecydować. Szczególnie ważne jest konkretne ustalenie wiązania. Mając pewną wizję wiązania, można określać buta. But musi pasować do wiązania. I mając dokonaną selekcję butów które są kompatybilne do wiązania (plus punkt pierwszy) można mierzyć buty i coś kupować.

Więc najpierw trzeba ustalić czy kolega rezygnuje z tych Shiftów. W każdym bądź razie Dynafit TLT nie jest kompatybilny z Shiftami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Smolek napisał:

Macie może jeszcze jakieś konkretne rady na co jeszcze można by zwrócić uwagę? Czy takie zestaw ma sens? Fajnie gdyby dało się na tym bez problemów pojeździć na stoku, wyjść gdzieś w Beskidach i wykorzystać w przyszłości w Tatrach. 

To są sprzeczne potrzeby. Musisz sie zdecydować, co jest Twoim priorytetem. Czy jazda na stoku i obok stoku czy wyjście w Tatrach ? Jeśli to będzie jedno wyjście w Tatrach/Beskidach na sezon , a głównie będziesz jeździł z wyciągu, to Shifty mogą być. Ale jeśli w przyszłości stwierdzisz że chcesz robić 10 wycieczek bez wyciągu na sezon, to Shifty są pomyłką. Wówczas lepiej coś lżejszego np. ATK Raider czy Freeraider.

Salomon QST 99 trochę odbiega od reszty którą podałeś. Lżejszy freetour salomona to MTN 95.

MTN 95 jest dla dobrych narciarzy, wymaga techniki, jest to narta nieco twardsza, na wszelkie warunki offpiste, bardzo dobra narta przy tej wadze. Backland 95 jest łatwiejszy, raczej pod miękkie śniegi.

Z innych modeli polecane są: Volkl BMT, Mantra vwerks, Rossignol Soul HD (taka czarna karbonowa narta), Kastle TX 98.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...