Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak wybrać wyjazd w Alpy?


Kozee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Jestem tu nowy, jednak mamy ze znajomymi pewien problem i liczę, że forum nam pomoże. Chcemy pojechać na narty/deskę w tym sezonie w Alpy. Mnogość ofert jest ogromna, pełno biur podróży oferuje wyjazdy. Potrzebujemy trochę pomocy ;)

 

Czym kierujecie się przy wyborze wyjazdu? Na co patrzeć? Ilość tras? Ośrodek? Termin? Co według Was będzie najważniejsze, żeby wyjazd był udany.

 

Wiem, że trochę ogólnie ale chciałem poznać zasadę i zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych :)

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Ja też tu od niedawna jestem i za sprawą podobną, tylko, że kilka wyjazdow mam za soba, ale kto inny je organizował ...

Teraz sama wlasnie szukam miejscówki.

Co biorę pod uwagę-nanjpierw termin - tyle, że ten mam z góry narzucony i do niego muszę dostosować resztę, czyli przede wszystkim wysokość ośrodka, zeby był snieg...dla mnie ilość tras jest ważna, bo jeśli jadę na tydzień i mam mało tras to szybko się znudzę, no chyba, że mi ktoras trasa wpadnie mocno w gust, ale ile można jedną czy 2 męczyć...

Zależy tez dużo od naszej kieszeni-czy to freeski gdzie jest taniej czy raczej srodek sezonu...najpierw trzeba sie dowiedziec ile skipass kosztuje i potem patrzec noclegi, chyba ze jest pakiet skipass + nocleg, albo wasz portfel jest pełny :P

 

Jest dużo ofert w necie, ale ja przyklad niewiele moge dla siebie znaleźć, bo w grudniu boje sie ze moze nie byc sniegu...no chyba ze jechac na lodowiec, ale wolałam freeski :P

A w jakim terminie chcesz jechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to rozważamy.

 

Jesteśmy większą ekipą, planujemy urlopy. Mamy to szczęście, że każdy z nas ma w miarę luźno w tym temacie.

Natomiast mamy problem z terminem. Bo z jednej strony niby najlepszy śnieg jest w środku sezonu, ale z drugiej oferty na grudzień/styczeń czy marzec/kwiecień są dużo tańsze :P

No i najważniejsze sami, czy z biurem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli nie jesteście związani terminem - ferie, dzieci, zaplanowany urlop itp., to oczywiście lepiej pojechać poza wysokim sezonem - w styczniu (po 6.01) lub w marcu. Jest taniej i mniej ludzi. W grudniu-styczniu jest krótki dzień i bywa różnie ze śniegiem, choć pod koniec stycznia można założyć, że warunki będą ok. W kwietniu to raczej już tylko ośrodki wysoko położone, powyżej 2000 m npm. Wybór miejscówek jest mniejszy, ale ja osobiście na przykład bardzo lubię wyjazdy wiosenne.

Nigdy nie jechałam z biurem. Ogarnięcie wyjazdu w Alpy samodzielnie nie jest jakoś specjalnie skomplikowane, jak się w miarę zna angielski czy niemiecki, poza tym np. wielu ciekawych miejscówek w Austrii nie ma w ofercie biur. Nie wierzę też, że z biurem jest taniej i że ktoś mi lepiej dogodzi (narciarsko :D) niż ja sama :P. Chyba, że chcecie szkolenie z instruktorem, to wtedy wyjazd zorganizowany może być faktycznie do rozważenia

A gdzie jeździliście do tej pory i co Was interesuje? Ośrodki różnią się nie tylko ilością tras, ale też stopniem ich trudności, nowoczesnością infrastruktury, ofertą dla dzieci i apres ski - czyli co po nartach: tętniące życiem miasteczko czy spokojna, sielankowa wioska?

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...