Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Hey mamad i jak z tym niżem o którym pisałeś że wejdzie drugi po południu i całą niedziele będzie sypało ? Pytam ponieważ od 10 mam urlop więc pewnie wyskoczę na narty i liczyłem na Szczyrk i opady śniegu. Na kamerkach w Szczyrku nie widać opadów to chyba ten niż i opady gdzieś się zapodziały albo ? nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mamad napisał:

Marku czemu stresujesz się czymś co nie miało miejsca. Chodź w sumie będziesz miał szanse być pozytywnie zaskoczonym. Więc to też fajne:)

Panie kolego po "fachu" obyś tym razem miał rację.

Życzę tego tobie sobie i nam wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mamad napisał:

Chyba jednak nie. Te nize z południa to mnie w tym sezonie o palpitacje serca doprowadzą. Śniegu nawalilo ponad pół metra ale 300 km od Beskidów. Nad morzem może być więcej śniegu niż u nas. Ręce opadają. Pogoda chyba się wściekła na nas. Zobaczymy ile nasypie dziś. Warunki na drogach i tak są kiepskie chodź niewiele nasypało. Za to mrozi.

A mrozy też juz coraz słabsze pokazują.. . Coś ta zima nie chce do tych Beskidów przyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie. Te nize z południa to mnie w tym sezonie o palpitacje serca doprowadzą. Śniegu nawalilo ponad pół metra ale 300 km od Beskidów. Nad morzem może być więcej śniegu niż u nas. Ręce opadają. Pogoda chyba się wściekła na nas. Zobaczymy ile nasypie dziś. Warunki na drogach i tak są kiepskie chodź niewiele nasypało. Za to mrozi.
1,5cm, w górach może 5.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec w końcu wylegiwania się w łóżku. Start w nocy i jestem pierwszy raz w Wiśle, a konkretnie Wisła Stożek. Od Gliwic pada, a od Ustronia napieprza solidnie śniegiem. Stożek od dołu wygląda fajnie, zaraz sprawdzę jak jest z góry.

1517729248183.jpg.423b8b45a11ea4cbdda1d64e39232b1a.jpg

1517729230410.jpg.3795d228c91d4c0e4f45d858c171c977.jpg

1517729214727.jpg.a8779bf73571d7614aa06df5e15974c1.jpg

1517729201181.jpg.7079df234932924d174ddd3b1add6b40.jpg

1517729187146.jpg.29894c3285cf06b8f11338b71e7f3061.jpg

Miejsca na parkingu jeszcze są, tylko potrzebny dobry napęď by wjechać, lub łańcuchy...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2018 o 12:56, mamad napisał:

Cóż tu pisać o dalszej części lutego. Obecnie wygląda to na normalną zimę jak na luty przystało. Wschód i południe od 0 do - 6 w najcieplejszym momencie dnia przed najbliższe 15 dni. Jeśli pojawią się plusy to na godzinę dwie ale symboliczne. Zachód i północ do plus 4 może 5 w najcieplejsze dni. Nocami oczywiście mróz spory poniżej dychy przy rozpogodzeniach. Opady śniegu dość częste ale umiarkowane. Pytanie które zadają sobie wszyscy. Odwilż. Obecnie do około 23 nic nie widać. Raczej jak pisałem normalna zima bez odchyleń na plus czy minus. Ostatni tydzień lutego jest dość ciekawy ale na szczegóły trzeba poczekać bo to zbyt daleki termin. Modele kręcą ale z tendencją że dalej brak szans na wiosenne klimaty. Zobaczymy czy utrzyma się blokada. Jeśli chodzi o wiosnę to ciężko powiedzieć ale w marcu szału nie widać. Oczywiście pojawią się wiosenne dni tylko nie widać stałej wiosny a raczej marzec który idealnie dopasuje się do swojego przysłowia. Śnieg może być częstym gościem za oknami. Jeśli by tak było chyba byście się nie zmartwili:) 

 

P.S. Niż z południa?? >:(

Od wczoraj stopniowo prognozy od następnego weekendu zaczynają iść w kierunku wiosennej aury jeśli chodzi o Beskidy. Opady deszczu, w dzień do +6. Myślisz @mamad, że to tylko brednie wypluwane przez GFS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mamad napisał:

Co ja Ci mam napisać. W TV i necie pod koniec stycznia mówili że po chwilowym ochłodzenie idzie wiosna. Co jest widzisz. Co będzie zobaczymy. Ogolnie widzisz też że od miesiąca już mówią że idzie wiosna i jak widać wiosna w pełni;) Mnie bardziej zastanawia marzec. Wiem mówią że idzie wiosna. Jednak coraz bardziej myślę że będzie zimniejszy niż styczeń:x

