Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

HEAD SUPERSHAPE I.RALLY


jaculus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosze o pomoc w dobraniu dlugosci, mysle nad zakupem drugiej a wlasciwie trzeciej pary nart.

Interesuja mnie narty HEAD SUPERSHAPE I.RALLY SEZON 2017 a problemem jest ich dlugosc nie moge sie zdecydowac czy 156cm czy 163cm. 

Przy moim wzroscie 176cm, waga 80kg i technika powiedzmy srednio zaawansowana.

Poprzedni sezon na Fischerach rc4 156cm(chyba nie pamietam) bo czekaja na nowy sezon na slowacji, nia mam jak sprawdzic ale na zmiane z innymi dluzszymi blizzard r-power 166cm, niezle rakiedy swoja droga :). No i taki ogolnie mialem problem ze na krotkich fischerkach, po calym dniu moglem sobie zrobic przerwe i kolejne dwa dni na rakietach blizardach, spokojniejsze zakrety ale nogi sie tak nie meczyly. Moze znajdzie sie ktos kto mial doswiadczenia z  tymi Supershape i podpowie mi troche? 

Dzieki

Dodam do tego buty jakich bede uzywac w tym sezonie to Head Vectory

Edytowane przez jaculus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 163 przy prawie identycznej wadze i wzroście.
156 raczej za krótkie.
Próbowałem też 177 i ta długość mi nie odpowiada, zostaje przy 163.
Gdyby to miały być narty typu GS oczywiście polecam dłuższe, ale jeżeli chodzi o Rally to długość pozbawia je największych zalet.
Takie jest moje odczucie.

Wysłane gołębiem pocztowm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Powoli rozglądam się za nowymi deskami i skłaniam się w kierunku Head Rally.

Do tej pory byłem przekonany, że przy moich 181/95 jedynym słusznym wyborem jest 170cm.

Teraz czytając powyższe wypowiedzi zastanawiam się czy słusznie na wstępie skreśliłem 163cm.

Dodatkowo mam pytanie, czy pomiędzy konkretnymi rocznikami rally są duże różnice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy rocznikiem 16/17 a 17/18 tylko szata graficzna - narta ta sama. Inne wiazania PRX i PRD 2018.

Przy wzroscie 181, to bym sie nie zastanawial 170 lub jak model iSpeed to minimum 177,

Aktualnie jezdze na magnumach 163 i powiem ze narta zajebista :). W domu tez czekaja nowki irally 163cm z tego roku i mam nadzieje ze beda jeszcze lepsze od magnumow. Tak czy inaczej myslalem ze jedna para nart mi wystarczy. Bylem w bledzie :) juz mysle o ispeedach 170cm jako zapasowy zestaw.

Te magnumy to przypadkiem kupilem uzywki, po tym jak wypozyczylem do testow na dwa dni nie moglem juz na starych nartach jezdzic.

Ogolnie sezon pelen zmian, buty rozmiar butow itd. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 i 15 to tez tylko inna szata graficzna. moze Wiązania różne bo montowali i tyrollia i prx. Cały czas ta sama technologia kers. Dopiero nowsze maja dodatki grafenu w rdzeniu. 

Co do ceny to nowki 16/17 możesz spokojnie kupić w cenie 1000-1200zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jaculus napisał:

14 i 15 to tez tylko inna szata graficzna. moze Wiązania różne bo montowali i tyrollia i prx. Cały czas ta sama technologia kers. Dopiero nowsze maja dodatki grafenu w rdzeniu. 

Co do ceny to nowki 16/17 możesz spokojnie kupić w cenie 1000-1200zl.

To najwyraźniej nie wiem gdzie szukać o.O

A co do długości to obecnie jeżdżę na Atomic Nomad Temper Ti 165 i zastanawiam się czy szerszy pod butem rally i do tego dłuższy nie będzie zbyt klockowaty. 

Nie chcę doszukiwać się magicznych mocy w systemach i szerokościach - po prostu szukam desek które dadzą mi jeszcze więcej funnu podczas jazdy 

Edytowane przez WojtekR2R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 179 ,75kg mam 170 magnum,krótszej bym nie kupił.

Jeździłem na IRally od kupla 177 i tych krótszych też bym nie kupił.

W-g mnie kapitalna ,uniwersalna trasowa narta na cały dzień i te deski przy tej długości 177 potrafią robić za "slalomkę" jak i za "gigantkę"(oczywiście mówimy o uniwersalności tej narty).

Jak tylko złapie gdzieś jakąś wyprzedaż to kupię ,ale tylko 177.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Mitku tylko po co? Ja bym chciał Ciebie na nich zobaczyć:)

Cześć

Bo większość nart pachnie mi przykrótkimi. Co do mojej jazdy poszukaj w sieci jest sporo filmików a narta nie ma tu specjalnego znaczenia.

Pozdroweinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, toppaner said:

Mam 179 ,75kg mam 170 magnum,krótszej bym nie kupił.

Jeździłem na IRally od kupla 177 i tych krótszych też bym nie kupił.

W-g mnie kapitalna ,uniwersalna trasowa narta na cały dzień i te deski przy tej długości 177 potrafią robić za "slalomkę" jak i za "gigantkę"(oczywiście mówimy o uniwersalności tej narty).

