Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, AndRand napisał:

Co do irokezów - masz taką samą powierzchnię jak w poprzednich nartach. Co prawda, nieznacznie też zmniejszył się nacisk bo zwiększona powierzchnia. Przeszkadzać nie będzie, najwyżej nie pójdziesz tak stromym śladem jak by się dało.

Ok, to na razie spróbuję tak. Jedyne co mi przychodzi do głowy, że mógłby być problem to jakiś stromy zakos w twardym śniegu ale w takim terenie to już chyba i tak harszle by się przydały :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spiochu napisał:

Przeloz, zawodnicy uzywaja prostych fok 60mm i na 3/4 dlugosci narty.

Bedzie nieco ttudniej na trawersach za to mniejszy opor na wprost niz na dedykowanych szerszych.

Jak Ci nie beda padowac to sobie zmienisz.

Tak zatem zrobię, jeśli nie ma jakiegoś bardzo ważnego powodu do zmiany, dzięki! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nikdob napisał:

To może mi podpowiesz, bo zestaw podobny - mam foki przycięte do starych nart i do moich QST106 będą wąskie tak ze 2cm - ale nadal są to 180cm Contour (te: https://www.polarsport.pl/foki-colltex-combi-mix-0.html), które trzymały mi dobrze a są bardzo mało zużyte. Jest sens przekładać, czy ten centymetr brzegu bez foki może w czymś przeszkadzać? Dedykowane foki do tych nart to 800 złociszy a i tak są niedostępne :/ Ewentualnie myślę o kupnie jakichś nowych i docięciu. 

Jak dobrze trzymają to nie ma sensu kombinować ;) A ogonek Ci trzyma, (od tych fok oczywiście) ;) bo moje Qst nie mają tylu metalowego okucia a nie wiem jak 106 i musiałem minimalnie podpiłować (choć to dedykowana foka).

 

Pozdrawiam 

mirekn

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndRand napisał:

Niestety pod zaprzyjaźnionym forum (skiforum.pl) spaliły się serwery we Francji i dyskusja w tym temacie prawdopodobnie udała się do chmury (dymu), a był tam kolega który już się prawie zdecydował na zestaw nart śladówek (https://www.weld.pl/blog/narciarstwo-sladowebackcountry/) z wiązaniami i butami skiturowymi. Więc miałabyś z kim pogadać, a może i powymieniać doświadczenia (chyba że się tu pojawi).

Natomiast nie jest to opcja budżetowa - rynek BC jest u nas chyba bardzo niewielki więc zarówno w sklepach jak i  drugim obiegu sprzętu jest niewiele.

Proponuję też założyć osobny wątek w kategorii https://www.skionline.pl/forum/forum/33-narciarstwo-klasyczne-ski-touring-ski-alpinizm/

Dziękuję. Blog weld.pl czytam z pasją, stąd moje duże zainteresowanie BC, niestety jakoś nie potrafię znaleźć sprzętu tego typu na rynku wtórnym, a nowy jest poza moim zasięgiem 😞. Wątek założyłam, już nie będę tu zaśmiecać.

@Spiochu dziękuję za konkretne przykłady, będę szukać, może coś po sezonie uda się wygarnąć taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mirekn napisał:

Jak dobrze trzymają to nie ma sensu kombinować ;) A ogonek Ci trzyma, (od tych fok oczywiście) ;) bo moje Qst nie mają tylu metalowego okucia a nie wiem jak 106 i musiałem minimalnie podpiłować (choć to dedykowana foka).

