Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Freeski grudzień 2017


Chrumcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Mam takie pytanie. Od lat na freeski jeździłam do Livigno...które ma cos w sobie, ale ile można jeździć w to samo miejsce...

Chciałabym się Was poradzić co innego byście polecili ? Myslę o Madonnie, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie będzie problemów ze śniegiem? Konkretnie chodzi mi o termin 9-16 grudnia. Chcialabym tez nocować własnie z madonnie, a nie w okolicznych miejscowościach, ale póki co mało jest ofert...

Gdzie się wybieracie i co moglibyscie zarekomendować?

Dojazd samochodem, moze macie tez jakies biuro podrozy czy strone przez ktorą warto zalatwiac? chodzi mi o apartamenty(z internetem najlepiej) z aneksem kuchennym i łazienką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu byliśmy w Madonnie w połowie stycznia, śniegu było w miarę, działało 90% tras, choć w pobliskim Pinzolo warunki były dużo słabsze. Jak będzie ze śniegiem w tym roku, to chyba nie wie nikt. Generalnie wydaje mi się, że we Włoszech bywa więcej śniegu wiosną, a nie w grudniu. Przy wyborze kwatery korzystaliśmy z usług agencji poleconej nam przez rodzinę:  info@agenziaalberti.com . Zaoferowali nam apartamentowiec w samym centrum Madonny, przy rynku, możliwy zjazd na nartach pod drzwi. Apartamenty trochę starszej generacji, ale było wszystko, co trzeba.

Z innych lokalizacji we Włoszech, w grudniu, może warto rozważyć jeszcze Bormio? Na pewno leży wyżej niż Madonna, więc może ze śniegiem będzie nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko  nietrafionej pogody nie jest warte niższych cen. Oczywiście jak ktoś lubi loterię... to nikt nie broni.

 

Na początku sezonu (przełom listopada i grudnia) sprawdza się duet Soelden/Gurgle czy taki Ischgl). Najlepiej pojechać na warun.

Pozdro

Wiesiek

 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wujot napisał:

Ryzyko  nietrafionej pogody nie jest warte niższych cen. Oczywiście jak ktoś lubi loterię... to nikt nie broni.

 

Na początku sezonu (przełom listopada i grudnia) sprawdza się duet Soelden/Gurgle czy taki Ischgl). Najlepiej pojechać na warun.

Pozdro

Wiesiek

 

oo :D

myslalam o Soelden ale w marcu :P

Ischgl tez mi chodził po głowie... :D

dzieki za pomysła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chrumcia napisał:

Chciałabym się Was poradzić co innego byście polecili ?

Na przełomie listopada i grudnia najlepsze warunki śniegowe we Włoszech są zazwyczaj w ośrodku Cervinia

http://www.cervinia.it/en/inverno/offerta-soggiorno

i połączonym z nim Zermatt

https://www.zermatt.ch/en/accommodations/Packages/Skitest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to tak 2 tygodnie przed terminem zacząć decydować gdzie jechać. Grudzień przed świętami nie jest oblegany i nocleg znajdziesz. Jakieś freeski też jest w Serfauss-Fis-Ladis ale tam też trzeba jechać na warun.

Zimy są coraz bardziej niestabilne, może być w grudniu super a może być tragicznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Śmiało koledze jeszcze można polecieć włoski Sulden :) 

Otwierają pod koniec października z naciskiem w połowie listopada ze wzgledu wlasnie na ostatnie zimy

Ewentualnie można odskoczyc na lodowiec Masło Corto dla urozmaicenia (1,5 godz)

Wysoko położone a i ceny jak na Alpy b.niskie i można mieszkać tuż obok głównego wagonu w komfortowych warunkach za 20 euro 

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie lata przewaznie pod koniec roku jestem na Tuxie. Ok, tam zawsze wtedy da sie pojezdzic, choc z warunkami bywa roznie. Mowie o trasach, bo poza to zazwyczaj jest lipa.

