Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, AndRand napisał:

Radical Pro ma skorupę 317mm dla rozmiarów 28 i 28,5.

No własnie jest problem, bo pewnie @brachol mierzył w sklepie skorupę 317mm z wkładką(czyli 28) a powinien wyjąć wkładkę aby uzyskać swój 28,5.Następny rozmiar 29cm to już większa skorupa z wkładką. 

Ja nie mam doświadczenia z najnowszymi Dynafitami (może są mniej podatne na wygrzewanie), ale w Atomic zasada numeracji jest identyczna.

Przy pierwszych przymiarkach sam miałem podobne odczucia jak Brachol - w 2018 r chciałem kupić większą skorupę niż zmierzony numer stopy, na szczęście dobrze mi doradzono i już 3 sezon cieszę się z wygodnych butów skiturowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego akurat modelu mieli tylko w rozmiarze 29 nie mieli 28,5. Mierzyłem inny model 28,5 i był ciasny pewnie dałoby się go rozciągnąć no ale jak na razie do tego nie doszło. W tą większą skorupę najpierw wsadziłem wkładkę Sidasa (mam wysoki łuk i to taka wkładka która podpiera ten łuk) i potem jeszcze wkładkę na zmniejszenie objętości i po tej drugiej wkładce but był praktycznie dopasowany może bardzo delikatne luzy się pojawiały. 

Natomiast w butach zjazdowych mam mniej miejsca.

Kiedyś trochę chodziłem w skorupach wspinaczkowych i tam też miałem luz i nie powodowało to obtarć, ale w przypadku skiturów nie mam w ogóle doświadczenia jak nawet delikatne luzy przekładają się na obtarcia na stopach.

W przypadku rozmiarów 28 i 28,5 różnią się tylko wkładką czy całym botkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

@surfingtak też teraz doczytałem, że to ta sama skorupa.

@AndRanddzięki za rozmiarówkę wynika z tego, że w zależności od modelu skorupa ma różną długość. I tak w przypadku Radical Pro 28/28,5 ma długość skorupy 317mm, a 29/29,5 327mm (a np. Seven Summits który też mierzyłem ma w rozmiarze 29/29,5 314mm)

Natomiast skorupa butów zjazdowych ma 325 mm i rozmiar 28/28,5 i pewnie dlatego lepiej mi leżały buty w rozmiarze 29/29,5, ale też dlatego miały lekkie luzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Natomiast skorupa butów zjazdowych ma 325 mm

Na to nie patrz bo buty zjazdowe mają więcej na zewnątrz, dziub i pięta  są większe.

Przy butach skiturowych też są różnice długości skorup przy tym samym rozmiarze np.  Dynafit Radical Pro 28/28,5 ma długość skorupy 317mm, a Atomic Backland 28/28,5 ma długość skorupy 308mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, brachol napisał:

nie mam w ogóle doświadczenia jak nawet delikatne luzy przekładają się na obtarcia na stopach.

Kiedyś w 2008 to był wzorcowy materiał http://szkolagorska.com/dobieraniebutow.pdf . Poczytaj tak z ciekawości. 
Co do tych obtarć to są sposoby żeby to minimalizować (wkładka, redutkor objętości, odpowiednia skarpeta, wklejki na linera i wiele innych) ale po co partyzantkę robić skoro Ty nowe kupujesz.

Pozdrawiam
mirekn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirekn napisał:

Kiedyś w 2008 to był wzorcowy materiał http://szkolagorska.com/dobieraniebutow.pdf . Poczytaj tak z ciekawości. 
Co do tych obtarć to są sposoby żeby to minimalizować (wkładka, redutkor objętości, odpowiednia skarpeta, wklejki na linera i wiele innych) ale po co partyzantkę robić skoro Ty nowe kupujesz.

Pozdrawiam
mirekn. 

Niby kupuję nowe, ale wybór nie jest duży (w Poznaniu), cena atrakcyjna i stąd moje myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Na to nie patrz bo buty zjazdowe mają więcej na zewnątrz, dziub i pięta  są większe.

Przy butach skiturowych też są różnice długości skorup przy tym samym rozmiarze np.  Dynafit Radical Pro 28/28,5 ma długość skorupy 317mm, a Atomic Backland 28/28,5 ma długość skorupy 308mm.

To właśnie też wyczytałem w tych tabelach. Mierzyłem wczoraj także Dynafit Speed i 28 nie mogłem prawie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brachol napisał:

także Dynafit

A zerknij jak Ci leżą buty innych producentów np. tu https://2kola.net.pl/content/15-o-nas coś tam słyszałem, że bootfitting też robią (ale to dawno było). Natomiast pomysł żeby zrobić przymiarkę np. Scarpy, La Sportivy, Scott-a, wydaje mi się słuszny.

Pozdrawiam
mirekn  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mirekn napisał:

A zerknij jak Ci leżą buty innych producentów np. tu https://2kola.net.pl/content/15-o-nas coś tam słyszałem, że bootfitting też robią (ale to dawno było). Natomiast pomysł żeby zrobić przymiarkę np. Scarpy, La Sportivy, Scott-a, wydaje mi się słuszny.