Nie wiem czy trzymają, bo dopiero do nich wiązania Shift kupiłem (wczoraj doszły)  i muszę jeszcze zamontować :) Ogonek być może trzeba będzie podpiłować, bo nie ma żadnego wgłębienia. w teście "na sucho" było OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 20:05, MarioJ napisał:

1. Dynafit Superlite 150

Wygrały z uwagi na koncepcję (prawie 😎 1 para nart ;) shifty na qst 99 zostają), "metalowy" korpus, wagę i możliwość regulacji 4 -13. Lżejsze U tj. 6 też jest dostępne bez problemu, cena była znacznie poniżej tych 500 E na dzień dobry. 
Montują się w Krakowie ;), z tego co czytałem to:

Included crampon adapter (+5g) works with all Dynafit style ski crampons.

Included leash ring is mounted under the toe or can be thrown away (-2g).

nie wiem na ile dystrybucja na Kanadę jest inna jeżeli chodzi o included. 
Dołożyłem dedykowaną płytę do 175 i 150 (bo będą 2 rozmiary butów i wychodzi 11mm różnicy) no i leash-a Dynafita  tę 18g 08-0000048308.

Co do ustawiania wysokości to moje będą bez skistoperów i na 100% dadzą radę. A jak będzie mało to pomyślę o https://skimo.co/bnd-binding-parts;) może coś poradzą.  



Pozdrawiam
mirekn

Edytowane przez mirekn
dopisek o zostawieniu qst 99
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirekn napisał:

Co do ustawiania wysokości to moje będą bez skistoperów i na 100% dadzą radę. A jak będzie mało to pomyślę o https://skimo.co/bnd-binding-parts;) może coś poradzą.  
 

Moim zdaniem tak powinny być sprzedawane przez producentów wszystkie wiązania low tech: https://skimo.co/binding-parts :)

Jako części do samodzielnego skompletowania, ewentualnie z rekomendacją, które zestawy (toe/heel) działają najlepiej, albo które nie banglają wcale.

image.png.9bcb5224e6d3936d869accd955335626.png

image.png.5b8330bc27155d3e92d337a830448540.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirekn napisał:

Wygrały z uwagi na koncepcję (prawie 😎 1 para nart ;) shifty na qst 99 zostają), "metalowy" korpus, wagę i możliwość regulacji 4 -13. Lżejsze U tj. 6 też jest dostępne bez problemu, cena była znacznie poniżej tych 500 E na dzień dobry. 
Montują się w Krakowie ;), z tego co czytałem to:

Included crampon adapter (+5g) works with all Dynafit style ski crampons.

Included leash ring is mounted under the toe or can be thrown away (-2g).

nie wiem na ile dystrybucja na Kanadę jest inna jeżeli chodzi o included. 
Dołożyłem dedykowaną płytę do 175 i 150 (bo będą 2 rozmiary butów i wychodzi 11mm różnicy) no i leash-a Dynafita  tę 18g 08-0000048308.

Co do ustawiania wysokości to moje będą bez skistoperów i na 100% dadzą radę. A jak będzie mało to pomyślę o https://skimo.co/bnd-binding-parts;) może coś poradzą.  



Pozdrawiam
mirekn

A Tu fajne ceny, już posezonowe 

https://8a.pl/wiazania-skiturowe-dynafit-low-tech-race-2-0-automatic-red?gclid=Cj0KCQjw0caCBhCIARIsAGAfuMyyV6QzqH4wv2aJi3rZskqAjpjq8LTkHaVpS43-LJA2vey_N3s6vr0aAjdFEALw_wcB

 

https://8a.pl/wiazania-skiturowe-dynafit-superlite-150-blue

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AndRand napisał:

Moim zdaniem tak powinny być sprzedawane przez producentów wszystkie wiązania low tech: https://skimo.co/binding-parts :)

Jako części do samodzielnego skompletowania, ewentualnie z rekomendacją, które zestawy (toe/heel) działają najlepiej, albo które nie banglają wcale.

Tak, jest to fajne, ale dla wąskiej grupy fascynatów takich jak my.

Większość ludzi nie potrafiłaby się w tym zorientować i dokonać wyboru. Ludzie generalnie oczekują wręcz gotowych zestawów: narta, wiązanie, foka. Ma być dobrze wszystko dobrane i działać, więcej ich nie interesuje.

