Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mamad napisał:

Robi się ciekawie w Wielką Sobote bo od ulew po śnieżyce ale jeszcze poczekamy to jednak niż z południa i jeszcze może zmienić swoje przejście. Wygląda jednak na to że święta będą zimowe i zimniejsze niż BN.

Czyżby szykował się jakiś śnieżny niż? Poczatkowo deszcz ale potem ma spaść śnieg i to niemało. Może Beskid Śląski dostanie w końcu porządny opad ☺

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

E tam. Na północy takiej zimy nie było w styczniu jak mają teraz. Sobota dalej niepewna ale wygląda na to że zachód i północ będą po śnieżnej stronie południe po jesiennej. Jednak wydaję się że niż będzie wypychany przez zimne powietrze na wschód i w Wielkanoc już będzie brr. Ogólnie wygląda na to że po świętach jednak prawdziwa wiosna nie przyjdzie. Zapowiada się duże ocieplenie na chwilę później znów ochlodzenie na chwilę by znów wiosna ale w drugiej dekadzie widać zimę znów na kilka dni. W dzień kilka stopni nocami mróz do tego śnieg. Opony poczekają chyba do 3 dekady kwietnia. Budowa do maja.

Potwierdzam. U nas znowu sypie i tym  razem solidnie od samego rana. Z tym, że jest na plusie i szybko topnieje.  Zapowiada się, że na "lodowcu" w Wieżycy jeszcze po świętach będzie można pojeździć 

Edytowane przez Stusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mamad napisał:

Brr zimno. Cóż mamy Wielkanoc:D Druga dekada kwietnia się wyklarowała i to na gorsze. O wiośnie zapomnijmy. Wir polarny uderzy znów około 14 kwietnia. Między 11 a 14 szykują się śnieżyce. Nad morzem i w górach spadnie od 50 do 70 cm śniegu w pozostałych regionach około 20 cm. Później od 14 mróz w dzień około -3 do -5 stopni nocami około -10. Ile ciężko powiedzieć ale wygląda na to że około 8 do 10 dni później gwałtowne ocieplenie co może spowodować podtopienia. Cóż wiosna pełną gębą:P Kwiecień plecien wciąż przeplata trochę zimy trochę lata.

Hehe. Śnieżyce bym jeszcze przyjął a tak to zostało czekać do grudnia ☺

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mamad napisał:

Z racji świąt nie pij:) Do tego dodam prognozę przygotowaną przez mgr i znawców pogody

1675403.jpg.ccf5618271d6b6ef91bc40c5c006d32b.jpg

Oraz Niemców którzy mają wszystko niby lepsze i Janek nas cały czas linkiem torpeduje

Screenshot_2018-03-24-15-06-22.thumb.png.122f073c7a984fa4a90e50984bcc7edd.png

Cóż doszedłem do wniosku że z racji 1 kwietnia też ludzi chcesz w jajo zrobić.

 

Żebyś mógł sobie żarty z mgr którzy są znawcami i kupe kasy biorą lub ze mnie to proszę ja zapowiadam ochłodzenie i to spore chodź nie takie jak pisałem wyżej ale zima w kwietniowym wydaniu

1678232.jpg.9df48195d2444aab471c9c0c5a645a14.jpg

Od kiedy to ochłodzenie i i czy będą jeszcze opady śniegu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2018 o 07:35, mamad napisał:

Myślałem że tego nie napisze ale jednak się udało. Zaczyna być widać WIOSNĘ na horyzoncie. Jeszcze tylko około 2 tygodnie. Ale po kolei. Przed nami piękny weekend. Takie przedwiośnie a raczej przedzimie. Słoneczko wysoko już jest więc powinno ogrzewać nam powietrze w dzień bo zapowiada się piękna pogoda. W dzień już dziś jest szansa na przekroczenie zera. Poranek był zimny bo -13 stopni. Przez kilka dni będzie w dzień kilka stopni powyżej zera myślę że dycha nie będzie przekroczona może niewielka szansa na to jest 25 marca ale po zachodzie słońca szybko pojawiać się będzie mróz. Myślę że taki typ pogody utrzyma się do 27 marca. Około 28 zacznie się chyba (piszę chyba bo jednak to będzie dopiero kwiecieńxD do lata daleko :P a jaki marzec był wiosenny każdy widzi) ostatni atak zimy. Kiedy będzie można powiedzieć że zima się skończy i odtrąbić początek wiosny?? Gdzieś między 5 a 10 kwietnia. Czyli tylko o miesiąc się pomylili ale kto by to liczył. Oczywiście to nie znaczy że już koniec że śniegiem bo jakieś incydenty będą się pojawiać no ale kwiecień plecień więc nic w tym dziwnego. Z resztą pisałem od dawna że przewagą ma być południkowy przepływ powietrza więc kto wie czy jakiś psikus się nie pojawi i będzie dmuchał z północy ale słonko już grzeje więc powietrze z tygodnia na tydzień nawet na północy staje się cieplejsze. Marzec będzie zimny i bardzo zimny więc już pora na wiosnę bo to jej czas. Na zimę czas nam przyjdzie poczekać do 1 grudnia oczywiście tą meteorologiczną.

