Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski Puchar Świata 17/18


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny pechowiec-  Carlo Janka z kontuzją kolana. Świetny zjazdowiec i gigancista. W czasach z przed Hirschera. Mistrz IO z 2010, Mistrz Świata z 2009 , oba medale w gigancie. Jest też posiadaczem dużej Kryształowe Kuli za sezon 2009/2010. Jego kariera wyhamowała po operacji serca (arytmia) i typowe kontuzje alpejczyków. Ale od 2015 r w konkurencjach szybkościowych i kombinacji znowu potrafił meldować się w czołówce. Jego występ w kolejnych  IO w Korei pod wielkim znakiem zapytania. Osobiście bardzo cenię słynnego Icemen'a i szkoda, że sezon zacznie się bez niego. Ciekawe czy FIS wreszcie zrobi coś z nartami, bo to co od lat się dzieje to prawdziwy koszmar ? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marionen napisał:

Kolejny pechowiec-  Carlo Janka z kontuzją kolana. Świetny zjazdowiec i gigancista. W czasach z przed Hirschera. Mistrz IO z 2010, Mistrz Świata z 2009 , oba medale w gigancie. Jest też posiadaczem dużej Kryształowe Kuli za sezon 2009/2010. Jego kariera wyhamowała po operacji serca (arytmia) i typowe kontuzje alpejczyków. Ale od 2015 r w konkurencjach szybkościowych i kombinacji znowu potrafił meldować się w czołówce. Jego występ w kolejnych  IO w Korei pod wielkim znakiem zapytania. Osobiście bardzo cenię słynnego Icemen'a i szkoda, że sezon zacznie się bez niego. Ciekawe czy FIS wreszcie zrobi coś z nartami, bo to co od lat się dzieje to prawdziwy koszmar ? 

 

O cholera jasna, a nie dalej jak pare dni temu czytałem artykuł w szwajcarskiej prasie, ze jest w świetnej formie i ze na przedsezonowych zgrupowaniach przecierali oczy jak jezdzi, ze zwłaszcza poprawił sie na odcinku tuż po starcie, gdzie ostatnimi czasy tracił najwiecej do czołówki. W tym sezonie zapowiadali, ze Janka znów będzie w czubie. Pisano wiele o jego treningu, z którego najpierw sie śmiano, ale właśnie w tym sezonie miało sie okazać, ze widać efekty itd. Artykuł był bardzo pozytywny i naprawdę czekałem na Janke w tym sezonie, bo gdyby nie pech i kontuzje, to myśle ze chłopak miał papiery na wielka karierę. Wielka, wielka szkoda ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pechowiec-  Carlo Janka z kontuzją kolana. Świetny zjazdowiec i gigancista. W czasach z przed Hirschera. Mistrz IO z 2010, Mistrz Świata z 2009 , oba medale w gigancie. Jest też posiadaczem dużej Kryształowe Kuli za sezon 2009/2010. Jego kariera wyhamowała po operacji serca (arytmia) i typowe kontuzje alpejczyków. Ale od 2015 r w konkurencjach szybkościowych i kombinacji znowu potrafił meldować się w czołówce. Jego występ w kolejnych  IO w Korei pod wielkim znakiem zapytania. Osobiście bardzo cenię słynnego Icemen'a i szkoda, że sezon zacznie się bez niego. Ciekawe czy FIS wreszcie zrobi coś z nartami, bo to co od lat się dzieje to prawdziwy koszmar ? 
 
Kuźwa jak nie z jedną nerką to po operacji kręgosłupa, teraz jeszcze serce. Toż to wszystko u mnie i po nartach. Czyżby jeszcze czekała mnie zawodowa kariera :) Dzięki@marionen zawsze umiesz tchnąć wiarę w człowieka.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Kuźwa jak nie z jedną nerką to po operacji kręgosłupa, teraz jeszcze serce. Toż to wszystko u mnie i po nartach. Czyżby jeszcze czekała mnie zawodowa kariera :) Dzięki@marionen zawsze umiesz tchnąć wiarę w człowieka.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka
 