ATK ma albo miało takie podejście: prosty tył, osobno płytka, osobno skistoper. A najlepiej sprzedają się całe wiązania ze skistoperem. W obszarze speed wprowadzili zestaw ATK Trofeo Plus, w którym wszystkie potrzebne części są w jednym pudełku.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 09:31, MarioJ napisał:

 

ATK ma albo miało takie podejście: prosty tył, osobno płytka, osobno skistoper. A najlepiej sprzedają się całe wiązania ze skistoperem. W obszarze speed wprowadzili zestaw ATK Trofeo Plus, w którym wszystkie potrzebne części są w jednym pudełku.

Po części dlatego, że jest dobra cena na wszystko

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 09:31, MarioJ napisał:

Tak, jest to fajne, ale dla wąskiej grupy fascynatów takich jak my.

Większość ludzi nie potrafiłaby się w tym zorientować i dokonać wyboru. Ludzie generalnie oczekują wręcz gotowych zestawów: narta, wiązanie, foka. Ma być dobrze wszystko dobrane i działać, więcej ich nie interesuje.

ATK ma albo miało takie podejście: prosty tył, osobno płytka, osobno skistoper. A najlepiej sprzedają się całe wiązania ze skistoperem. W obszarze speed wprowadzili zestaw ATK Trofeo Plus, w którym wszystkie potrzebne części są w jednym pudełku.

 

 

Wcale mnie nie dziwi, że kupowane są komplety.

Znajdziesz komplet na przecenie, kupujesz i git, a tak to się zaraz okaże, że płytka niedostępna a skistoper za dodatkowe 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 19:28, Wujot napisał:

Po części dlatego, że jest dobra cena na wszystko

 

W dniu 18.03.2021 o 09:31, MarioJ napisał:

ATK ma albo miało takie podejście: prosty tył, osobno płytka, osobno skistoper. A najlepiej sprzedają się całe wiązania ze skistoperem. W obszarze speed wprowadzili zestaw ATK Trofeo Plus, w którym wszystkie potrzebne części są w jednym pudełku.

 

 

Cześć koledzy - tamte Forum (http://skiforum.pl/)  to już nie działa?

 

Chciałem przy okazji podziękować za rady odnośnie sprzetu do BackCountry/Ski Tour

 

Skończyło się na zestawie : Buty Scarpa Alien Rs, wiązanie Haute Route, Narty Madshus Panorama 68 .

Zaczaiłem się na   narty z łuską ( oczywiście nie dowierzając temu systemowi Intelligrip -tj. krókie mądre foki Fischer ,Madshus itd ) ale wybór totalnie zerowy chciałem jeszcze tej zimy spróbować taki system, trzeba by było z USA sprowadzać Voile Objective BC a nie dość  że dość drogie + jakieś vaty to i tak nie byłem przekonany . Szerokie płetwy- a jak ostatnio szedłem na starych trepach 126/ 84 /112( waga ca 1600/narta) to kiepsko się szło, dlatego jednak postawiłem na węższe.  W zestawie jest smycz (ale na razie boję się używać) niby można dokupić Stoper pytanie czy lepiej na przód czy tył i czy trzeba do tego demontować wiązanie ?

Zadowolony jestem umiarkowanie- czekam na nast sezon i czeskie Karkonosze, wtedy sprzęt powinien pokazać potencjał.

Wiązania Haute Route:

1. Plus obok wagi tylko 1-en ale może właśnie najistotniejszy - na zjeździe jak na moje potrzeby jest OK, solidnie ( na razie co prawda  tylko 2 trasy- podjazd i zjazd w Swieradowie z Stóg Izerski Nartostrada,+ dziś spora pętla Szklarska Huta , Jakuszyce Stanisław, Szrenica tj  zjazd  Hala Szrenicka + do auta Kamieńczyk/czerwony szlak  ). 

