Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Adam Wójcik jeden z najzdolniejszych polskich koszykarzy. Grał w wielu wrocławskich klubach (Gwardia, Aspro, Śląsk). Pamiętam jego kapitalne mecze w polskich klubowych finałach. Świetna współpraca z Maćkiem Zielińskim, Dominikiem Tomczykiem, itd, oj to były dla mnie koszykarskie czasy. Występował też w Mazowszance Pruszków , Bobrach Bytom (pamięta ktoś jeszcze te ekipy) Procom Trefl Sopot, Turów Zgorzelec. Grał również w czołowych klubach w lidze belgijskiej. Przez 20 lat występował w reprezentacji Polski, rozegrał 147 (wg innych źródeł 149) spotkań. Przeżył tylko 47 lat. Jego dwaj synowie (bliźniacy) również grają w koszykówkę, byli reprezentantami Polski do 15 lat. Oby godnie zastąpili Swojego Ojca! 

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/707061/nie-zyje-adam-wojcik

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mamad napisał:

Młodzi ludzie umierają. Dziś też Grzegorz Miecugow. 61 lat zbyt wcześniej. Przegrał też z rakiem. Może nie sportowiec ale mądry człowiek. Lubiłem jego humor i żart w "szkiełku". Z dystansem. Szkoda.

 Może nie był wielkim sportowcem, ale człowiekiem i dziennikarzem informacyjnym wybitnym zapewne. Pracował w Wiadomościach TVP, Radiowej Trójce i do końca TVN i TVN-24. I najważniejsze - był fanem narciarstwa, a ja osobiście spotkałem go w kolejce na Pitztalu w kwietniu chyba 2009 r, wymieniając kilka zawodowych informacji o pogodzie i przyjemności ze ślizgania na nartach. Nieszczęścia jednak chodzą parami....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

Gdy myślę o koszykarskim Śląsku Wrocław to widzę jego i Zielińskiego. Bardzo smutna informacja.

Coś w tym jest. Obaj zdobyli po 8 MP. Przy czym Maciej Zieliński zdobył wszystkie 8 jako zawodnik Śląska. Adam Wójcik natomiast 4 tytuły ze Śląskiem , 3 z Prokomu Treflem i 1 z Mazowszanką. Ponieważ pochodzę z Wrocławia to muszę nadmienić, że Śląsk Wrocław jest najbardziej utytuowanym zespołem koszykarskim w Polsce - 17  tytułów. Ale szanse na kolejne minimalne, teraz już nie ta klasa. Adam Wójcik jest rekordzistą polskiej ligii pod względem zdobytych punktów. Jako jedyny przekroczył barierę 10 000 punktów. Choć niektóre periodyki podją również Eugeniusza Kijewskiego jako zawodnika który przekroczył magiczną liczbę 10 tyś punktów (oficjalnie 9604 pkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Wójcik , legenda polskiej koszykówki , wg mnie ( i nie tylko ) talent na miarę gry w NBA .

Wielka szkoda , że w tak młodym wieku odszedł od nas :( . Trochę młodszy ode mnie , ale to mniej więcej moje roczniki  , kiedy też bawiłem się w koszykówkę  i oczywiście na bieżąco śledziłem polską ligę + NBA . Czy ktoś pamięta ten pierwszy boom na basket w Polsce ( początek lat dziewięćdziesiątych ) , kiedy  TVP transmitowała na żywo play offy z za oceanu ? 

Ile wtedy zerwało się nocek , żeby obejrzeć w akcji na żywo M.Jordana , S.Pippena ,Ch.Barkleya ,P.Ewinga i wielu , wielu innych ? 

Adam Wójcik ( m.in. ) wyrósł właśnie na fali tego boomu . Mam nadzieję , że w rozpoczynającym się już wkrótce Eurobaskecie następcy Adama dobrą grą uhonorują jego pamięć . 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aklim napisał:

Adam Wójcik , legenda polskiej koszykówki , wg mnie ( i nie tylko ) talent na miarę gry w NBA .

Wielka szkoda , że w tak młodym wieku odszedł od nas :( . Trochę młodszy ode mnie , ale to mniej więcej moje roczniki  , kiedy też bawiłem się w koszykówkę  i oczywiście na bieżąco śledziłem polską ligę + NBA . Czy ktoś pamięta ten pierwszy boom na basket w Polsce ( początek lat dziewięćdziesiątych ) , kiedy  TVP transmitowała na żywo play offy z za oceanu ? 

Ile wtedy zerwało się nocek , żeby obejrzeć w akcji na żywo M.Jordana , S.Pippena ,Ch.Barkleya ,P.Ewinga i wielu , wielu innych ? 

Adam Wójcik ( m.in. ) wyrósł właśnie na fali tego boomu . Mam nadzieję , że w rozpoczynającym się już wkrótce Eurobaskecie następcy Adama dobrą grą uhonorują jego pamięć . 

 

Adam Wójcik był pierwszym polskim koszykarzem (chyba) który wyjechał na testy do NBA. Lata 90-te to najlepszy czas w polskiej telewizji dla kosza. Polskie finały w większości z udziałem Śląska pamiętam do dziś. Z NBA finały Bullsów z Utah Jazz. W Bullsach oprócz Jordana i Pippena szalony Dennis Rodman (jak on zbierał piłki pod koszem) i najlepszy zmiennik Toni Kukoc, a w Utah Karl Malone, Jeff Hornacek (i jego dziwnie wykonywane rzuty wolne) i jeden z najlepszych białych NBA John Stockton, do dziś lider ligi w ilości podań i przechwytów. Zwycięstwa Chicago B z Seattle SS, Phoeniks S, Portlant TB i LAL. Jeszcze 2 lata kiedy nie było Michaela Jordana (zrobił sobie przerwę) i do tytułu dorwali się Houston R. Niestety nigdy później już tak bardzo nie interesowałem się koszykówką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marionen napisał:

Niestety nigdy później już tak bardzo nie interesowałem się koszykówką.

a ja dalej lubię , chociaż faktycznie to już nie to samo co kiedyś  ^_^ , ale fajnie widzieć jak poziom koszykówki na świecie ( m.in. europejskiej ) znacznie się podniósł i teraz, jak na jakąś imprezę amerykanie wysyłają swoją ekipę , to już nie jest to przysłowiowy spacerek po złoto .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...