Darek gorąco polecam Ci film Family Kostelic. W Eurosporcie był pod tytułem Rodzina Kostelic, doskonały motywator. Na You Tube jest wersja rosyjskojęzyczna. Miałem film nagrany na dekoderze, ale przy zmianie dekodera zapomniałem go przegrać niestety. Oglądałem go wiele razy i niezmiennie mnie ogromnie wzruszał. Jeśli ktoś z forumowiczów ma ten film to proszę o wrzucenie na forum! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ktoś z Polski będzie startować. W sobotę wśród pań zobaczymy Marynę Gąsienicę-Daniel. To jej kolejne podejście do drugiego przejazdu. W niedzielę pojawi się absolutny debiutant 18-letni Paweł Pyjas. To pierwsze "dziecko" projektu Tauron Bachleda Ski. W wewnętrznych kwalifikacjach pokonał Piotra Habdasa, Jakuba Kłusaka, Michała Michalika. Dużo większe szanse na przyzwoity wynik ma Maryna, jednak bardziej doświadczona. Wierzę, że projekt Bachledy i Taurona wreszcie odpali, bo to chyba ostatnia szansa na rozwój naszego alpejskiego narciarstwa.                                                                                    Nasza alpejska drużyna....

Zdjęcie użytkownika Polski Związek Narciarski.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na pierwszy start APŚ i nie zobaczę w tv na żywo pierwszego przejazdu, może uda się na drugi... Nawiasem, pogoda dla pań ma być zdecydowanie łaskawsza.  Panowie jutro mogą mieć widoczność zdecydowanie gorszą. Duży plus to temperatura, na przyzwoitym minusie przez cały weekend. Panowie w drugim przejeździe mogą mieć jeszcze silny wiatr. Z nieobecnych zawodniczek niezłe podium by było. Dalej nie doszła do siebie Anna Veith, Eva-Maria Brem. Zabraknie jeszcze Frederici Brignone. Kontuzja Ilki wszystkim już znana. Dopiero 32 numer startowy Lindsey Vonn, ale gigant to nie jej bajka, od dłuższego czasu. Nasza Maryna wystartuje jako nr 55. Gdyby na Eurosporcie Jej nie pokazali proponuję poszukać transmisji na RaiSport 1 . Cyfrowy Polsat kanał 400. Czasami Włosi pokazują przejazdy większej ilości zawodników, choć dzisiaj teoretycznie na żywo obie stacje nadają do tej samej godziny. Ja mam cichą nadzieję, że w drugim przejeździe Maryna się pokaże. Polka w 30-ce, trochę fantazjuję, ale... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, waldek~ napisał:

Dzisiaj niestety zawody odwołane :(

A byłem ciekawy kto wystartuje. Wczoraj liczyłem na lepszy wynik Maryny, nic się nie zmieniło od tamtego sezonu.

 

Sytuacja Waldek jest inna, bo Maryna ma wreszcie poważnego sponsora i będzie o wiele lepiej przygotowana do sezonu. A Soelden to tylko pojedyncze zawody. Liczę, że jeszcze odpali (czyli złapie się do 30). Wrócimy do tematu po sezonie.;)B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marionen napisał:

I wszystko układa się pod Marcela Hirschera. Nawet jak nie może startować to rywale nie mogą tego wykorzystać. W Levi podobno ma już startować!

Dokładnie to samo pomyślałem :)

2 godziny temu, marionen napisał:

Sytuacja Waldek jest inna, bo Maryna ma wreszcie poważnego sponsora i będzie o wiele lepiej przygotowana do sezonu. A Soelden to tylko pojedyncze zawody. Liczę, że jeszcze odpali (czyli złapie się do 30). Wrócimy do tematu po sezonie.;)B|

No to zobaczymy czy coś się zmieni.

 

Zawodnicy mają teraz dużo kontuzji. Jest to naturalne w tym sporcie czy granice ludzkich możliwości są całe czas przesuwane przez różne środki (nie zawsze legalne-jak w kolarstwie ) i następstwem tego są kontuzje bo  obciążenie jest zbyt duże. Czy kiedyś też było tyle kontuzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...