2.na minus 

-wpinanie/wypinanie  butów  wielce upierdliwe. szczególnie po zjeździe kiedy tył jest  zablokowany. Generalnie to przy tych czynnościach  pomagam sobie rękami, kijek chyba za słaby.

-''raz'' jak szedłem po ca prostej  to nastąpiła samoblokada tylnego wiązania w jednej narcie, samo sięobróciło i zablokowało czy jak ,nie wiem

-co jakiś  czas jak idę na Flat mode to ten plastik z tyłu robi ''schodek/piętro'' ale to pierdoła oczywiście.

 

Foki - Intellgrip - tak jak powyżej liczę że pokażą swój potencjał po czeskiej stronie Karkonoszy

Nadają się na umiarkowane nachylenie- Nartostrada w Świeradowie okazała się w 1 miejscu za stroma ( tam nachylenie jakieś 30%), ślizgały się ,musiałem kawałek z buta bo nie chciało mi się zakłądać tych moich starych.

Dziś to samo - odcinek z Jakuszyc  do Schr na Hali  szedłem na pełnych fokach.

Jak to Marjo J napisał Foki powinny się  5 razy przykleić - no niestety dziś jak przykleiłem te małe to odpadły końcówkę Szrenicy z buta ( starych też nie mogłem przykleić zaczepić). Ale temp -8 a foki miałe w plecaku także zmarzły na pewno.

Zjazd ( nartostradą )na próbę  na tych małych foczkach- niby Ok ale trzeba kontrolować bo co jakiś czas narta zjeżdża czy to w prawo czy w lewo . Jak nachylenie słabe( np zjazd z Kopalni Stanisław )  to lepiej je ściągnąć. 

 

Narty Madshus Panorama 68 - nie wymagam wiele. Coś jak te moje poprzednie ale trochę lepiej jedzie się po świeżym śniegu. Akurat na Hali Szrenickiej był odcinek to raczej bezproblemowo.

Buty Scarpa Alier RS : jakbym miał jeszcze raz kupować to bym wziął  te które jakiś czas temu przymierzałem Atomic Backland Ultimate  ale cena dobrego rozmiaru = z kosmosu.  Scarpa Rs  ca 100 g cięższe od wagi katalogowej- dałem 1600 za nowe ale czy one rzeczywiście nowe i czy nie jest to jakiś B produkt jeden czort wie. Najwięszy plus w porównaniu do moich starych to, że w razie potrzeby można prawie normalnie iść pod górę bez nart.  Ten system BOE- z jednej strony dobry z drugiej nie za bardzo bo kręci się jednak na wyczucie a z tym jest różnie.

 

Jeszcze tylko pytanie- Lawina z Czeskich Kamieni ( koło Szyszaka) w którą stronę to dokładnie poszło. Na mapie strzałek że lawiny akurat tam nie ma ( może na Martinowa Bouda tam niebezpieczny odcinek i o ile pamiętam chyba stoi zakaz ). Był w sieci  opis lawiny  w Tatrach tutaj nic nie mogę znaleźć. To tak pod kątem podejścia z Polski pod Śmielec niebieskim ( zakosami) tam dość stromo.

 

Edytowane przez agnel2748
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, agnel2748 napisał:

 

Cześć koledzy - tamte Forum (http://skiforum.pl/)  to już nie działa?

 

Chciałem przy okazji podziękować za rady odnośnie sprzetu do BackCountry/Ski Tour

 

Skończyło się na zestawie : Buty Scarpa Alien Rs, wiązanie Haute Route, Narty Madshus Panorama 68 .