Ale na freeski (nie wiem o co konkretnie chodzi) o tej porze , to chyba raczej tylko do Norwegii ;)

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

Na przełomie listopada i grudnia najlepsze warunki śniegowe we Włoszech są zazwyczaj w ośrodku Cervinia

http://www.cervinia.it/en/inverno/offerta-soggiorno

i połączonym z nim Zermatt

https://www.zermatt.ch/en/accommodations/Packages/Skitest

Też mi chodziło po głowie, bylam ostatnio latem w Zermatt, nie na nartach i jest na mojej liscie wyjazdowej na przyszlosc, ale ceny pewnie beda odstraszające haha mogę się mylic

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Najlepiej to tak 2 tygodnie przed terminem zacząć decydować gdzie jechać. Grudzień przed świętami nie jest oblegany i nocleg znajdziesz. Jakieś freeski też jest w Serfauss-Fis-Ladis ale tam też trzeba jechać na warun.

Zimy są coraz bardziej niestabilne, może być w grudniu super a może być tragicznie.

 

dzięki za propozycję :)

2 godziny temu, marcinn napisał:

,Śmiało koledze jeszcze można polecieć włoski Sulden :) 

Otwierają pod koniec października z naciskiem w połowie listopada ze wzgledu wlasnie na ostatnie zimy

Ewentualnie można odskoczyc na lodowiec Masło Corto dla urozmaicenia (1,5 godz)

Wysoko położone a i ceny jak na Alpy b.niskie i można mieszkać tuż obok głównego wagonu w komfortowych warunkach za 20 euro 

Koleżance :)

sprawdzę zaraz co i jak

1 godzinę temu, artix napisał:

Ostatnie lata przewaznie pod koniec roku jestem na Tuxie. Ok, tam zawsze wtedy da sie pojezdzic, choc z warunkami bywa roznie. Mowie o trasach, bo poza to zazwyczaj jest lipa.

Ale na freeski (nie wiem o co konkretnie chodzi) o tej porze , to chyba raczej tylko do Norwegii ;)

Tux tez mam w planie ale moze bardziej marcowo....a jak wygląda w grudniu sytuacja w Mayrhofen? bo jak na Hintertux to i tam od razu bym chciala....

 

freeski czyli placisz ciut wiecej za nocleg ale masz skipass w cenie - mniej wiecej tak to wyglada

 

ja tez o trasach mowie, nic poza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

Możesz polecić biuro podróży ?

No wlasnie nic nie znam wartego polecenia...zawsze znajomy zalatwial bezposrednio z agencja w livigno, a teraz sama z chlopakiem probuje skołowac wyjazd, a przynajmniej szukam miejscowki

6 godzin temu, Zbylo napisał:

@Chrumcia - fajny nick :-)  

Tutaj piszą (http://www.narty-wlochy.pl/freeski/) o 5 ośrodkach. Widziałem zdjęcia z zeszłego roku z Livigno i szału nie robiły (mało sniegu).

dzieki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2017 o 13:43, artix napisał:

W Mayrhofen na poczatku grudnia nic nie chodzi poza Tuxem. Z takim freeski w Zillertal sie nie spotkalem. Nigdy zreszta nie bylem czyms takim zainteresowany, wiec moze i dlatego.

Wszystkie ośrodki w dolinie Zillertal mają planowo ruszyć od 2 grudnia.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego zapominasz o francji ? 

w Valthorens !!!!!!( warunki gwarantowane , nocujesz na 2300 ) w terminie 16-23.12  apart  dla 4 osób ze skipasem (cześć 3 dolin-  140km tras ( na całe 3 doliny karnet -600km +80 euro osoba))   kosztuje dla całej grupy poniżej 6 tys zł !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego zapominasz o francji ? 

w Valthorens !!!!!!( warunki gwarantowane , nocujesz na 2300 ) w grudniu  apart  dla 4 osób ze skipasem (cześć 3 dolin-  140km tras ( na całe 3 doliny karnet -600km +80 euro osoba))   kosztuje dla całej grupy poniżej 6 tys zł !!!!

przykład :

https://www.snowtrex.pl/francja/les_3_vallees/val_thorens/cheval_blanc/zakwaterowanie.html?offer=254,20171209,7,4,0,22-22-22-22&code=1673&subcode=%2Bfree %2Bski&kwtype=b&utm_content=non-brand&gclid=Cj0KCQjw3MPNBRDjARIsAOYU6x9jZfd631alERNd0GYnfHXBinKCYileusPotMUdCyYh4Y8PckpNLiUaArlREALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...