Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MarioJ napisał:

Dzisiejsze informacje, a właściwie wczorajsze z piątku.

Udało się założyć obóz III na drodze Cessena, wysokość 7000m i zjechać w całości na nartach do bazy.

Jest duży pozytyw.

 

Chyba 7100? Edit: tak na grafice, klasycznie, info jednak 7000, znaczy 100 m niżej ( niż zwykle?)

Wg wspinanie.pl

Tak czy owak brawo.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

Przeczytajcie to koniecznie !

Jest tam o akcji ratunkowej na broad peak z użyciem drona Bartka Bargiela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na broad peaku działa wyprawa, w skład której wchodzą Kacper Tekieli, Sandy Allan, Rick Allen i Stanislav Vrba. Himalaiści postawili sobie za cel poprowadzenie nowej linii, jednak póki co aklimatyzują się na drodze normalnej. O dużym szczęściu może mówić Rick Allen, który w trakcie zejścia poślizgnął się i spadł ok. 400 m. Wszystko wydarzyło się na wysokości ok. 7600 m.

Z powodu silnego wiatru Sandy Allan zszedł do Bazy, zaś pozostali wspinacze przebywali w Obozie 3, rozważając możliwe działania. 9 lipca Rick zaatakował szczyt, następnie w trakcie zejście spadł 400 m i zaginął. W jego odnalezieniu pomocny okazał się dron Polaków przebywających w Bazie pod K2. 10 lipca, Sandy wspomagany obrazem z powietrza koordynował działania himalaistów znajdujących się na górze. Allena odnaleźli koło godziny 19:30 i mimo ciemności udało się go sprowadzić do Obozu 3, a następnie 12 lipca do Base Campu. Stan Ricka jest dobry i poza kilkoma powierzchownymi ranami i odmrożeniami nic mu nie dolega.

 

http://www.portalgorski.pl/sporty-gorskie/wspinanie/himalaizm/8465-broad-peak-wypadek-ze-szczesliwym-zakonczeniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba przytoczyć w całości. Ciarki ...

 

Bartosz Styrna: Jakie są Wasze plany na najbliższe godziny? Ostatnia informacja była taka, że byliście na 7800...

Andrzej Bargiel:To było wyjście związane z aklimatyzacją. To była droga Abruzzich, którą nie będę wchodził na szczyt. Wybrałem ją właśnie po to, by było bardzo szybko. Wyszedłem rano o 5, tego samego dnia wróciłem do bazy. (...) Tutaj mieliśmy mały kłopot, bo był wypadek, w który się zaangażowaliśmy. Ja dopiero o 5 rano się położyłem.

Mówisz o wypadku partnera Kacpra Tekieli... (Stando Vrba został uderzony kamieniem podczas wspinaczki na północnej ścianie Broad Peak North - przyp. red.)

Tak. Ale na szczęście to wszystko dobrze się skończyło. Musieliśmy go przetransportować przez lodowiec, zorganizować akcję, na szczęście mieliśmy nosze i wszystko dobrze się skończyło. Lekarz spod Broad Peak’u z produkcji filmowej, która jest realizowana, dotarł na szczęście tutaj z chłopakami i udało się mały zabieg u nas zorganizować. Położyliśmy się dopiero o 5, ale już jesteśmy wypoczęci i gotowi do ataku szczytowego. Pogoda jest różna, ale ja jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że wszystko się ułoży i może nawet jutro będę w stanie wyjść do ataku szczytowego.

Czyli możliwe, że jutro ruszycie z bazy i to będzie już to wyjście szczytowe...

Tak z Januszem Gołębiem ruszymy do obozu III, stamtąd wyruszymy do obozu IV, żeby przygotować jeszcze drogę na tym odcinku i 20 lipca bylibyśmy na szczycie, jeżeli wszystko dobrze pójdzie, ale to jutro jeszcze się okaże rano. Będziemy po prostu sprawdzać prognozy i podejmować decyzje. Ale generalnie jesteśmy gotowi do ataku szczytowego i zdrowi, więc czekamy tylko na optymalne warunki.

Rozumiem, że 20 lipca na szczycie, taki jest plan, i wtedy podejmujesz próbę zjazdu...

Tak. Wygląda to dobrze na ten moment. Byleby nie spadło za dużo śniegu, by zagrożenia lawinowe nie było zbyt duże. Teraz nic mi nie pozostało, tylko czekać. Wydaje mi się, że mamy dość dobry timing. Dziś jest 17 lipca, jesteśmy zaaklimatyzowani w pełni. Ten sezon tu trwa do 30 lipca. Statystycznie te wejścia są między 20 a 30 lipca. My jesteśmy na ten moment gotowi, by próbować to zrobić.

Jak linia zjazdu? Czy są tam jeszcze dla Ciebie jakieś tajemnice?

Uważam, że te najważniejsze momenty mam rozpoznane i "zjechane". (...) Teraz potrzebuję tylko zdrowia i pogody, by się tam znaleźć na szczycie i dobrej widoczności podczas zjazdu.

Czy brat będzie towarzyszył Ci, latając dronem, podczas tego wyjścia szczytowego i podczas zjazdu?

Będzie. To jest naprawdę bardzo pomocne dla mnie, bo mogę rozpoznawać drogę z poziomu bazy za pomocą zdjęć z jego drona i wybierać optymalną linię. Na pewno podczas zjazdu też mogą przez radio sugerować mi i doradzać a propos drogi. Parę dni temu wyleciał na szczyt K2. To jest niesamowite, naprawdę robi olbrzymie wrażenie.

Czyli był już dronem na szczycie, tak? Udało mu się dolecieć?

Tak, tak. To naprawdę jest niesamowite, bo można zobaczyć tę najtrudniejszą partię - Bottleneck na 8300 metrów. Bardzo mi to pomaga i cieszę się, że jest tutaj ze mną. Mam nadzieję, że będzie na tyle dobra widoczność, by mógł znaleźć się bardzo wysoko i towarzyszyć mi podczas tego ataku szczytowego, jak i samego zjazdu.


Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-polacy-w-himalajach/bargiel/news-andrzej-bargiel-dla-rmf-fm-z-bazy-pod-k2-jestesmy-gotowi-do-,nId,2607846

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarioJ napisał:

Dzisiaj zaczęła się akcja SZCZYT ! No cudownie! 🙂

"Wyruszam do obozu II na drodze Cessena gdzie czeka na mnie Janusz Gołąb i jutro rano razem ruszamy do trójki. 
Wejście na szczyt planuje na 21 lipca. Trzymajcie kciuki!"

37381663_10155610107457621_986674332874833920_n.jpg.c442e5a0d57b9f6c3d24ad2e09bb5d84.jpg37345071_1737110793052201_8811379725642498048_n.jpg.63522beff040a4cd2814cc716024c748.jpg

Co to za Salomony z drzewem?

Trzymamy kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...