Zaczaiłem się na   narty z łuską ( oczywiście nie dowierzając temu systemowi Intelligrip -tj. krókie mądre foki Fischer ,Madshus itd ) ale wybór totalnie zerowy chciałem jeszcze tej zimy spróbować taki system, trzeba by było z USA sprowadzać Voile Objective BC a nie dość  że dość drogie + jakieś vaty to i tak nie byłem przekonany . Szerokie płetwy- a jak ostatnio szedłem na starych trepach 126/ 84 /112( waga ca 1600/narta) to kiepsko się szło, dlatego jednak postawiłem na węższe.  W zestawie jest smycz (ale na razie boję się używać) niby można dokupić Stoper pytanie czy lepiej na przód czy tył i czy trzeba do tego demontować wiązanie ?

Zadowolony jestem umiarkowanie- czekam na nast sezon i czeskie Karkonosze, wtedy sprzęt powinien pokazać potencjał.

Wiązania Haute Route:

1. Plus obok wagi tylko 1-en ale może właśnie najistotniejszy - na zjeździe jak na moje potrzeby jest OK, solidnie ( na razie co prawda  tylko 2 trasy- podjazd i zjazd w Swieradowie z Stóg Izerski Nartostrada,+ dziś spora pętla Szklarska Huta , Jakuszyce Stanisław, Szrenica tj  zjazd  Hala Szrenicka + do auta Kamieńczyk/czerwony szlak  ). 

2.na minus 

-wpinanie/wypinanie  butów  wielce upierdliwe. szczególnie po zjeździe kiedy tył jest  zablokowany. Generalnie to przy tych czynnościach  pomagam sobie rękami, kijek chyba za słaby.

-''raz'' jak szedłem po ca prostej  to nastąpiła samoblokada tylnego wiązania w jednej narcie, samo sięobróciło i zablokowało czy jak ,nie wiem

-co jakiś  czas jak idę na Flat mode to ten plastik z tyłu robi ''schodek/piętro'' ale to pierdoła oczywiście.

 

Foki - Intellgrip - tak jak powyżej liczę że pokażą swój potencjał po czeskiej stronie Karkonoszy

Nadają się na umiarkowane nachylenie- Nartostrada w Świeradowie okazała się w 1 miejscu za stroma ( tam nachylenie jakieś 30%), ślizgały się ,musiałem kawałek z buta bo nie chciało mi się zakłądać tych moich starych.

Dziś to samo - odcinek z Jakuszyc  do Schr na Hali  szedłem na pełnych fokach.

Jak to Marjo J napisał Foki powinny się  5 razy przykleić - no niestety dziś jak przykleiłem te małe to odpadły końcówkę Szrenicy z buta ( starych też nie mogłem przykleić zaczepić). Ale temp -8 a foki miałe w plecaku także zmarzły na pewno.

Zjazd ( nartostradą )na próbę  na tych małych foczkach- niby Ok ale trzeba kontrolować bo co jakiś czas narta zjeżdża czy to w prawo czy w lewo . Jak nachylenie słabe( np zjazd z Kopalni Stanisław )  to lepiej je ściągnąć. 

 

Narty Madshus Panorama 68 - nie wymagam wiele. Coś jak te moje poprzednie ale trochę lepiej jedzie się po świeżym śniegu. Akurat na Hali Szrenickiej był odcinek to raczej bezproblemowo.

Buty Scarpa Alier RS : jakbym miał jeszcze raz kupować to bym wziął  te które jakiś czas temu przymierzałem Atomic Backland Ultimate  ale cena dobrego rozmiaru = z kosmosu.  Scarpa Rs  ca 100 g cięższe od wagi katalogowej- dałem 1600 za nowe ale czy one rzeczywiście nowe i czy nie jest to jakiś B produkt jeden czort wie. Najwięszy plus w porównaniu do moich starych to, że w razie potrzeby można prawie normalnie iść pod górę bez nart.  Ten system BOE- z jednej strony dobry z drugiej nie za bardzo bo kręci się jednak na wyczucie a z tym jest różnie.

