Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart dla średniozaawansowanej kobiety


Reachel

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jeeb napisał:

 

Od kilku dni testuję na twardej trasie narty co mają 108mm pod butem, 18 m promień i jestem zachwycony zachowaniem tej narty,

długość 184 a kręci jak 160 .

To oczywiście z punktu widzenia narciarza o średnich umiejętnościach

 

Jeeb może wypadało by w wyjazdach forumowiczów opisać warunki jaki panują Tam gdzie jeździsz ...

Ps.Dawaj bo czas już coś zaplanować 

  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jeeb napisał:

jak już Völkl to AURA z sezonu 15/16, będzie na trasę i obok

https://www.sport-bittl.com/en/voelkl-aura-15-16::66254.html

 

5 godzin temu, MarioJ napisał:

moim zdaniem na trasy lepiej się trzymać szerokości 70-75,
narty 80 już są wyraźnie bardziej ociężałe przy zmianie krawędzi....

....stąd jak się skupiasz na Head Joy to weź najlepszy model z tej linii, czyli SuperJoy z szerokością 75

 

3 godziny temu, Jeeb napisał:

Niech będzie żenujące - taki zrobił temat ale wierz mi że jest to naprawdę fantastyczna narta,

przed 2 laty koleżanka dała się zjechać po trasie i myślałem że mam slalomki.

Od kilku dni testuję na twardej trasie narty co mają 108mm pod butem, 18 m promień i jestem zachwycony zachowaniem tej narty,

długość 184 a kręci jak 160 .

To oczywiście z punktu widzenia narciarza o średnich umiejętnościach

Jeeb mam do Ciebie prośbę! Gdybyś znalazł trochę czasu, kawałek trasy takiej między niebieską, a czerwoną, najlepiej twardą dobrze przygotowaną, np poranny sztruksik, taki a'la Marboru. Do tego super by było 3 pary nart. Te które proponujesz 100-108 pod butem, takie jak doradza MarioJ szer. 75 i takie jak lubi Mitek prawdziwe serwisówki  (komórkowe) slalomki. Pewnie w Saas Fee taką trasę spokojnie znajdziesz. Jak nie będzie tłoku, rozpędź się tak do około 60 - 65 km/h (przy Twoich umiejętnościach spokojnie dasz radę, a nawet szybciej). I na każdej z tych nart najszybciej jak potrafisz przechodź z krawędzi na krawędź wykonując maksymalnie szybkie i krótkie skręty. Jak tak zjeździesz po kilka razy na każdej z tych nart opisz nam w relacji wrażenia. Piszę to serio bez kpiny! 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2017 o 17:04, marionen napisał:

 

 

Jeeb mam do Ciebie prośbę! Gdybyś znalazł trochę czasu, kawałek trasy takiej między niebieską, a czerwoną, najlepiej twardą dobrze przygotowaną, np poranny sztruksik, taki a'la Marboru. Do tego super by było 3 pary nart. Te które proponujesz 100-108 pod butem, takie jak doradza MarioJ szer. 75 i takie jak lubi Mitek prawdziwe serwisówki  (komórkowe) slalomki. Pewnie w Saas Fee taką trasę spokojnie znajdziesz. Jak nie będzie tłoku, rozpędź się tak do około 60 - 65 km/h (przy Twoich umiejętnościach spokojnie dasz radę, a nawet szybciej). I na każdej z tych nart najszybciej jak potrafisz przechodź z krawędzi na krawędź wykonując maksymalnie szybkie i krótkie skręty. Jak tak zjeździesz po kilka razy na każdej z tych nart opisz nam w relacji wrażenia. Piszę to serio bez kpiny! 

Tak zrobię - dzęki za fachową poradę, nie wiem tylko kto pożyczy mi prawdziwe serwisówki komórkowe slalomki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jeeb napisał:

Tak zrobię - dzęki za fachową poradę, nie wiem tylko kto pożyczy mi prawdziwe serwisówki komórkowe slalomki

Nie powinno być problemu, tam trenuje tak wielu zawodników, że na parę zjazdów ktoś Ci pożyczy. W ostateczności protestuj tylko te 75 i swoje 100-108. Różnicę z pewnością wyłapiesz! 

Pozdrawiam serdecznie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2017 o 12:05, marionen napisał:

Nie powinno być problemu, tam trenuje tak wielu zawodników, że na parę zjazdów ktoś Ci pożyczy. W ostateczności protestuj tylko te 75 i swoje 100-108. Różnicę z pewnością wyłapiesz! 

Myślałem że też jedziesz na 1.11 do SF i mi pożyczysz,

przy okazji można by się napić piffka po nartach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jeeb napisał:

Myślałem że też jedziesz na 1.11 do SF i mi pożyczysz,

przy okazji można by się napić piffka po nartach

 

4 godziny temu, MarioJ napisał:

Będziemy z ekipą 11-15 list w SassFee, Marionen chyba też.

 

4 godziny temu, artix napisał:

Kombinuje jak do was dołączyć i na który wyjazd ?