Pozdrawiam
mirekn  

Do nich też się wybieram zmierzyć właśnie Scarpy (mierzenie butów jak nie kupisz kosztuje 100 zł), chociaż Scotta Cosmos akurat mierzyłem tu gdzie Dynafita i mnie gniótł od góry więc raczej nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mirekn napisał:

Zrób jeszcze przymiarkę do La Sportivy jak będziesz miał okazję. A z tą 100 za przymiarkę to serio ?
M.

La Sportivy raczej w Poznaniu nie znajdę. A ze 100 serio. Mówią, że to za poświęcony czas i pewnie, żeby zniechęcić przed przymierzaniem u nich w sklepie i potem kupowaniem w necie.

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MAIKEL 1977 napisał:

Pytanie do bardziej doświadczonych jakie harszle podejdą pod te  WIĄZANIE- ATOMIC BACKLAND TOUR ?

Atomic/Salomon pinowe mają mocowanie harszli w standardzie Plum,

pasują dedykowane Salomon Crampon lub Plum Crampon.

Ale harszle Dynafit i ATK też będą działały, ale nie tak idealnie jak te powyżej

 

Edytowane przez MarioJ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lexi napisał:

To ma być niby usługa czy co?...no chyba że faktycznie jaja sobie robisz.. ;) 

No taka usługa chyba. Jak chcesz sprawdzić to dzwoń Rowery Poznań - Sklep narciarski i rowerowy, rowery męskie i damskie, MBT, crossowe, skitury, salon, sprzedaż rowerów - 2Koła & Ski Poznań (2kola.net.pl)

Tydzień temu byłem z żoną w celu wyboru butów zjazdowych w innym sklepie. Przymierzała kilka par i końcu jedne jej leżały. Sprzedawca chciał od razu wygrzewać, ale żona chciała się jeszcze zastanowić i ewentualnie zmierzyć w innym sklepie buty innych marek bo coś tam jej jeszcze nie leżało. Gość odłożył te buty na dwa dni, ale przy tym powiedział, że w sumie za swój czas powinien skasować 150 zł (nie powiem był zaangażowany i miał wiedzę). Może teraz takie czasy nadchodzą? 

Chociaż w dwóch innych sklepach bez problemu można było zmierzyć buty i nikt nie wymagał zakupu, czy też gratyfikacji finansowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, brachol napisał:

ale przy tym powiedział, że w sumie za swój czas powinien skasować 150 zł

Hehe ..trzeba było go zapytać jak zafakturuje te 150zl..... no i przede wszystkim klient musi o tym wiedzieć biorąc sie za przymierzanie czegokolwiek..sprzedawca łaski nie robi- może doradzać (jak chce sprzedać) ale nie musi.

A konsument może i "świnia" ....ale swoje prawa ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Hehe ..trzeba było go zapytać jak zafakturuje te 150zl..... no i przede wszystkim klient musi o tym wiedzieć biorąc sie za przymierzanie czegokolwiek..sprzedawca łaski nie robi- może doradzać (jak chce sprzedać) ale nie musi.

A konsument może i "świnia" ....ale swoje prawa ma..

O fakturę nie pytałem. Może był zniechęcony bo chwilę to trwało, innych klientów nie było, albo może miał marudny dzień?

Natomiast w tym sklepie z butami skiturowymi gość przed rozpoczęciem mierzenia informuje o tym fakcie, mówiąc, że jak nie kupisz, a dobierzesz dobry but to kasują 100, jak kupisz to 100 jest w cenie buta. 

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

 

Natomiast w tym sklepie z butami skiturowymi gość przed rozpoczęciem mierzenia informuje o tym fakcie, mówiąc, że jak nie kupisz, a dobierzesz dobry but to kasują 100, jak kupisz to 100 jest w cenie buta. 

Niedługo za wejście do sklepu będą kasować dychę i znając życie zgodzimy się na to 🐵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Niedługo za wejście do sklepu będą kasować dychę i znając życie zgodzimy się na to 🐵

Arnold (Koenig Serwis) opowiadał mi taką sytuację. Przyszedł gość zainteresowany zakupem butów, miał określony typ na myśli. Przymierzył ale nie do końca było tak. Arnold doradził przymiarkę innych, jednych drugich, dobrał wielkość. Trwało to godzinę. Gość podziękował, wyszedł. Miesiąc później przyszedł z tymi butami (kupionymi w internecie) aby dopasować je do wiązań.

Według mnie straszne dziadostwo ale niestety to codzienność. Dla tego nie dziwią mnie takie a nie inne reakcje sprzedawców.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, surfing napisał:

Kup harszle Dynafita i potestuj na sucho, zawsze możesz zwrócić.

Ja musialem wystające nity trochę podszlifować bo ciężko wchodziły do uchwytów ATK 

To podstawa, i dotyczy każdych harszli, choć rzeczywiście akurat dynafitowskie ciasno wchodzą do ATK. Warto dokładnie obrobić wloty i nity a nawet rurkę delikatnym papierem ściernym, aby sprawnie, z przyklęku, na stromym stoku założyć je szybko w grubej rękawicy. Ten element warto parę razy przećwiczyć. Po tych zabiegach  zajmuje mi to przeważnie dosłownie moment.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujot napisał:

Miesiąc później przyszedł z tymi butami (kupionymi w internecie) aby dopasować je do wiązań.

Według mnie straszne dziadostwo ale niestety to codzienność. Dla tego nie dziwią mnie takie a nie inne reakcje sprzedawców.

OK, ale dlaczego u niego nie kupił?

Nie polubili się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...