Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Freeski grudzień 2017


Chrumcia

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Jeeb napisał:

Czy Tignes czy Valthorens to i tak trzeba dokupić rozszerzenie karnetu a które lepsze to miejwiecej rozmowa czy lepszy jest mercedes czy bmw ;)

Może przecież być równiez z karnetem na cały ośrodek np: alpedehuez czy l2a i też będzie bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja odpada...po pierwsze nie cierpie tego kraju, po drugie za daleko...bylam w ty mroku we francji i dziekuje bardzo...nie nie i jeszcze raz nie...

Znalazłam jeszcze takie cuś: http://www.dolomity.com.pl/oferty-specjalne/freeski/ponte-di-legno-tonale-temu
i poki co chyba najlepsze...jak beda warunki to i  w madonnie sie pojezdzi i tamtej okolicy

 

boje sie jechac w sumie w miejsa w ktorych sezon jest otwierany tydzien przed moim wyjazdem bo wtedy roznie ze sniegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chrumcia napisał:

Francja odpada...po pierwsze nie cierpie tego kraju, po drugie za daleko...bylam w ty mroku we francji i dziekuje bardzo...nie nie i jeszcze raz nie...

Nie cierpisz kraju ???

Zrobili cos Tobie, jedzenie niedobre ?

Francja to jeden z najpiekniejszych krajow w Europie, a Francuzi niezwykle mili i przyjazni dla Polakow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

Nie cierpisz kraju ???

Zrobili cos Tobie, jedzenie niedobre ?

Francja to jeden z najpiekniejszych krajow w Europie, a Francuzi niezwykle mili i przyjazni dla Polakow 

Byłam w Chamonix, trafiłam na niemiłą obsługe w każdej restauracji...oprócz jednego kelnera który był polakiem...po angielsku nikt ze mną nie chciał rozmawiac...mówiłam po angielsku odpowiadali mi po francusku, jak powiedzialam ze nie rozumiem to wzruszali ramionami....

jedzenie rowniez mi u nich nie smakowalo...

w hotelu na sniadaniu przez 3 dni kleiła się podłoga

Nigdy nie przepadałam za tym krajem a ostatni wyjazd upewnił mnie w tym przekonaniu ....

No i tak jak mówiłam za daleko, chce w 1 dzien dojechac z Krakowa, a do Francji moze byc z tym ciezko. Z resztą moja druga połówka tez woli Austrie lub Włochy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chrumcia napisał:

Francja odpada...po pierwsze nie cierpie tego kraju, po drugie za daleko...bylam w ty mroku we francji i dziekuje bardzo...nie nie i jeszcze raz nie...

Znalazłam jeszcze takie cuś: http://www.dolomity.com.pl/oferty-specjalne/freeski/ponte-di-legno-tonale-temu
i poki co chyba najlepsze...jak beda warunki to i  w madonnie sie pojezdzi i tamtej okolicy

 

boje sie jechac w sumie w miejsa w ktorych sezon jest otwierany tydzien przed moim wyjazdem bo wtedy roznie ze sniegiem...

Cześć, co prawda zarówno Ponte di Legno/Tonale i jak Madonna leżą w regionie Val di Sole, ale to ponad godzina drogi jazdy w jedną stronę, w tym sporo serpentyn. Mnie by się nie chciało dojeżdżać, zwłaszcza w grudniu, jak dzień krótki. Samo Passo Tonale ma co prawda lodowiec, ale jest ośrodkiem średniej wielkości, ok. 60 km tras, pytanie, ile będzie czynne w grudniu? Cena z tego biura też powiedziałabym średnio okazyjna.

W Madonnie masz Monolocale dla max. 4 osób za 400 euro w tym okresie, ze skipassem. A ośrodek ma bezpośrednie połączenie narciarskie z Pinzolo i z Marillevą-Folgaridą, więc moim zdaniem jest to baza dająca większe możliwości niż Tonale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tanova napisał:

Cześć, co prawda zarówno Ponte di Legno/Tonale i jak Madonna leżą w regionie Val di Sole, ale to ponad godzina drogi jazdy w jedną stronę, w tym sporo serpentyn. Mnie by się nie chciało dojeżdżać, zwłaszcza w grudniu, jak dzień krótki. Samo Passo Tonale ma co prawda lodowiec, ale jest ośrodkiem średniej wielkości, ok. 60 km tras, pytanie, ile będzie czynne w grudniu? Cena z tego biura też powiedziałabym średnio okazyjna.