Zdecydowanie wole twoją wersję wydarzeń ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
21 minut temu, mamad napisał:

Jak tam kolego sprawdziły się prognozy mgr z TVN Polsat TVP czy IMGW oraz pseudo portali z neta?? Jest ta wiosna;) Myślę że teraz widzisz ile warte są ich prognozy. Marzec raczej napewno będzie zimniejszy niż styczeń. Zima prawdziwa potrwa 3 może 4 tygodnie. Przed nami mrozy i fale śnieżyc. Oj wydaje się że wiosnę zobaczymy dopiero w kwietniu. Jednak wątpię czy to będzie wiosna o jakiej myślimy. W maju może się jeszcze pojawić śnieg na nizinach.

Takiego ochlodzenia  chyba nikt się  nie spodziewał... mówisz fala śnieżyc, ostatnio modele wycofały się z tego. Przewidują sam mróz..  fajnie by było jakby coś nasypało i trzymał mróz ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mamad napisał:

 

;) Ja jednak uważam ze spływ arktycznego powietrza nad Morze Śródziemne doprowadzi do cyklogenezy która może nam w ciągu 3 do 4 tygodni podrzucić trochę wilgoci z południa. Kto wie czy wir polarny nie spowoduje że marzec pierwszy miesiąc wiosny nie będzie najzimniejszym miesiącem zimy;)

😉 zemsta za ciepły grudzień i styczeń się szykuje. Ale z drugiej strony lepiej teraz niż potem pod koniec marca czy w kwietniu.. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mamad napisał:

Witam was. Mrozi i mrozić będzie. Wiem że kolega Janek od soboty zapowiada koniec zimy. Jednak ja i Góral chyba nie będziemy zadowoleni. Konca zimy brak. Szkoda bo nie tylko SMS ma budowe. Śnieżyce już przyszły ale kolega mówił że modele ich niewidzialy. Śnieżyce dopiero będą i do okolo 15 plus minus 5 dni marca wiosny nie widać. Jest szansa że na południowym-zachodzie zachaczy cieplejsze powietrza do plus 4 na od 2 do 4 dni w okolicach 2 do 6 max marzec. Koniec zimy już to było na początku lutego. Cóż życzę Jankowi by się sprawdziło bo mi też budowa stoi.

To jest mój drugi w życiu wir (pierwszy 2013) który prognozuje sam. Nie wygląda to dobrze. 

Patrząc na obecne prognozy od przyszłego weekendu zapowiada się spore ocieplenie, nawet ponad 10stopni.. mam nadzieję że aż tak ciepło nie będzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie ta wiosna prognozowana tu przez niektórych od soboty i w watku o SON przez niektórych?? Kiepsko chyba się ma. Twoja Pogoda dawała wczoraj +6 na sobote u nas i początek wiosny. TVN dawał poczatek wiosny a tu wszystko zaczyna się sypać. W sumie ma sypać[emoji3] Niestety u nas raczej niewiele ale to dalej wstępne prognozy. No i dalej wychodzą te od 2 do 4 dni wiosny (z mrozem w nocy[emoji3]) ale już po weekendzie i na tym by się skończyła. Ogolnie wiosny nie widać. Ogolnie do końca tygodnia nie widać jakoś tych plus 10. Dalej dajecie sie nabierać i panika jest a oni od początku lutego wiosne prognozują za tydzień. Swoją drogą wiosną -20 to ile latem plus 2 i będą lato ogłaszać[emoji23]
@mamad ja mimo wszystko z wytęsknieniem oczekuję na ocieplenie. Członki mojego ciała marzą niesamowicie słabo zasilane ciepłą krwią i nic przyjemności z jazdy. Poza tym ładną kurteczkę wiosenną założyłbym i zarobił coś więcej na budowie. Prognozuję od soboty na plusie lekko, a po niedzieli dwucyfrowo. Śniegu starczy do końca marca a później już kupimy sezonówki na Jaśka stoki.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek 2 marca przesilenie fazy pełni księżyca, równo miesiąc po ostatnich mrozach. Słabnący glob srebrzysty nie będzie już miał siły ssać syberyjskiego mrozu a i mocniejsze słońce ogrzewać nas będzie w ciągu dnia.
Oj rzeczywiście "dziady" z nas już, skoro za przewidywanie pogody się bierzemy :)

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...