Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mamad napisał:

Później albo normalny marzec albo podobny do 3 dekady marca 2013. Ja bym jednak coś pośrodku jednak obstawił czyli taka łagodna zima ale są właśnie też modele które pokazują i -20. Musi się to unormować bo jak wiesz jeszcze kilka dni temu wiosna miała się tylko umacniać a tu wszystko o 180 stopni zmieniły modele. Dziś widziałem rozdanie modelu który na połowę kwietnia daje -10 w dzień:o

Czyli jest szansa na marcowe szusowanie jeszcze ☺ heh. Byle tylko ośrodki przetrwały ten halny i deszcz a jakoś będzie.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwedzy i model ECMWF wyrzucił na Warszawę prognozę zapowiadającą -22 stopnie w nocy z poniedziałku na wtorek 19/20.03. To się raczej nie sprawdzi, tak samo jak kilkunastostopniowy mróz w ciągu dnia, ale jedno jest pewne - wraca prawdziwa zima :) 

Szczyrk:

p.png.516f9bca409b686cf3e240c13231b84d.png

Mamad wiem, że pisałeś o tym od jakiegoś czasu, ale jakoś ciężko mi było w to uwierzyć (a zresztą cały czas nie dowierzam). Zobaczymy, ile wyjdzie tej marcowej zimy w praktyce ;)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mamad napisał:

Dziś już mróz pierwsze opady śniegu od 600m. Zaczyna się po krótkiej ale dużej odwilży okres zimowy. Przed nami śnieżyce i to duże. Później uwaga mróz. Na terenach podgorskich może być -20 stopni. Cóż "wiosna". W 3 dekadzie wiosny nie widzę. Raczej kontynuacja zimy ale łagodnej. W kwietniu szału nie widać. Marzec obecnie jest od 1 do 2 stopni poniżej normy a zapowiada się że może być bardzo zimny. Zimniejszy niż tegoroczny styczeń. Napewno dużo bardziej zimowy. Na BN przyszła odwilż ale o Wielkanoc na nartach byłbym spokojny chodź osobiście bym wolał wtedy wiosenne narty jak ostatnio nasi koledzy ale nie ma co narzekać. Pisałem wam więc raczej nikt na wiosnę w marcu się nie nastawiał.

A jaki opad prognozujesz w Beskidzie Śląskim? Bo póki co darmowe modelu za dużego opadu nie przewidują.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎03‎-‎16 o 07:14, mamad napisał:

Od 15 do 40 cm w pasie od południa dolnego śląska przez płd opolskiego śląskiego malopolske po podkarpacie i lubelszczyzne.

3 godziny temu, vipowice napisał:

Wisła, Szczyrk pokrywa wysokości ~1cm!!! 😁

:D:D:D:D 

 

Dnia ‎2018‎-‎03‎-‎16 o 11:57, marek_kapica napisał:

Na Skrzycznem już sporo śniegu, na hali deszcz przechodzi w śnieg. Jeszcze się sezon nie skończył a ja już ciekawy co pokarze następna zima? Mamed masz już jakieś swoje przypuszczenia ? 

 

pokaże!

A przypuszczenia masz powyżej :D:D:D Nie jestem pewny czy Ci się przydadzą :D:D:D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_kapica napisał:

Jeśli chodzi o opady to wszystkie prognozy i modele je przewidywały a wyszło jak wyszło. Ja tam lubię czytać prognozy mameda sam się trochę tym interesuje i wiem jak to wszystko potrafi być zmienne.  

Ja również z ciekawością czytam jego prognozy. I szanuje go za to że zawsze opisuje swoje przewidywania pogodowe. Teraz w innej części województwa nasypalo a następnym razem może być tak u nas. Kto wie co będzie na Wielkanoc, może też jakaś śnieżyca i akurat u nas ☺

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mamad napisał:

Obserwujecie wskazania modeli. Istne szaleństwo. Istnieje szansa że w Wielki Piątek będzie mróz i śnieg czyli tak jak pisałem ale na dwa trzy dni pojawia się lato. Tak nie wiosna a lato. Ocieplenie miałoby się pojawić 1 kwietnia i to nie byle jakie bo od razu z około zera do ponad 20 stopni. Później znów powrót do zimy. Czyli do soboty miałoby wiać z północy  i zima w niedzielę poniedziałek i może wtorek z południa i lato od środy z północy i znów zima. Takie szaleństwo fundują nam modele od kilkunastu godzin. Zobaczymy narazie poczekajmy. Ja bym nie płakał gdyby akurat w Wielkanoc na chwilkę było ciepło później może być dalej zima.

Coś słyszałem o tym. Ale takie skoki temperatur w tak krótkim czasie to nic dobrego.. zobaczymy co będzie. Może będzie coś pomiędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...