W Madonnie masz Monolocale dla max. 4 osób za 400 euro w tym okresie, ze skipassem. A ośrodek ma bezpośrednie połączenie narciarskie z Pinzolo i z Marillevą-Folgaridą, więc moim zdaniem jest to baza dająca większe możliwości niż Tonale. 

Tylko czy Pinzolo będzie chodzic w grudniu? tego nikt nie wie...wiadomo, ze jest nisko..

A masz moze jakies namiary na takie noclegi w madonnie ze skipassem w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chrumcia napisał:

Byłam w Chamonix, trafiłam na niemiłą obsługe w każdej restauracji...oprócz jednego kelnera który był polakiem...po angielsku nikt ze mną nie chciał rozmawiac...mówiłam po angielsku odpowiadali mi po francusku, jak powiedzialam ze nie rozumiem to wzruszali ramionami....

jedzenie rowniez mi u nich nie smakowalo...

w hotelu na sniadaniu przez 3 dni kleiła się podłoga

Nigdy nie przepadałam za tym krajem a ostatni wyjazd upewnił mnie w tym przekonaniu ....

No i tak jak mówiłam za daleko, chce w 1 dzien dojechac z Krakowa, a do Francji moze byc z tym ciezko. Z resztą moja druga połówka tez woli Austrie lub Włochy :)

Dziwne bo w Chamonix pracują prawie sami Szwedzi,  a dla nich angielski to jak drugi język. A co do Francuzów odniosłem wręcz odwrotnie wrażenie, bo tak wielu mówiło po angielsku. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artix napisał:

Dziwne bo w Chamonix pracują prawie sami Szwedzi,  a dla nich angielski to jak drugi język. A co do Francuzów odniosłem wręcz odwrotnie wrażenie, bo tak wielu mówiło po angielsku. 

Cześć

Bo takie odczucia nie mają związku z faktami tylko są odzwierciedleniem charakteru i oczekiwań Artixie.

Pozdrowienia

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tanova napisał:

W Madonnie masz Monolocale dla max. 4 osób za 400 euro w tym okresie, ze skipassem. 

To po 100 euro na osobę ze skipasem - proszę o namiary na te noclegi

 

11 godzin temu, Chrumcia napisał:

Byłam w Chamonix,

Latem czy zimą ?

Jaki był cel wyjazdu ?

Wklej zdjęcia z tego wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam Was
Mam takie pytanie. Od lat na freeski jeździłam do Livigno...które ma cos w sobie, ale ile można jeździć w to samo miejsce...
Chciałabym się Was poradzić co innego byście polecili ? Myslę o Madonnie, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie będzie problemów ze śniegiem? Konkretnie chodzi mi o termin 9-16 grudnia. Chcialabym tez nocować własnie z madonnie, a nie w okolicznych miejscowościach, ale póki co mało jest ofert...
Gdzie się wybieracie i co moglibyscie zarekomendować?
Dojazd samochodem, moze macie tez jakies biuro podrozy czy strone przez ktorą warto zalatwiac? chodzi mi o apartamenty(z internetem najlepiej) z aneksem kuchennym i łazienką
Czesc. W zeszłym roku byliśmy w Madonnie, a nocowaliśmy w Pinzolo. Ten sam termin, była wiosna. Ze śniegiem kiepsko. W Pinzolo działała jedna trasa ze szczytu do górnej stacji gondoli. Nie było połączenia z Madonną.

Więc dojeżdżaliśmy do Madonny. W Madonnie super warunki jak na taką pogodę, sporo ludzi, ale naprawdę było ok. Byłem mile zaskoczony.

Obowiązkowo nocuj w Madonnie, my zaoszczędziliśmy i wybraliśmy Pinzolo. Żałowaliśmy, bo dojazd z Pinzolo do Madonny to ostre serpentyny i sporo zmarnowanego czasu.

Jest ośrodek apartamentowy blisko wyciągu Hotel Ambiez.

Na góre wyjezdżaliśmy z małą (miała 13 miesięcy). Spoko zabawa na śniegu, sporo rodzin i dzieciaków z Polski. Naprawdę Madonne polecam. Nawet jak był dramat ze śniegiem i była wiosna, to były dobre albo bardzo dobre warunki do jazdy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...