P.S W nocy z soboty na niedzielę  śpimy krócej:)

Wiem że nie w temacie. Ale jak wygląda pogoda na Lato? Mam nadzieję  że długotrwałych fal upałów nie będzie. A z związku z tym suszy też nie. Jak Ty to widzisz? Upał może być ale kilkudniowy a nie tygodniowy.. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mamad napisał:

Widzisz. To jest wlasnie przykład na kopiuj wklej. Model prognozowal mgły niskie chmurki i zimno na szczęście słońce sie przebilo jesli to co pokazujesz jest prawdziwe. Ochłodzenie które prognozowalem w połowie miesiąca też się przesuwa na przełom dekad ale niestety pogłębia. Czyżby powtórka z zeszłego roku?? Oby nie bo podoba mi się ta wiosna. Śnieg i krótkie gacie to są idealne warunki.

 

Dnia 26.03.2018 o 17:51, mamad napisał:

Jeszcze taka ciekawostka. Prognoza opublikowana wczoraj. Wstawiam ich prognozę na dziś. Za takie coś powinni do paki wsadzić bo to prognoza na ledwie kilkanaście godzin od niby zawodowych meteo a sprawdzialność zero procent. No chyba że ktoś traktuje różnice od 2 do 6 stopni za oki. O opadach i ich rodzaju szkoda wspominać.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, mamad said:

No nie ukrywam tego że swoje prognozy robię dla moich i większości okolic reszta to model na którym jadą wszyscy. Niestety nie płacą mi 6 tys miesięcznie na rękę więc muszę wykonywać swój zawód a prognozy ograniczyć jako hobby w wolnych chwilach. Pytanie czy Ci co z tego żyją naprawdę poza kopiuj wklej nie potrafią nic interpretować. Za to u nas wiosenne lato i pierwszy dzień w tym roku na krótko w górach. Można powiedzieć że upał. Za to złapałem rano z okna taki widok

20180403_142518.thumb.jpg.fd637f3c9e6631217b97bb3c6773f293.jpg

Co to za gorka ??

No i kilka stopni w lewo

20180403_142509.thumb.jpg.61798d5f69bad828432a4de467101972.jpg

To białe na drugim planie to??

Babia i Pilsko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sariensis napisał:

Temeperatury w Europie wygladaja interesujaca, np. w Porto bylo dzisiaj 9 stopni, podczas gdy w Katowicach 22 stopnie.

no własnie wybieram sie do Hiszpanii, niestety nie na narty a tam wyglada że bedzie dużo chłodniej niz w Polsce ;(

dla tego wyjazdu zrezygnowałem z zamykajacego wypadu w Alpy, tragedia, niestety do Sierra Nevada bede miał za daleko ;(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, mamad said:

Dokładnie:) Wkradł się też błąd bo miałem na myśli kilka stopni w PRAWO a napisałem w lewo. Widać że kolega góry zna. Na ognicho i flache zapraszam:)

Tak bardzo to się na górach nie znam, ale wczoraj jechałem przez Kamesznicę do Istebnej więc widoki miałem zbliżone do tych z fotek, a zaproszenie przyjmuję:) chociaż nie wiem kiedy dojdzie do realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2018 o 11:51, mamad napisał:

Uważajcie jutro i pojutrze nad ranem w Beskidach w kotlinach i na mrozowiskach może być poniżej -30 stopni. -25 pojawi się w wielu miejscach. Mi auto odmówiło gadania po 3 nocy z -21, -23 i dziś -24. W dzień nie nie chce być więcej niż - 15.

Sezon 2017/18 jeździłem na nartach w temperaturach od -20C do +20C.

Screenshot_20180301-065611.thumb.jpg.747ddbc7c9b1ae8816a5a673e72f0008.jpg

 

Tu +29C Białka 15.04.2018 zdjęcie @johnny_narciarz

IMG_20180415_153328.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mamad napisał:

Czemu nie dodasz że sprostowałem już dawno i ochlodzenie delikatnie uciekło i się pogłębiło?? xD Upał upalem a tu wracamy do kwietnia. Na północy będzie mróz nocami ogolnie będzie nieprzyjemnie na nizinach będą występować opady mieszane. Na szczęście tylko chwilowo będą takie skoki i wachania z lata do przedzimia ze skrajnymi teperaturami jak ostatnio bo nie dodałeś że juz we wtorek było miejscami 4 do 6 stopni gdy na południu ponad 20. Pod koniec miesiąca ma to się normowac ale wrócą burze chodz maj wychodzi chłodno i wilgotno w prognozach obecnie. Mnie osobiście pasuje typ ciepłej wiosny po bardzo zimnym marcu ale nie można mieć wszystkiego. Szkoda też że przyjdzie te ochlodzenie i duże wachania z dnia na dzień bo dla zdrowia to nie będzie miłe. Wczoraj już było ciekawie. Zimno później słonko i parno by znów po kilku h zimno się zrobiło i z klimy w ogrzewanie. Byle do lata. 

Powiedz kiedy przyjdą jakieś konkretne opady deszczu. Bo wiosna jest a z opadami bardzo słabo. Wczorajszy i dzisiejszy opad to w sumie tyle co nic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...