Niech to szlak trafi. W poprzednim sezonie wiedziałem kiedy jadę, a nie wiedziałem gdzie. Teraz odwrotnie wiem gdzie tylko nie kiedy. W domu znowu nikt mi nie uwierzy. Kuźwa, może mi ktoś powie kiedy jadę, bo ja naprawdę nie wiem kiedy..!

Jeeb narty Tobie oczywiście pożyczę jak się spotkamy, ale piffka nie wypijemy.... bo piwa nie piję. Za to wszystkie inne płyny przyjmuję, gdyby można jakiś zamiennik to jak najbardziej. Artur Ty nie kombinuj tylko przyjedź w terminie... który kiedyś może poznam. Już to widzę jak mówię do małżonki, właśnie dzwonił Jurek, za 45 minut mam być w Kostomłotach kochanie, zawieziesz mnie ?;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Narty już są, a teraz jednak pora na buty. Postanowiłam sprzedać moje stare (były sporo za duże i bardzo miękkie) i teraz szukam. Największy problem to że mam bardzo małą stopę - 22cm dokładnie. Byłam w dwóch sklepach stacjonarnych ale niestety najmniejsze buty damskie które mieli to takie z wkładkami 235, które były oczywiście za duże na mnie (przymierzałam) poza tym co dziwne były też za szerokie w łydce pomimo maksymalnym zwężeniu klamr (mam szczupłe łydki). Myślę, że powinnam mieć coś w długości 225, tylko jaki flex 70 czy 80? Pan w sklepie polecał 70 ze względu na mój niewysoki wzrost i małą wagę. Niestety w sklepie i tak nie mieli moich rozmiarów i z tego co widzie w internecie jest problem żeby kupić buty w takim rozmiarze dla dorosłej kobiety (nie juniorskie). Znalazłam jedynie LANGE BUTY SX 70 TR lub LANGE BUTY NARCIARSKIE XT 90 czy możecie coś doradzić? Czy są może na forum kobiety z małą stopą albo mężczyźni znający takie kobiety i mogący polecić jakieś buty narciarskie? Będę wdzięczna za pomoc. Aha no i szukam raczej budżetowo, więc drogie buty powyżej 900 zł też odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety większość butów z tego linku ma długość wkładki 230-235, a takie są za duże. Poza tym jak zawęzimy parametry do wkładki 225 i zrezygnujemy z butów dziecięcych i juniorskich (takich jest większość w tym rozmiarze), zaznaczymy że chcemy mieć 4 klamry i flex 70-80 to zostaną nam jedynie 2-3 pary. Naprawdę szukałam sporo zanim tu napisałam. Poza tym interesuje mnie też Wasze zdanie odnośnie flexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Reachel said:

No niestety większość butów z tego linku ma długość wkładki 230-235, a takie są za duże. Poza tym jak zawęzimy parametry do wkładki 225 i zrezygnujemy z butów dziecięcych i juniorskich (takich jest większość w tym rozmiarze), zaznaczymy że chcemy mieć 4 klamry i flex 70-80 to zostaną nam jedynie 2-3 pary. Naprawdę szukałam sporo zanim tu napisałam. Poza tym interesuje mnie też Wasze zdanie odnośnie flexu.

może spróbuj poszukać  juniorskich butów komórkowych

np. takich:

http://allegro.pl/buty-head-raptor-b5-rd-white-15-16-24-0-i5982067457.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plasma-head&ev_adgr=Head+Narty&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIw7SJg9Xc1wIVBEkYCh160wxrEAQYASABEgKY3_D_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CMnXl4vV3NcCFRjKsgodwmEBiw

rozmiary są od 220

ew. juniorskie z wysokiej serii:

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,14-15,head,raptor-90-rs,5072.html

 

 

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to są buty komórkowe, ale amatorom nie polecam żadnych  butów zawodniczych, nawet juniorskich. Nie chodzi mi nawet o sztywność skorupy. Ale głównie o botek wewnętrzny, który jest dużo cieńszy i przez to buty są dużo zimniejsze i mniej wygodne. Często są sznurowane, niewygodne w zakładaniu i ściąganiu. Wytrzymać w nich cały dzień na stoku niezwykle ciężko. Jest tyle modeli dla amatorów,  że zapewne coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, z tego samego powodu co Marionen, też nie pakowałbym się w buty zawodnicze. Natomiast twardość buta to naprawdę pojęcie względne i uważam, że nie ma się czego bać wybierając buty z wysokim flex'em. Mojej dziewczynie, w jej trzecim sezonie, wybraliśmy buty z flexem 110 - Atomic Redster PRO110W (http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,15-16,atomic,redster-pro-110-w,5250.html). Fajny, pozwalający się rozwinąć but, raczej na wąską stopę. Co prawda moja dziewczyna ma wkładkę 23 cm, ale but zaczyna się od wspomnianych 22 cm. 

Uważam, że powinnaś wybrać dość twardy but, ale skupić się przede wszystkim na jego prawidłowym rozmiarze, a w następnej kolejności dostosowaniu go do swojej stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...