 

Jeszcze tylko pytanie- Lawina z Czeskich Kamieni ( koło Szyszaka) w którą stronę to dokładnie poszło. Na mapie strzałek że lawiny akurat tam nie ma ( może na Martinowa Bouda tam niebezpieczny odcinek i o ile pamiętam chyba stoi zakaz ). Był w sieci  opis lawiny  w Tatrach tutaj nic nie mogę znaleźć. To tak pod kątem podejścia z Polski pod Śmielec niebieskim ( zakosami) tam dość stromo.

 

https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/lavinu-uvolnili-cesti-skialpiniste-dalsi-se-ritila-na-zachranare-stihli-utect-20.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agnel2748 dałeś czadu z tym sprzętem 🙂 dużo śniegu napadało ostatnio, więc dalej możesz testować sprzęt 🙂 

jakbyś mógł to wrzuć zdjęcia nart i fok, chętnie bym to zobaczył, z dołu z góry, wszystkie konfiguracje 🙂

nie sądziłem że nas tak dobrze posłuchasz 😉 masz fajny sprzęt, każdy ma jakieś wady, nie ma ideałów w tej branży, teraz ciesz się śniegiem i górami 🙂 

 

p.s. tutaj jest większość którzy byli też na skiforum 😉

p.s.2. tutaj piszemy zgodnie z tematyką wątków, o lawinach są inne wątki, burdel prowadzi się na innych forach 😉 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MarioJ napisał:

@agnel2748 dałeś czadu z tym sprzętem 🙂 dużo śniegu napadało ostatnio, więc dalej możesz testować sprzęt 🙂 

jakbyś mógł to wrzuć zdjęcia nart i fok, chętnie bym to zobaczył, z dołu z góry, wszystkie konfiguracje 🙂

nie sądziłem że nas tak dobrze posłuchasz 😉 masz fajny sprzęt, każdy ma jakieś wady, nie ma ideałów w tej branży, teraz ciesz się śniegiem i górami 🙂 

 

p.s. tutaj jest większość którzy byli też na skiforum 😉

p.s.2. tutaj piszemy zgodnie z tematyką wątków, o lawinach są inne wątki, burdel prowadzi się na innych forach 😉 

Może bez epitetów,  chyba, ze ty możesz? A innym zwracasz na to uwagę, np Mitkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarioJ napisał:

@agnel2748 d

jakbyś mógł to wrzuć zdjęcia nart i fok, chętnie bym to zobaczył, z dołu z góry, wszystkie konfiguracje 🙂

 

 

Coś takiego https://ibb.co/album/DDztRD, (będzie potrzeba mogę pstryknać inne ujęcia)

Nie wiem czy nie powinienem przypadkiem reklamować tego przebarwienia na ''klejowej '' stronie fok- jedna taka druga taka ?

( to przebarwienie już po 1 jeździe ( środa wieczór) ) 

Czy to ma wpływ na parametry fok(i) nie wiem ale fakt jest taki, że wczoraj po przyklejeniu  drugi raz nie trzymały i sie odkleiły po kilku metrach.( no ale mróz i były w plecaku a nie pod kurtką)

Edytowane przez agnel2748
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 18:10, mirekn napisał:

Jest taka sama. Adaptery są w cenie. Zmontowane.


IMG_1184.thumb.JPEG.6c89bf8e92dfdbc8ccd0ee4537605c7e.JPEG

 

Pozdrawiam
mirekn

 

pięknie to wygląda razem w zestawie,

ja mam hopla na punkcie ładnie dobranego zestawu i technicznie i estetycznie 🙂 

co to za narta ?

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://madshus.com/pl-pl/p/panorama-m68-intelligrip-transition

Zapomniałem dodać- może zły rozmiar narty kupiłem (175 ) tzn za krótkie .