Jak tylko złapie gdzieś jakąś wyprzedaż to kupię ,ale tylko 177.

Ja jeżdżę na magnumach 163 jest super. Na wyjazd w Alpy czekają irally tez 163, nowki z tego roku, jeszcze na nich nie jeździłem. 

Mam możliwość kupienia magnumow 170 2018 ale nie wiem czy bedzie sens jak mam te irally 163. Stare magnumy i tak pójdą do wywalenia bo już przeslizgi maja.

Moze zamiast magnumow celować w ispeed 177? Na których ci sie lepiej jeździło magnumach czy irally? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaculus napisał:

Ja jeżdżę na magnumach 163 jest super. Na wyjazd w Alpy czekają irally tez 163, nowki z tego roku, jeszcze na nich nie jeździłem. 

Mam możliwość kupienia magnumow 170 2018 ale nie wiem czy bedzie sens jak mam te irally 163. Stare magnumy i tak pójdą do wywalenia bo już przeslizgi maja.

Moze zamiast magnumow celować w ispeed 177? Na których ci sie lepiej jeździło magnumach czy irally? 

Ja już swoje lata mam,dla mnie nie tyle liczy się speed co technika .

Magnumy dla mnie to taka bardzo przyjazna"slalomka",Którą wymieniam po 3/4 godzinach jazdy na coś łatwiejszego np.K2 rictor,natomiast irally jest nartą ,Którą wziął bym w Alpy na cały dzień,może troszkę mniej zwrotną, troszkę mniej dynamiczną ,ale dającą pewność,zaufanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, toppaner said:

Ja już swoje lata mam,dla mnie nie tyle liczy się speed co technika .

Magnumy dla mnie to taka bardzo przyjazna"slalomka",Którą wymieniam po 3/4 godzinach jazdy na coś łatwiejszego np.K2 rictor,natomiast irally jest nartą ,Którą wziął bym w Alpy na cały dzień,może troszkę mniej zwrotną, troszkę mniej dynamiczną ,ale dającą pewność,zaufanie itd.

Wydawało mi sie ze magnumy bedą stabilniejsze. Ale jak irally to ok. Co do wymiany nart to ja stosuje inna strategie. Jak jeżdżę od rana to do południa trudniejsze trasy a na zmęczonych nogach relaksik i mijanka amatorow :).

Ponizej filmik tylko bez krytyki proszę. Nie jeżdżę od urodzenia :) Nie urodziłem sie jak Małysz w nartach ;) 

https://www.facebook.com/jack.klos.3/posts/2025944294088673

Edytowane przez jaculus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od 2tyg jestem posiadaczem nowych rally 163cm 17/18 - mój wzrost 173 waga 95.

Kultura jazdy zdecydowanie lepsza niż poprzednie atomic SL9 150cm.

Narta wcale nie jest trudna, inicjacja skrętu latwa a trzymanie krawędzi rewelacyjne. Na polskie trasy 163cm wydają się być wystarczające. Testowałem tez ispeed 170cm i isl 165cm

Wybór padł na irally, ale pewnie ispeed za stabilność będzie moja druga narta :)))

Moj filmik na irally poniżej, prędkość spokojna ze względu na warunki.

Uwagi co do jazdy jak najbardziej miłe widziane :)

2E3430E1-601A-40AA-BE2F-48753342841E.MOV

2E3430E1-601A-40AA-BE2F-48753342841E.MOV

Edytowane przez JoeBlack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na Rally juz jakis czas i powiem tak. to nie sa trudne narty, wrecz przeciwnie. Musimy zdawac sobie sprawe ze nie kazdy potrafi wycisnac z nich max, a na tych nartach mozna wiele.

 Na Rally mamy nieporownywalnie wieksza stabilnosc w zlych warunkach niz np na SL.

Jada po wszytkim, szerokosc pomaga, profil skretu narty SL daje frajde. 

Moje odzcucia sa takie iz dluga Rally pozbawia je tego pazura ktory czujemy przy 163. Daje  z drugiej strony wielka stabilnosc podczas szybkiej jazdy.

Wybor nalezy do zainteresowanych. Kazdy szuka czegos innego.

I na koniec. Narta ma znaczenie ;)

 

Edytowane przez artix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, JoeBlack said:

Cześć

Od 2tyg jestem posiadaczem nowych rally 163cm 17/18 - mój wzrost 173 waga 95.

Kultura jazdy zdecydowanie lepsza niż poprzednie atomic SL9 150cm.

Narta wcale nie jest trudna, inicjacja skrętu latwa a trzymanie krawędzi rewelacyjne. Na polskie trasy 163cm wydają się być wystarczające. Testowałem tez ispeed 170cm i isl 165cm

Wybór padł na irally, ale pewnie ispeed za stabilność będzie moja druga narta :)))

Moj filmik na irally poniżej, prędkość spokojna ze względu na warunki.

Uwagi co do jazdy jak najbardziej miłe widziane :)

2E3430E1-601A-40AA-BE2F-48753342841E.MOV

2E3430E1-601A-40AA-BE2F-48753342841E.MOV

iRally daja rade! Filmik ok, skill tez super :) A moze do kompletu krotka narte RaceTigera 155cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...