Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, leitner napisał:

W Warszawie o 6:30 zanotowałem -7,5 stopnia.

W tym samym czasie na Skrzycznem było +2 a na Kasprowym -0,7

Ewidentnie coś tu jest nie tak

Bielsko 0 C i ulewa co już mnie zdziwiło, myślę pewnie w górach dosypie, niestety Skrzyczne leje deszcz, oj spłuka te resztki śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarują się prognozy na najbliższe dni i jest... źle. Dziś (08/01/2018) mamy jedno dniowy incydent zimowy, plus dziś w nocy mróż w górach. Od 09/01/2018 do do 12/01/2018, Atlantyk przegoni chłodne powietrze i będzie wilgotno i pochmurno, temperatura plusowa. Weekand 13-14/01/2018 to nieznaczne ochłodzenie, w nocy przymrozki w dzień w górach koło 0. Potem Halny i ciepło (3-8 stopni). Pisałem że jest 20% szansa na zimę i niestety wszystko poszło się ..... Drodzy narciarze przygotujmy się że tegorocznej zimy po prostu nie będzie. Nadzieja w kilku dniowym akcencie zimowym w Lutym, który pewnie się musi pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a co dalej - w przyszłym tygodniu i później? Halny, ocieplenie i mniej niż 20 proc. szans na zimę, jak prognozuje kolega Mixxxer, czy jednak coś bardziej optymistycznego? Czy te naśnieżone z takim trudem i takim kosztem ośrodki na nizinach mają szansę przetrwać dłużej niż tylko kilka dni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, San28 napisał:

Dzięki, a co dalej - w przyszłym tygodniu i później? Halny, ocieplenie i mniej niż 20 proc. szans na zimę, jak prognozuje kolega Mixxxer, czy jednak coś bardziej optymistycznego? Czy te naśnieżone z takim trudem i takim kosztem ośrodki na nizinach mają szansę przetrwać dłużej niż tylko kilka dni? 

http://krolowa-superstar.blog.pl/2018/01/08/prognoza-pogody-na-16-dni-idzie-zima-ale-na-krotko/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2018-01-09 o 17:22, mamad napisał:

To w Polsce wygląda to dużo lepiej. Już poprzednia była delikatnie poniżej normy.

wykres.png.ac40c5ce98d77a57d57a7430e4d51380.png

Tak sie przyjzalem tym wykresom i sa abrdzo podobne. Polski zaczyna sie 0d 1950 i gdy spojrzymy na szwedzki od tego roku, to anomalie kreslac linie po szczytach slupow sa podobne. Z ta roznica ze nie sa tak duze jak w Szwecji.

Ale o tym pisalem wczesniej, ze te najzimniejsze rejony oberwaly najbardziej.

To nie jest dobry znak.

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą prognozą chłopaki sugerujecie się najbardziej ?

Zerkam sobie na prognozę w Alpach za tydzień i to jest jakiś kosmos.

Norweska strona pokazuje 0mm opadów, niemiecka 10-20mm a Polska 100mm na dobę

Skionline rano na przyszłą sobotę pokazywało 35cm śniegu, teraz już 12cm

WTF ?

Edytowane przez paypal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yr.no jest oparty o ECMWF.

Tutaj masz ECMWF - https://kachelmannwetter.com/de/modellkarten/euro/wojewodztwo-slaskie/schneehoehen/20180116-0300z.html. Ustawiasz sobie województwo, parametr (np. temp 2m, śnieg w cm), a następnie zmieniasz daty. ECMWF jest aktualizowany 2 x dziennie (rano i wieczorem).

Możesz też podglądać mapy GFS, aktualizowane 4 x dziennie, np. tutaj:

https://meteomodel.pl/gfs-para/T2M/00

Też zmieniasz parametry map (np. t2m, czy też ptype - typ opadu).

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2018 o 19:14, mamad napisał:

Wiosna zimna się zapowiada. W maju wygląda na to że upał może się nie pojawić. Za to kto wie czy nie opady śniegu. Co do lata lipiec obecnie wygląda w miarę ok za to w sierpniu możemy szybko poczuć jesień. To tylko wstępne prognozy ale tak to wygląda od 2 miesięcy. Ogólnie zimna wiosna kiepskie lato i długa jesień. Jedynie wrzesień może zapisać się w naszej pamięci bardzo pozytywnie. To tylko wstępne więc mam nadzieje że wszystko się zmieni jeszcze

Załamujesz mnie... :( Pod koniec Kwietnia mam jechać pierwszy ultramaraton "Piękny Wschód" 506 km, a w drugiej połowie Sierpnia Bałtyk-Bieszczady Tour (1008 km)... Wolałbym, żeby te prognozy się nie sprawdziły... ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, WojtekM napisał:

Yr.no jest oparty o ECMWF.

Tutaj masz ECMWF - https://kachelmannwetter.com/de/modellkarten/euro/wojewodztwo-slaskie/schneehoehen/20180116-0300z.html. Ustawiasz sobie województwo, parametr (np. temp 2m, śnieg w cm), a następnie zmieniasz daty. ECMWF jest aktualizowany 2 x dziennie (rano i wieczorem).

Możesz też podglądać mapy GFS, aktualizowane 4 x dziennie, np. tutaj:

https://meteomodel.pl/gfs-para/T2M/00

Też zmieniasz parametry map (np. t2m, czy też ptype - typ opadu).

 

Jako że niefersztyje czy możesz mi powiedzieć - jest tam opcja granicy chmur z opadami ?

Może jedynym wyjściem będzie ucieczka na te trasy w regionie które są powyżej 2000m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Załamujesz mnie... :( Pod koniec Kwietnia mam jechać pierwszy ultramaraton "Piękny Wschód" 506 km, a w drugiej połowie Sierpnia Bałtyk-Bieszczady Tour (1008 km)... Wolałbym, żeby te prognozy się nie sprawdziły... ;) 

Szacun :)

Oby tylko zdrówko Cie nie zawiodło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamujesz mnie... [emoji20] Pod koniec Kwietnia mam jechać pierwszy ultramaraton "Piękny Wschód" 506 km, a w drugiej połowie Sierpnia Bałtyk-Bieszczady Tour (1008 km)... Wolałbym, żeby te prognozy się nie sprawdziły... [emoji6] 


Maciek widzę, że na 2018 plany masz bardzo ambitne.
Jest pewne, że nie będzie na forum nudno i po sezonie narciarskim pojawią się relacje rowerowe.
Super i powodzenia


Pozdrawiam
Paweł
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo napisał:

 


Maciek widzę, że na 2018 plany masz bardzo ambitne.
Jest pewne, że nie będzie na forum nudno i po sezonie narciarskim pojawią się relacje rowerowe.
Super i powodzenia


Pozdrawiam
Paweł

 

Dzięki! :) 

Na pewno opiszę swoje starty, oby tylko poszło i pogoda nadmiernie nie przeszkadzała. Plany sięgają dużo dalej, ale to będzie zależało od osiągnięć w tym roku... ;) 

Pozdrawiam,

Maciej

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Dzięki! :) 

Na pewno opiszę swoje starty, oby tylko poszło i pogoda nadmiernie nie przeszkadzała. Plany sięgają dużo dalej, ale to będzie zależało od osiągnięć w tym roku... ;) 

Pozdrawiam,

Maciej

Maciek głowa najważniejsza, resztę można wytrenować, a w Tobie jest moc... oby tylko inne czynniki nie przeszkodziły. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...