Ja mam 178 , 75-78 kg.....według strony zakupu to prawie na granicy , powinienem wziąć dłuższe .Ale pod kątem zjazdów jakoś boję się długich nart.Może dłuższe narty inny nacisk wtedy lepiej by na ,,prostej ''szły -ale to aż takiego znaczenia nie ma, u mnie i tak pseudo bieganie.

tutaj rozmiary

https://www.sport-conrad.com/en/products/madshus/panorama-m68-intelligrip-transition-set.html

 

Edytowane przez agnel2748
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, agnel2748 napisał:

https://madshus.com/pl-pl/p/panorama-m68-intelligrip-transition

Zapomniałem dodać- może zły rozmiar narty kupiłem (175 ) tzn za krótkie .

Ja mam 178 , 75-78 kg.....według strony zakupu to prawie na granicy , powinienem wziąć dłuższe .Ale pod kątem zjazdów jakoś boję się długich nart.Może dłuższe narty inny nacisk wtedy lepiej by na ,,prostej ''szły -ale to aż takiego znaczenia nie ma, u mnie i tak pseudo bieganie.

 

ten Twój zestaw jest taki hybrydowy, ja bym tak tego nie złożył, ale jest to interesujące ... 😉

nie znam się na takich nartach, dlatego trudno mi to do końca oceniać,
wiązania i buty masz super 🙂

krótkie foki moim zdaniem to słabe rozwiązanie, co już widać po Twoich pierwszych doświadczeniach,
jednak zaczepienie foki z dwóch stron powoduje, że one się znacznie lepiej trzymają narty,
z foką to jednak najmniejszy problem, zawsze możesz mieć dwie pary: krótkie i długie,
a pewnie te krótkie w odpowiednich warunkach też mogą działać (małe nachylenie, jednokrotne klejenie)

reasumując: masz to co chciałeś, korzystaj z białego ! 🙂 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, agnel2748 napisał:

https://madshus.com/pl-pl/p/panorama-m68-intelligrip-transition

Zapomniałem dodać- może zły rozmiar narty kupiłem (175 ) tzn za krótkie .

Ja mam 178 , 75-78 kg.....według strony zakupu to prawie na granicy , powinienem wziąć dłuższe .Ale pod kątem zjazdów jakoś boję się długich nart.Może dłuższe narty inny nacisk wtedy lepiej by na ,,prostej ''szły -ale to aż takiego znaczenia nie ma, u mnie i tak pseudo bieganie.

tutaj rozmiary

https://www.sport-conrad.com/en/products/madshus/panorama-m68-intelligrip-transition-set.html

 

Intrygujący zestaw, życie pokaże na ile te krótkie foki są użytkowe. Choć to nie jest problem bo przecież można założyć dłuższe (co prawda brak wcięcia z tyłu).

Ale nie zdecydowałbym się na tę nartę bo widzę potencjalne kłopoty: nie możność szybkiego ściągania, nie trzymający tył foki i niejasny serwis w okolicach zapięcia. Ale zawsze można zalać gniazdo, dopasować normalną fokę a z tyłu zrobić 2 mm wcięcie... Bardzo dziwna jest też szerokość foki, dopasowana tylko pod podejście na wprost. Na trawersach będziesz się ślizgał. Po stronie plusów będzie mały opór przesuwu i niska waga. Warto wiedzieć, że przód i tył foki są niezbyt potrzebne pod względem trzymania (są ciekawe badania G3). Podsumowując to zestaw na niewielki spady, pod centralne podejście, gdzie zależy nam na szybkości przemieszczania się. Trzeba za to poważnie podejść do kleju bo tu musi być idealny. 

Co do geometrii to sam długo używałem 72 mm i -8 cm więc nie bałbym się 68 mm. Ale zdecydowana większość narciarzy woli szersze deski.

Jednak deski są najłatwiej wymienialnym elementem zestawu więc problemu w razie kłopotów nie ma.

 

Pozdro

Wiesiek

edit widzę, że Mariusz kliknął przede mną i ma bardzo podobne uwagi.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...