Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart dla średniozaawansowanej kobiety


Reachel

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, wojgoc napisał:

to jak inaczej dobrać jak nie przez próby?

Cześć

Na odczucia z jazdy na nartach wpływa bardzo wiele zmiennych. Próbując narty z wypożyczalni nie masz żadnej wiedzy co do ich stanu, przygotowania itd. Na narcie popularnej wystarczy jeden dzień! ostrzejszej jazdy by odczucia zmieniły się diametralnie - sprawdzane wielokrotnie. Do tego dochodzą warunki, forma dnia, pora, światło, i jeszcze wiele wiele innych. Na osobie dorosłej ciążą dodatkowo przyzwyczajenia oraz wewnętrzne często irracjonalne opory Zazwyczaj więc w takich sytuacjach stawia się na nartę na której się "łatwo, przyjemnie jeździ" - bo tu adaptacja następuje najszybciej. Narta, która sprawia pewne trudności zazwyczaj jest odrzucana albo wybierana za krótka.

Próbowanie różnych nart jest działaniem bardzo fajnym, powiedziałbym nawet pożądanym edukacyjnie bo pozwala poznać różnice w odczuciach z jazdy na różnych nartach, zwiększa zdolności adaptacji techniki a jest to jeden z ważniejszych elementów charakteryzujących dobrego narciarza. Wybór grupy nart - oczywiście. wybór konkretnej pary - bez sensu.

Optymalne postępowanie to wybranie grupy nart, która najlepiej pasuje do poziomu technicznego i szuanie nart z najwyższej półki w tej grupie lub w grupie wyżej. Wtedy narta starczy na parę lat i będzie w sposób korzystny stymulowała rozwój naszej techniki. Innej sensownej drogi nie ma a jeżeli ktoś pisze, że jet to kłamie po prostu.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli już musi być ten JOY to bierz SUPERJOY. Mogą być też z zeszłego roku albo z 14/15. Długość 153cm.

Mają bardzo ważną zaletę - są po prostu ładne!

Pozdrowienia serdeczne

Cześć :) Nie muszą być, tylko się zastanawiam :). Szczerze mówiąc zależało mi na drewnianym rdzeniu bo wg mnie największym minusem moich starych nart jest właśnie brak drewnianego rdzenia. Nie za bardzo przekonuje mnie ta lekka konstrukcja HEAD JOY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Reachel napisał:

Cześć :) Nie muszą być, tylko się zastanawiam :). Szczerze mówiąc zależało mi na drewnianym rdzeniu bo wg mnie największym minusem moich starych nart jest właśnie brak drewnianego rdzenia. Nie za bardzo przekonuje mnie ta lekka konstrukcja HEAD JOY...

Cześć

He he - dlatego napisałem: "skoro już musi". Ale są ładne - chyba przyznasz? Czy mamy inny gust?

Jesteś lekka więc bym się tym tak nie przerażał. Jeżeli potraktujesz je jako przejściówkę na 2-3 lata to to chyba nie będzie taki zły wybór. A później już jakaś narta sportowa...

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje ze nie będziesz zawiedziona tymi nartami. 

A ich główna zaletą nie jest to że są ładne. 

Wystarczy poczytać recenzje. 

Długość jak Mitek,  ale model,  ja już bym  polecał Pure,  lub Total Joy ze względu na większą uniwersalność. 

 

No ale decyzja należy dla ciebie.

Testowałem osobiście te dłuższe gdyż ważę około 85 kilo i zabawa jest naprawdę przednia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie ma niczego złego w zwracaniu uwagi na wygląd narty. Ja oceniam nartę po wyglądzie - to znaczy po pewnych cechach jej budowy i wykończenia widocznych z zewnątrz. Niestety przekazać o co chodzi nie potrafię dokładnie.

Natomiast jeżeli chodzi o dobór to wybieram grupę nart która mnie interesuje (np sportowa SL, sportowa GS czy freeride) i kupuję dowolną nartę z tej grupy, którą trafię w najniższej cenie. Jeżeli mam możliwość wyboru (ceny podobne) to wtedy wybieram tą która mi się bardziej podoba. Reszta (w obrębie danej grupy nart) typu milimetrowe różnice w szerokości, wielkości rockerów czy nawet 3-4 cm długości pomijam bo tak naprawdę są nieistotne.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, artix napisał:

Gwarantuje ze nie będziesz zawiedziona tymi nartami. 

A ich główna zaletą nie jest to że są ładne. 

Wystarczy poczytać recenzje. 

Długość jak Mitek,  ale model,  ja już bym  polecał Pure,  lub Total Joy ze względu na większą uniwersalność. 

 

No ale decyzja należy dla ciebie.

Testowałem osobiście te dłuższe gdyż ważę około 85 kilo i zabawa jest naprawdę przednia.

Cześć

Też tak myślę, choć nie zgodzę si,e z drugą częścią bo ta uniwersalność jest wynikiem lekko zwiększonej szerokości w JOYach a to powoduje, że narty nie trzeba prowadzić tak dokładnie (łatwiej ślizgać się na drzwiach niż na łyżwach). Koleżanka szuka nart na których będzie jej się fajnie jeździło ale chce też podnieść swoje techniczne umiejętności do czego lepiej nadaje się ten trasowy SUPERJOY.

Zwróć uwagę na opis: dziewczyna wysportowana, o sporym doświadczeniu, sprawna, odważna, nie ma stresów przed trudniejszymi warunkami czy stokiem. Podejrzewam (ale nie jestem pewien - stąd taka a nie inna sugestia wyboru), że dla Reachel dobry sportowa narta byłaby idealna a nie jakaś przeszerzona decha do ślizgania dla starszej pani.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak piszesz Mirku, ale Ty polegasz w 100% na opisie umiejętności i idziesz w narty trudniejsze. Ja jestem ostrożny wolę polecić te uniwersalne ?

Dodam że to narty z poziomu expert,  i wszystkie poza najszerszym skrecaja niemalże jak slalomki. 

Wybór oczywiście należy do pytającej. 

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że trochę odbiegliśmy od propozycji, które rozważam -  Fisher Trinity, Fisher Progressor F18 , Rossignol Famous 10, Dynastar Glory 79 Xpress (152cm) lub testowana w marcu Nordica Sentra 3 Fdt (152cm)? Z tych niestety Rossignole trochę przewyższają mój budżet i nie wiem czy naprawdę warto wydawać porę stów więcej i czy różnica w porównaniu do Fisherów będzie odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wojgoc napisał:

i w budżecie się mieści:)

I o ile ładniejsza!

Mam między innymi narty Rossignol RPM od lat (poza wyglądem to znakomite i trwałe narty). Myślałem, że nie da się brzydszej zrobić ale Progressor F mu dorównał. :)
Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok narty wybrane - Fisher Trinity :), dziękuje Wam wszystkim z pomoc, waham się jeszcze co do długości bo idealne dla mnie byłyby 152-153 a takich nie ma boję się że 155cm będa za długie, ale może się odważę. No i czy nie będą dla mnie za trudne, polecane są dla poziomu umiejętności od 6 a mi jednak jeszcze trochę brakuje do tego. 

Teraz pytanie czy kupować już teraz czy się wstrzymać do końca roku? Kiedy ceny są lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...